vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

101 επισκέπτες, 9 χρήστες
camber, myiorgos, grag, athanasiosm, Jorge, Milarepa, tibolaso, vasim, Buliwyf

Twitter

Συνεντεύξεις του Κ.ΦΑΡΣΑΛΙΝΟΥ σχετικά με το η.τ. & τις έρευνες γύρω από αυτό

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Αχαχαχαχα! Παλι τα εσπασε ο Φαρσαλινος! Αχαχαχαχαχαχαχαχα! Πω πω τσαντιλα παλι  :)) :)) :)) :)) :))


-Εγω εχω 50 μελετες
- Δεν εχετε πανω απο 2-3 να λεμε την αληθεια..


ΑΧαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Το είδα live χτες το πρωί αλλά απογοητεύτηκα από τη διάρκεια που κράτησε το όλο θέμα, περισσότερη ώρα περίμενα μέχρι ν'αρχίσει παρακολουθώντας πολιτικάντηδες και έναν Παπαδάκη που μιλάει περισσότερο απ'όλους (όπως έκανε και την ώρα του κ. Φαρσαλινού ), παρά το πόσο τελικά κράτησε όλο αυτό που με έκανε ν'ανοίξω και την τηλεόραση πρωινιάτικα.

Σίγουρα ο "γιατρός μας" τα είπε γι'ακόμα μια φορά όπως -τουλάχιστον εμείς- θέλουμε να τα ακούμε αλλά ακόμα και σ'αυτήν την εκπομπή ο Παπαδάκης "μπούρου μπούρου" συνεχώς (για να μην πω καμιά άσχημη έκφραση ) και συνολικά η διάρκεια του θέματος κράτησε ελάχιστα. Εγώ βλέπω έναν Φαρσαλινό που πάντα έχει να πει πολλά και ποτέ δεν τον αφήνουν, τη μια διακόπτεται από χαζομάρες και την άλλη ξαφνικά το θέμα τελειώνει. Τα ίδια αισθάνθηκα και στην εκπομπή του Μιχάλη Κεφαλογιάννη πρόσφατα.. φυσικά φαντάζομαι ότι είναι όλοι ενημερωμένοι για τη διάρκεια που θα δοθεί στο θέμα αλλά ακόμα και σε αυτό το ελάχιστο οι δημοσιογράφοι διακόπτουν όλη την ώρα τη ροή..

Έλεος ρε παιδιά, αφήστε τον άνθρωπο να μιλήσει και να κατατροπώσει όλους αυτούς που μόνοι τους εκτίθενται! Διακόπτοντας τόσο νωρίς όχι μόνο ο "γιατρός μας" δεν λέει όλα αυτά που φαίνεται ότι έχει να πει, αλλά κι αυτοί που εκτίθενται δεν τους αφήνετε να ξεμπροστιαστούν εντελώς ακόμα και στους παντελώς άσχετους με το θέμα του ηλεκτρονικού τσιγάρου!
Ας γίνει επιτέλους μια εκπομπή που να αφιερώσει τον χρόνο που απαιτείται για να ειπωθούν όλα σε ένα τόσο σοβαρό θέμα..!

Και για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου πριν υπάρξουν αντιδράσεις, μιας και αφήνω να εννοηθεί ότι κρέμομαι μονίμως απ'το στόμα του κ. Φαρσαλινού δηλαδή, προσωπικά και με τα λίγα που ξέρω (αν και με κάπως "μακρόχρονη" εμπειρία στο θέμα "ηλεκτρονικό τσιγάρο" ) βλέπω έναν γιατρό σίγουρο και κάθετο γι'αυτά που λέει και μπορεί φυσικά να πείσει-καθυσηχάσει-αποδείξει τέλος πάντων στον κόσμο που μας κοιτάει λοξά ότι εδώ υπάρχει "κάτι καλό" (καλύτερο σίγουρα πάντως ) ενώ απ'την άλλη, τουλάχιστον μέχρι σήμερα, διακρίνω έναν αντίλογο που είτε μασάει τα λόγια του είτε μαρτυρά έστω και "υπογείως" ότι "εδώ παίζουν συμφέροντα που χάνονται σιγά σιγά"..
Στην πραγματικότητα όμως θέλω να μάθω κι εγώ, θέλω να μάθει κι ο κόσμος που βλέπει και ακούει τι πραγματικά υπάρχει εδώ με τα μέχρι σήμερα δεδομένα που υπάρχουν! Και με εκπομπές που διαφημίζονται εβδομάδες ενώ στο τέλος διαρκούν πεντάλεπτα και μάλιστα με συνεχείς ανούσιες διακοπές αυτό δεν θα επιτευχθεί ποτέ. Αφήστε και τις δυο πλευρές να ακουστούν, τέλος!

Αποσυνδεδεμένος atmismos

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
  • Το πιο βίαιο στοιχείο της κοινωνίας είναι η άγνοια
    • Atmismos
Εντάξει, καλά τα λέει η κινητή διαφήμιση της Νομπάκο, άραγε πόσες μετοχές έχει ο ίδιος, αλλά μερικά από αυτά που λέει δεν ακούγονται και τόσο επιστημονικά.  Εκτός κι αν δεν έχει άμεση σχέση με το αντικείμενο και μιλάει για αυτό από την γυάλα του εργαστηρίου.  Οι περισσότεροι λέει ατμιστές δεν ξεπερνούν τα 10W ... ώπα ρε Καραμήτρο.  Μικροσωματίδια λέει νερού, δηλαδή τα σωματίδια του νερού μπορούν να έχουν σταθερές διαστάσεις, εγώ ξέρω ότι δεν προφταίνεις ούτε στο μικροσκόπιο να τα δεις.  Οι ατμιστές δεν κάνουν πάνω από 500τζούρες την ημέρα.  500 τζούρες των 2" είναι 1000" με 2.5Α ενός μέσου EGO είναι 695mAh ... εγώ θέλω 4 τέτοια την ημέρα στην χειρότερη.

Άλλο επιστήμη, άλλο προπαγάνδα, κι άλλα Γκεμπελισμός.  Να μη φτάσουμε να υιοθετούμε τις αρχές και τις αξίες του εχθρού και γίνουμε σαν την φίλιπμόρις.

Εγώ γιατρέ μου θα σας μετονομάσω σαν Ντόκτορ Μολότοβ.

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
H αγνοια σκοτωνει.
Θα πρεπει οι νεοι ατμιστες του Φορουμ πρωτα να διαβαζουν τα διαφορα αθρα που υπαρχουν(ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ) και μετα να γραφουν την γνωμη τους.
'ΦΤΗΝΟ', το επιχειρημα περι μετοχων.
Ο ΜΟΝΟΣ που κανει πραγματικη εργασια επανω στο ηλεκτρικο ατμισμα είναι ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ!!
Τι είναι αυτά που γραφεις.....ρε .Καραμητρο!!
Ντροπη.!!!!
Πετρος  :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Κύριοι,


Την αντίθετη άποψη δεν την ποινικοποιούμε, δεν την πυροβολούμε,... παραθέτουμε τεκμηριωμένα επιχειρήματα για την απόκρουσή της.


Και στα δύο προηγούμενα μηνύματα υπήρξαν χαρακτηρισμοί προς πρόσωπα ... και δεν θα έπρεπε!


Επίσης οι υπαινιγμοί δεν αρμόζουν σε κάποιον που θέλει να εκφέρει σοβαρό λόγο και αντίλογο!

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Τα αθρα του ΓΙΑΤΡΟΥ ΜΑΣ είναι η τεκμηριωση για το Φορουμ.
Ο χαρακτηρισμος που λες  απλως επεστραφηκε στον....εκδοτη της φρασης.
Αυτά. :angry_orange:
Πετρος  :thumpup:

Για να επιστραφεί ο χαρακτηρισμός, θα έπρεπε να τον επιστρέψει ο κ.Φαρσαλινός γιατί σε αυτόν πήγαινε Tsarly. Καλά τα λέει ο psvag. Είναι που είναι ομιχλώδες (πσ, έκανα και αστειάκι) το τοπίο στον χώρο μας, δεν υπάρχει λόγος να φορτιζόμαστε.


Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Τουλάχιστον ο TSARLY δεν συκοφάντησε rosenred.... 8)

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Ο χαρακτηρισμος αφορα οσους εχουν την ιδια θεση με τον γιατρο.
Πετρος  :thumpup:

Επίσης οι υπαινιγμοί δεν αρμόζουν σε κάποιον που θέλει να εκφέρει σοβαρό λόγο και αντίλογο!

Νομίζω ότι αυτό με κάλυψε.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Άλλο επιστήμη, άλλο προπαγάνδα, κι άλλα Γκεμπελισμός.  Να μη φτάσουμε να υιοθετούμε τις αρχές και τις αξίες του εχθρού και γίνουμε σαν την φίλιπμόρις.

Εγώ κρατάω μόνο αυτό, σαν γενική αρχή με βάση την οποία θα πρέπει να σκεφτόμαστε και να ενεργούμε ως ατμιστές και ως πολίτες γενικότερα.
Τα υπόλοιπα δεν τα γνωρίζω θεωρώ ότι δεν βοηθούν πουθενά, εκτός κι αν τεκμαίρονται με κάποιο τρόπο, κι επομένως καλό είναι να αποφεύγονται.
Τη βία δεν την καταδικάζω απ' όπου κι αν προέρχεται, τους "ταλιμπάν" ναι, όποια πλευρά κι αν εκπροσωπούν.
Πάντως τις αγνές προθέσεις του Φαρσαλινού δεν μπορώ να τις επιβεβαιώσω, αλλά δεν έχω και στοιχεία για να τις αμφισβητήσω, τουναντίον μάλιστα.
Αυτός ο Μπεχράκης όμως είναι αξιοθρήνητος! Ούτε για θεραπεία ακροαστικών δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη.

Αποσυνδεδεμένος TASLAB

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • Το πετρωμένον φαγείν αδύνατον
Το έχουμε κουράσει πολύ. Αν μας έλεγε ο γιατρός ότι στην τελευταία του έρευνα βρήκε καρκινογόνες ουσίες, τι θα κάναμε;
Θα πετάγαμε τον πανάκριβο εξοπλισμό μας και θα γυρίζαμε στο ΚΤ ;
Θα συνεχίζαμε να ατμιζουμε και ότι γίνει;
Εγώ λέω πως θα έπρεπε να το κόψουμε και αυτό. Όταν το ξεκινήσαμε το κάναμε για να κόψουμε το ΚΤ αλλά στην πορεία μας έγινε πάθος, εμμονή και δεν ξέρω τι άλλο. Σίγουρα δεν είναι εντελώς αθώο και μέσα μας το γνωρίζουμε .τα λόγια του γιατρού μας κάνουν να νιώθουμε ευχάριστα και αυτο με ανησυχεί. Εχει δίκιο ο γιατρός ή όχι;
Δεν θα το μάθουμε σύντομα.
Πρέπει να βάλουμε στόχο να το κόψουμε κάποια στιγμή.
Μην βρίζετε κανέναν. Ακούστε τους όλους, βγάλτε τα συμπεράσματα σας και κρατήστε τα για τον εαυτό σας.
Δεν θέλουμε να μας πείτε αν έχει δίκιο ο γιατρός ή ο συνομιλητής του.
Έχουμε και εμείς άποψη.
Πείτε απλά την άποψη σας χωρίς χαρακτηρισμούς
;-)

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
 Δεν ξεκινήσαμε όλοι το άτμισμα για να κόψουμε το τσιγάρο , κάποιοι το ξεκινήσαμε ως ενναλακτικό τρόπο λήψης νικοτίνης.
 Ως ένα ασφαλέστερο τρόπο της καθημερινής μας συνήθειας.
 Προσωπικά δεν έχω στόχο - σκοπό να το κόψω σε καμία περίπτωση.
 Από τον γιατρό ενημερωνόμαστε άλλα δεν σημαίνει ότι κάνουμε και ότι μας πει , χαρακτηριστικό το πύρωμα του kanthal πάρα πολλοί από εμάς εν γνώσει μας πάρα αυτά που έχουν ακουστεί συνεχίζουμε και πυρώνουμε τις αντιστάσεις.
Ακούω , μαζεύω πληροφορίς και κρίνω.

 

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε

βασικά δεν ξέρω αν το προσέξατε αλλα ο παπαδάκης έσπρωχνε την κουβέντα σε σωστή κατεύθυνση και ανάγκασε τον μπεχράκη να πει πως το η/τ είναι πιο υγιές από το κανονικό
τουλάχιστον εγώ αυτό είδα
δεν ήθελε να φάει χρόνο ήταν βιαστικός αλλα το μήνυμα που ήθελε από την άρχει να περάσει είναι ότι δεν παθαίνεις κάτι αν το δοκιμάσεις ισα ισα που μονο καλο θα δεις και όχι κάτι κακό
αυτό είναι το πιο σημαντικό που βγήκε από αυτήν την ολιγόλεπτη κουβέντα

Αποσυνδεδεμένος TASLAB

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • Το πετρωμένον φαγείν αδύνατον
Δεν ξεκινήσαμε όλοι το άτμισμα για να κόψουμε το τσιγάρο , κάποιοι το ξεκινήσαμε ως ενναλακτικό τρόπο λήψης νικοτίνης
-Ψάχνω εναλλακτικό τρόπο πρόσληψης νικοτίνης.
-Γιατί;
-Για να κόψω το τσιγάρο

Άρα και εσύ αν το καλοσκεφτεις για να κόψεις το τσιγάρο άρχισες το ηλεκτρονικό αλλιώς θα συνέχιζες το κάπνισμα.

Δεν το έγραψα για να έρθουμε σε αντιπαράθεση φίλε μου .σε όλα τα άλλα που είπες είμαι μαζί σου
;-)


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 311 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21603 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208551 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67307 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175511 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14923 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94576 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4661 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix