vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Εgo-t VS Hybrid

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #45 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 14:35 »
Αν είστε ένα μέλος που μόλις εγγράφηκε στο φόρουμ μαςκαι για δική σας αλλά και για διευκόλυνση των μελών που θέλουν να σας βοηθήσουν απαντώντας στις ερωτήσεις σας,θα ήταν χρήσιμο να αυτοσυστηθείτε πρώτα. Κάνοντας κλικ εδω,μπορείτε να γράψετε δυο λόγια για εσάς σε ό,τι αφορά το κάπνισμα ή το άτμισμα, τι σας έφερε εδώ, πώς μας βρήκατε, αν είχατε κάποιες εμπειρίες σχετικά με το θέμα, πόσο καιρό είστε χρήστης ηλεκτρονικού τσιγάρου (αν είστε) ή πόσο βαρύς καπνιστής ήσασταν. Ίσως ακόμα κάτι για τα χόμπι σας ή ό,τι άλλο θα θέλατε να μοιραστείτε μαζί μας ώστε να γνωριστούμε καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος manoscello

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Re: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #46 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 07:34 »
Έχω δοκιμάσει dual coil  carto lr, hybrid -e, ego -t a και ego-t B και για τα γούστα μου ο ego-t B είναι όλα τα λεφτά! Με lr ατμό τον έχω δοκιμάσει και είχα την καλύτερη αίσθηση και γεύση από όλα! Φανταστική αίσθηση σε χτύπημα, γεύση και ποσότητα ατμού. Είναι τεράστιο κρίμα που έχει αυτό το πρόβλημα με τις διαρροές. Αν δεν είχε αυτό πιστεύω όλοι εκεί θα κατέληγαν με κλειστά μάτια! Ελπίζω να βρω τρόπο να εξαφανιστούν οι διαρροές. Είναι κρίμα για τον ατμοποιητη αυτόν να χάνει από ένα τόσο ενοχλητικό κουσουρι που στην ουσία τον αχρηστευει. Πρέπει παιδιά να βρεθεί τρόπος να φτιαχτεί αυτό, δεν γίνεται! Είναι φοβερό τσιγάρο. Ακόμα και ο Α για τα κυβικά του είναι παρά πολύ καλός. Μάλιστα επειδή δεν έχω ακόμα διαρροές με τον Α, χρησιμοποιώ αυτόν. Αλλά έτσι και βάλω στο στόμα μου τον Β....γίνεται ...οργιο! Χαχα! Θέλω ΣΤΟΠ ΣΤΙΣ ΔΙΑΡΡΟΕΣ ΤΏΡΑ!
Υ.Γ.Παρεμπιπτόντως, πως να αφαιρεσω από το επιστόμιο του τανκ το επίμαχο διαχωριστικο τμήμα???

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 27, 2011, 07:41 από manoscello »

Απ: Re: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #47 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 23:30 »
manoscello κάνεις και αλλαγές στο φυτίλι και αν όχι πόσο σου κρατάνε πριν εμφανιστεί καμένο ?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 27, 2011, 23:31 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #48 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 23:56 »
καλησπερα και απο μενα
εδω και 2 μηνες εχω τον hybrid δηλαδη απο την αρχη του ατμιστικης μου ζωης
σε γενικες γραμμες δεν εχω προβληματα. αυτο που με απασχολει περισσοτερο ειναι ο ατμοποιητης που η διαρκεια του δεν ξεπερνα σε μενα τις 7-10 μερες. στην αρχη ειχα εντονη την αισθηση του καμμενου και ετσι αποφασισα να το κραταω παντα υγρο.απλα ετσι εχασα την μπαλα με την ποσοτητα νικοτηνης που ηθελα να ατμιζω καθημερινα.
τωρα για αλλαγες φυτιλιου θα ηθελα τα φωτα σας γιατι ειμαι ασχετος.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #49 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 00:10 »
Αν θέλεις να μετράς τα μλ που καταναλώνεις, κάθε φορά που ανοίγεις ένα μπουκαλάκι σημείωνε κάπου ημερομηνία και ώρα. Οταν τελειώσει κι ανοίξεις το επόμενο, θα δεις σε πόσο χρονικό διάστημα κατανάλωσες το πρώτο. Αν φτιάχνεις μόνος σου υγρά μπορείς να κάνεις το ίδιο ή κάτι αντίστοιχο. πχ φτιάξε 3 μλ και δες αν σου κρατήσουν 24 ώρες ή περισσότερο/λιγότερο.
Τώρα, για το άλλο που λες, δεν ξέρω αν τα φυτίλια της αγοράς θα βελτιώσουν την απόδοση του κάρτο σου. Αν ψάξεις στο φόρουμ θα βρεις το σχετικό νήμα, όπου συνφορουμίτης το δοκίμασε και πέτυχε. Διάβασέ το και αν δε σε καλύπτει επικοινώνησε μαζί του.
Αν θέλεις μια εντελώς προσωπική άποψη:αν τα ανταλλακτικά φυτίλια δεν βελτιώνουν την απόδοσή του, καλό είναι να μην παιδεύεσαι άλλο μαζί του. Οχι μόνο για οικονομικούς λόγους, αλλά θα έλεγα και για λόγους απόδοσης. Τα μικρά κάρτο του m&m της νομπάκο με 7,2 ευρώ την 5δα ή τα kr808d του φανστορ με 5,2 ευρώ την πεντάδα (υπολογισα τις εκπτώσεις του φόρουμ) θα σου κρατούν τουλάχιστον 15 μέρες το πακετάκι, με πολύ καλύτερη απόδοση και πολύ λιγότερα προβλήματα. Κι  εγώ σαν κι εσένα ξεκίνησα και μόλις έκανα την αλλαγή είδα επιτέλους φως!

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #50 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 00:11 »
kimmi αν πάντως ενδιαφέρεσαι περί αλλαγών ρίξε μια ματιά εδώ
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3110.0.html

Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #51 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 00:26 »
Petra Αυτό με Τα μικρά κάρτο του m&m το είχα διαβάσει και εγώ αλλα ο τοπικός αντιπρόσωπος μου είπε πως θελω και αλλα αξεσουάρ για την μετατροπή.θα το ξανακοιταξω.σας ευχαριστω για τις άμεσες απαντησεις

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #52 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 03:12 »
Aυτό δεν το έπιασα. Eίπες ότι χρησιμοποιείς κάρτοhybrid και φαντάστηκα ότι έχεις την αυτόματη μπαταρία του hybrid. Αυτή παίρνει τα κάρτο του m&m χωρίς αντάπτορα. Αν πάλι εννοούσες το κάρτο hybrid-e που έχει σπείρωμα 510, τότε βρίσκεις μαγαζί που να πουλάει 510d και είσαι πάλι καλυμμένος χωρίς αντάπτορες.

Αποσυνδεδεμένος manoscello

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Re: Απ: Re: Εgo-t VS Hybrid
« Απάντηση #53 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 06:52 »
manoscello κάνεις και αλλαγές στο φυτίλι και αν όχι πόσο σου κρατάνε πριν εμφανιστεί καμένο ?
Όχι, δεν κάνω αλλαγές φυτιλιου και ακόμα δεν έχω γεύση καμενου αν και χρησιμοποιώ τους ατμό μου και τα καρτο μου εκπεριτροπης. Έχω όμως διαρροές στον ego-t B. Οι διαρροές καθιστούν αυτούς τους ατμο αχρηστους για έξω. Και είναι κρίμα. Και η αλλαγή φυτιλιου δεν είναι λύση. Ας κρατούσε μια βδομάδα ο καθένα ατμό και ας μην είχε διαρροές. Έτσι κι αλλιώς το η.τ. δεν είναι κάτι που έχει μηδενικά έξοδα, αλλά σημασία έχει να είναι λειτουργικό και όχι δώρον αδωρον! Πιστεύω σε μελλοντικά μοντέλα τα πράγματα θα βελτιωθουν. Ήδη το DCT της Nobacco είναι κάτι πολύ καλό. Ειδωμεν!

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 173 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20650 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207891 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65785 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174446 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312788 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124769 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93526 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix