vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

564 επισκέπτες, 4 χρήστες
filikos4, manoslykos, tasos1976, Jorge

Twitter

Γενικά περί αεροπλάνων-αεροδρομίων - προτεινόμενες λυσεις και συμβουλές

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Αλήθεια θα έχουμε άραγε πρόβλημα διαρροών με ατμο που κλείνουν τα υγρά ??

Αποσυνδεδεμένος dred

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ πάντως με skyline κ μάλιστα πολλές ώρες ταξίδι κ με διαφορετικά αεροπλάνα δεν είχα κανένα θέμα διαρροών.ήμουν κ τυχερός κ καθόμουν προς τις πίσω τελευταίες θέσεις κ δεν είχε πολύ κόσμο κ το απόλαυσα...(πάντα βέβαια με προσοχή)!!! ^-^ ^-^ ^-^ 

Αποσυνδεδεμένος Struski

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Γρήγορη ανακεφαλαίωση:
1. Μοντάκι πάνω μας.
2. Υγρά στα ειδικά σακουλάκια μέχρι 50ml έκαστο για την χειραποσκευή ή στη βαλίτσα μεγαλύτερες ποσότητες.
3. Ατμοποιητής με υγρό μέσα πάλι στο ειδικό σακουλάκι, κλείσιμο υγρών (αν έχει) και ανάποδα μέσα στη καμπίνα για να μην έχω διαρροές.
4. Ατμοποιητής χωρίς υγρό όπου να ναι, δε μας ενδιαφέρει.
5. Μπαταρίες, μέχρι 4 το πολύ, και βγαλμένες από το μοντάκι.

Σωστά;
(1η φορά ταξιδεύω σαν ατμιστής...)

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Σωστά με μια ένσταση. Δεν επιτρέπονται υγρά στην βαλίτσα που αφήνεις, άσε που κι αυτά λόγω υποπίεσης μπορεί να κάνουν το περιεχόμενο της βαλίτσας χάλια ή ακόμα χειρότερα να λερώσει διπλανές βαλίτσες. Σ' αυτή την περίπτωση, έχεις πρόβλημα...

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Τι εννοείς "ακόμα χειρότερα, να λερώσει διπλανές βαλίτσες"; Ελβετός είσαι;

Εγώ τα υγρά τα βάζω πάντα στην βαλίτσα της γυναίκας μου (χωρίς να το ξέρει φυσικά γιατί κι εγώ την έχω σκίσει την γάτα...). Και μετά που ανοίγουν την κατσαδιάζω κιόλας τι π#@αριές κουβαλάει! Επίθεση πάντα γιατί αλλιώς πάμε χαμένοι!  :(

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 03, 2017, 16:15 από cpbaroque »

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Γρήγορη ανακεφαλαίωση:
1. Μοντάκι πάνω μας.
2. Υγρά στα ειδικά σακουλάκια μέχρι 50ml έκαστο για την χειραποσκευή ή στη βαλίτσα μεγαλύτερες ποσότητες.
3. Ατμοποιητής με υγρό μέσα πάλι στο ειδικό σακουλάκι, κλείσιμο υγρών (αν έχει) και ανάποδα μέσα στη καμπίνα για να μην έχω διαρροές.
4. Ατμοποιητής χωρίς υγρό όπου να ναι, δε μας ενδιαφέρει.
5. Μπαταρίες, μέχρι 4 το πολύ, και βγαλμένες από το μοντάκι.

Σωστά;
(1η φορά ταξιδεύω σαν ατμιστής...)
1. Το μοντακι αν δεν εχει ενσωματαμενη μπαταρια μπορεις να το βαλεις στην βαλιτσα που παραδιδεις.
2. Το οριο στα υγρα στην καμπινα ειναι 10 περιεκτες των 100μλ. Δηλαδη ενα λιτρο συνολο.
3. Ο ατμοποιητης με υγρο επιτρεπεται στην παραδοτεα βαλιτσα.
5. Οι μπαταριες απαγορευονται στη βαλιτσα που παραδιδεις. Αρα τις εχεις πανω σου ή στην χειραποσκευη. Το οριο ειναι διαφορετικο για καθε  αεροπορικη εταιρια.

Πιο απλα αυτο που ισχυει ειναι 1 απαγορευση και 1 περιορισμος.
Η απαγορευση ειναι οι μπαταριες στην παραδοτεα βαλιτσα και ο περιορισμος ειναι τα 10χ100μλ υγρων στην καμπινα.


Αποσυνδεδεμένος Struski

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Ωραιος!!! Σ ευχαριστώ πολυ!

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Μετά από μία σχετικά μεγάλη απουσία μου δεν έχω παρά να καταθέσω και εγώ την εμπειρία μου με τα θέματα ασφαλείας στα αεροδρόμια. 
Μαζί μου λοιπόν στην χειραποσκευή είχα τα πάντα (όλα τα εργαλεία για επισκευάσιμο) με προσοχή πάντα στα αιχμηρά δηλ. κατσαβίδια να μην ξεπερνούν τα 6 cm το ίδιο και για ψαλίδι, αλλά είχα και ένα νυχοκόπτη για καβάντζα. Μπαταρίες ότι υπήρχε μέσα στο μόντ δεν τις έβγαλα και 2 εξτρά σε θήκη. Τα υγρά τα είχα σε μπουκαλάκια των 30 ml σε διαφανή σακούλα και 200μλ σύνολο.
Από Θεσσαλονίκη για Ολλανδία κανένα πρόβλημα δεν ζήτησαν να ελέγξουν τίποτα (όλα καλά).
Από Ολλανδία για Ιταλία τα έκαναν όλα φύλλο και φτερό αλλά μου επιτραπήκαν όλα.
Από Ιταλία για Θεσσαλονίκη κανένα πρόβλημα δεν ρώτησαν και δεν ζήτησαν να ελέγξουν τίποτα.
Αυτά εάν ξέχασα τίποτα αναμένω ερωτήσεις.

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Εμενα θα μου φερει απο μαδριτη η αδερφη μου 3 30μελα την τριτη,να της πω να τα βαλει στη χειραποσκευη της ή στη βαλιτσα που θα παει στην αποθηκη του αεροπλανου?δε θελω να τα χασω,ειναι το philip roche creme de la crema και το ψαχνω παρα πολυ καιρο!!!!!

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
@billythekid

Πολύ ενδιαφέρουσες πληροφορίες!

Μήπως θα μπορούσες να μου πεις και τις αεροπορικές εταιρείες που χρησιμοποίησες, γιατί σε λίγες ημέρες θα κάνω σχεδόν το ίδιο ταξίδι;

Σε ευχαριστώ.

( Ολλανδία, Schiphol να φανταστώ; )

Αποσυνδεδεμένος drdemos

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μεγαλύτερη αποικία της Ελλάδας ήταν η Κίνα...

@chris03 όπου και να τα βάλει (χειραποσκευή ή βαλίτσα) δε θα έχει κανένα πρόβλημα

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
@30SmokingYears
Από Θεσσαλονίκη στο Schiphol Amsterdam με Transavia.
Από Ολλανδία Αϊντχόβεν με Ryan Air στο Μιλάνο
Από Μιλάνο για Θεσσαλονίκη με Ryan Air.


Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Σε ευχαριστώ πολυ, αδελφέ!

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστω drdemos,ειπα αμαν να το βρω το συγκεκριμενο υγρο γιατι το εκθειαζουν πολλοι εκει εξω και το εχουν σαν το νουμερο 1 υγρο μεχρι τωρα!

Αποσυνδεδεμένος Αντωνης44

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Οσες φορες πεταξα δεν ειχα κανενα προβλημα και δε μου ειπε κανενας τιποτα ουτε στο αεροδρομιο ουτε στο αεροπλανο. Μερικα στραβα βλεμματα απο δεξια και αριστερα αλλα μολις καταλαβαν οτι ειναι ηλεκτρονικο δε ξανακοιταξαν  :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1100057 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176385 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 307 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284653 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68345 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15377 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126576 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95086 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem