vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

504 επισκέπτες, 5 χρήστες
tony1976, dkostas, Giannis.B, Milarepa, white varadero

Twitter

Skyline by e-smokeguru

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #525 στις: Δεκεμβρίου 05, 2016, 23:54 »
Το γαρ πολύ του έρωτος γεννά παραφροσύνη... ;D
Και στους γράφοντες αλλά και έχοντες ;
Αινιγματικό σε βλέπω ,η διακρίνοντα παραφροσυνην;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #526 στις: Δεκεμβρίου 06, 2016, 11:42 »
Μόλις παρέλαβα και έστησα το ανοιχτό deck και φυσικά γι'ακόμα μια φορά μπορώ να πω ότι ο Skyline είναι πλέον το απόλυτο και πιο ολοκληρωμένο κομμάτι που έπεσε ποτέ στα χέρια μου, έχοντας πλέον δοκιμάσει την ατμοποιητάρα αυτή σε κάθε της εκδοχή (μέχρι τώρα γιατί ποιος ξέρει τι έπεται στο μέλλον..; ) νομίζω ότι μόνος του θα μπορούσε να με υπεκαλύψει σε όλη μου την ατμιστική ζωή από'δώ και στο εξής!
Ότι καλύτερο είδα χωρίς υπερβολή, θα με αναγκάσει ο άτιμος να τα πουλήσω όλα και να πάρω έναν δεύτερο να μη χρειάζεται να αλλάζω decks μέσα στη μέρα.. :laugh1:

(με δόση υπερβολής το παραπάνω αφού υπάρχουν κι άλλα κομμάτια δίπλα μου που δύσκολα αποχωρίζομαι :) )

Υπέροχη αεράτη τζούρα λοιπόν, λίγο χάνει νομίζω (μιας και βρίσκομαι στις πρώτες τζούρες μόλις με το ανοιχτό deck ) στην ένταση των γεύσεων, στην βουτυρένια αίσθηση (αν και για αεράτη τα πάει κι εκεί πολύ καλά ) και φυσικά ενισχύθηκε ο θόρυβος (αυτό κι αν έχει λογική ). ;)
Σε κάθε περίπτωση όμως δεν ενοχλεί πουθενά και το σύνολο συνεχίζει να κρατά αυτό το "ακριβό" του προφίλ!
Όσο τον ατμίζω παρατηρώ λίγο αυξημένο το χτύπημα σε σύγκριση με το κλειστό deck (θετικό ), από παραγωγή ατμού +%:#*?@+:%"€ (μόλις άρπαξα παντοφλιά ) :laugh1:
 ...και εννοείται κατανάλωση υγρού που όμως μετατρέπεται σε απόλαυση οπότε δεν απασχολεί. :D

Θα στηθεί ξανά και ξανά, μόλις στρώσει καλύτερα το πράγμα και βρω το πιο ταιριαστό για μένα στήσιμο θα αναφέρω!


Με το παραπάνω εννοείται ότι παρέλαβα και το νέο κιτ "orings-βίδες" κι επιβεβαιώνω με τη σειρά μου ότι τώρα ο Skyline λειτουργεί ακόμα πιο γλυκά από πριν στο βάλε-βγάλε τανκ ή ακόμα και το σκέτο γυαλί μεμονωμένα απ'το μέταλλο. Δεν είχα πρόβλημα ιδιαίτερο, τώρα δεν θα με απασχολήσει ποτέ το ολίγον σφιχτό oring.. τέλος. Και οι νέες βίδες -χωρίς να έχω πρόβλημα με τις παλιές ή να κάτσω να ψειρίσω τις διαφορές μεταξύ τους- λειτουργούν επίσης μια χαρά.

Για να κλείσω να ευχαριστήσω γι'ακόμα μια φορά τον Βασίλη για την κίνησή του με το κιτ κι επίσης όλους αυτούς που συνέβαλαν στην κατασκευή αυτού εδώ του πράγματος/κοσμήματος/εργαλείου τέλος πάντων που ήρθε να κάνει τη ζωή μας καλύτερη ανεβάζοντας τη μάλιστα αρκετά σκαλιά πιο πάνω!

I'm in love που λέμε κι εμείς εδώ στην Κρήτη :laugh1:

:)

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #527 στις: Δεκεμβρίου 06, 2016, 12:02 »
Πήρα τις νέες βίδες που λειτουργούν θαυμάσια. Σφίγγουν πραγματικά τέλεια το σύρμα της αντίστασης. Ευχαριςτουμε πολύ Βαςιλη που κανεις το καλύτερο και μας κρατάς ενήμερους για οποια αναβάθμιση ανακαλύπτεις και μας την προσφέρεις δωρεάν και με δικά σου έξοδα. Αυτό σημαίνει πολλα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #528 στις: Δεκεμβρίου 06, 2016, 13:39 »
Τελικά το νήμα θα έπρεπε να ονομαστεί ''ευχαριστίες προς τον Βασίλη'' και όχι Skyline by e-smokeguru. :))
Πραγματικά το έχουμε εμπεδώσει πόσο καλός είναι ο ατμοποιητής και ο κατασκευαστής του



ps
τελικά αποφάσισα να πάρω αυτόν με το ανοιχτό deck. :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #529 στις: Δεκεμβρίου 06, 2016, 14:53 »
Μεγεια μπραβο και καλοριζικος :thumpup: και βεβαια καλοατμιστος :)

Ναι τελικα καταληξαμε οτι Βασιλης και Skyline ειναι σουπερ :thumpup: και σε αυτο ειμαστε ολοι συμφωνοι.
Αν ημασταν ο Bussardo ;D θα καναμε Θαμπ απ :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #530 στις: Δεκεμβρίου 06, 2016, 18:03 »
Μετά απο χρήση του SKL με mesh όπως το παρουσιαζω στο προηγούμενο ποστ μου ,εχω πω τα εξής:
1.Η τροφοδοσια του είναι υποδειγματικη ,δεν ξέρω αν έτυχε αλλά σίγουρα πέτυχε ,με ανοιχτά τα υγρα σχεδόν τέρμα ατμιζω απο τα 20 εως τα 35 βατ και παίζει άψογα χωρίς διαρροή,υποτροφοδοσια ή υπερτροφοδοσια θα τολμούσα να πω πως το mesh στο SKL συμπεριφερεται καλύτερα και απο το βαμβάκι....
2.Το χτύπημα ανέβηκε αισθητα ενώ η γεύση άλλαξε προς το καλύτερο δίνοντας διαφορετικές νότες του υγρού(αναμενόμενο λογω του mesh).Επίσης το ντουμανι είναι ενα κλικ πιο πυκνό....
3.Η θερμοκρασία τόσο του ατμοποιητη όσο και του παραγομενου ατμου παραμένει αρκετά χαμηλά για τα βατ λειτουργίας.....
4.Η τιμή της αντίστασης απο την πρωτη στιγμή και εως τώρα είναι τελείως σταθερή......
Πραγματικά δεν το πειράζω αυτό το στήσιμο έως ότου χαλάσει από μονο του.....πιστεύω ότι είναι ένα must set up για τους φίλους του mesh....

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #531 στις: Δεκεμβρίου 06, 2016, 22:09 »
Ως περίεργος δοκίμασα κι εγώ στο ανοιχτό ντεκ να το κάνω κλειστό! :laugh1:
 Βαμβάκι στις ακριανές τρύπες και βουαλά! Μια χαρά παίζει, απροβλημάτιστα, αλλά παρασφίγγει για τα γούστα μου και το άλλαξα. Αν γινόταν να μείνουν δύο τρύπες ανοιχτές θα ήταν πολύ καλύτερα για μένα.

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #532 στις: Δεκεμβρίου 07, 2016, 01:18 »
Βρε ακόμα...?
Στο fb ξεκίνησαν.... :))

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #533 στις: Δεκεμβρίου 07, 2016, 02:08 »
Ως περίεργος δοκίμασα κι εγώ στο ανοιχτό ντεκ να το κάνω κλειστό! :laugh1:
 Βαμβάκι στις ακριανές τρύπες και βουαλά! Μια χαρά παίζει, απροβλημάτιστα, αλλά παρασφίγγει για τα γούστα μου και το άλλαξα. Αν γινόταν να μείνουν δύο τρύπες ανοιχτές θα ήταν πολύ καλύτερα για μένα.
Κλείσε την κεντρική.
Καθόσον 3-1 μας κάνει 2 συνήθως  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #534 στις: Δεκεμβρίου 07, 2016, 10:37 »
Από σένα Μήτσο περίμενα κάτι πιο σύνθετο από το αυτονόητο. Θεώρησα ότι είναι μεγάλη η απόσταση των ακριανών τρυπών με κλειστή τη μεσαία τρύπα και δεν το δοκίμασα έτσι. Σκοπός ήταν να μικρύνει και το μήκος της αντίστασης, έχοντας τον αέρα στο μέσο της κι όχι να βαράει τις ακριανές σπείρες και τα βαμβάκια.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #535 στις: Δεκεμβρίου 07, 2016, 11:52 »
@Ribot, καλημέρα. Αν μπορείς να μου θυμίσεις τι βαμβάκι χρησιμοποιείς (κι αν έχεις κάποια συγκεκριμένη επιλογή στον Skyline).  

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #536 στις: Δεκεμβρίου 07, 2016, 12:03 »
Καλημέρα Τζο :) Απ' αυτά που έχω, δηλαδή kgd, nacamitchi, cotton bacon, rayon, drago, vcc και τις μπαλίτσες του zerobacco, τα δοκίμασα όλα εκτός από τα δύο τελευταία. Ως προτίμηση, πάντα στο drago καταλήγω τελικά, επειδή διατηρεί την απορροφητικότητά του περισσότερο από τα άλλα, ταλαιπωρείται λιγότερο και το θεωρώ το πιο αγνό.

Αποσυνδεδεμένος makos

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #537 στις: Δεκεμβρίου 07, 2016, 12:07 »
το κλειστο ντεκ εχει μεγαλη διαφορα με το ανοιχτο? 

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #538 στις: Δεκεμβρίου 07, 2016, 12:11 »
Πάει το πρώτο σκονάκι ;D. Ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο αλλά θα το αφήσω για μετά. Ευχαριστώ πολύ.  

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #539 στις: Δεκεμβρίου 07, 2016, 12:25 »
το κλειστο ντεκ εχει μεγαλη διαφορα με το ανοιχτο?
Nαι

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9266 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42732 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 388 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34930 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557579 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181954 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 170 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9112 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364