vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

493 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, kyrgiannis, manoslykos, Ηρακλης

Twitter

Γενικά περί αεροπλάνων-αεροδρομίων - προτεινόμενες λυσεις και συμβουλές

Αποσυνδεδεμένος pit69

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Θα έχω και γω μια αναγκαστικη πτηση σε καμια 10 μέρες , και προβληματίζωμαι τι θα χω πάνω μου...
Μάλλον αν τον εχω επανω μου τον ατμοποιητη , θα μπω μεσα στην καμπινα , με σχεδον αδειο το τανκακι , για να μην έχουμε διαροες ...
Τώρα αν ειναι να κάνω καμια κλεφτη τζουρίτσα ....δεν το ξέρω αυτο θα εξαρτηθει αν έχει πολυ κοσμο , ίσως στην τουαλετα , αλα ελπίζω να μην γίνουμε βούκινο  :laugh1: και αν δεν έχει καλο εξαερισμό μεσα στη τουαλετα , θα πρεπει να περιμένω να κάτσει  ο ατμός , πριν ανοιξω τη πορτα , οσο για τους ανινχνευτες καπνου , ειναι εξελιγμενοι στα αεροπλανα , και αναγνωριζουν μόνο πραγματικο καπνο και οχι ατμο , αν δεν κανω λάθος.... ???
Το χω δοκιμασει ήδη σε πλοιο , μέσα σε τουαλετα με ανιχνευτες καπνου , τοχα στουπωσει ...οσο δεν παιρνει άλλο ,και με καταμέτωπο επίθεση κατευθειαν στον ανιχνευτη , αλα δεν χτυπησε .
Άλωστε ειναι μόλις 2 ώρες η πτήση , οκ μπορω να κρατηθω , αλα με τρώει μέσα μου να την κάνω τη διαολιά...Ως φύση αντιδραστικη , με γεμίζει αδρεναλίνη , να παίζω με τα όρια....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 13, 2016, 22:51 από pit69 »

αεροπλανο-τουαλετα-αδρεναλινη εισαι σιγουρος οτι μιλαμε για τζουρα? :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Θα έχω και γω μια αναγκαστικη πτηση σε καμια 10 μέρες , και προβληματίζωμαι τι θα χω πάνω μου...
Μάλλον αν τον εχω επανω μου τον ατμοποιητη , θα μπω μεσα στην καμπινα , με σχεδον αδειο το τανκακι , για να μην έχουμε διαροες ...
Τώρα αν ειναι να κάνω καμια κλεφτη τζουρίτσα ....δεν το ξέρω αυτο θα εξαρτηθει αν έχει πολυ κοσμο , ίσως στην τουαλετα , αλα ελπίζω να μην γίνουμε βούκινο  :laugh1: και αν δεν έχει καλο εξαερισμό μεσα στη τουαλετα , θα πρεπει να περιμένω να κάτσει  ο ατμός , πριν ανοιξω τη πορτα , οσο για τους ανινχνευτες καπνου , ειναι εξελιγμενοι στα αεροπλανα , και αναγνωριζουν μόνο πραγματικο καπνο και οχι ατμο , αν δεν κανω λάθος.... ???
Το χω δοκιμασει ήδη σε πλοιο , μέσα σε τουαλετα με ανιχνευτες καπνου , τοχα στουπωσει ...οσο δεν παιρνει άλλο ,και με καταμέτωπο επίθεση κατευθειαν στον ανιχνευτη , αλα δεν χτυπησε .
Άλωστε ειναι μόλις 2 ώρες η πτήση , οκ μπορω να κρατηθω , αλα με τρώει μέσα μου να την κάνω τη διαολιά...Ως φύση αντιδραστικη , με γεμίζει αδρεναλίνη , να παίζω με τα όρια....


για 2 ωρες δεν ειναι θεμα, αλλα αν δε μπορεις να κρατηθεις μην ατμισεις στην τουαλετα, οι πυρανιχνευτες χτυπανε ευκολα η φροντισε να μη βγαλεις πολυ ατμο (δε ντριπαρεις  100w σκετη vg  ;D )
Ατμισε κανονικα μεσα στην καμπινα χωρις να το παρει χαμπαρι ουτε ο διπλανος σου (γινεται και παραγινεται)

Αποσυνδεδεμένος pit69

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Ναι οκ...έχεις δίκιο .
Καλύτερα εκει , παρα στα κρυφά , έστω και διακριτικα , με λιγη ποσοτητα ατμου , αν καποιος πειραχτει ,  η στη χειρότερη σου κανει παρατηρηση  καποια φροντιστής , απλα το βάζεις μέσα ...
Παράθεση
αεροπλανο-τουαλετα-αδρεναλινη εισαι σιγουρος οτι μιλαμε για τζουρα?


Χαχαχα προς το παρον , ναι για τζουρα , αν ειναι για το αλλο , προυποθετει να εχει και το ετερον υμιση την ιδια τρελα μαζι σου....

Καλησπερα! αν εχω στις χειραποσκευες μου 1 vtc mini και ενα eleaf 20w υπαρχει πιθανοτητα να μου πουν κατι?
ευχαριστω προκαταβολικα.

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Όχι κανένα πρόβλημα δεν θα έχεις.

Sent from Icecrown Citadel


Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Κανένα, πέρασα με sx mini και istick 40 επάνω μου και φορτιστή στη χειραποσκευη από Χίθροου και ΑΙΑ και δεν μου είπαν τίποτε :)

Μόνο για το υγρό (το είχα σε μπουκαλάκι γυάλινο 100μλ) απλά ρώτησαν.

Sent from my ViperOne powered HTC One M7

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Καλησπερα! αν εχω στις χειραποσκευες μου 1 vtc mini και ενα eleaf 20w υπαρχει πιθανοτητα να μου πουν κατι?
ευχαριστω προκαταβολικα.




ΝΑΙ,
 οτι ο εξοπλισμος σου ειναι για κλαματα  :tongue_smilie:   ;D


(και να σου δειξουν κανα μπαζουκας με 6 μπαταριες αυτοκινητου και αυτοσχεδιο ατμοποιητη απο εξατμιση φορτηγου)  :laugh1: 

χαχαχαχα ευχαριστω πολυ παιδια... ενα 30αρι υγρο θα εχω μαζι μου οποτε δεν θα εχω θεμα με υγρα. πλεον υπαρχουν μαγαζια παντου.

το 20αρι ειναι φανταστικο γι αυτο ειναι παντα μεσα στα πραγματα μου παλιο αλλα αξιζει. απο την αλλη το vtc ειναι το καθημερινο.

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
το υγρο καλυτερα βαλτο στη βαλιτσα.
Αν δεν εχεις και θες ντε και καλα να το παρεις μαζι σου μην ξεχασεις να παρεις σακουλακι πριν την πυλη που δινουν για τα υγρα που μεταφερεις
(ενας ηλιθιος κανονισμος της ΕΕ που ισχυει εδω και λιγα χρονια και δεν ξερει ουτε ο δημιουργος του για ποιο λογο βγηκε)

χειραποσκευη θα εχω μονο, για το υγρο δεν με πειραζει ας το πεταξουν. απλα φοβηθηκα μην πουν τιποτα για τις μπαταριες.

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Γιατί να το πετάξουν το υγρό; Δικαιούσαι μέχρι 1 λίτρο υγρά σε μπουκάλια με μέγιστη χωρητικότητα 100ml το καθένα, αρκεί να χωράνε στο γνωστό σακουλάκι.

Όπως έχω ξαναπεί ταξιδεύω πολυ συχνά, μόνο με χειραποσκευή, με 2 μοντακια, 3-4 μπαταρίες, φορτιστή, 2-3 επισκευασιμους, σύνεργα για τους ατμοποιιητες και 150-300ml υγρά. Πουθενά δεν μου έχουν πει τίποτα. Εννοείται σε ταξίδια μεταξύ χωρών που επιτρέπεται το ΗΤ.

Στο μόνο που μπορεί να έχεις πρόβλημα ειναι το μεγάλο κατσαβίδι (το γνωστό μπλε περνάει άνετα) και σε μεγάλο ψαλίδι που δεν μοιάζει "σχολικό".

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
δε στο πετανε αν ειναι συσκευασμενο, απλα μην αφαιρεθεις και περασεις χωρις να παρεις σακουλακι απο κει που σε ρωτανε αν εχεις υγρα μαζι σου

Αποσυνδεδεμένος pit69

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Παιδες απλα βαλτε τα σε σακουλακια ολα τα υγρα μεχρι 100μλ. και δεν θα εχετε προβλημα , αν σου βρουν οτιδηποτε αλλο εκτος σακουλας ....παει στον ΚΟΥΒΑ :(
Και προσοχη στους ατμοποιητες ....μην τους γεμιζετε , οταν σηκωθει το αεροσκαφος  και βρεθει σε μεγαλο υψος , η πιεση που εχει φυλακιστει μεσα στο τανκ και λογω της υποπιεσης που υπαρχει στο περιβαλον καμπινας , εχει αποτελεσμα να βγαινει το υγρο εξω με καθε τροπο και σε οποιδηποτε σημειο διαφυγης , που εν προκειμενου φευγει απο τις τρυπες εισαγωγης αερα...
Δεν το πιστευα στο πρωτο ταξιδι ...και μου τα κανανε οι δυο ατμοποιητες που ειχα και ηταν γεματοι , μουσκεμα και ηταν και καπνικο το υγρο και δυνατο οπου πεσει μυρηζει για μερες σε τσαντα-ρουχο... :wall:


Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη

Και προσοχη στους ατμοποιητες ....μην τους γεμιζετε , οταν σηκωθει το αεροσκαφος  και βρεθει σε μεγαλο υψος , η πιεση που εχει φυλακιστει μεσα στο τανκ και λογω της υποπιεσης που υπαρχει στο περιβαλον καμπινας , εχει αποτελεσμα να βγαινει το υγρο εξω με καθε τροπο και σε οποιδηποτε σημειο διαφυγης , που εν προκειμενου φευγει απο τις τρυπες εισαγωγης αερα...
 


αυτο που λες δε μου χει συμβει ποτε και παντα τον εχω γεματο, αλλα βρε συ αν ισχυε κατι τετοιο το αιμα μας θα μας εβγαινε απ τα ματια κι απ τα αυτια  :laugh1:


Μπορει να υπαρχουν καποια ελαχιστα μιλιμπαρ διαφορα, οκ, αλλα δεν ειναι πια τοσο τραγικο ωστε να μη λειτουργουν τα λαστιχα ως φλατζες.
Τωρα αν ειχες τιποτα ψιλοπαλια (φθαρμενα) o-rings μπορει να συνεβαλε η "υποπιεση" να σου δειξει το προβλημα (βασικα αν δε σπασεις το παραθυρο μια χαρα πιεση ειναι, οχι υποπιεση, απλα μπορει να μη συμβαδιζει 100% με τον τοπο που μενεις. )

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1099983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 303 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22011 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209375 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68295 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315183 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15336 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126507 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95074 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem