vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

534 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, Jorge, giorgos1999, Tem, bloodlessz, zamploutos, manoslykos, Koggiot, Tsimio

Twitter

e-cigars - Νέες κυκλοφορίες και ερωτήσεις εξπρές

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "ΑΤΜΙΖΟΜΑΙ" ΓΙΑ e-cigar ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ?
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 18, 2009, 10:31 »
Έχεις υπόψη σου κανένα site με καλύτερες τιμές ή να πουλάνε ξεχωριστά το atomizer της Ruyan?
Όχι.
Όσο ξέρω μπορείς να τους αλλάξεις σε εξουσιοδοτημένο έμπορο αφού την στείλεις εκεί.
Μάλλον λοιπόν δεν συμφέρει.
Πάντως στη Γερμανία ο εξουσιοδοτημένος έμπορας είναι εδώ:
http://www.partynebula.de/bus2/index.php?k=207
Το κόστος βέβαια για την αγορά από εκεί είναι πολύ υψηλό!.
Το τι γίνεται εάν αγοράσεις από τον Wayne δεν το γνωρίζω.

Γενικά όμως δεν θα συνιστούσα την αγορά e-Pipe.
Θέλει πολύ περιποίηση...
Άκουσα πολύ καλά λόγια για το eGar της Ruyan.

Αποσυνδεδεμένος 5557

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
  • MAYHEM
Απ: "ΑΤΜΙΖΟΜΑΙ" ΓΙΑ e-cigar ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ?
« Απάντηση #16 στις: Οκτωβρίου 19, 2009, 01:55 »
Ευχαριστώ Κώστα.Ήσουν πολύ κατατοπιστικός.
Εννοείται πως τα τα VR4 θα μπορείς να τα ξαναγεμίζεις μάλλον με το σύστημα  VR4 Nubs (εύκολα από ότι είδα στο βιντεάκι αλλιώς βγαίνουν Too Much  6 atomizer VR4 30,00 EUR
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Dvo4RWF5Yac[/youtube]
Έχω την αίσθηση ότι και η επισκευή ενός VR4 θα είναι εφικτή γιατί από ότι βλέπω είναι ανοιχτού τύπου ατομιζερ αρκεί να βρεις τα κατάλληλα υλικά.(αντίσταση και φιτιλάκι)
Το ψάχνω τόσο πολύ χωρίς βέβαια να το έχω δοκιμάσει γιατί κάτι μου λέει ότι τελικά θα καταλήξω σε αυτό.
Εάν θα μπορούσες να προσαρμόσεις στο MiniTurbo αντάπτορα το VR4 θα είναι πιστεύω η μεγαλύτερη επιτυχία του.Με μπαταρία TR18650 δεν το συζητάω.
Θα ενημερώσω όταν παραλάβω τα VR4 δυστυχώς σε 3 εβδομάδες :(
Όσο για τη Ruyan εάν είναι να τη στέλνεις για να βάλεις atomizer φέξε μου και γλίστρησα.
Έχει αξία μόνο για τα atomizer της τα VR5 που φοράει. Νομίζω ότι προσαρμόζονται στο VR4 κούμπωμα και το πλεονέκτημά τους είναι ότι γεμίζουν πιο εύκολα.
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: "ΑΤΜΙΖΟΜΑΙ" ΓΙΑ e-cigar ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ?
« Απάντηση #17 στις: Οκτωβρίου 19, 2009, 02:09 »
5 ευρώ το καρτομάιζερ νομίζω ότι είναι καλή τιμή. Σκέψου ότι το καθένα έχει γύρω στα 5 ml υγρό μέσα, δηλ. μισό μπουκαλάκι Janty που ακόμα αυτή τη στιγμή η Janty το δίνει 8 ευρώ τα 10 ml (δηλ. η ίδια ποσότητα με 4 ευρώ και χωρίς ατμοποιητή).

Αποσυνδεδεμένος 5557

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
  • MAYHEM
Απ: "ΑΤΜΙΖΟΜΑΙ" ΓΙΑ e-cigar ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ?
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 19, 2009, 02:50 »
5 ευρώ το καρτομάιζερ νομίζω ότι είναι καλή τιμή. Σκέψου ότι το καθένα έχει γύρω στα 5 ml υγρό μέσα, δηλ. μισό μπουκαλάκι Janty που ακόμα αυτή τη στιγμή η Janty το δίνει 8 ευρώ τα 10 ml (δηλ. η ίδια ποσότητα με 4 ευρώ και χωρίς ατμοποιητή).

Μμμμμμ ναι :hmmm: Έτσι όπως το θέτεις Λευτέρη σε σύγκριση με το Janty έχεις δίκαιο από την πλευρά σου.
Από τη δικιά μου όμως που αγοράζω από το www.ecigshop.eu τα 250 ml = 49,93 euro δηλαδή τα 5ml = 1euro, το καρτομάιζερ θα μου βγαίνει 4 euro. Πολλά είναι για να το πετάς μετά από μία χρήση.http://www.ecigshop.eu/contents/el/d21.html
 :D

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: "ΑΤΜΙΖΟΜΑΙ" ΓΙΑ e-cigar ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ?
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 19, 2009, 02:58 »
Αν είναι μόνο για μια χρήση.... καλά Χριστούγεννα. ::)
Από ό,τι βλέπω όμως με το Nubsi είναι εύκολη υπόθεση το γέμισμα.

Το άλλο ωραίο που έχει το Nubsi ξέρεις ποιο είναι; Ότι παίρνει πιπάκι. Δε χρειάζεται να έχεις το στόμα του Μικ Τζάγκερ για να ατμίζεις με εκείνο το θηρίο επιστόμιο του VR4.  :))

Αποσυνδεδεμένος 5557

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
  • MAYHEM
Απ: "ΑΤΜΙΖΟΜΑΙ" ΓΙΑ e-cigar ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ?
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 19, 2009, 03:36 »
Ναι έτσι είναι. Ο όρος καρτομιζερ βγήκε για να μας λέει ότι το πετάς όταν τελειώσει.  Για αυτό ψάχτηκαν οι Γερμανοί και δημιούργησανε το Nubsi με το βολικό πιπάκι του και Refill for cartridge. <<Δε χρειάζεται να έχεις το στόμα του Μικ Τζάγκερ για να ατμίζεις με εκείνο το θηρίο επιστόμιο του VR4 ___ΚΑΛΟΟΟ  :)) >>
Βέβαια δεν είναι τόσο εύκολο το ξαναγέμισμα του φίλτρου όπως στο 801 και στο 901 γιατί στο VR4 Nubsi θα πρέπει να αφαιρείς το atomizer για να γεμίσεις το  cartridge και να προσέχεις οι τριχούλες που είναι η αντίσταση και το φιτιλάκι να τις βάλεις με προσοχή όλες μέσα.
Εκτός και εάν το γέμισμα θα μπορεί να γίνεται από πάνω (γιατί παρατήρησα ότι υπάρχει μικρή τρυπούλα που επικοινωνεί με το cartridge) αλλά τότε μήπως θα υπάρχει και το πρόβλημα του να σου έρχεται το υγρό στο στόμα;
Το Deutsche Welle ο Κώστας μας ενημερώνει. :)
Εγώ ήδη το παρήγγειλα. Σε 3 βδομάδες θα ξέρουμε. :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 19, 2009, 10:50 από 5557 »

Αποσυνδεδεμένος 5557

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
  • MAYHEM
Απ: "ΑΤΜΙΖΟΜΑΙ" ΓΙΑ e-cigar ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ?
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 26, 2009, 14:54 »
Κώστα ήθελα να ρωτήσω.
 Το VR4 έχει την ίδια υποδοχή με το Vinirette VR5 της πίπας;
 Δηλαδή στα πούρα VR4 ή στο Bulli extreme VR4 που έχω εγώ θα μπορούσες να βάλεις το VR5?
 Το είδα στο site που μας σύστησες το http://www.vinirette.eu/index.php?cat=c6_Vinirette-VR5.html και σκέφτηκα μήπως είναι και καλύτερο.
 Πάντως στο Video που έχει ανεβάσει ο Άραβας με την αφασική φατσούλα φαίνεται να τα βάζει εναλλάξ επάνω στη  screwdriver für vr4/vr5
 [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ynYfjsrvawQ&feature=related[/youtube]
 Νομίζω πως κατά 90% γίνεται αλλά θα ήθελα να το επιβεβαιώσεις και εσύ (που γνωρίζεις γερμανικά) πριν γίνει οποιαδήποτε παραγγελία.
 
Έχω την εντύπωση πως εάν γίνεται ίσος τα VR5 να είναι πιο καλή κατασκευή και να γεμίζουν ίσως και ευκολότερα.
Χώρια που έχουν και πιπάκι που όπως λέει και ο Λευτέρης δεν θα χρειάζεται να έχεις το στόμα του Μικ Τζάγκερ για να ατμίζεις. :D
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 27, 2009, 02:41 από 5557 »

Αποσυνδεδεμένος nmech1984

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Ηλεκτρονικό Πούρο ( Μεγάλο μέγεθος ) - Άγνωστο (Προεπισκόηση)
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 21:07 »
Αυτό πως σας φαίνεται??

http://www.yourphone.gr/index.php?target=products&product_id=30745

Έχει κάποιο μεινέκτημα όπως το βλέπετε?? Όταν λέει "two Atomized Cartridges" τι εννοεί??
Επίσης είναι μιας χρήσεως ή ξαναγεμίζεται κανονικά??


ps @mods: γτ δεν μπορώ να ανοίξω νέο θέμα?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 27, 2012, 03:50 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ηλεκτρονικό Πούρο ( Μεγάλο μέγεθος ) - Άγνωστο
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 00:58 »
Μοιάζει να είναι επαναφορτιζόμενο με cartomizers (δηλ. atomizer + cartridge σε ένα).
Θα σου συνιστουσα να επικοινωνήσεις μαζί τους και να τους ρωτήσεις λεπτομέρειες (και να μας πεις και εμάς)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Ηλεκτρονικό Πούρο ( Μεγάλο μέγεθος ) - Άγνωστο
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 01:01 »
Φίλε nmech1984, δεν μπορείς να ανοίξεις νέο θέμα γιατί δεν έχει συμπληρώσει ακόμα 5 μηνύματα στο φόρουμ.  8)

Για το πουράκι... εγώ δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα. Οι πληροφορίες είναι ελάχιστες και το όνομά του είναι "Ηλεκτρονικό Πούρο ( Μεγάλο μέγεθος )".  :-\
Μόνο μια επικοινωνία με τον έμπορο θα σου έλυνε τις απορίες μάλλον.

Αποσυνδεδεμένος saks2

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό Πούρο ( Μεγάλο μέγεθος ) - Άγνωστο
« Απάντηση #25 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 18:59 »
ξαναγεμιζει εχει two Atomized Cartridges
την τιμη την ειδες ?   Τιμή: 63.00€ το ενα...
και αν χαλασει η μπαταρια το πετας ?
η αν χρειαστεις ατμοποιητες σιγα μην βρεις ...

Αποσυνδεδεμένος Artist_gr

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • Little Greece Dicodes with GG Tilemahos
Απ: Ηλεκτρονικό Πούρο ( Μεγάλο μέγεθος ) - Άγνωστο
« Απάντηση #26 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 14:26 »
Τιμή: 63.00€ το ενα... ????

εδώ είναι οικονομικότερο.

http://www.dealextreme.com/p/electronic-rechargeable-cigar-with-refills-brown-100-240v-104247

Αν αξίζει δεν έχω ιδέα. Από κατασκευή φαίνεται πολύ ψεύτικο.

Αποσυνδεδεμένος gkhellas

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό Πούρο ( Μεγάλο μέγεθος ) - Άγνωστο
« Απάντηση #27 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 08:44 »
Αυτό πως σας φαίνεται??

http://www.yourphone.gr/index.php?target=products&product_id=30745

Έχει κάποιο μεινέκτημα όπως το βλέπετε?? Όταν λέει "two Atomized Cartridges" τι εννοεί??
Επίσης είναι μιας χρήσεως ή ξαναγεμίζεται κανονικά??


ps @mods: γτ δεν μπορώ να ανοίξω νέο θέμα?


δεν ξέρω καταπόσον είναι αξιόπιστο , πάντως το κατάστημα δεν υπάρχει ,πέρασα από εκεί , επίσης με παρεξένεψε η έλλειψη σταθερού τηλεφώνου.

Αποσυνδεδεμένος reefdiver

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρία πουλάκια καθονταν....ΚΑΝΑΒΕΡΑΛ γωνία...
    • santorini rooms
Το εχει δοκιμασει κανεις ?

Περασα σημερα απο το κατάστημα που Ψωνίζω Nobacco,
και ειδα μια κασετίνα με ηλεκτρονικά πουράκια ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ........ (της εταιρίας)

Επειδη βιαζόμουν δεν ρωτησα πολλες λεπτομερειες...... (ουτε το εχω ψαξει πουθενα,για να λεμε αλήθειες)..
(πηρα δυο ατμοποιητες,μια θηκη λαιμου και εφυγα αφου η Nobacco με θελει "δέσμιο" :)) εναν μηνα στο φορουμ,
πριν μου κανει την εκπτωση  :tongue_smilie:)

Ειναι μίας χρήσης και για 1500 εισπνοές περίπου..........

Τα θεωρω καλά για "κάβα".

τα εχει αγορασει κανεις να μας πει λεπτομερειες ?? (τιμή/απόδοση/γευση κτλ)....


Ευχαριστω.

Ιωσηφ.

Αλλαγή τίτλου
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 27, 2012, 03:48 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΠΟΥΡΑΚΙ ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ..... για "κάβατζα" καλό ακουγεται
« Απάντηση #29 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 16:16 »
Στο site της πάντως δεν το έχει η εταιρία.
Μήπως ήταν δείγμα για δοκιμή για να μαζέψει εντυπώσεις;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180408 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8282 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33908 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535262 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59723 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237263 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14692 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35331 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10154 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12