vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

eGo AIO by Joyetech

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #540 στις: Αυγούστου 04, 2016, 01:38 »
Οι αντιστάσεις συγκρίνονται για χρήση σε συσκευή ρυθμιζόμενης ισχύος που μπορεί να παρέχει τα watt που χρειάζεται η κάθε αντίσταση για να δουλέψει κι όχι για χρήση τους με το Aio. 

Αποσυνδεδεμένος Dr.Feelgood

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • Μικρός Τυμπανιστής
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #541 στις: Αυγούστου 04, 2016, 22:47 »
Ειχα την εντυπωση οτι οι προδιαγραφες καθε αντιστασης δεν εχουν να κανουν με το modακι στο οποιο λειτουργουν. Βεβαια οταν τσιμπησω με το καλο VW/VT mod θα μπορω να εχω ολοκληρωμενη αποψη για τη λειτουργια τους  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #542 στις: Αυγούστου 05, 2016, 09:36 »
Γενικά διαβάζοντας το νήμα παίρνω αρνητική εικόνα για τη διάρκεια των αντιστάσεων στο μικρούλι ή κάνω λάθος.
Σεμένα έτυχε να φάω "εξάτμιση" το λέω γω το καμμένο την δεύτερη μέρα μετά από 6-8 ml με υγρό διαφανο στην οψη βαση+nutacco (τι άλλο θα ατμιζες κοπελια μας τα χεις πρηξει με το ξηροκαρπιο... :idiot1: ) . 
Ίσως εφταιξε οτι το ειχα στο τσαντακι χωρις να το εχω κλειδωσει... :-[ Απαραδεκτον για e-medium ατμιστρια... Οποτε.την εκαψα εκει. Προσοχη λοιπον στη συσκευουλα μας. Ειναι ευαισθητούλα η καυμενη...
Τωρα ειμαι στη δευτερη της καινουριας αντιστασης του κουτιου και παμε καλα. 
Και απο διαρκεια μπαταριας τα 6 ml με μια μισαωρη ενδιαμεση φορτιση και φυσικα μια ολοκληρη μεταμεσονυχτια την βγαζει καθαρα χωρις να μου εχει αναβοσβησει ακομα. 
Κλεινουμε μαζι βδομαδα τη Δευτερα που μας ερχεται :love_hearts:
Συνεχιζει η 0,6 του κουτιου να μου δινει πολυ ωραια γευση. 

Αποσυνδεδεμένος rouli726

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #543 στις: Αυγούστου 05, 2016, 15:35 »
@zelatini
εγω το προβλημα με την καμμενη γευση το εντοπιζω οταν ζεσταινεται πολυ η συσκευη. θεωρω πως δεν ειναι σε καμμια περιπτωση για πιπιλα, ουτε καν για 3 συνεχομενες τζουρες. θελει χαλαρα γιατι ζεσταινεται πολυ ευκολα.
εμενα εχει τυχει αρκετες φορες να μου αλλοιωνεται η γευση, σαν καμμενο, επειδη ζεσταθηκε και μολις την αφησω στην ακρη για 5 λεπτα και κρυωσει μετα να ειναι μια χαρα παλι.
και παλι χθες βραδυ νομιζα καηκε η αντισταση κι επειδη δεν ειχα αλλη σπιτι το αφησα λιγο στην ακρη κι οταν επανηλθα ολα μελι γαλα.

σε μεσο όρο στο φιλο μου που το ζοριζει κρατανε 1 εβδομαδα οι αντιστασεις, εμενα η τωρινη εχει 8 ημερες και συνεχιζει. 

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #544 στις: Αυγούστου 05, 2016, 15:52 »
το καμενο αν σας έρθει είναι καθαρά θέμα υποτροφοδοσίας.....για αυτό μόλις το αφήσετε 2-3 λεπτά φεύγει...γιατί ποτίζεται πάλι η αντίσταση
Εγώ κάνω και 6 και 7 απανωτές αλλά καμένο δεν παίρνω. Εξαρτάται βέβαια και το είδος της τζούρας. Εγώ ας πούμε δεν πρέπει να ξεπρνώ
τα 2,5 με 3 δευτερόλεπτα με τέρμα κλειστό τον αέρα σε κάθε τζούρα, δεν το στραγγίζω....

Αποσυνδεδεμένος nikos_chalandri

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #545 στις: Αυγούστου 06, 2016, 00:57 »
Γεια σας αλανια.
Λοιπόν το χω κοντά 4 μήνες το εργαλείο.
Μόλις πριν λίγο καιρό έμαθα μέσω ενός βίντεο ότι η αντίσταση θέλει γύρω γύρω βρεξιμο εκτός από τη τρύπα όταν την αλλάζεις. Ισχύει αυτό Έτσι ? 
Επισης απο φαν των 0.6 ohm πήγα στο 1 ohm αντισταση. Οι λογοι ? καλυτερη αυτονομία μπαταρίας λιγότερη κατανάλωση υγρού και λιγότερη υπερθερμανση.  Αυτά πάνω κάτω. Τα λέμε.

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #546 στις: Αυγούστου 06, 2016, 01:19 »
Όλα ακριβώς όπως τα έθεσες.

Αποσυνδεδεμένος rouli726

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #547 στις: Αυγούστου 06, 2016, 02:53 »
Μόλις πριν λίγο καιρό έμαθα μέσω ενός βίντεο ότι η αντίσταση θέλει γύρω γύρω βρεξιμο εκτός από τη τρύπα όταν την αλλάζεις. Ισχύει αυτό Έτσι ?

ισχύει αυτό? δεν το έχω δει πουθενά να αναφέρεται, ούτε για το συγκεκριμένο ούτε για άλλο ατμοποιητή. μπορεί κάποιος εμπειρότερος να απαντήσει παρακαλώ?

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #548 στις: Αυγούστου 06, 2016, 04:07 »
...μα ούτως ή άλλως βρέχεται μόλις μπει μέσα και βιδωθεί....προς τι η ανησυχία;

Αποσυνδεδεμένος rouli726

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #549 στις: Αυγούστου 06, 2016, 04:24 »
..γιατί, κλασσικά, άλλαξα αντίσταση κι ενώ την έβρεξα και την άφησα 20 λεπτά, μου βγάζει ακόμη λίγη αλλοίωση γεύσης και δεν ρουφάει σωστά, δεν κάνει το χαρακτηριστικό "μπουρμπουληθρέ" ήχο. σαν να μην τροφοδοτείται σωστά. την έβγαλα και την ξαναέβαλα αλλά δεν διορθώθηκε ακόμη...αναρωτιέμαι αν κάνω κάτι λάθος.
το τίναξα μην τυχόν κι είχε υγρό συσσωρευμένο αλλά δεν έβγαλε τίποτα.

είδομεν...

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #550 στις: Αυγούστου 06, 2016, 10:41 »
Θα σου έτυχε καμιά αποτυχημένη, μου έχουν τύχει κάνα δυο. 
Νομίζω με το χέρι συναρμολογουνται από ότι έχω δει σε βίντεο της joyetech,  οπότε  ... παίζει πάντα το σφάλμα. 
Η 0,6 έχει εσωτερική, πλευρική ροή αέρα,  οπότε όταν ρίχνεις το υγρό στα πλάγια, πάει στη βάση κυκλικά,  και μόλις ρουφηξουμε λίγο τζουφια ποτιζει ως πανω. Και από το κέντρο σωστό είναι. 
Κατά την ταπεινή μου γνώμη πάντα. 

Αποσυνδεδεμένος nikos_chalandri

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #551 στις: Αυγούστου 06, 2016, 12:29 »
Ρώτησα και Έλληνα reviewer και μου πε πότιζε και γύρω γυρω

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #552 στις: Αυγούστου 06, 2016, 14:19 »
Δεν ισχύει αυτό. 5-6 σταγόνες στην κεντρική τρύπα και 5 λεπτά σε γεμάτο ατμοποιητη χωρίς να το χρησιμοποιείς και είσαι έτοιμος. 

Αποσυνδεδεμένος rouli726

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #553 στις: Αυγούστου 06, 2016, 15:01 »
Θα σου έτυχε καμιά αποτυχημένη, μου έχουν τύχει κάνα δυο.
Νομίζω με το χέρι συναρμολογουνται από ότι έχω δει σε βίντεο της joyetech,  οπότε  ... παίζει πάντα το σφάλμα.
Η 0,6 έχει εσωτερική, πλευρική ροή αέρα,  οπότε όταν ρίχνεις το υγρό στα πλάγια, πάει στη βάση κυκλικά,  και μόλις ρουφηξουμε λίγο τζουφια ποτιζει ως πανω. Και από το κέντρο σωστό είναι.
Κατά την ταπεινή μου γνώμη πάντα.

μπα, είναι που ακόμη "μαθαίνω" και ούτε τις τζούρες δεν κάνω σωστά που λέει ο λόγος. μετά από μερικές τζούρες έφτιαξε η γεύση πάλι.

ίσως το δοκιμάσω αυτό που λες, αν και πρώτη φορά το διάβασα όπως είπα.

Αποσυνδεδεμένος Dr.Feelgood

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • Μικρός Τυμπανιστής
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #554 στις: Αυγούστου 06, 2016, 23:01 »
Ισως να ειπωθηκε και παραπανω. Με τις μεγαλες αντιστασεις οταν η μπαταρια δεν ειναι πληρως φορτισμενη ο ατμος ειναι ελαχιστος και η τζουρα ασθενικη. Για παραδειγμα:
Αντίσταση 1 ohm-μπαταρία στο 60%: Η ισχύς της τζούρας είναι, (Τάση πλήρους φόρτισης*60%)/ 1 = (4,2*0,6)^2 περίπου 6,35 Watt. Με την 1,5αρα Clapton και τη μπαταρια παλι στο 60% τα πραγματα ειναι πιο δραματικα αφου η καταναλωση ειναι μολις 4,2 W. 
Ισως γι΄αυτο προτεινεται και η χρηση της εργοστασιακης 0,6 αφου και στο μισο να ειναι η μπαταρια σου δε πεφτεις κατω απο τα 7 watt αρα ευχαριστιεσαι καπως καλυτερα το ατμισμα. Ψιλα γραμματα βεβαια ολα αυτα..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180357 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8274 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33898 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534812 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237239 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 554 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14228 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085182 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35317 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10122 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12