vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

65 επισκέπτες, 2 χρήστες
Boogie2008, manoslykos

Twitter

Πρόβλημα με γεμισμένα φιλτράκια EVO

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Πρόβλημα με γεμισμένα φιλτράκια EVO
« στις: Ιουλίου 20, 2009, 13:54 »
παιδια help... >:(
απο χτες εχω βαλει τον καινουργιο ατμο. εδω και αρκετη ωρα αρνειται πεισματικα να ατμισει... μπορω να κανω κατι ή να επιστρεψω στο κ.τ.?

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Πρόβλημα με γεμισμένα φιλτράκια EVO
« Απάντηση #1 στις: Ιουλίου 20, 2009, 14:14 »
οταν του βαζω ετοιμο φιλτρακι ατμιζει κανονικα, οτνα του βαζω δικο μου γεμισμενο βγαζει καμμενο και σταματαει  >:(

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Πρόβλημα με γεμισμένα φιλτράκια EVO
« Απάντηση #2 στις: Ιουλίου 20, 2009, 14:27 »
Απλο τοτε.Βαζε ετοιμο φιλτρακι ή
ζητα αντικατασταση  :D

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Πρόβλημα με γεμισμένα φιλτράκια EVO
« Απάντηση #3 στις: Ιουλίου 20, 2009, 14:41 »
ειναι λυση αυτη....;
προχτες παρηγγειλα 3 μπουκαλακια υγρο  :(

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Πρόβλημα με γεμισμένα φιλτράκια EVO
« Απάντηση #4 στις: Ιουλίου 20, 2009, 14:47 »
Κάτι κάνεις λάθος. Δε στέκει λογικά!
Όταν τοποθετείς ξανά τον πολυεστέρα, μην τον αφήνεις εντελώς στην κορυφή στο εσωτερικό φιλτράκι. Σπρώξε τον ένα χιλιοστό παρακάτω.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Πρόβλημα με γεμισμένα φιλτράκια EVO
« Απάντηση #5 στις: Ιουλίου 20, 2009, 14:49 »
δεν ειμαι 'εξπερ' στο γεμισμα, αλλα εδω και 3-4μερες εχω γεμισει αρκετα φιλτρακια. τον πολυεστερα τον σπρωχνω οσο γινεται κατω. Φανταζομαι ηδη με θυμασαι με τις τοσες αποριες που ειχα για το πως θα τα γεμιζω. Εχω ηδη γεμισει 4 και δεν ατμιζει κανενα :(
οταν του βαζω το ετοιμο φιλτρακι ατμιζει μια χαρα...
Ειλικρινα αν εχεις msn, να στο δειξω live στην καμερα!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Πρόβλημα με γεμισμένα φιλτράκια EVO
« Απάντηση #6 στις: Ιουλίου 20, 2009, 14:54 »
Είμαι των φόρουμ. Με το chat δεν είχα ποτέ καλές σχέσεις. Μόνο μέσα από το gmail καμιά φορά.  :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Σε πιστεύω αλλά όπως λέω, δε στέκει λογικά. Και τα δύο φιλτράκια με υγρό είναι, τι στο καλό!
Κοίταξες αυτό που σου είπα;

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Πρόβλημα με γεμισμένα φιλτράκια EVO
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 20, 2009, 14:59 »
μα και μενα μου κανει εντυπωση. πως γινεται το ενα ατμιζει και το αλλο οχι!
δεν το πειραξα, δεν του κανα κατι. Ξαφνικα απο μονο του αρνειται πεισματικα να ατμισει φιλτρακι που το γεμιζω εγω. δεν ξερω...μπορει σε μια ωρα ή σε μια μερα ή σε μια βδομαδα να αρχιζει ξανα να ατμιζει, αλλα τι να το κανεις... Απορω τοσα παιδια που εχουν το evo δεν εχουν αντιμετωπισει τετοια προβληματα; Μονο σε μενα τυχαινουν; Γιατι να λεμε και την αληθεια τιθεται σοβαρο θεμα αξιοπιστιας. Αν δηλ δεν πιανει λιγο το...χερι σου, αν δεν γνωριζεις την υπαρξη αυτου του foroum, που ολο και καποιος μπορει να σε βοηθησει και πας και αγορασεις στα...τυφλα ενα η.τ. θα πω με το χερι στην καρδια οτι την πατησες  :(

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Πρόβλημα με γεμισμένα φιλτράκια EVO
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 20, 2009, 15:03 »
Για περίμενε..
Όταν λες αρνείται να ατμίσει, τι εννοείς; Δεν ανάβει ούτε το λαμπάκι;

Μερικές φορές μου έχει συμβεί με νέο φιλτράκι (ιδίως γεμισμένο) να κάνει cutoff. Κάτι μπερδεύει τον αισθητήρα. Μετά στρώνει όμως.

EDIT: Σόρρυ. Τώρα θυμήθηκα ότι λες πως μυρίζει και καμένο. Άρα δουλεύει.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Πρόβλημα με γεμισμένα φιλτράκια EVO
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 20, 2009, 15:06 »
το λαμπακι αναβει μια χαρα. βγαζει ενα ...ιχνος ατμου και τπτ αλλο. Και το κανει μονο σε οσα γεμιζω εγω! Και υποτιθεται οτι ο ατμο ειναι καινουργιος! Το βραδυ που μας περασε μια χαρα ατμιζε. Απο σημερα το πρωι μου το κανει. Τωρα φορτιζω αλλη μπαταρια να δω αν θα τοκανει και εκει.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Πρόβλημα με γεμισμένα φιλτράκια EVO
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 20, 2009, 15:08 »
ΟΚ.
Θα μεταφέρω το διάλογο με το πρόβλημα σε νέο θέμα με τίτλο "Πρόβλημα με γεμισμένα φιλτράκια EVO", θα το βρεις στην ίδια κατηγορία.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Πρόβλημα με γεμισμένα φιλτράκια EVO
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 20, 2009, 15:20 »
ελα και με τρομαξες! εψαχνα να βρω τα posts και τα χασα :)
σαχλαμαρες παντως... εβαλα και φρεσκια μπαταρια και παλι τα ιδια. Το λαμπακι αναβει, ο ατμο ζεσταινεται αλλα αποτελεσμα=ο
δοκιμασα τωρα και τον 'παλιο' ατμο αλλα τζιφος. Εβαλα ξανα το ετοιμο γεμισμενο φιλτρακι και τωρα δεν ατμιζει ουτε αυτο.
Ηθελα να ξερα αυτη ειναι η αξιοπιστια του; Της Κυριακης χαρας και της Δευτερας λυπης;

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Πρόβλημα με γεμισμένα φιλτράκια EVO
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 20, 2009, 15:29 »
 :)) Είδα που παρακολουθούσες το θέμα και νόμισα ότι το διάβασες, γι' αυτό το μετέφερα.

Ας το. Δοκίμασε αύριο που είναι Τρίτη!  :tongue_smilie:

Τι να πω! Φαίνεται ότι κάποιο πρόβλημα έχει ο ατμοποιητής.  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος VirusPlus

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με γεμισμένα φιλτράκια EVO
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 20, 2009, 15:36 »
Φίλε lionor τσέκαρε αν ο ατμ. είναι υγρός αν όχι δοκίμασε να στάξεις 2-3 σταγόνες κατευθείαν στον ατμ. βαλε μετά ένα φιλτράκι ΜΟΝΟ με το εξωτερικό πλαστικό (χωρίς το εσωτερικό "ντεπόζιτο" με τον πολυεστέρα δλδ) κ δοκίμασε να δεις αν βγάζει ατμό. Αν πάλι δεν βγάζει δοκίμασε να φυσήξεις τον ατμ. Από την πλευρά τις γέφυρας με την μπαταρία συνδεδεμένη κ δες αν κοκκινίζει η αντίσταση απο μέσα.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Πρόβλημα με γεμισμένα φιλτράκια EVO
« Απάντηση #14 στις: Ιουλίου 20, 2009, 15:36 »
μια τελευταια προσπαθεια που εκανα ηταν να σταξω απευθειας στον ατμο αλλα φυσικα δεν εγινε τπτ! φυσηξα οπως λες, το λαμπακι αναβει κανονικα. μετα εβγαλε στην αρχη μια τζουρα κανονικη με γευση αλλα μετα βγαζει μισοκαμμενο. Εστειλα μνμ στον αντιπροσωπο και περιμενω απαντηση  :(

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 193 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20940 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208003 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174865 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313080 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93694 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix