vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

68 επισκέπτες, 10 χρήστες
papoys, ZoeM, pngtszs1976, takis201, Jorge, I.P, manoslykos, infernity, lagoudakis, paiktaras

Twitter

ECOpure από την Intellicig

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
ECOpure από την Intellicig
« στις: Μαΐου 22, 2009, 15:10 »
Μόλις μου ήρθε η παραγγελία μου, ένα ECOpure rich tobbaco 24άρι, και έκανα την ευχάριστη διαπίστωση πως, μαζί με το γνωστό (ανευ δοσομετρητή) μπουκαλάκι δίναν και τρεις πλαστικούς δοσομετρητές.
Θυμάμαι πως είχα εκφράσει παλιότερα όταν είχα κάνει μια παραγγελία ως "παράπονο" το ότι δεν εχει δοσομετρητή , και μου είχαν πει πως δεν μπορουν να κάνουν κάτι, μιας και τα μπουκαλάκια ερχονται έτσι από την μαμα εταιρία.

Φαινεται τελικά πως βρήκαν (εστω και.... πλαγίως) τρόπο να μας κάνουν το χατήρι.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 22, 2009, 15:35 »
Με ρέγουλο το 24άρι.  ;D
Τρία φιλτράκια είναι κάτι παραπάνω από ένα "βαρύ" πακέτο.
Περιμένουμε και εντυπώσεις.

Σωστός ο κ. Περικλής με τους δοσομετρητές.  ;)
Την επόμενη που θα παραγγείλεις, εφόσον έχεις τους παλιούς, μπορείς να του πεις ότι δε χρειάζεσαι, να μην επιβαρύνουμε και το περιβάλλον. :yes:

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 22, 2009, 15:55 »
Με ρέγουλο το 24άρι.  ;D
Τρία φιλτράκια είναι κάτι παραπάνω από ένα "βαρύ" πακέτο.
Περιμένουμε και εντυπώσεις.

Μονο εμένα δεν με φτάνει ουτε για ζήτω ρε γμτ;;;  ???
Θα αρχίσω τις ενδοφλέβιες με το 38άρι της Totally Wicked, μπας και δω προκοπή!  :laugh1:

Μεχρι στιγμής οι εντυπώσεις είναι........... ίδιες με το "απλό" ECOpure tobacco. Ειλικρινα δεν βλέπω καμμία διαφορά μεταξύ αυτού και του rich, ουτε στην γευση ουτε στο throat hit.
Θα δουμε στην πορεία....

ο κ. Περικλής με τους δοσομετρητές.  ;)
Την επόμενη που θα παραγγείλεις, εφόσον έχεις τους παλιούς, μπορείς να του πεις ότι δε χρειάζεσαι, να μην επιβαρύνουμε και το περιβάλλον. :yes:

Βασικά, ουτε τωρα τους χρειαζόμουν. Εχω κάνει πατέντα με ενα παλιό μπουκαλάκι από κολυρριο, και είμαι μια χαρα...
Αλλα δεν πειράζει, χαμένοι δεν θα πάνε... Κάποιο μαγκαϊβεριλίκι θα σκεφτώ να τους χρησιμοποιήσω.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 22, 2009, 16:04 »
Ίδιο το απλό με το rich;  :eyesplash:
Με 38 μέρες και 8 ώρες κομμένο το τσιγάρο (σύμφωνα με το banner σου) φαίνεται ότι δεν επανέρχεται η γεύση.   :nope:

Εμένα το rich μου φάνηκε πολύ... γλυκομυρωδάτο!
Με 8 μήνες ακαπνία οι γευστικοί μου κάλυκες έγιναν πιο ευαίσθητοι μάλλον.  ::)

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 22, 2009, 16:14 »
Ίδιο το απλό με το rich;  :eyesplash:
Με 38 μέρες και 8 ώρες κομμένο το τσιγάρο (σύμφωνα με το banner σου) φαίνεται ότι δεν επανέρχεται η γεύση.   :nope:

Εμένα το rich μου φάνηκε πολύ... γλυκομυρωδάτο!
Με 8 μήνες ακαπνία οι γευστικοί μου κάλυκες έγιναν πιο ευαίσθητοι μάλλον.  ::)

Κοιτα, ενα από τα 2 συμβαίνει.........
Η δεν καταλαβαίνω διαφορά ακόμα επειδή ολη μέρα εκανα την mini-pipe με ECOpure κανονικό, οπότε τωρα που έβαλα το rich στο Nobacco μου εχει μείνει η γευση από πριν....

Ή το πεινιρλί με 2πλό παστουρμά και ταμπάσκο που έφαγα για μεσημέρι μου εκαψε τους αδένες!  :laugh1:

Για σιγουριά θα σου πω αυριο!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 22, 2009, 16:20 »
Α! Ναι, σίγουρα αυτό είναι.
Το ατομάιζερ κρατάει τη γεύση για πολύ.
Αν δεν αλλάζεις και φιλτράκι μάλιστα, η διαφορά είναι τόσο βαθμιαία που δεν την καταλαβαίνεις.

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 23, 2009, 02:20 »

Το ατομάιζερ κρατάει τη γεύση για πολύ.


Ναι φιλε Atmos, 100% αυτο ισχυει! Μονο με πολλες και σχετικα συνεχομενες τζουρες μπορεις να καταλαβεις διαφορα.
Ειναι παντως μειονεκτημα αυτο, γιατι ετσι οπως παει θα πρεπει να εχεις ενα ατομαιζερ για καθε γευση.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 23, 2009, 02:24 »
Λίγο φύσημα από τη μεριά που βιδώνει η μπαταρία και με τη γέφυρα να ακουμπάει σε μια χαρτοπετσέτα, μειώνει πολύ το κράτημα της γεύσης προηγούμενου υγρού.

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 23, 2009, 02:39 »
ελεος ρε παιδια!
που ζητε με ενα ατομαιζερ? :wall:
εγω το σκεφτομαι σοβαρα για αλλα δυο να παιζω ολες τις γευσεις εναλαξ!

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 23, 2009, 02:46 »
ελεος ρε παιδια!
που ζητε με ενα ατομαιζερ? :wall:
εγω το σκεφτομαι σοβαρα για αλλα δυο να παιζω ολες τις γευσεις εναλαξ!

2 εχω αλλα το ενα ειναι σφραγισμενο για καβαντζα οταν χρειαστει.

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #10 στις: Μαΐου 23, 2009, 02:52 »
τι περιμενεις τον πολεμο? :fight_shot_bandana:
ετσι το ειχα και εγω στην αρχη.φορτωσε 2 να εχεις.και καθαρισμο να κανεις εχεις το αλλο.πλεον θα βρισκουμε ευκολα ανταλακτικα.σε μαγαζι στην καλλιθεα προχθες ειδα ντανα με καμια 15αρια ενο!!

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 08, 2009, 19:00 »
Όλοι τα χρησιμοποιούμε αλλά το ξεχάσαμε το θέμα μου φαίνεται....

Τις τελευταιες μερες παρελαβα και χρησιμοποιω το Ecopure Fresh(high).
Oι εντυπώσεις μου είναι περίπου όπως και απο τα υπολοιπα που εχω χρησιμοποιησει.
Παρατηρησα οτι ειναι 25mg την στιγμη που τα αντιστοιχα high της σειρας Ecopure ειναι 24mg.
Επισης οτι εχει ημερομηνια ληξης λιγους μηνες νωριτερα απο τα αλλα που ειχα παρει.(Μαιος 2010)
Μυριζοντας το υγρο στο μπουκαλι δεν θα ελεγα οτι μου αρεσει η μυρωδια.Και δεν καταλαβαινω τι μου θυμιζει,κατι απροσδιοριστο.
Βεβαια δεν το μυριζουμε το ατμιζουμε!και περναω στην δοκιμη:
οπου και εδω ομως δεν εχω να πω πολλα.
Πολυς ατμος
Καλο χτυπημα
Γευση απροσδιοριστη που το το μονο που μου μοιαζει ειναι το ονομα του:Fresh.Ειναι θα ελεγα μια νεα γευση ,μια νεα αισθηση.Φρεσκαδα.
Επισης μου εκανε ιδιαιτερη αισθηση το χρωμα του υγρου:ελαχιστα κιτρινωπο,σχεδον λευκο!

Κλεινοντας θα ελεγα οτι μοιαζει μεν αλλα διαφερει δε!(σε σχεση με τα αλλα)Μοιαζει λιγο με χρησμό της Πυθιας αυτο που λεω αλλα...για μενα τουλαχιστον καπως ετσι ειναι.

Και βεβαια θα ελεγα οτι παντα σε οτι αναφορα τις γευσεις η γνωμη του καθενός ειναι πολυ σχετική. Προσωπικα το Tobacco μαλλον παραμενει το αγαπημενο μου,ωστοσο και το Fresh σιγουρα θα το ξαναπαρω ως αλλαγη γευσης.

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 08, 2009, 19:17 »
Πιστευω οτι ειναι καλυτερα οπως λεει ο Γιωργος να "παιζουμε" με 2 ατομαιζερ γιατι κουραζονται λιγοτερο και διαρκουν περισσοτερο

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 08, 2009, 20:18 »
Ωραιο το ECOpure Tobacco,οχι τοσο για τη γευση αλλα γιατι βγαζει με διαφορα τον περισσοτερο ατμο απο ολα τα υγρα που εχω δοκιμασει.Παρομοιο ατμο εβγαζε μονο το Tobacco Boost της Janty αλλα τη γευση του τη σιχαθηκα :P
Κατι παραξενο δεν ξερω αν σας εχει τυχει κ εσας.Ειναι το μονο υγρο που οταν ατμιζω και βγαζω τον ατμο απο τη μυτη μετα τρεχει η μυτη μου  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ECOpure από την Intellicig
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 08, 2009, 23:36 »
Κατι παραξενο δεν ξερω αν σας εχει τυχει κ εσας.Ειναι το μονο υγρο που οταν ατμιζω και βγαζω τον ατμο απο τη μυτη μετα τρεχει η μυτη μου  :dontknow:

 :)) Συμβαινει και σε μενα καμια φορα αυτο Αντρεα, αλλα με τη στανταρ γευση που ερχεται με τα φιλτρακια. Οχι ακριβως τρεχει αλλα καμια φορα την αισθανομαι υγρη. Νομιζω οτι ειναι νορμαλ αυτο μιας και ο ατμος που περναει πια μεσα απο τη μυτη μας ειναι........ατμος αρα, ως επί τω πλείστον, νερο!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20707 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281370 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65871 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174548 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124795 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93553 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix