vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

89 επισκέπτες, 11 χρήστες
tsiv, Doubt, infernity, gioupi, bloodlessz, gfilip, maprix, Milarepa, lagoudakis, Xxristos, Jorge

Twitter

nobacco ego-t,ovale ego-t,joye ego-t,tornado ego-t??ποιο ειναι το καλυτερο???

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: nobacco ego-t,ovale ego-t,joye ego-t,tornado ego-t??ποιο ειναι το καλυτερο???
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 13, 2011, 22:21 »
Από τα λίγα που γνωρίζω... στην αρχή όταν εμφανίσθηκαν τα tank, οι Ιταλοί έκανα παραγγελία
στους Κινέζους της Joyetech, και είχαν κατά νου τους ;) την αποκλειστική διάθεσή τους στην Ευρώπη
με την ονομασία ovale., Αυτό είχε άμεση συνέπεια στον καταναλωτή την μεγάλη τιμή του (γύρω στα 100+ ευρώ το πακέτο-το θυμάστε όλοι σας αυτό) και μετά άρχιζαν να σπάνε το πακέτο σε μισό. Επίσης και η αρχική διάθεση ενός ατμοποιητή είχε ξεκινήσει στα 19 ευρώ.
Η γνώμη μου είναι ότι οι Ιταλοί ήθελαν να γίνουν πλούσιοι με τις πλάτες των Κινέζων,
και εις βάρος των καταναλωτών.
Για μένα μπράβο στους Έλληνες εισαγωγείς :thumpup: που κατάφεραν και έφεραν απευθείας από την Joyetech
τους ατμοποιητές τύπου tank και τα ολοκληρωμένα πακέτα τους, χωρίς να βασίζονται από τους
Ιταλούς....... :thumpdown: και χωρίς τα πανοπροίκια τους......
Εγώ έχω και τον ovale eGo-T και τον Joyetech eGo-T και είναι ακριβώς οι ίδιοι ατμοποιητές.
Στην επόμενη συνάντηση στην Αθήνα , θα τους φέρω να τους δείτε. :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 13, 2011, 22:31 από fotis67 »

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: nobacco ego-t,ovale ego-t,joye ego-t,tornado ego-t??ποιο ειναι το καλυτερο???
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 13, 2011, 22:38 »
Για μένα μπράβο στους Έλληνες εισαγωγείς :thumpup: που κατάφεραν και έφεραν απευθείας από την Joyetech

 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: nobacco ego-t,ovale ego-t,joye ego-t,tornado ego-t??ποιο ειναι το καλυτερο???
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 13, 2011, 22:43 »
Δηλαδή θέλει να πεί, ότι όλα είναι ίδια εκτός απο την φίρμα.. ;D
Βλέπεις αμα ξέρεις ξένες γλώσσες.. :))

Un nuovo modo di fumare
          offerto dalla
   ricerca Ovale e dalla
   esperienza Joyetech



Είδες τι κάνει το λιμάνι......
έμαθα και λίγα Ιταλικούλικα...... χεχεχεχε

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: nobacco ego-t,ovale ego-t,joye ego-t,tornado ego-t??ποιο ειναι το καλυτερο???
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 13, 2011, 22:47 »
Εγώ τα πέρασα για Ισπανικά.. :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος agelos

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
  • hasta la victoria siempre
Απ: nobacco ego-t,ovale ego-t,joye ego-t,tornado ego-t??ποιο ειναι το καλυτερο???
« Απάντηση #19 στις: Ιουνίου 13, 2011, 23:19 »
fotis67 συμφωνα με αυτα που λες ειναι ολα κινεζικης παραγωγης και οι εισαγωγεις χαραζουν τη φιρμα τους..δεν νομιζω να ναι τοσο απλα..

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 03, 2011, 00:04
πρεπει να υπαρχουν και στην ευρωπη και στην αμερικη εργοστασια   που εχουν την δικια τους παραγωγη..το αν αντιγραφουν την τεχνολογια ειναι αλλο θεμα
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 03, 2011, 00:04 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος kd66

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: nobacco ego-t,ovale ego-t,joye ego-t,tornado ego-t??ποιο ειναι το καλυτερο???
« Απάντηση #20 στις: Ιουνίου 13, 2011, 23:36 »
fotis67 συμφωνα με αυτα που λες ειναι ολα κινεζικης παραγωγης και οι εισαγωγεις χαραζουν τη φιρμα τους..δεν νομιζω να ναι τοσο απλα..

Και ομως, ετσι ειναι.
Μιλουσα με ενα προμηθευτη απο κινα στο alibaba, προφασιζομενος οτι ανοιγω εταιρεια με η.τ
Οπως προχωρουσε η κουβεντα, μου ειπε οτι μπορει να τυπωσει επανω το λογοτυπο που θα εχει η εταιρεια,
 ετσι κανουν ολοι μου λεει σε ολη την Ευρωπη ... τα συμπερασματα δικα σας!

Αποσυνδεδεμένος agelos

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
  • hasta la victoria siempre
Απ: nobacco ego-t,ovale ego-t,joye ego-t,tornado ego-t??ποιο ειναι το καλυτερο???
« Απάντηση #21 στις: Ιουνίου 13, 2011, 23:39 »
συγνωμη το joye ειναι κινεζικο?

Αποσυνδεδεμένος kd66

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: nobacco ego-t,ovale ego-t,joye ego-t,tornado ego-t??ποιο ειναι το καλυτερο???
« Απάντηση #22 στις: Ιουνίου 13, 2011, 23:42 »
συγνωμη το joye ειναι κινεζικο?
Αν ρωτας προσωπικα εμενα, λεω ναι! Ολα ειναι κινεζικα.

Αποσυνδεδεμένος agelos

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
  • hasta la victoria siempre
Απ: nobacco ego-t,ovale ego-t,joye ego-t,tornado ego-t??ποιο ειναι το καλυτερο???
« Απάντηση #23 στις: Ιουνίου 13, 2011, 23:44 »
συγνωμη η joyetech ειναι το μοναδικο εργοστασιο παραγωγης?δε νομιζω εταιριες σαν την ovale η τη nobacco να μην  εχουν δικια τους παραγωγη-εργαστηριο..... αλλιως θα χουν ελαχιστο κερδος..
επισης καινοτομιες που εχει η nobacco πχ hybrid δεν υπαρχουν απ την joytech

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 03, 2011, 00:04
τι να πω αρα ειναι ολα π#@αριες γιατι οτιδηποτε κινεζικο ηλεκτρονικο εχω παρει στη ζωη μου ειναι για τον π......    ψευτικο!!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 03, 2011, 00:04 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος kd66

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: nobacco ego-t,ovale ego-t,joye ego-t,tornado ego-t??ποιο ειναι το καλυτερο???
« Απάντηση #24 στις: Ιουνίου 13, 2011, 23:48 »
Υπαρχει με διαφορετικο ονομα, απλα δεν τα εχεις ή εχουνε δει οι περισσοτεροι ακομη

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: nobacco ego-t,ovale ego-t,joye ego-t,tornado ego-t??ποιο ειναι το καλυτερο???
« Απάντηση #25 στις: Ιουνίου 13, 2011, 23:50 »
συγνωμη η joyetech ειναι το μοναδικο εργοστασιο παραγωγης?δε νομιζω εταιριες σαν την ovale η τη nobacco να μην  εχουν δικια τους παραγωγη-εργαστηριο..... αλλιως θα χουν ελαχιστο κερδος..
επισης καινοτομιες που εχει η nobacco πχ hybrid δεν υπαρχουν απ την joytech

Όλα   είναι  από Κίνα  νομίζω  και από το ίδιο  εργοστάσιο  απλά  ο καθένας  βάζει την φιρμα του πάνω

Αποσυνδεδεμένος kd66

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: nobacco ego-t,ovale ego-t,joye ego-t,tornado ego-t??ποιο ειναι το καλυτερο???
« Απάντηση #26 στις: Ιουνίου 13, 2011, 23:55 »
..... αλλιως θα χουν ελαχιστο κερδος..


Aπλα θα σου πω οτι η προσφορα που πηρα για ego cartomizer 2,5ml ηταν  1.2 εως 1.5 $

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: nobacco ego-t,ovale ego-t,joye ego-t,tornado ego-t??ποιο ειναι το καλυτερο???
« Απάντηση #27 στις: Ιουνίου 13, 2011, 23:57 »
ναι  το έχω δει και εγώ  αυτό αλλά  για +100 ποσότητα

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: nobacco ego-t,ovale ego-t,joye ego-t,tornado ego-t??ποιο ειναι το καλυτερο???
« Απάντηση #28 στις: Ιουνίου 14, 2011, 00:17 »
αν πάρεις πακέτο Ovale από τον Ελληνα αντιπρόσωπο (www.ovale.gr) θα δείς ότι στο κουτί γράφει μεταξύ άλλων τα εξής:
Ovale
Importato da Life Italia Prodotti srl
Prodotto da Joyetech Technology Co. Ltd.
Tecnologia & Design Ovale
www.Joyetech.it


Aπό άλλον Ευρωπαίο αντιπρόσωπο στc ίδιο σημείο του κουτιού γράφει :
Ιmportato e Distribuito da Ovale R.A.
Tecnologia & Design di Ovale R.A.
www.ovaleeurope.com


Kαι στις δύο περιπτώσεις πρόκειται για την ίδια ακριβώς συσκευή με μόνη ενδεχομένως διαφορά στο χρώμα του φίλτρου (λευκό ή μπλέ διαφανές).

Αποσυνδεδεμένος agelos

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
  • hasta la victoria siempre
Απ: nobacco ego-t,ovale ego-t,joye ego-t,tornado ego-t??ποιο ειναι το καλυτερο???
« Απάντηση #29 στις: Ιουνίου 14, 2011, 00:24 »
tem γιατι ομως ο ελληνας αντιπροσωπος γραφει οτι ειναι τεχνολογια της joye και ο ευρωπαιος οτι ειναι τεχνολογια της ovale?

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 03, 2011, 00:05
επισης για την nobacco δεν ακουγετε ψιθυρος πραγμα παραξενο γιατι μου φενεται πολυ οργανωμενη και πολυ εξυπηρετικη..να την αποφυγω?συμφωνα με οσα λετε εσυ και οι υπολοιποι με ωθειται στην joye με λιγα λογια..σωστα?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 03, 2011, 00:05 από Vrs5 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20662 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281274 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65802 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14152 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93530 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix