vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

524 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, ZoeM, Jorge, manoslykos, Milarepa, treloneritis, th3ofilos, billythekid

Twitter

Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #735 στις: Αυγούστου 09, 2016, 09:57 »
Το μικρο o-ring που βρίσκεται στο τανκ, ψηλά, στο σημείο που περνάει το πάνω μέρος της καμπάνας. 

Αποσυνδεδεμένος stroum

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #736 στις: Αυγούστου 10, 2016, 02:43 »
Αν τα ορινγκακια  "λιπαίνονται" πριν με λίγο υγρό ή βάση, μπαίνουν καλύτερα και ευκολότερα. Το οτι συναντά κανείς μεγάλη αντίσταση, σημαίνει πως το ορινγκάκι τραβάει μεγάλο ζόρι και φυσικά φθείρεται. Λιπαίνοντας το λίγο αυξάνεται δραματικά η διάρκεια ζωής τους και γίνεται και η δικιά μας πιο εύκολη :)  Άλλωστε, είναι γενικός κανόνας πως, αν χρειάζεται να βάλουμε υπερβολική δύναμη για να συναρμολογήσουμε οτιδήποτε, κάτι κάνουμε στραβά ή παραλείψαμε.

Αποσυνδεδεμένος ciumel

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #737 στις: Αυγούστου 10, 2016, 19:45 »
εχει αλλαξει κανεις τις  βιδες του ντεκ;
βασικα το προβλημα μου ειναι το κλειδι τους που ειναι σε σχημα Γ και δεν με βολευει.
κοιταξα αλλα δεν βρηκα allen  κατσαβιδακι,,

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #738 στις: Αυγούστου 10, 2016, 20:28 »
Εδώ είσαι.

Αποσυνδεδεμένος ciumel

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #739 στις: Αυγούστου 10, 2016, 21:22 »
 :Dαυτα ειναι!!
ευχαριστω φιλε
karmakoma

εκανα και τη προσωρινη μου πατεντα,εκοψα το αλλεν στη γωνια ακριβως,πυρωσα το ισιο κομματι και το εβαλα σε μια λαβη απο πλαστικο κατσαβιδακι,βολευει σουπερ αλλα εννοειται οτι θα παραγγειλω κι αυτα!
σουπερ  κι ο cloud,τωρα να φτιαξω τη καμπανα να βιδωνει και να ξεβιδωνει πιο ευκολα
και ειμαστε σε καλο δρομο!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
μ εχει τρελλανει στις διαρροες απο το δαχτυλιδι του αερα :confused1:
στησιμο  λαθος;;τι μπορει να φταει;
ανεβαζω φωτο αμεσως....        
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 11, 2016, 18:20 από ciumel »

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #740 στις: Αυγούστου 11, 2016, 19:08 »
Μπορεί το στήσιμο, μπορεί κανένα o-ring, μπορεί να μη κλείνει αεροστεγώς το καπάκι.
Και ο δικός μου όποτε του καπνίσει μου κάνει μια πλημμύρα, συνήθως όταν παλιώσει αρκετά το βαμβάκι.

Αποσυνδεδεμένος ciumel

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #741 στις: Αυγούστου 11, 2016, 19:51 »
ανεβαζω φωτο με το προηγουμενο στησιμο...
εκανα καινουριο και ηρεμησα (προσωρινα).
προβλημα μεγαλο για μενα ειναι και η ρυθμιση της τροφοδοσιας,δεν μπορω να διακρινω ευκολα ποσο εχει ανοιξει η καμπανα.
εχω αποφασισει οτι χοντρικα το υψος του ανοιγματος της πρεπει να ειναι στο ιδιο υψος με το παραθυρακι της τρυπας του αερα,πιστευω οτι ειναι 4 μισες στροφες περιπου εκει ανοικτη η καμπανα..
τον εχω βαλει ξαπλα τωρα να δω αν θα χω παλι διαρροη..
αυτο που θελω να καταλαβω  ειναι η αιτια της διαρροης.
ειναι πολυ ανοιγμα της καμπανας;
ειναι o ring;το αποκλειω σχεδον γιατι βλεπω το υγρο που βγαινει απο την τρυπα του αερα!
το στησιμο πιστευω οτι θα τα καταφερω.
σορυ για την ποιοτητα της φωτο και ευχαριστω για την βοηθεια!

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #742 στις: Αυγούστου 11, 2016, 20:44 »
Το βαμβάκι σου φαίνεται πάρα πολύ στη φωτο και πιθανολογώ ότι περιστρέφοντας την καμπάνα στο παρασέρνει με αποτέλεσμα να χάνει ακόμα και την επαφή του με το deck.. Σωστά το απλώνεις απλά φρόντισε να μειώνεις λίγο την ποσότητά του, τον "όγκο" δηλαδή που βγαίνει έξω απ'το coil. Όχι τραγικά, τόσο όσο χρειάζεται ώστε να μην φτάνουν οι άκρες του τόσο οριακά στο χείλος του deck. Περιμετρικά δηλαδή φρόντισε να "τελειώνει" λίγο πιο μέσα ώστε να αποφεύγεις την επαφή του βαμβακιού με την καμπάνα, όσο το δυνατόν.

Αποσυνδεδεμένος ciumel

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #743 στις: Αυγούστου 11, 2016, 21:05 »
ΟΚ,ευχαριστω φιλε για τα tips,σιγουρα θα τα τηρησω ευλαβικα την επομενη φορα(αμεσως τωρα γιατι εχω μουλαρωσει :idiot1:) που θα στησω!
ισως η πλυμμηρα  απο την τρυπα του αερα μπορει να οφειλεται στην καμπανα που πιανει το βαμβακι και χαλαει το στησιμο,γεμιζει το deck υγρα και τα στελνει στην εισαγωγη αερα,σωστα;
για να πιασω τον ενοχο :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #744 στις: Αυγούστου 11, 2016, 23:37 »
Σωστά, προσπάθησε να μην αφήνεις περιθώριο στην καμπάνα να αγγίξει το βαμβάκι. Υπολόγισε επίσης ότι το βαμβάκι μετά από μερικές ώρες μέσα στο υγρό φουσκώνει/διογκώνεται. Βάλε λιγότερο και κλείσε απλώς την εξωτερική του "περίμετρο" πάνω στο deck ελάχιστα. ;)

Αποσυνδεδεμένος ciumel

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #745 στις: Αυγούστου 12, 2016, 14:16 »
Από χθες βράδυ και ακολουθώντας τις συμβουλές σου δουλεύει σαν ελβετικό ρολόι,φτου-φτου μη τον ματιασω!
Ευχαριστίες σε όλους σας.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #746 στις: Αυγούστου 12, 2016, 16:06 »
Να τον χαρείς, αυτό αρκεί! :)

Αποσυνδεδεμένος ciumel

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #747 στις: Αυγούστου 13, 2016, 15:40 »
θα τη πω μια σκεψη κι ας ειναι χαζη :idiot1:
αν σκαψουμε το deck με dremel για να σταθεροποιησουμε το βαμβακι,γινεται λετε(η κοιταω να βγαλει γενια ο σπανος?)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #748 στις: Αυγούστου 13, 2016, 16:12 »
Το σωστο ειναι να μην επεμβαινουμε στα της κατασκευης...
Βεβαια εγω εχω πειραξει τα παντα, αλλα οκ.. αναλαμβανα κ την ευθυνη.
Δεν ειναι κακη η ιδεα σου, αλλα δε στο συνιστω.
Παρατηρω το στησιμο σου... δεν μου αρεσει, αν κ οι φωτο μπορει κ να με ξεγελούν.  Εχω την αισθηση οτι εχεις υπερβολικα πολυ βαμβακι... με πασα επιφυλαξη βεβαια.

Αποσυνδεδεμένος ciumel

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #749 στις: Αυγούστου 13, 2016, 16:32 »
ΟΚ,thanks!
Μετραει η γνωμη σου και σ ακουω.
απλα ρε γ@#ώτο μου, με πιανει μια τελειομανια,μετα μανια γα απλοποιηση-γινεται κι αυτο :).
τελικα ,μαλλον θα περικοψω τις χαζες αγορες και θα μου κανω δωρο τον αυθεντικο V2,να επιβραβευσω κι αυτον τον ανθρωπο που τον εφτιαξε κι εμενα που ατμιζω και γουσταρω κι εκοψα το τσιγαρο
και θα εξασκουμαι παραλληλα στα στησιματα.μεχρι να το πετυχω..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8472 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180887 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34115 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537268 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60014 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238041 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 620 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16275 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136256 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085526 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35559 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10417 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12