vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

386 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, dkostas, Doubt

Twitter

Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #105 στις: Μαΐου 17, 2019, 15:51 »
[member=15736]tegonik[/member]
ναι αλλα …….

στην φωτο σου στο αβαταρ βλεπω radius και kl+ hi end για την εποχη τους

Αποσυνδεδεμένος tegonik

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #106 στις: Μαΐου 17, 2019, 16:22 »
και που ακριβώς ερχεται η φώτο μου σε αντιπαράθεση με αυτά που είπα? :confused1:

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 21, 2019, 16:43 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #107 στις: Μαΐου 17, 2019, 16:29 »
ολοι καποια στιγμη , ή και πολλες στιγμες καποιοι τα σκαμε   :)) :)) :))

αυτό δεν σημάνει ότι πρεπει να αφοριζουμε , ακομα και την δικη μας αγορα ως κοροιδια .

καλα καναμε - κανουμε και τα αγοράζουμε .Γουστο μας .

2000€ για μοντ οκ είναι too much αλλα περι ορεξεως ……

κολαει στο καθαρη κοροιδια που γραφεις 

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #108 στις: Μαΐου 17, 2019, 16:42 »
Φίλε manajoma, ο tegonik είναι ένας καθαρόαιμος Κινεζολάγνος:)) που θεωρεί ότι υπάρχει ένα ανώτατο όριο των 500 ευρώ, το οποίο κανένα μοντάκι δεν έχει εξ ορισμού το δικαίωμα να ξεπερνά για κανένα λόγο, όση δουλειά και να έχει επάνω του, κι ας είναι φτιαγμένο από κάποιο πανάκριβο σπάνιο ξύλο κτλ.

Για τον tegonik μόνο Thor και Kodama, και... ξερό ψωμί. Δεν υπάρχει τίποτε άλλο...  :))

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #109 στις: Μαΐου 17, 2019, 16:44 »
ελα Zarko γιατι σου καναμε το νημα μπαχαλο 
βαλε ταξη  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #110 στις: Μαΐου 17, 2019, 16:50 »
Χαχά, έλειψα μερικές ώρες μόνο, και γυρνάω και βλέπω το νήμα να έχει πάρει φωτιά.  :))

Μια χαρά όλα, όσο δεν ξεφεύγουμε σε ακρότητες και υπάρχει απλά αντιπαράθεση με επιχειρήματα, όλα εντάξει.  

Αποσυνδεδεμένος tegonik

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #111 στις: Μαΐου 17, 2019, 17:09 »
ολοι καποια στιγμη , ή και πολλες στιγμες καποιοι τα σκαμε   :)) :)) :))

αυτό δεν σημάνει ότι πρεπει να αφοριζουμε , ακομα και την δικη μας αγορα ως κοροιδια .

καλα καναμε - κανουμε και τα αγοράζουμε .Γουστο μας .

2000€ για μοντ οκ είναι too much αλλα περι ορεξεως ……

κολαει στο καθαρη κοροιδια που γραφεις
Παντελώς καμία σχέση τα ποστ σου με την φώτο μου και την προσωπική μου γνώμη που κατέθεσα πιο πάνω, τέσπα, το παραβλέπω...

Φίλε manajoma, ο tegonik είναι ένας καθαρόαιμος Κινεζολάγνος:)) που θεωρεί ότι υπάρχει ένα ανώτατο όριο των 500 ευρώ, το οποίο κανένα μοντάκι δεν έχει εξ ορισμού το δικαίωμα να ξεπερνά για κανένα λόγο, όση δουλειά και να έχει επάνω του, κι ας είναι φτιαγμένο από κάποιο πανάκριβο σπάνιο ξύλο κτλ.

Για τον tegonik μόνο Thor και Kodama, και... ξερό ψωμί. Δεν υπάρχει τίποτε άλλο...  :))
Και ποιο ακριβώς είναι το εξωτικό υλικό στο μονομπάταρο dna60 μοντάκι των 3000 ευρώ είπαμε?Πέτρωμα από σελήνη?αλουμίνιο από τα συντρίμια του τσάλεντζερ?τι ακριβώς?Ξύλο από το μπαρ του τιτανικού?τι?:)) :))
Δεν θέτω ανώτατο όριο σε τίποτα, λέω απλά ότι το να πουλάει κάποιος ένα μοντ 3000 ευρώ είναι κοροϊδία. Δεν μπορεί να δικαιολογηθεί τέτοιο κόστος με την καμία...

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 21, 2019, 16:42 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #112 στις: Μαΐου 17, 2019, 17:30 »
Κρίμα που δεν έχω εργαστήρι και δεν ξέρω να επεξεργάζομαι έτσι το ξύλο, θα σας τα έπαιρνα πολύ χοντρά. :yes: :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Volgas54641

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #113 στις: Μαΐου 17, 2019, 18:08 »
Μια μη αμελητέα παράμετρος για τους συλλέκτες αυτού του επιπέδου είναι και η επενδυτική/μεταπωλητική αξία τέτοιων προιόντων.Αναφερόμαστε σε ανθρώπους με ρευστό που πέρα απο την ικανοποίηση της κατοχής δεν παραβλέπουν την μελλοντική αξία ρευστοποίησης των συλλογών τους.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #114 στις: Μαΐου 17, 2019, 20:25 »
Κουίζ:
Υπάρχει στην εικόνα μέλους του φόρουμ.
Κατασκευασμένο από μέταλλο και ξύλο.
Αξία ανεκτίμητη.
Δεν είναι μοντ.

Το βάζω εδώ μήπως και αποτελέσει έμπνευση για κάποιον κατασκευαστή.

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #115 στις: Μαΐου 19, 2019, 02:40 »
Φίλε spectrum, φαίνεται ότι κανένας δεν γνωρίζει την απάντηση, οπότε να το πάρει το ποτάμι;

Στο μεταξύ, πάρτε μια γεύση από το νέο δημιούργημα του Sugumar Kesavan στην ομάδα BlackRose

Το ένα και μοναδικό Samurai-X από τη σειρά Evo-X, με σταθεροποιημένο ξύλο από γιαπωνέζικο pin elm burl (που δεν έχω ιδέα φυσικά τι ακριβώς ξύλο είναι αυτό),  :)) με πρόσοψη από λευκό juma. Πλακέτα DNA60 και φυσικά μπαταρία 21700.

Για άλλη μια φορά μάζευα τα σαγόνια μου από το πάτωμα!...  :Whaaat:  :WhatIsThat:  :faint:



free coin toss
" />

" />

" />

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #116 στις: Μαΐου 19, 2019, 09:16 »
Let the river take it.
[member=10148]Λοξίας[/member]
Δεν ξέρω αν γίνεται, αλλά αν έβλεπα κάτι τέτοιο σε μοντ, με παρόμοιο χρώμα, θα το θεωρούσα μοναδικό.
Δεν είναι μόνο η αισθητική, είναι κι άλλα που μάλλον δεν ξέρω πώς να τα εξηγήσω και να τα ταιριάξω.

Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #117 στις: Μαΐου 19, 2019, 11:03 »
Αγορά φετιχ/αντικέιμενων πόθου, υπάρχει και στους ατμοποιητές με added value την επιμετάλλωση ή/και την χάραξή τους, εμένανε με αρέσει! :D
Το flipping δεν εχει σημασία, αν σε απασχολει ή όχι είναι πρόβλημα του καθένα. Θυμαμαι εδω μιλουσαμε πριν χρόνια για τον Geppeto , που εχιε στη σελίδα του 100 mods , χωρίς να μπορεις  να αποκαλέσεις κανενα πραγματικα όμορφο , κι όμως ήταν ήδη πλούσιος μας λέγαν.  Η για την Mikey's Mod Mart που πριν λιγους μήνες εβγαλε ατμοποιητή Nipple, πόσο 2-3 χρόνων παλιό, επιμεταλλωμένο και fake damascus  και εφυγε στα 1400$, γιατι κάποιος τον ήθελε απλά -ο nipple παίζει να ειναι ο πιο πολυπαιγμένος ατμο στο MMM... ???- όπως εφυγε και esg μανίσιος στα 600.
Καμια τρύπα να μη τα πληρώσω χρυσό ψάχνω προσωπικα :laugh1: :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #118 στις: Μαΐου 19, 2019, 11:08 »
Φίλε spectrum, φαντάζομαι ότι αν κάποια από τις κορυφαίες ομάδες όπως η Gepetto Mods, η BlackRose, η Visionary Mods κτλ., μπορούσαν να κατασκευάσουν ένα μοντάκι που να ενσωματώνει ένα αντίγραφο από τον μηχανισμό των Αντικυθήρων, που να είναι στοιχειωδώς λειτουργικός, δηλαδή κάποια τουλάχιστον από τα γρανάζια να κινούνται, αυτό θα ήταν πιθανότατα ένα και μοναδικό κομμάτι, και θα κόστιζε όσο ένα μικρό διαμέρισμα!  :))

Δεν έχω ιδέα αν θα μπορούσε να κατασκευαστεί από Έλληνα κατασκευαστή σε λογικό κόστος, ας πούμε μέχρι 1000 ευρώ.

Κυρίες και κύριοι, φορέστε τις σαλιάρες σας, και πάμε να απολαύσουμε ένα μίνι υπερθέαμα από την ομάδα Gepetto Mods:Whaaat:


" />


" />


" />


Αυτός ο τύπος έχει δύο πανέμορφα Gepetto, τα οποία εγκρίνει και ο σκύλος του!  :_love_heart:

" />



Και ένα υπέροχο Gepetto που έχει στη κατοχή του ένας συμπατριώτης μας.  :)

" />



Ακόμα ένα Gepetto από Έλληνα ιδιοκτήτη. Ένα σωρό Έλληνες έχω δει να έχουν στην κατοχή τους τέτοια πανάκριβα μοντάκια, αλλά κανένας τους δεν μας κάνει μία έστω μίνι παρουσίαση εδώ, για να τα χαζέψουμε κι εμείς...  :(

" />



Και ένα υπέροχο Intarsio σε κόκκινο χρώμα.  :mamamou:

" />

Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #119 στις: Μαΐου 19, 2019, 11:57 »
Ο Τζεπέτο ειχε ευρος αγοράς απο τις πίπες που εφτιαχνε παλιότερα και πραγματικά οι e-πιπες ήταν τα πιο ομορφα mods Που ειχε φτιάξει στην αρχη.
Επίσης, εμένα πχ, δεν μου αρέσουν τα μοντς με το καρουμπαλο, αλλα εστω οτι το αποδεχόμαστε για λειτουργικους και αρχιτεκτονικους λόγους, το *άτιμο* tube της μπαταριας και το φλατ του πόλου συν το "μέγεθος", πράγματα που τα τακτοποιεί πανέμορφα, αμφιβάλω αν μπορεσει ποτέ ενα μοντ με 5-6 χαράξεις στα πλαϊνά όπως έχει αυτο απο πάνω να αφομοιωθεί και ελάχιστα στη παλάμη, οχι οτι δεν μπορει να κάνω και λάθος... Για μάτι, θεωρώ, σούπερ, μαζί με το πολυ όμορφο ξύλο που εχει βάλει.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 19, 2019, 13:45 από Τουρίστας »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279331 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207466 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13302 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93170 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3996 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15687 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14446 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias