vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

80 επισκέπτες, 6 χρήστες
gfilip, bloodlessz, infernity, zakyn8inos, tapantari, Doubt

Twitter

Skyline by e-smokeguru

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #945 στις: Ιανουαρίου 15, 2017, 22:22 »
καλα βασιλη αυτη ποναει αλλα δεν ειναι και τοσο θεμα.αν μαρεσε πολυ νασαι σιγουρος θα το επερνα αλλα με χαλαει και λιγο.οπως ειπα βεβαια δεν μπορω να κρινω 100% αν δεν ειναι φορεμενο.οσο για το ultem ενω μαρεσει εμφανισιακα σκεφτομαι οτι ειναι η πρωτη φορα που εχω ενα ατμο καθαρο απο πλαστικα τανκακια και με το καλυτερο ατσαλι γτ να το ''χαλασω''??

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #946 στις: Ιανουαρίου 15, 2017, 23:27 »
Φυσικά να ενημερώσω σε αυτό το σημείο ότι το Ultem σαν υλικό έχει αντοχές αντίστοιχες του γυάλινου και στα όξινα υγρά αλλά και κυρίως στην θερμότητα. Οπότε από θέμα αντοχής ούτε συζήτηση. Από θέμα ομορφιάς ναι εκεί μπορούμε να το εξετάσουμε.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #947 στις: Ιανουαρίου 15, 2017, 23:52 »
Εγώ όλα τα σπάω, δεν μασάω...  ;D
(είναι υπέροχος όπως κι αν έχει / σε αυτό είμαι κάθετος). 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #948 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 00:02 »
Έσπασες το γυαλί αλλά την έβγαλε καθαρή η δισκόπλακα, δεν είσαι και Κουταλιανός αν το σκεφτείς.. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #949 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 00:53 »
Ετυχε να ειμαι για υγρα χτες στου Βασιλη, την ωρα που ανοιξε το συστημα.
Καμμια 100στη Skyline ανεβηκαν. Σε 3 λεπτα κυριολεκτικα, ειχαν εξαφανιστει!! Καμμια δεκαρια ηταν οι δικοι μας αγοραστες, οι υπολοιποι απο το εξωτερικο!
Αν υπολογισει καποιος τις χρονικες ζωνες της ωρας -ανα τον πλανητη- και τα ρολογια που δεν πανε ποτε ακριβως με την ωρα που ανακοινωνεται, θα επρεπε να ησουν εξαιρετικα τυχερος για να προλαβεις!
Αργα το βραδυ γελουσα με εναν ΝοτιοΑφρικανό -του εκει φορουμ- που πιστευε πως τον ειχε αγορασει και μεχρι να ολοκληρωσει τα στοιχεια του στην καταχωρηση, του τον πηρε αλλος μεσα απο τα χερια!

Υ.Γ Παραπονιοταν σε εναν αλλον που ειχε κανει την παρουσιαση, στο εκει νημα, πως το καλαθι με τη δεσμευση δε λειτουργησε!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 16, 2017, 01:11 από ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #950 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 01:03 »
Πωλείται Skyline 5000 ευρώ.

Χεχεχε :D

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #951 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 01:21 »
Στο mlt deck το  στήσιμο που μου αρέσει ειναι 0.28 nife48  σε πυρήνα 2.3 mm  και VCC βαμβάκι...... :delicious2:

Πες στο ΝοτιοΑφρικανό 5000Ε και στημένο..... :hehe:

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #952 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 01:34 »
Ωραίος μερακλιδικο. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #953 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 03:16 »
Εμένα μου κάνει διαρροές μετά το γέμισμα .
Αφού κλείσω τα υγρά ,φουλαρο και ανοιξω ξανα, εχω υγρά στις τρύπες αερισμού..
Κάνω κάτι λάθος?

 Μονο στο γέμισμα αυτο.μετα όλα ενταξει, είτε ξάπλα ειτε όρθιος δε βγάζει τπτ...

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #954 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 07:01 »


Στο mlt deck το  στήσιμο που μου αρέσει ειναι 0.28 nife48  σε πυρήνα 2.3 mm  και VCC βαμβάκι...... :delicious2:

Μπάμπη τον κενό χώρο μπροστά από τις τρύπες εισαγωγής αέρα τον γεμίζεις με βαμβάκι (όπως φαίνεται απ'το μάκρος που αφήνεις στις άκρες ), σωστά; Μήπως θα ήταν καλύτερο να το κόβεις πιο κοντό ώστε να μείνει καθαρό σε εκείνο το σημείο; Από μεριάς απόδοσης γεύσης εννοώ επειδή έτσι είχε αναφερθεί στα πρώτα στησίματα που εμφανίστηκαν στον Skyline - έτσι το κόβω κι εγώ έκτοτε, κοντύτερο δηλαδή, ίσα να πατάει στον πάτο του deck αριστερά και δεξιά στις τρύπες εισόδου του υγρού. Θα δοκιμάσω ξανά μετά από καιρό να γεμίσω τον κενό χώρο εκεί μπροστά να δω τι παίζει, με έβαλες σε σκέψεις άθελά σου. Τώρα που του πήραμε για τα καλά τον αέρα θα καταλάβουμε αμέσως την όποια διαφορά υποθέτω. :)


Εμένα μου κάνει διαρροές μετά το γέμισμα .
Αφού κλείσω τα υγρά ,φουλαρο και ανοιξω ξανα, εχω υγρά στις τρύπες αερισμού..
Κάνω κάτι λάθος?

 Μονο στο γέμισμα αυτο.μετα όλα ενταξει, είτε ξάπλα ειτε όρθιος δε βγάζει τπτ...

Απόστολε δύο πράγματα θα τσέκαρα αρχικά στη θέση σου, πρώτον αν το deck είναι καλά βιδωμένο μέσα στη βάση του (δεν θέλει τρελό σφίξιμο - απαιτεί να αφαιρέσεις την κάτω βίδα του 510 πρώτα ;) ) και δεύτερον θα πρόσεχα στα στησίματά μου τις "γωνίες" που κάνει το βαμβάκι βγαίνοντας απ'το coil με σκοπό να καταλήξει στον πάτο του deck. Εκεί πρέπει να προσέξεις μήπως το κάτω μέρος του βαμβακιού "γλύφει" τις δύο εξωτερικές τρύπες του αέρα και εάν ναι, απλώς ανασήκωνέ το λίγο με ένα κατσαβιδάκι/βελόνα/κάτι πριν τοποθετήσεις το τανκ.. αν υπάρχει επαφή βαμβακιού και μετάλλου στα σημεία εκεί είναι πολύ πιθανό να φύγει και λίγο υγρό προς τα κάτω απ'τις ακριανές τρύπες του αέρα.
Αυτά σκέφτηκα για τώρα.. :)


Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 604
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #955 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 08:56 »
@ Μπαμπη, πολυ μερακλιδικο στησιμο. Εγραψες παλι !!!! :thumpup:
Εγω το κανω με 0,28 κανθαλ σε 2,5 τρυπανακι.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #956 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 09:25 »

Μπάμπη τον κενό χώρο μπροστά από τις τρύπες εισαγωγής αέρα τον γεμίζεις με βαμβάκι (όπως φαίνεται απ'το μάκρος που αφήνεις στις άκρες ), σωστά; Μήπως θα ήταν καλύτερο να το κόβεις πιο κοντό ώστε να μείνει καθαρό σε εκείνο το σημείο; Από μεριάς απόδοσης γεύσης εννοώ επειδή έτσι είχε αναφερθεί στα πρώτα στησίματα που εμφανίστηκαν στον Skyline - έτσι το κόβω κι εγώ έκτοτε, κοντύτερο δηλαδή, ίσα να πατάει στον πάτο του deck αριστερά και δεξιά στις τρύπες εισόδου του υγρού. Θα δοκιμάσω ξανά μετά από καιρό να γεμίσω τον κενό χώρο εκεί μπροστά να δω τι παίζει, με έβαλες σε σκέψεις άθελά σου. Τώρα που του πήραμε για τα καλά τον αέρα θα καταλάβουμε αμέσως την όποια διαφορά υποθέτω. :)
Εγω πάντως διαπίστωσα ότι όταν στήνω όπως ο φίλος Μπάμπης δλδ με βαμβάκι σε ολο το ντεκ έχω πολύ καλύτερη γεύση και δεν ανεβάζει υγρό στο επιστόμιο όσο δυνατή και αν είναι η τζούρα ακόμα και με τέρμα ανοιχτά τα υγρά

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #957 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 10:19 »
Εμένα μου κάνει διαρροές μετά το γέμισμα .
Αφού κλείσω τα υγρά ,φουλαρο και ανοιξω ξανα, εχω υγρά στις τρύπες αερισμού..
Κάνω κάτι λάθος?

 Μονο στο γέμισμα αυτο.μετα όλα ενταξει, είτε ξάπλα ειτε όρθιος δε βγάζει τπτ...
Μου έχει συμβεί και μένα αυτό κάποιες φορές, χωρίς να έχω βρει την αιτία. Ο τρόπος να το ξεπεράσω ήταν μετά το γέμισμα, να γυρίζω στο πλάι ή και ανάποδα τον ατμοποιητή και τότε να ανοίγω τη ροή του υγρού.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #958 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 11:15 »
Κάποια μηνύματα μεταφέρθηκαν στο νήμα του Skyline που βρίσκεται στον πίνακα του εμπόρου, ο οποίος καλό θα είναι να επικοινωνήσει με τη διαχείριση ώστε να δούμε γιατί δεν μπορεί να ποστάρει στον πίνακά του.

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #959 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 12:06 »
Μακη το βαμβάκι το κοβω σχεδόν σύριζα στο ΟRing του γυαλιού αντε ενα χιλιοστό πιο μακρύ.....ναι μια μικρή ποσότητα μένει στο χώρο που λες...Το βασικό για μενα είναι να γίνει καλή κατανομή του βαμβακιού μεσα στο ντεκ χωρίς να πατηθεί. Αν δεις το βαμβάκι πιάνει και πισω απο την ευθεία του  coil και παει εως μπροστά έτσι μένει αφρατο....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20691 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207914 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65842 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174518 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312838 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14178 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124792 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix