vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

520 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Tazz, manoslykos, Jorge, Xameno_Skli, Harris

Twitter

αυτο ειναι το ηλεκτρονικο τσιγαρο?μου το δινεις να το δοκιμασω?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Και γω σιχασιάρης ήμουν μέχρι που κάποια αρώματα τράβηξαν δίπλα μου κάποιες ωραιότατες παρουσίες!

Περισότερα για τη σειρά αρωμάτων "Amour by Cruiser" σε άλλο ποστ!

(εννοείται πως μιλάμε για συνδυασμούς αρωμάτων ATMOS & FA και όχι για δικές μου δημιουργίες, μην παρεξηγηθούμε κιόλας!!!)

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Δε μπορω να καταλάβω το γεγονος, οτι σε 3-4 φιλους μου καπνιστές που τους πρότεινα να δοκιμάσουν απο το η/τ μου, αρνήθηκαν πεισματικά. Ουτε καν μια τζουρα έστω να δουν τι στον άνεμο είναι αυτό το μαραφετι. Το ενδεχόμενο να σιχαινονταν το αποκλειω, καθώς έχω μαζι μου υγρά μαντηλακια. Τόσο κακή άποψη έχει επικρατήσει για το η/τ? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Μην αναρωτιεστε φιλοι μου....τοση μαυρη διαφημηση και προπαγανδα παλι καλα να λετε που δεν το εχουν απαγορευσει κιολας ....

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Και στους δυο σας συστήνω να ρίξετε μια εκτενή ματιά στο Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές.
Μπορεί να είναι μεγάλο, αλλά θα σας φανούν πολλά πράγματα πιο φυσιολογικά μετά την ανάγνωση.


Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Αυτό που εγώ αντιμετωπίζω εκτός σπιτιού και ιδιαίτερα σε παρέες είναι πως όλοι ρωτάνε διάφορα για  μάθουν οι ερωτήσεις και απαντήσεις παίρνουν ώρες αρκετές και στο τέλος σου τη λένε κιόλας πως όλο το βράδυ το φάγαμε συζητώντας για αυτά τα ματσούκια χωρίς εγώ να έχω θίξει καθόλου το θέμα  :wall: :wall: :wall: φυσικά ούτε λόγος για παρτουζα το ντριπ τιπ :D

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Ο ανθρωπος ειναι ενα ον , που αυτο που δεν ξερει το αποφευγει και το κατακρινει.
Δεν ειναι λοιπον δυσκολο να εχει καποιος που δεν ξερει κακη γνωμη και δεν μπορει κανεις να επιβαλει σε καποιον αλλο τη γνωμη του.
Απλα συνεχιζουμε το δρομο μας και απο 'κει και περα , οποιος θελει ας ακολουθησει.......

Αποσυνδεδεμένος td

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Όταν πρωτοεμφανίστηκα στην παρέα μου με η.τ εκτός από ένα φίλο που είχε στο παρελθόν η.τ και ήξερε τι είναι, κανείς δε ρώτησε να μάθει, ούτε θέλησε να δοκιμάσει, τώρα προσπαθώ να μπάσω ένα φίλο στο κόλπο μιας και θέλει να κόψει το κ.τ αλλά δεν το βλέπω και πολύ ένθερμο στην ιδέα

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Κανένας δεν είναι ένθερμος...αν του το έλεγε γιατρός βέβαια..<<κοψτο αλλιώς θα σε κόψει εκείνο>>.....όχι απλά ένθερμος....φωτιά θα ήταν. :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Διαβάζοντας την αρχή και το τέλος του νήματος, μου κάνει εντύπωση πόσο έχουν αλλάξει τα δεδομένα. Ξεκινώντας με το
......
σας ζητησε ποτε κανενας να δοκιμασει το ηλεκτρονικο τσιγαρο σας?
και καλα να εχεις ενα φιλτρακι μαζι σου να του βαλεις.αν δεν εχεις?
...................
που ακολουθείται από τους υπόλοιπους πως κι αυτοί σιχαίνονται και δεν τρελαίνονται στην ιδέα, φτάσαμε στο
Δε μπορω να καταλάβω το γεγονος, οτι σε 3-4 φιλους μου καπνιστές που τους πρότεινα να δοκιμάσουν απο το η/τ μου, αρνήθηκαν πεισματικά. Ουτε καν μια τζουρα έστω να δουν τι στον άνεμο είναι αυτό το μαραφετι. Το ενδεχόμενο να σιχαινονταν το αποκλειω, καθώς έχω μαζι μου υγρά μαντηλακια. Τόσο κακή άποψη έχει επικρατήσει για το η/τ? :hmmm:

Την εμπειρία λοιπόν του 2009 που ξεκίνησε το νήμα δεν την έχω ζήσει, μερικές φορές όμως έχω ζήσει το δεύτερο, δηλαδή να παρακαλάω "Τι θα πάθεις βρε άνθρωπε;! Δοκίμασε μία τζούρα!" κι ο άλλος να αρνείται κατηγορηματικά. Βλέπω όμως το να περιμένουν να τους το προτείνεις μερικοί egoφυγάδες.
(egoφυγάδες: σύνθετη λέξη που προσδιορίζει τους φυγάδες/πρώην ατμιστές, καθώς το μόνο που είχαν δοκιμάσει ήταν egoT)
Εκεί όταν με δουν με ματσούκι μπορεί να με ρωτήσουν, ή απλά να περιμένουν την ερώτηση θες να δοκιμάσεις (που κάνω σε όσους με ρωτάνε ότιδήποτε για αυτό, καθώς είναι η καλύτερη μέθοδος διαφήμισης), δεύτερο επίπεδο επιτυχίας να σου πει το "και πόσο σου πήγε αυτό", "παίρνει δηλαδή υγρό όπως τα άλλα" κ.λ., τρίτο και τελευταίο, σου δίνουν το mail για να τους στείλεις το link!

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Πλέον, όλοι οι κοντινοί μου φίλοι είτε ατμίζουν είτε έχουν πάρει μια συσκευή και το έχουν παρατήσει, οπότε στους υπόλοιπους αποφεύγω να δίνω για δοκιμή. Αν με ρωτήσει κανείς απαντάω λίγο σύντομα του στυλ «αυτό είναι έτσι, αυτό κάνει αυτό, το μαγαζί είναι στην τάδε οδό, πήγαινε να δοκιμάσεις».

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι σε όσους έχω δώσει να δοκιμάσουν με μηχανικό, είτε ατμιστές είτε όχι, το πιάνουν με έναν περίεργο τρόπο και με ταδύο χέρια λες και πρόκειται για ητ/σπαζοκεφαλιά για το πως θα το πιάσεις. Κι αυτό ενώ με βλέπουν πώς το κρατάω εγώ.  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος hondasapien

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Όχι μόνο με μηχανικό αλλά και με ηλεκτρονικό μου συμβαίνει εμένα.

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Σωστό αυτό!
Δουλεύοντας σε χώρους με πολλούς ανθρώπους και ερχόμενος σε ατμοσυζήτηση συχνά, άπειρες φορές μου έτυχε να δώσω το μοντ για μια δοκιμή.


Και είναι γεγονός ότι 9 στις δέκα φορές προσπαθούν να το χωρέσουν ολόκληρο μέσα στη χούφτα τους, σαν να προσπαθούν να το κρύψουν,ΧΑΧΑΧΑΧΑ !!!  :laugh1:


¨Οσες φορές ξεχνάω να τους δείξω από πριν το σωστό τρόπο να το κρατάνε, είτε κλείνουν τις τρύπες αέρα, είτε πασαλείβονται με υδρατμούς/υγρά, είτε -σπανιότερα- ξεβιδώνουν τον ατμο από το μοντ παιζοντας με το νέο παιχνίδι …  :laugh1: :laugh1:


ΚΑΙ, όλοι, μα όλοι τους, ρουφάνε με στυλ Atmo-Yoga, με απώτερο σκοπό να ανεβάσουν το Chi των πνευμόνων σε επίπεδο ανεμοστρόβιλου …






Πάντως, αν το 10% των παραπάνω δοκιμαστών έμενε στο ΗΤ, θα ήμουν ευτυχής.


Αποσυνδεδεμένος Manpet

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Αυτό που μάλλον πρέπει τελικά να αντιληφθούμε είναι οτι το η.τ. δεν δουλέυει για όλους, υπάρχουν άνθρωποι που δεν μπορούν να το χρησημοποιήσουν πρακτικά (δεν έχουν την ικανότητα, μπερδέυονται, δεν έχουν υπομονή κλπ), πάντως εγώ όποτε μου το έχουν ζητήσει ευγενικά, δεν έχω αρνηθεί, μάλιστα προχθές έβαλα στη πρίζα άλλον έναν γνωστό μου  :) . Τελικά αν θα μείνει ή θα επιστρέψει στο κ.τ. είναι δική του επιλογή.Προσπαθώ να είμαι ήρεμος και κατατοπιστικός στις απανωτές ερωτήσεις, άλλωστε ετσι ξεκίνησα και εγω  :D .

Αποσυνδεδεμένος Gino

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει ατμός, δεν υπάρχει φωτιά!
Πάντως, επειδή η χρήση ηλεκρονικού τσιγάρου (περισότερο σε είπεδο μόντ και επισκευάσιμων ατμοποιητών) απαιτεί πολύ χρόνο ενασχόλησης, πολλοί άνθρωποι τρομάζουν με αυτό. Πρέπει να το θέλεις πολύ για να ασχοληθείς. Θέλω να πώ οτι έναν καπνιστή μέσης ηλικίας δεν τον πείθουμε να δοκιμάσει το ητ όταν δει όλες αυτές τις "δύσκολες" συσκευές (δεν φταίμε εμείς βέβαια). Ευκολα μπορεί να πειστεί κανείς δοκιμάζοντας ένα ego + evod  πχ.Του φαίνεται , και είναι,  απλό και αποδίδει καλά.

Αποσυνδεδεμένος christoforos

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
μου τυχένει συχνά στο πανεποιστήμιο αλλα μόνο σε γνοστούς μου επητρέπο να δοκημάσουν το η.τ μου διότι δεν είναι και ότι ποιο υγιηνο να ατμήζουν άγνοστοι απο το drip tip σου

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180582 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8312 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33957 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536193 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59777 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237425 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 582 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15588 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136122 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085311 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35407 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10235 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12