vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

207 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, Jorge, stavax, TasMan, Lefty, yorgoss, zalaros

Twitter

Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;

Αποσυνδεδεμένος emankov

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #105 στις: Μαρτίου 27, 2015, 16:32 »
Μπορει να με φοβησε το στησιμο που ηρθε ο magma  :dontknow:
Οπως ειπα ειμαι νεος αλλα για μενα οι drippers ειναι ανωτεροι απο το 99% των τανκατων ατμοποιητων
Δικη μου γνωμη βεβαια. :)

Σε ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος oumpra

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #106 στις: Απριλίου 06, 2015, 11:28 »
έχω το istick20w με mini nautilus και ατμίζω στα 8w περίπου 2.5ml τι ημερα σκέφτομαι να πάρο το magma η τον Kanger Mini πια τα συν και τα πλην. :wall:

Αποσυνδεδεμένος boson

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #107 στις: Απριλίου 06, 2015, 11:48 »
παρτους κ τους δυο για να ησυχάσεις  :))

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #108 στις: Απριλίου 06, 2015, 12:27 »
έχω το istick20w με mini nautilus και ατμίζω στα 8w περίπου 2.5ml τι ημερα σκέφτομαι να πάρο το magma η τον Kanger Mini πια τα συν και τα πλην. :wall:


Ο magma είναι αξιόλογος ντριπερ και παίζει στην αγορά πάρα πολύ καιρό.
Έχει συμπαθητικές επιλογές για την εισαγωγή αέρα, οπότε μπορείς άνετα να στήσεις με 1 ή δύο αντιστάσεις και να φέρεις τον αέρα εκεί που πρέπει.
Το μειονέκτημα του είναι οτι δεν έχει πολύ μεγάλες εισαγωγές αέρα, οπότε για πολλά W ή για cloud chasing (που από τα W που ατμίζεις τώρα δεν βλέπω να σε αφορά) είναι κάπως "λίγος".
Τον kanger δεν τον έχω χρησιμοποιήσει οπότε δεν έχω γνώμη.
Όπως και νάχει, ετοιμάσου για αυξημένη κατανάλωση υγρού και μπαταρίας με τον ντριπερ :)

Αποσυνδεδεμένος oumpra

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #109 στις: Απριλίου 06, 2015, 12:49 »
θα δουλεύει καλά στα 8w με μια αντίσταση στα 1.7 περίπου? δηλαδή θα κερδίσω χρήματα από τις αντίστασης αλλα θα με τρώει πιο πολύ υγρό.


Αποσυνδεδεμένος skevos95

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #110 στις: Απριλίου 06, 2015, 16:33 »
Μια χαρα θα δουλευει.. δοκιμασε τον και πιο πανω μηπως σου αρεσει πιο πολυ ομως :-) δοκιμαζουμε και βλεπουμε :-)

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #111 στις: Απριλίου 21, 2015, 17:08 »
Μεταξυ Magma vs Marquis οσον αφορα τη γευση και την χωρητικοτητα, ποιον θα διαλεγατε και γιατι?
Επισης κλωνο απο φτ η "επωνυμο" κλωνο απο Ελλαδα?

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #112 στις: Απριλίου 21, 2015, 17:21 »
Δεν έχω τον marquis αλλά έχω τον magma αγορασμένο μήνες πριν από ft.
Από χωρητικότητα είναι μια χαρά, παίρνει καμιά 20αριά σταγόνες και αν τον παραγεμίσεις με βαμβάκι παίρνει και παραπάνω γιατί οι τρύπες του αέρα είναι ψηλά στο χείλος του deck και όχι στον πάτο οποτε και δεν μπλοκάρεις τις τρύπες και δεν έχεις θέμα διαρροής εκεί.
Και για τον marquis λίγο πολύ τα ίδια ισχύουν.
Τώρα από που να αγοράσεις δεν ξέρω, έχει και στην ελλάδα πλέον πολύ καλούς κλώνους σε προσιτές τιμές, όχι βέβαια όσο από κίνα, αλλά τους παίρνεις εδώ και τώρα και σε περίπτωση προβλήματος μιλάς με έλληνα.
Αν πάρεις κάτι από ft,διάβασε και τα reviews αλλά και τα discussions γιατί εκεί αναφέρονται πιο "εύκολα" τυχόν προβλήματα.

Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #113 στις: Απριλίου 21, 2015, 17:37 »
Magma το έχει πάρει ένα φίλος για μένα είναι μια χαρά και σφιχτή τζούρα και 20 σταγόνες με άνεση,  έχει μπει στην wishlist μου ήδη. Τώρα από το που είναι λίγο ρίσκο το ft έχει καλή τιμή αλλά θα έρθει κομπλέ η θα τρέχεις?

Αποσυνδεδεμένος L.G.

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+IATTY+RAM + ΟΔΥΣΣΕΑΣ + KILLER 705 = <3
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #114 στις: Απριλίου 21, 2015, 18:26 »
για γευση ο marquis απλα δεν υπαρχει ! ,
εχω εναν κλωνο απο ft και μονο τα καλυτερα εχω να πω , πολυ απλη αντισταση και μονη και διπλη ,
υπεροχη γευση πραγματικα πολυ παραπανω απο magma , veritas kai vortex (προσψπικη αποψη) που εχω δοκιμασει ,
 αρκετα καλη χοριτικοτητα , περιπου 30 σταγονες πανω κατω με μονη αντισταση , καμεια ενδειξη για διαροη , και πολλες επιλογες αερα ,
αλλα ττο βασικο του + ειναι η γευση ! δεν το συζητω ειδικοτερα με nickel kai temprature control  η γευση απλα τα σπαει !!  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #115 στις: Απριλίου 21, 2015, 19:17 »
Και απ οτι εχω καταλαβει (αν και ειναι αντιστοιχης φιλοσοφιας) ο Μαρκησιος ειναι λιγοτερο πιθανο να εχει διαρροες? Δυσκολο δειλλημα...Απ τη μια ο Μαγκμα δοκιμασμενος και επιτυχημενος απο πολλους, απ την αλλη ο Μαρκησιος με πολυ καλα reviews...
ΚΑτι για δοκιμες υγρων ηθελα, αν δεν καταληξω με βλεπω και με τους 2...

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #116 στις: Απριλίου 21, 2015, 19:37 »
Εγώ έχω παραγγείλει τον Ν22 και περιμένω να μου έρθει. Οι κριτικές είναι καλές και τον διάλεξα γιατί ο αέρας εισέρχεται κάτω από τις αντιστάσεις και είναι πλήρως ρυθμιζόμενος. Επίσης μπορεί να χρησιμοποιηθεί με μονή ή διπλή αντίσταση. Το τέστ όταν τον παραλάβω θα δείξει...
Παρακάτω παραθέτω και το λινκ:

https://www.fasttech.com/products/1984202

Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #117 στις: Απριλίου 21, 2015, 19:40 »
Αν είναι να καταλήξεις έτσι πάρε με κορώνα γράμματα έναν από τους 2 και δες αν σε ικανοποιεί.. Είναι και αυτή μια λύση

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #118 στις: Απριλίου 21, 2015, 20:57 »
Εχω τον magma και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Η αληθεια ειναι οτι σκεφτομαι να χτυπησω και τον marquis γιατι υπαρχουν πολυ καλες κριτικες και αρκετοι τον θεωρουν ανωτερο σε σχεση με τον magma σε γευση. Οπως και να εχει ομως θα σε συμβουλευα αγορα απο Ελλαδα και συγκεκριμενα απο Vapesin. Μπορει να φανει διαφημιση αλλα δε με απασχολει, το καλο να λεγεται. Το μεγαλυτερο + ειναι οτι αν κανεις αγορα απο εκει ο ατμο σου ερχεται πεντακαθαρος χωρις λαδια, γρασα και δυσαρεστες οσμες. Ετσι απαλλασεσαι απο τη διαδικασια καθαρισμου που ειναι απαραιτητη αν τον παρεις απο εξω απο οπου σου ερχεται, απο οτι ακουω, μεσα στη βρωμα και θελει σχολαστικο καθαρισμο απο εσενα με γαλατα, βρασμους και γω δε ξερω τι αλλο... Και βεβαια ο,τι προβλημα και να εχει (πραγμα οχι ασυνηθιστο για κλωνους), τα παιδια στη Vapesin θα το αντιμετωπισουν αμεσα. Εμενα μου αλλαξαν τα βιδακια στο magma που ειχα παρει τα οποια σκουριασαν σχεδον αμεσως, αφου μου εστειλαν κατευθειαν ss βιδακια  :thumpup: .

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #119 στις: Απριλίου 22, 2015, 00:52 »
Νικο, εγώ θα σου πω και τους δυο. Τον magma από Ελλάδα για να τον εχεις αμεσα και με υποστηριξη (η vapesin ειναι οντως εξυπηρετικοί, αλλά και οποιοδήποτε αλλο καταστημα τον εχει σε καλή τιμή, χτυπα τον) και τον μαρκησιο από εξωτερικό σε ξεφτιλα τιμη.
Ετσι θα δοκιμασεις και τους δυο και αυριο πουλας αν θες τον εναν, εστω και στη μιση τιμη.
Δεν εχω δοκιμασω μαρκησιο αν και ακουω τα καλυτερα, παντως ο Magma tobeco που εχω ειναι πολυ καλος.
Καθε φορά που ντριπαρω τον κλωνο honey peary (που θα σου στειλω μεταξυ αλλων :yes:  παθαίνω!!!!! :eyesplash: :eyesplash: :eyesplash:  και λεω γιατι να μην ειναι και οι τανκατοι ετσι... :wall:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278613 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12894 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123773 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63971 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206627 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92988 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15603 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9670 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos