vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

64 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, camber

Twitter

Nobacco Want

Αποσυνδεδεμένος larry70

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΠΝΙΣΤΗΣ ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
Απ: Nobacco Want
« Απάντηση #15 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 21:58 »
Αγορασα κι εγω δυο ατμοποιητες σημερα και βαλαντωσα στο καμμενο!!!Θελει πολυ αργη τζουρα και οχι "διπλη" γιατι καηκαμε!!Κριμα γιατι φαινεται καλη κατασκευη,και δεν φερνει και καθολου υγρο στο στομα.Καμμια ιδεα χρησης;εχω μπαταριες ego-t τις 1100.Τι εννοεις φιλε μου με το pasthrought της giant;(αναφερομαι στον larry 70)
Από ότι κατάλαβα το want είναι πολύ καλό με μικρές μπαταρίες που  η τάση της μπαταρίας πέφτει στα 3.6 -3.9 V κατά τη λειτουργεία. Στις μεγάλες μπαταρίες (900 - 1100 mah) όταν είναι φορτισμένες η τάση της μπαταρίας δεν είναι κάτω από 4 V με αποτέλεσμα να περνάει περισότερο ρεύμα από την αντίσταση και στις απανοτές τσούρες το υγρό δεν προλαβαίνει να αναπλυρώσει τον παραγόμενο ατμό και η αντίσταση να υπερθερμαίνει το φυτήλι και να έχει καμένη γεύση.
Στα 3.6 - 3.8 V πάντως είναι άπαιχτο.
Σχετικά με Giant και το pusthrought δές αυτό
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3170.120.html

Αποσυνδεδεμένος nektarios1974

  • **
  • 258
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Want
« Απάντηση #16 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 22:13 »
 Για όσους θέλουν το Hybrid  τους να γίνει   Want    http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3693.0.html
( μάλλον το θέμα που ανήρτησα στο προηγούμενο link έπρεπε να το βάλω εδώ....)

Αποσυνδεδεμένος larry70

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΠΝΙΣΤΗΣ ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
Απ: Nobacco Want
« Απάντηση #17 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 22:29 »
Από ότι κατάλαβα το want είναι πολύ καλό με μικρές μπαταρίες που  η τάση της μπαταρίας πέφτει στα 3.6 -3.9 V κατά τη λειτουργεία. Στις μεγάλες μπαταρίες (900 - 1100 mah) όταν είναι φορτισμένες η τάση της μπαταρίας δεν είναι κάτω από 4 V με αποτέλεσμα να περνάει περισότερο ρεύμα από την αντίσταση και στις απανοτές τσούρες το υγρό δεν προλαβαίνει να αναπλυρώσει τον παραγόμενο ατμό και η αντίσταση να υπερθερμαίνει το φυτήλι και να έχει καμένη γεύση.
Στα 3.6 - 3.8 V πάντως είναι άπαιχτο.
Σχετικά με Giant και το pusthrought δές αυτό
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3170.120.html
Για όσους έχουν μεγάλες μπαταρίες μια λύση αλλά καθολου πρακτική θα ήταν μετά από κάθε τσούρα που θα είχε γεύση καμένου να βγάλεις γιά λίγο το σιλικονούχο ταπάκι και να εισχωρήσει αέρας στο tank ώστε να βοηθήσει την τροφοδοσία του ατμοποιητή. Μια άλη λύση είναι να χρησιμοποιήσεις παλιές πεσμένες μπαταρίες μιάς και ο συγκεκριμένος ατμοποιητής φαίνεται να είναι οικονομικός ενεργειακά.
Εγώ είμαι νέος στο η/τ αλλά ας περιμένουμε και να σεβαστούμε τις απόψεις από τους παλιούς ατμιστές να μας πουν τη γνώμη τους. Πάντως μέχρι τώρα είμαι ευχαριστημένος από τη Nobbaco τα προϊόντα και κυρίως το servιce τους  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος foxergr

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα, είναι ατμός....
Απ: Nobacco Want
« Απάντηση #18 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 23:15 »
γειά σας και απο μένα παιδιά... πήρα και εγώ το εγώ-θέλω έτσι απο περιέργεια...

ήθελα να κάνω ενα review συγκριτικά με το giant k i-want αλλά 2 φορές κράσαρε το πρόγραμμα στο compression και είπα να το αφήσω....

οπότε θα σας γράψω τι παρατήρησα με τους καινούργιους ατμοποιητές...

αρχικά το έχω λιώσει 2 μέρες...

η μπαταρία του i-want με βγάζει άνετα 10 ώρες με σύνολο 400 τζούρες και έχει ακόμη...

το τανκομαιζερ σαν ιδεα μου αρέσει πολυ και δεν ξέρω γιατι αλλά μου αρέσει να βλέπω πόσο υγρό έχω ακόμη γενικά... όσων αφορα την οθόνη πιστεύω οτι είναι περιττό αν εξαιρέσουμε την ένδειξη μπαταρίας για το λόγο οτι για να δείς τις ενδείξεις της οθόνης πρέπει να πατάς το κουμπί και αν το αφήσεις σβήνει αμέσως.... ασε που πρεπει να το έχεις και σε συγκεκριμένες μοίρες γιατι δεν έχει κατσει καλά η οθόνη σε καμία απο τις 2 μπαταρίες μου... και τρώει και τα μηδενικά.... τεσπά... κ το συγκεκριμένο ατομιζερ ατμοποιεί αμέσως δεν ειναι σαν το giant μου που αργεί κανα δευτερο... επομένως δεν κάνει και πολύ καλό θεωρώ να το κρατας πατημένο για να δεις την οθόνη και αυτό να καίει χωρις να ρουφάς...

διαροες δεν έχει καθόλου πίστευα οτι θα είναι το απόλυτο ατομιζερ... αλλα απογοητεύτικα τελείως.... αρχικά τα 2 απο τα 3 της συσκευασίας ήταν fake... οκ όλοι ξέρουμε οτι αυτο δεν είναι πρόβλημα μιας κ η nobacco θα τα αλλάξει αμέσως... αλλά το να τραβάς τζουρα και να σου έρχεται εμετός.... ελεος... (σημειώνω οτι έκανα ακριβώς οτι μου είπαν στην nobacco και στο γέμισμα και στην αρχική χρήση και το κολπάκι τραβιγματος τζουρας χωρις να πατάμε το κουμπί για να τροφοδοτηθεί η αντισταση)

σίγουρα είναι πιο οικονομικό απο τον ατμοποιητή του giant σε ρεύμα.... και σε υγρό φυσικά αφού κατα την γνώμη μου δεν τροφοδοτεί καλά...
το 3ο και καλύτερο τανκομιζερ λοιπον το είχα ολη μέρα σήμερα.... δεν κάνω ποτέ απανοτές τζουρες και δεν ρουφάω πανω απο 5 δευτερόλεπτα...

πολύ καλο χτύπημα πολύ ωραίο ατμο.... αλλα.... χάλια γεύση... συγκριτικά με το giant.
επειδή  δοκίμασα 5 τανκομιζερ.... πιστεύω οτι.... έχει τεράστια διαφορα στην γεύση απο το giant όσο καλο τανκομιζερ κ να σου κάτσει πάντα φέρνει μια ξένη γεύση πλαστικού ένα περίεργο πράγμα.... οχι καμένο όμως.... το καμένο στο συγκεκριμένο τανκομιζερ θα το καταλάβαιτε αμέσως... το έντονο καμένο τουλάχιστον....

εχω ξενερώσει όπως καταλάβατε γιατί μου αρέσει  η ιδέα γενικά αυτή κ το περίμενα πετυχημένο...
στις καπνικές γεύσης συγκριτικά με το giant παίρνει 0 ...... τώρα στις φρουτένιες γεύσεις... είναι ωραίο γιατι το φρουτάκι καλύπτει αυτη την ξένη γεύση που σκάει που ένας παλαιότερος χρήστης η.τ θα ξεχώριζε και πάλι...

στους νέους χρήστες δεν το συστήνω ιδικά αν θέλουν καπνικές γεύσεις γιατι θα αποκτήσουν άσχημη γνώμη για το η.κ.

μετά απο μεγάλη καταπίεση στον εαυτο μου σήμερα όλη την μέρα με 3 γεμίσματα..... αυτη τη στιγμή που γράφω ατμίζω και πάλι τον γιγαντα μου που τα σπάει και περιμένω να μου φύγει αυτή η ανακατοσούρα απο το στομάχι που μου δημιούργησε το τανκομιζερ... το πείραμα μου σήμερα ήταν με turkish blend υγρό στα 16mg.

τέλος.... ρουφώντας απο το τανκομιζερ στο τέλος της τζούρας ανεβαίνουν κατι φυσαλίδες... και πριν λίγο μετά απο μια μέρα ατμίσματος οι φυσαλίδες μου ανεβασαν ένα καφέ περίεργο πράγμα σε μορφή καπνού μέσα στο τανκ και έχει αναμυχθεί πλέων με το υγρο...

αυτά απο εμένα guys... στεναχωρήθηκα  :(


Αποσυνδεδεμένος larry70

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΠΝΙΣΤΗΣ ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
Απ: Nobacco Want
« Απάντηση #19 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 23:42 »
Θα συμφωνήσω μαζί σου foxegr. Σαν τον ΓΙΓΑΝΤΑ δεν έχει
Ισως το Giant είναι το καλύτερο προϊόν της Nobacco μέχρι τώρα σε γεύση  ατμό και χτύπημα αλλά τρώει πολύ υγρό και πολύ ρεύμα.
Τελικά το τέλειο είναι άπιαστο :(

Αποσυνδεδεμένος thanatiforos

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Want
« Απάντηση #20 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 22:34 »
Larry ευχαριστω για την απαντηση.Μερικες φορες στρωνει ο ατμο και δεν βγαζει καμμενο.Ισως να ειναι η μπαταρια προς το τελος και να πλησιαζει καπως τα volts που περιεγραψες.Το συγκεκριμενο τανκ αφηνει παντως ,κι οχι μονο σε μενα οπως διαβαζω,την αισθηση του ανολοκληρωτου :(.Δημιουργει προσδοκιες αλλα...πισω στο giant κι εγω!!!!

Αποσυνδεδεμένος larry70

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΠΝΙΣΤΗΣ ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
Απ: Nobacco Want
« Απάντηση #21 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 21:36 »
Προσπαθόντας να φτίαξω ένα υγρό με γεύση Κρητικής Ρακής αραίωσα ένα υγρό της Natura me 10% ρακή και το δοκίμασα στο Want , παιδιά ο ατμοποιητής απογειώθηκε σε θέμα απόδοσης. Απο αυτό κατάλαβα ότι με τα πυχτά υγρά ζωρίζεται. Στη συνέχεια έκανα το ίδιο με 10% νερό. Το αποτέλεσμα ήταν η καλύτερη γεύση  και να δυπλασιαστεί και η ποσότητα ατμού ενώ το χτύπημα ήταν το ίδιο. Συνέχισα με απανοτές τσούρες και μόνο στη δέκατη τσούρα άρχισε να κολώνει και χρειάστηκε τζούφια τζούρα (φύσα ρούφα χωρίς πάτημα).
Αν προσέξουμε στο γέμισμα να μήν πρεσάρουμε το υγρό χωρίς να παίρνει αέρα διαροές δεν υπάρχουν.

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Nobacco Want
« Απάντηση #22 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 14:01 »
Προσπαθόντας να φτίαξω ένα υγρό με γεύση Κρητικής Ρακής αραίωσα ένα υγρό της Natura me 10% ρακή και το δοκίμασα στο Want , παιδιά ο ατμοποιητής απογειώθηκε σε θέμα απόδοσης. Απο αυτό κατάλαβα ότι με τα πυχτά υγρά ζωρίζεται. Στη συνέχεια έκανα το ίδιο με 10% νερό. Το αποτέλεσμα ήταν η καλύτερη γεύση  και να δυπλασιαστεί και η ποσότητα ατμού ενώ το χτύπημα ήταν το ίδιο. Συνέχισα με απανοτές τσούρες και μόνο στη δέκατη τσούρα άρχισε να κολώνει και χρειάστηκε τζούφια τζούρα (φύσα ρούφα χωρίς πάτημα).
Αν προσέξουμε στο γέμισμα να μήν πρεσάρουμε το υγρό χωρίς να παίρνει αέρα διαροές δεν υπάρχουν.
Δοκίμασε το άρωμα αψέντι (absinthe) από totallywicked. Πολύ κοντά στο γλυκάνισο.

Αποσυνδεδεμένος Andreass

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Want
« Απάντηση #23 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 17:57 »

Προσοχή να μη γίνεται παραβίαση του κανονισμού
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6.msg40655.html#msg40655
Το νήμα αφορά το Nobacco Want

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Want
« Απάντηση #24 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 22:17 »
Μία γρήγορη ερώτηση. Ο ατμοποιητής του Want μπαίνει στην μπαταρία από το Ego-W που έχω;

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Nobacco Want
« Απάντηση #25 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 22:38 »
Μία γρήγορη ερώτηση. Ο ατμοποιητής του Want μπαίνει στην μπαταρία από το Ego-W που έχω;
Ναι.

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Want
« Απάντηση #26 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 22:40 »
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Want
« Απάντηση #27 στις: Νοεμβρίου 12, 2011, 16:14 »
τελικα δεν κρατησε πολυ τα τανκ του i want αποδειχθηκαν μαπα μετα το 2 γεμισμα αρχισαν τα προβληματα διαρροες απο κατω απο πανω και πολυ χαλια γευση με πολυ δοση πλαστικιλας χρισιμοποιησα 4 τανκ του i want και τα 4 ειχαν πολλα προβληματα, κριμα γιατι σαν ιδεα ηταν πολυ καλη ελπιζω η nobacco να διορθωση το προβλημα και να παρουσιασει κατι καλυτερο στο μελλον.

Εμένα αυτή η συμπεριφορά εμφανιζόταν όταν ξεχνούσα να βάλω το πλαστικό καπάκι στο τανκ. Μήπως ξέχασες να το βάλεις;

Αποσυνδεδεμένος Kikis

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω από 11/12/2009
Απ: Nobacco Want
« Απάντηση #28 στις: Νοεμβρίου 12, 2011, 16:52 »
Δοκίμασα τον ατμοποιητή Want στο Lava Tube. Απογειώθηκε. Γεύση, ατμός, χτύπημα, άπαιχτα. Ειδικά ο ατμός. Ατμίζω στα 3.7. Όμως δεν τρώγεται η κατανάλωση υγρού. Κάθε μια-μιάμιση ώρα χρειάζομαι περισσότερο απο 1.5 ml υγρού. Όμως ο ατμοποιητής ''ζωγραφίζει'' στην μπαταρία αυτή.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Want
« Απάντηση #29 στις: Νοεμβρίου 12, 2011, 17:07 »
Θα το δοκιμασω δευτερα και θα πω και εγω γνωμη

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 233 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281752 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207989 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66185 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174853 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313056 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124943 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93686 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix