vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

55 επισκέπτες, 6 χρήστες
camber, bloodlessz, tony1976, infernity, manoslykos, lagoudakis

Twitter

AGA Tiamat - Genesis atomizer (ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ)

Αποσυνδεδεμένος SO69

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε ΣΩΚΡatty και εPVώνω
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer (ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ)
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 13:08 »
Στον συγκεκριμένο άτμο, η τρύπα του αέρα δεν πέφτει πάνω στην αντίσταση, με ότι συνεπάγετε αυτό.
Μου είπαν παιδιά που χρησιμοποιούν τέτοιου τύπου άτμο ότι αυτό δεν είναι καλό  :dontknow:
Πήγα να πάρω έναν κ' με αποτρέψαν.  :dontknow:
Σωστό ή λάθος, δεν το ξέρω, απλά το αναφέρω (κ' να μάθω περισσότερα  ;D ).
Ισως γι' αυτό να εχει το o-ring στην καμπάνα παρόλο που ειναι βιδωτή ώστε να σφραγίζει χωρίς να χρειάζεται να βιδωθεί τελείως ώστε να έρχεται η τρύπα πάνω στο πλέγμα!

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer (ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ)
« Απάντηση #16 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 13:10 »
Ναι ρε Γιωργη μου φανηκε περιεργο.Για να τα λεμε και ολα δεν κανουν τετοιες αστοχιες.Η αστοχιες ειναι προσεγμενες και σκοπιμες σε συγκεκριμενα υλικα να φθείρονται γρηγορα και να χαλανε γρηγορα.
Μεχρι στιγμης εχουν δειξει οτι αυτα που φτιαχνουν δουλευουν καλα ασχετα το ποσες μερες αντεχουν σε συχνη λειτουργια  8)

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer (ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ)
« Απάντηση #17 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 13:23 »
Πάντως μαστορα, το να κανεις την τρύπα στο σωστό σημείο, σημαίνει οτι πρεπει να την κανεις ΠΑΝΩ στο μηχανάκι για να το τσεκάρεις, οποτε δεν μπορεις να το κανεις σε μεγαλους αριθμους γιατι ειναι καθυστερηση, ΄η να να κατασκευαστεί ετσι οπότε οι βόλτες να ξεκινάνε ΠΑΝΤΑ απο συγκεκριμένο σημείο, και στο σώμα και στο καπάκι, και αυτό εχει κόστος. Γιατι προυποθέτει ενα βήμα ακόμα στην κατασκευή.
Οπότε είναι σχεδόν λογικό να τα εχουν κανει αερα πατέρα.
Το θεμα ειναι το εξής...
Οτι αν η τρύπα σε αυτόν που θα παρεις στα χέρια σου θα ήθελε Λιιιιγο ακόμα βίδωμα για να πεσει σωστά, παίρνεις δυο γυαλόχαρτα, πλακώνεις το καπάκι και είσαι οκ.
Αν εχει ΠΕΡΑΣΕΙ κατα λίγο το σωστό σημείο, ή θα πρεπει να το φας κατα μια στοφή ακόμα που είναιο πολύ, ή να το φέρεις προς τα πίσω που θα σου αφήσει κενό!
κακό!

Αποσυνδεδεμένος SO69

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε ΣΩΚΡatty και εPVώνω
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer (ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ)
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 13:23 »
Απο το σάιτ του Mulder που ανέφερε παραπάνω και ο Giannis Pap θα ειναι και πολύ λιγοτερα τα ταχυδρομικά αφου ειναι Ισπανικό μονο που δεν έχουν ακόμα στόκ!  :wall:

Αν εχει ΠΕΡΑΣΕΙ κατα λίγο το σωστό σημείο, ή θα πρεπει να το φας κατα μια στοφή ακόμα που είναιο πολύ, ή να το φέρεις προς τα πίσω που θα σου αφήσει κενό!
κακό!
Καλά δεν το σηζητάω θα το έτρωγα με τη μία!!!!  Εδω εφαγα το z atty σ' αυτόν θα κολλώσω!!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 30, 2012, 13:31 από SO69 »

Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer (ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ)
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 13:27 »
Αν η οπή αερισμού δεν είναι πρόσωπο με το mesh θα παίρνεις καμένο ή καθόλου ατμό
και δεν υποφέρεται αλλά όπως είπε και ο Αλέξης σηκώνει να βάλεις "χέρι" ειδικά αν έχεις
πληρώσει λίγα ευρο  :yes:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer (ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ)
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 13:36 »
Ναι ρε παιδια οκ τα περασαμε με τον Α1 και για αυτο πατωσε.Τα ξερουμε.
alex αυτο με το γυαλοχαρτο το καναμε στον Α1 μηπως και τον σωσουμε αλλα αρχισε να αφηνει κενα στο κλεισιμο και τον εφαγε η αποθηκη

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer (ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ)
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 13:36 »
εγω αλλου που εχω βαλει χερι.. της εχω καρακεντραρει της τρυπες  8)
εδω αν θα εχει 1-2 χιλ περιθωριο θα γινετε νομιζω.. εσεις τι λετε ?
αν και δεν εχω δοκιμασει σε τετοιου τυπου  :dontknow:

ο Α1 θελει και εσωτερικα  χιλοφαγωμα σορι λαθος  :-[ νομιζα Α2  :-[
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 30, 2012, 13:42 από agialas »

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer (ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ)
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 13:42 »
Μάστορα ο Α1 ήταν ΑΚΡΙΒΟΣ!!!! Αυτος με τα 29 εβρά που παει απο Ισπανία είναι φτηνός!
Στον DID δεν παίρνεις σκέτο καπακι ανταλλακτικό! Ή παίρνεις ΟΛΟ το πανω μερος, ή του στέλνεις να σου εφαρμόσει καινουριο, γιατι την τρύπα την κανει μετά.
Εν ολίγοις.... οτι πληρώνεις παίρνεις, χωρίς να θελω να μπώ σε θέματα για το αν ειναι ολα ακριβά η όχι! Αλλο θεμα αυτό.
Αλλα με τα 29 που δίνεις ΔΥΣΤΥΧΩΣ εχεις και λιγότερες απαιτήσεις. Οταν ανεβουν και οι απαιτήσεις μας και το μάθουν, θα φτιαξει και η ποιότητά τους.
Πάντως, μπορεί να μην αφήνει κενά μετά απο γυαλοχάρτισμα, απλά θελει δουλειά με το χέρι, και όχι με ηλεκτρικά εργαλεία, και ΠΟΛΛΗ υπομονή.

Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer (ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ)
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 13:44 »
Μια λύση θα ήταν αυτή που έκανε ο cetin με τον Α2 Μega Tank όπου ΔΕΝ έκανε τρυπα και την εκανες εσυ με ενα τρυπανάκι του 1 mm

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer (ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ)
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 13:44 »
To να φας ανοξοίδωτο σε γυαλόχαρτο με το χέρι, έστω και λίγο, δεν παίζει. Φαντάσου να χρειαστεί για ολόκληρη στροφή.
Στον Α1 και Α2 τα κάναμε όταν ήταν αλουμινίου.

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1932
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer (ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ)
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 13:45 »
Επειδή έχει συμβεί σε genesis-type φίλου, ΑΝ έχει το περιθώριο (κυρίως από πάνω, στον θετικό πόλο, γιατί οι βόλτες κάτω φαίνονται ζόρικες) γίνεται σχετικά εύκολα με το γυαλόχαρτο που είπε ο αγαπητός φίλος Άλεξματς.
Ειδικά με την ύπαρξη του o-ring δείχνει ότι δεν θα έχει θέματα.... Κυρίως αν σκεφτούμε ότι υπάρχουν (και μάλιστα πολύ ακριβότεροι) τέτοιοι, ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ βίδωμα....

Αποσυνδεδεμένος SO69

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε ΣΩΚΡatty και εPVώνω
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer (ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ)
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 13:47 »

εγω αλλου που εχω βαλει χερι.. της εχω καρακεντραρει της τρυπες  8)
εδω αν θα εχει 1-2 χιλ περιθωριο θα γινετε νομιζω.. εσεις τι λετε ?
αν και δεν εχω δοκιμασει σε τετοιου τυπου  :dontknow:

ο Α1 θελει και εσωτερικα  χιλοφαγωμα σορι λαθος  :-[ νομιζα Α2  :-[
Ναι βρε ολα γίνονται και μαλιστα homemade! :thumpup:
Αλλωστε ατσάλι ειναι μονο!!
Πιο δυσκολο βρίσκω να μου φουσκωσει το σουφλέ παρά να ''φάω'' το ατσάλι!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer (ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ)
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 13:47 »
Δνε ξερω αλλα θα τον χτυπησω και να βγει σε λαθος θεση η τρυπα θα βρουμε εναν να κανει ενα νεο καπακι  :yes: :yes: :yes:


Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer (ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ)
« Απάντηση #28 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 13:55 »
Παρε μια οξυγονοκόλληση, μια κόλληση νικελίου για ανοξείδωτο, και ενα τρυπάνι κοβαλτίου, και το κανεις μονος σου.
φτηνα! Κανα 700ρι θα σου βγουν ολα!!!! :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AGA Tiamat - Genesis atomizer (ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ)
« Απάντηση #29 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 13:56 »
παντως εγω ειμαι μεσα  ;) και δεν υπαρχει μεταλλο για μεταλλο που να μην εχω φαει  8)
σουφλε δεν εχω φαει..  :confused1: :-\

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 258 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21145 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282099 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66542 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175023 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313270 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14703 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4299 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix