vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

92 επισκέπτες, 7 χρήστες
infernity, Takis D.M, Mimhsdr, bloodlessz, Milarepa, lagoudakis, Jorge

Twitter

Kuwako by Janty

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Kuwako by Janty
« Απάντηση #75 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 12:31 »
Thanks  :thumpup:
Πιστευω και εγω οτι μαλλον δεν θα παιξει με την πιο πανω μπαταρια.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kuwako by Janty
« Απάντηση #76 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 12:37 »
έχω την αίσθηση ότι και αυτές θα παίζουν κανονικά

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Kuwako by Janty
« Απάντηση #77 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 12:52 »
Οι hybrid δεν είναι λιγο πιο χοντρες απο τις eGo?
μήπως υπάρχει προβλημα να μπεί μεσα στο Kuwako
αν όμως μπαινει, ακόμη και αν δεν παίζει λογικά θα μπορεί να ανοίξει κανεις μια τρυπα στο Kuwako για να μπορεί να παίξει (με επιφύλαξη το λέω)

Οι δικοί μας θα το φέρουν?

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Kuwako by Janty
« Απάντηση #78 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 13:17 »
Ποστ μετά από συγχώνευση  νημάτων.
Απ'το συντονισμό του φόρουμ.


Καλημέρα παιδιά. Έχει κανείς άποψη για το Janty Kuwako;
Βασικά ήθελα να πάρω ηλεκτρονική πίπα αλλά οι κινέζικες 601 κτλ μου φαίνονται μούφα, τα reviews είναι απογοητετικά και είναι ένα ερώτημα κατά πόσο μπορεί κάποιος να προμηθευτεί ανταλλακτικά cartridges.
Από την άλλη μεριά οι καλής ποιότητας κατασκευής ηλ. πίπες είναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΕΣ (για το δικό μου πορτοφόλι φυσικά) οπότε κατέληξα στο συμβιβασμό του Janty Kuwako.
Εντάξει. Δεν είναι πίπα. Είναι μια πλαστικούρα (αρκετά όμορφη κατά τη γνώμη μου) όπου έχει μια υποδοχή για να βάλεις μια μπαταρία eGo 650 mA κατά προτίμηση. Το μοναδικό που κερδίζεις είναι μια εμφάνιση που μοιάζει με πίπα, μια αίσθηση στο χέρι πως κρατάς πίπα και καμιά κατοστάρα ευρώ αν υποθέσουμε ότι μια καλή ηλ. πίπα κοστίζει γύρω στα 100-150 €. Το Kuwako κοστίζει 12 €


Μόλις το παραλάβω θα ποστάρω φωτογραφίες να δείτε πως φαίνεται με CE 5 Clearomizer αν και σκέφτομαι να το αλλάξω σε Vivi Nova ή Mini Vivi ωστέ να φαίνεται πιο όμορφη
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 16:12 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Kuwako by Janty
« Απάντηση #79 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 13:26 »
Καλησπέρα φίλε μου. Πρώτη φορά το βλέπω αυτό το "πράμα" που ονομάζεται kuwako (προφέρεται κουβά-κο? Γιατί μοιάζει λίγο!). Αν θες τη συμβουλή μου, και αφού θες να κυκλοφοράς με κάτι σαν πίπα, ασ' το να πάει στα κομμάτια και μόλις τα οικονομικά σου καλυτερέψουν, αγοράζεις ένα ωραιότατο μηχανικό pipe mod.

Αυτή η πλαστικούρα εμένα μου φαίνεται κάπως, αλλά περι ορέξεως κολοκυθόπιτα. Αν εσένα δεν σε πειράζει και δεν σε ενοχλεί, η τιμή της είναι μια χαρά.

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Kuwako by Janty
« Απάντηση #80 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 13:38 »
Κοίτα δεν έχεις άδικο. Είναι μια πλαστικούρα. Αλλά στην τελική και το Η.Τ. που κρατάω στα χέρια μου (μπαταρία eGo της Alterego 650mA, CE5 clearomizer) μια μεταλλική μπούρδα είναι με μια πλαστική επικάλυψη στη μπαταρία. Σίγουρα η ζεστασιά του ξύλου θα απουσιάζει από τη μπούρδα αυτή αλλά έτσι και αλλιώς πλαστικό κρατάω και τώρα.


Είμαι αρκετά καινούργιος στο η.τ. (ενάμιση μήνα) και δεν τολμάω να μπω στη διαδικασία των mods. Προσπαθώ ακόμα να συνηθίσω την ιδέα ότι δεν καπνίζω κ.τ. και φοβάμαι μη δώσω ένα τσουβάλι φράγκα και ξαναρχίσω το κάπνισμα. Αν δω ότι το κρατάω και δε μου λείπει το κ.τ. τότε γιατί όχι; Θα δώσω λίγα παραπάνω χρήματα να αγοράσω κάτι το οποίο και καλύτερης ποιότητας θα είναι και θα με ευχαριστεί οπτικά και αισθητικά.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Kuwako by Janty
« Απάντηση #81 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 13:43 »
Ξέρεις ότι είναι απλά θήκη έτσι..; Εννοώ ότι είναι ένα κομμάτι που μπαίνει μέσα η ego μπαταρία σου. Αν είσαι χρήστης ego και δε ψάχνεσαι για κάτι άλλο τύπου mod, τότε ναι, θα έχεις κι ένα ύφος όπου εγώ είμαι πάντα υπέρ. Αν από την άλλη πιστεύεις ότι μπορεί να θελήσεις το κάτι παραπάνω σε ατμό γεύση ή χτύπημα, ή ρύθμιση, αντοχή και λοιπά, τότε κάνε λίγο κράτη.

edit:βλακεία μου, απ'ό,τι είδα ....μετά, την πήρες. Περιμένω εντυπώσεις λοιπόν, γιατί κι εγώ πριν μπω σε μπαταριοθήκη VV την κοιτούσα

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Kuwako by Janty
« Απάντηση #82 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 13:47 »
Ξέρεις ότι είναι απλά θήκη έτσι..; Εννοώ ότι είναι ένα κομμάτι που μπαίνει μέσα η ego μπαταρία σου. Αν είσαι χρήστης ego και δε ψάχνεσαι για κάτι άλλο τύπου mod, τότε ναι, θα έχεις κι ένα ύφος όπου εγώ είμαι πάντα υπέρ. Αν από την άλλη πιστεύεις ότι μπορεί να θελήσεις το κάτι παραπάνω σε ατμό γεύση ή χτύπημα, ή ρύθμιση, αντοχή και λοιπά, τότε κάνε λίγο κράτη.


Και μόνο που μου απάντησες με ποίημα του Μπουκόφσκυ έχεις πάρει όσα respect μπορώ να δώσω. :thumpup: :thumpup: :thumpup:


Ναι το ξέρω ότι είναι πατάτα. Ο Μπουκόφσκυ με κάλυψε. Πλέον δεν έχω ενδοιασμούς.  ;)


Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Kuwako by Janty
« Απάντηση #83 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 14:17 »
Δεν είναι πατάτα καθώς το χρησιμοποιούσα (σποραδικά σε εξόδους) αλλά το παράτησα όταν ξεκίνησα με mods και άφησα τις ego μπαταρίες.
Τα προβλήματα που ίσως συναντήσεις αφορούν τις μπαταρίες
1. Με αυτόματες μπαταρίες έχεις πρόβλημα αξιοπιστίας. Χαλάνε γρήγορα, ο αυτόματος διακόπτης άλλες φορές λειτουργεί καλά και άλλες σου βγαίνουν τα πνευμόνια άσε που ήταν και αρκετά πιο ακριβές.
2. Στις μπαταρίες με κουμπί ποτέ δε με βόλεψε η θέση του και έπρεπε να "στραμπουλήξω" τα δάκτυλα μου για να το πατήσω.

Όσο το χρησιμοποιούσα δούλευε με 2 αυτόματες 650αρες (οι μόνες που δούλευαν σωστά από τις 6 που είχα πάρει), είχε ωραία αίσθηση στο χέρι και σου έδινε άλλο "αέρα".

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: Kuwako by Janty
« Απάντηση #84 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2013, 04:10 »
Είναι λίγο πατάτα ιατί δεν χρησιμεύει σε τίποτε άλλο από το να χωνεύει τις EGO μπαταρίες.... Μπορεί να το καθιστά ποιό ευχάριστο στο κράτημα αλλά προσθέτει όγκο χωρίς να προσθέτει τίποτε άλλο ήτοι μεγαλύτερη αυτονομία ή πλακέτα για να το κάνει VV.... Όγκος και τίποτε άλλο....

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Kuwako by Janty
« Απάντηση #85 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2013, 13:03 »
Καλημέρα. Σήμερα παρέλαβα τον κουβά μου και οι πρώτες εντυπώσεις μου είναι αρκετά καλές.


Ο κουβάς είναι πλαστικός με μεταλλικές λεπτομέρειες και αρκετά όμορφη σχεδίαση. Η αίσθηση στο χέρι είναι παρόμοια με αυτήν της μπαταρίας eGo με πλαστική επικάλυψη. Έχει αρκετά καλή τριβή και δε γλιστράει, πράγμα που θεωρώ σημαντικό αν σκεφτεί κανείς ότι για να λειτουργήσει το η.τ. σου πρέπει να κάνεις μια κάπως αστεία κίνηση για να πατήσεις το κουμπί της μπαταρίας. Εντάξει όχι ακριβώς αστεία, αλλά σίγουρα η θέση που πρέπει να βάλεις το χέρι σου δεν είναι αυτή που έχουν οι κανονικές πίπες. Το απόγευμα που θα πάω σπίτι θα ανεβάσω και φωτογραφίες για να καταλάβετε τι εννοώ. Το φινίρισμα φαίνεται αρκετά καλό αλλά είμαι σίγουρος ότι σε κανά δυο μήνες το πλαστικό θα αρχίσει να ξεφτίζει και οι μεταλλικές λεπτομέρειες θα αποδειχτούν επιχρωμιομένο πλαστικό.


Στο θέμα της αισθητικής... περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Εμένα προσωπικά με ευχαριστεί το οπτικό και αισθητικό αποτέλεσμα ιδίως αν σκεφτείς ότι κόστισε 12 €. Από την άλλη δίνεις 12 € για να αγοράσεις ένα κομμάτι πλαστικό το οποίο δεν έχει καμία λειτουργία. Εκεί ο καθένας το κοστολογεί αναλόγως. Το κουβαδάκι μου δείχνει πολύ όμορφο (κατ' εμέ) με τον CE5 και λιγότερο με τον ViVi Nova αλλά δεν δείχνει και απαίσιο. Πιστεύω ότι θα έδειχνε καλύτερα με κάποιο μαύρο ατμοποιητή.


Εκεί όμως που το Kuwako σκοτώνει είναι η αίσθηση που σου αφήνει ότι περιμένεις τηλέφωνο ...για να μπαρκάρεις. Εντάξει δε θα μπαρκάρεις σαν καπετάνιος με τέτοια φτηνοδουλειά αλλά σαν ψωριάρης μούτσος, αλλά το ταξίδι σου θα το κάνεις. Περιμένω πως και πως να χειμωνιάσει ώστε να φορέσω το μάλλινό μου σκούφο και να περιμένω το τηλεφώνημα από τη ναυτιλιακή μου :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Kuwako by Janty
« Απάντηση #86 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2013, 00:05 »
Και ιδού οι φωτογραφίες









Yiannis

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207889 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65769 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312780 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14126 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124760 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix