vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο

Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #120 στις: Μαΐου 19, 2019, 13:50 »
Να τιμήσω κι εγώ το νήμα με το δικό μου Joko slim....

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #121 στις: Μαΐου 19, 2019, 16:39 »
Υπέροχο μοντάκι. Αν βρεις χρόνο και διάθεση, μία μίνι παρουσίαση θα ήταν ευπρόσδεκτη. Σε ποια ομάδα είναι ο κατασκευαστής, τύπος ξύλου, διαστάσεις κτλ.  :)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #122 στις: Μαΐου 19, 2019, 18:23 »
Εμένα πάλι αυτό το πράμα με το μεταλλικό σωλήνα της μπαταρίας να φαίνεται, καθόλου δεν μου αρέσει στο μάτι...

Όποια και αν είναι η τιμή και η φήμη τους, μου κάνει σαν να μην τους έφτασε το ξύλο...

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #123 στις: Μαΐου 19, 2019, 20:11 »
Το αυτό...
Ούτε και σε εμένα αρέσει, αλλά περί ορέξεως...

[member=2872]spectrum[/member]
Ε, αν φτάσουμε ως εκεί, τότε όπως λέει και ο [member=12447]Zarko27[/member], η τιμή του θα είναι όσο και μιας γκαρσονιέρας.
Αν δε, με το πάτημα του fire button, κινούνται και κάνα δυο γρανάζια, ούτε με ρετιρέ 3άρι δεν θα το αγοράζεις... ;D

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 756
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #124 στις: Μαΐου 19, 2019, 22:45 »
Ένα σωρό Έλληνες έχω δει να έχουν στην κατοχή τους τέτοια πανάκριβα μοντάκια, αλλά κανένας τους δεν μας κάνει μία έστω μίνι παρουσίαση εδώ, για να τα χαζέψουμε κι εμείς...  :(

(Image removed from quote.)
Φοβουνται μη δει το νημα κανενας εφοριακος και τους πλακωσει στους ελεγχους :laugh1:

Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #125 στις: Μαΐου 19, 2019, 23:22 »
Ή κανένας από την ΚΕΑ και τους το θυμίσει όταν θα γκρινιάξουν για το 20άρικο της συνδρομής... :angel:

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #126 στις: Μαΐου 19, 2019, 23:33 »
Κανεις απ την ΚΕΑ δεν ασχολειται μ αυτα

Οταν μιλουν για συνδρομες, αναφερονται στην δυναμικοτητα ενος οργανου, που αφορα τους ατμιστες,

Χεστηκαν για το τι χαλαει ο καθενας για ατμιστικο εξοπλισμο.

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #127 στις: Μαΐου 20, 2019, 01:18 »
Εμένα πάλι αυτό το πράμα με το μεταλλικό σωλήνα της μπαταρίας να φαίνεται, καθόλου δεν μου αρέσει στο μάτι...

Όποια και αν είναι η τιμή και η φήμη τους, μου κάνει σαν να μην τους έφτασε το ξύλο...

Τρύφωνα, στις περισσότερες ομάδες έχουν υιοθετήσει τον εμφανή σωλήνα της μπαταρίας, ίσως επειδή δίνει ακόμη μία δυνατότητα για περαιτέρω εξειδίκευση στα γούστα του πελάτη. Σε πολλές ομάδες ο πελάτης έχει επιλογή ανάμεσα σε σωλήνα στο χρώμα του ατσαλιού, σε μαύρο, σε χρώματα ουράνιου τόξου με καύση, σε δαμασκηνό ατσάλι κτλ.

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #128 στις: Μαΐου 20, 2019, 01:54 »
Ο σωλήνας χρησιμοποιείται για τεχνικούς, λειτουργικούς, κατασκευαστικούς, πρακτικούς και αισθητικούς λόγους. Δεν είναι τυχαία η ευρύτατη χρήση τους. Τα χωρίς σωλήνα συνήθως είναι παραλληλεπίπεδα με ένα αφαιρούμενο καπάκι και περιορισμένες κατά κανόνα προδιαγραφές και σχεδιασμό. Περί ορέξεως πάντως...

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #129 στις: Μαΐου 20, 2019, 02:06 »
Έχω την αίσθηση ότι στα σημερινά κατασκευαστικά επίπεδα που έχουν φτάσει οι τεχνίτες στο σταθεροποιημένο ξύλο, μόνο αισθητικούς λόγους εξυπηρετεί η εμφανής χρήση του σωλήνα της μπαταρίας. Γιατί τίποτα δεν εμποδίζει τον κατασκευαστή που θέλει να κάνει τον σωλήνα κρυφό, να τον ενσωματώσει απλώς στο ξύλο.

Ακριβώς έτσι είναι φτιαγμένο και το δικό μου μηχανικό squonking από τον Danny Tressider. Ο σωλήνας της μπαταρίας είναι ενσωματωμένος στο ξύλο και τη ρητίνη και εντελώς αόρατος...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #130 στις: Μαΐου 20, 2019, 02:09 »
Σίγουρα περί ορέξεως. Εμένα απλά οπτικά με απωθεί. Τα γούστα μου είναι γνωστά βέβαια και δεν διεκδικώ τον τίτλο του λάτρη των πιο όμορφων μοντακίων! Χρησιμοποίησέ τον το σουλήνα, αλλά κρύφτον ρε αδερφέ!

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #131 στις: Μαΐου 20, 2019, 07:38 »
Φοβουνται μη δει το νημα κανενας εφοριακος και τους πλακωσει στους ελεγχους :laugh1:
Eκτός των εφοριακών υπάρχουν πολλά απο πίσω.Όπως προσωπικές εξυπηρετήσεις,ανταλλαγές,συμφωνίες κτλ.
Συν οτι αισθάνεσαι και λίγο άβολα να μοστράρεις τόσα ακριβά mods σε ένα χώρο όπως εδώ φοβούμενος να φας κράξιμο του τύπου κάνεις επίδειξη όταν το τελευταίο mod που έκανε αίσθηση και συζητήθηκε αρκετά εδώ ήταν το pico X ,λογικό μου φαίνεται :yes:

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #132 στις: Μαΐου 20, 2019, 11:30 »
Σίγουρα περί ορέξεως. Εμένα απλά οπτικά με απωθεί. Τα γούστα μου είναι γνωστά βέβαια και δεν διεκδικώ τον τίτλο του λάτρη των πιο όμορφων μοντακίων! Χρησιμοποίησέ τον το σουλήνα, αλλά κρύφτον ρε αδερφέ!


Χαχά, πάντως Τρύφωνα, φαντάσου τώρα τι αίσθηση θα δίνει στο πιάσιμο στο χέρι το συγκεκριμένο μοντάκι από την Visionary Mods, που έχει τον σωλήνα σχεδόν ολόκληρο εκτεθειμένο. Φαντάσου να το έχεις πάρει έξω μαζί σου ένα βράδυ στο καταχείμωνο, και να το πιάνεις για να ατμίσεις μετά από αρκετή ώρα. Θα νιώθεις ζεστό το κομμάτι του ξύλου, και εντελώς παγωμένο τον σωλήνα της μπαταρίας!  :o


upload
" />



Προσωπικά το Billet Box με αφήνει παγερά αδιάφορο, αλλά δείτε εδώ τα πραγματικά υπέροχα πανελάκια  :_love_heart: από σταθεροποιημένο ξύλο που έφτιαξε ο Marko Jagarcek από την ομάδα Visionary Mods!  :Whaaat:


heads or tails generator
" />

Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #133 στις: Μαΐου 20, 2019, 14:00 »
Eκτός των εφοριακών υπάρχουν πολλά απο πίσω.Όπως προσωπικές εξυπηρετήσεις,ανταλλαγές,συμφωνίες κτλ.
Συν οτι αισθάνεσαι και λίγο άβολα να μοστράρεις τόσα ακριβά mods σε ένα χώρο όπως εδώ φοβούμενος να φας κράξιμο του τύπου κάνεις επίδειξη όταν το τελευταίο mod που έκανε αίσθηση και συζητήθηκε αρκετά εδώ ήταν το pico X ,λογικό μου φαίνεται :yes:
Κοιτα ντάξει, ειναι χειροποίητα, είναι ξύλινα , είναι άλλη κατηγορία, προφανώς
Οταν αναφέρεται η αισθητική όμως, τότε να περιμένεις τον Cruiser να σκάσει μύτη ;D
O Τζεπέτο πρέπει να ειναι ο πρωτος που χρησιμοποιησε τα καρουμπαλα, αλλα και το διαφορετικο απο το σώμα ξύλο στο faceplate, νομιζω. Ετσι όπως τα χρησιμοποιεί όμως, δε πα' να κανει και 10 χιλιαρικα το μοντ.. Τουρίστας! :tongue_smilie: *(το διαφορετικο ξύλο μου αρέσει, απλά δεν το βλέπω να χρησιμοποιείται ιδανικα)
Βεβαια στη τελική θα ειναι καλύτερο απο οποιοδήποτε μεταλλικο faceplate με γωνίες killers. Ειμαι σχεδον σιγουρος πως αυτα τα μοντς με το βάρος του ονόματος , εχουν και καλό grip, αυτο που δεν χρειαζεται να σφίγγεις και να ιδρώνεις, αυτο που δεν εχει γωνίες να προκαλουν νευρικότητα, αυτο που δεν θα χαλαρωσεις και θα σου φυγει, αλλα διαρκως βλέπω πράγματα για να με διαψεύσουν, οχι μονο εμένα
*αλλο και αυτο το κατα παραγγελια με την ταχεία παραγωγή
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 20, 2019, 14:30 από Τουρίστας »

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ύμνος στο σταθεροποιημένο ξύλο
« Απάντηση #134 στις: Μαΐου 21, 2019, 13:49 »
Ουάου, έμεινα παγωτό!  :))

Από την ομάδα BlackRose, δύο υπέροχα μοντάκια που σας έχω ήδη παρουσιάσει. Ένα Black Knight Limited Edition, το δεύτερο από τα πέντε μόλις που κατασκευάστηκαν, καθώς και το ένα και μοναδικό με την πρόσοψη από λευκό juma, κατέληξαν και τα δύο στη συλλογή ενός συμπατριώτη μας!  :thumpup:

Του ευχόμαστε ολόψυχα να τα χαρεί όσο γίνεται περισσότερο...  :)

Το κόστος από τα δύο αυτά μοντάκια θα προκαλούσε εγκεφαλικό στους περισσότερους από εμάς εδώ, οπότε το προσπερνάμε...  :))



craps multiplayer
" />

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8353 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180674 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33987 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536349 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59811 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237544 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 591 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136154 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085348 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35427 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10272 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12