vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

212 επισκέπτες, 1 χρήστης
Jorge

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2805 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 00:14 »

Φιλε μου και εγω απεξω ψωνιζα χρονια για τους ιδιους λογους που λες και εσυ,αλλα μην μπερδευουμε αυτα τα δυο θεματα αλλο το ποσο το πηρες και ποσο εχει εδω και αλλο αν ειναι αυθεντικο και γτ σβηνονται οι κωδικοι σε ενα γνησιο προιον και πως το επιτρεπει η εταιρεια να γινεται.
Δλδ αν πληρωνεις το μαιμου προιον για γνησιο δεν σε ενδιαφερει,η αν η συγκεκριμενη παρτιδα ειχε καποιο προβλημα και προωθηθηκε ετσι για να μην φερει η μαμα εταιρεια ευθυνη?
Αν δεν σας ενδιαφερει ρε παιδια οκ,εγω απλως το ειδα και το αναφερω και πιστευω οτι το φορουμ αυτη την χρησιμοτητα εχει :bye:

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2806 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 00:18 »
Kατι βρωμαει στην υποθεση ,αλλα επειδη δεν βλεπω να ξερει κανεις το γιατι ,παμε παρακατω  :thumpup:
Αν η τιμή της fasttech χωρίς το scratch&check ήταν 5-6-7 USD φτηνότερη από κάθε άλλο kinezoμαγαζο θα υπέθετα το ίδιο (=μαϊμουδιές). Αλλά δεν νομίζω ότι παίζει την φήμη της για μερικά δολάρια. Αν βγεί βρώμα ότι το Authentic που γράφει σε πάρα πολλά προϊόντα που πουλά δεν είναι authentic τότε θα έχει πολλαπλή χασούρα.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2807 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 00:18 »
Δεν είπε κανείς ότι δεν τον ενδιαφέρει. Είπαμε ότι τα προϊόντα είναι γνήσια και το κατάστημα δοκιμασμένο και έμπιστο.

Τώρα αν δεν σε καλύπτει εσένα αυτό, κανείς τις επιλογές σου. Ελεύθερη αγορά έχουμε.

Εκτός αν σε ενοχλεί που προσπαθείς να μας ανοίξεις τα μάτια και εμείς είμαστε στραβόξυλα.

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2808 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 00:28 »
Και επίσης για πιον λόγο να βγάζει την μαϊμού με 25 δολάρια? Άμα ήταν θα μας πουλούσε την μαϊμού που έβγαλε για αυθεντική.

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2809 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 00:32 »
Πάντα πρέπει να υπάρχει θεωρία συνομωσιας σε κάτι που είναι πιο καλό από ότι η  περιορισμένη λογική μας ορίζει, ειδικά σε αυτή τη χώρα.
Τεσπα τόσα μαγαζιά υπάρχουν, όποιος δεν συμφωνεί με τις πρακτικές τις FT, κάλλιστα μπορεί να το πάρει από αλλού.
Over and out.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2810 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 00:32 »
Και επίσης για πιον λόγο να βγάζει την μαϊμού με 25 δολάρια? Άμα ήταν θα μας πουλούσε την μαϊμού που έβγαλε για αυθεντική.
Δεν μπορεί να πουλήσει την μαϊμού για αυθεντική, γιατί δεν μπορεί να αντιγράψει το "σκισμένο" scratch&check  :)) :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2811 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 00:41 »

Πως ειναι γνησιο κατι με σβησμενο το αναγνωριστικο γνησιοτητας αν υπηρχε κιολας  :hmmm:
Μου λες οτι κατι ειναι γνησιο χωρις να μπορεις να αποδειξεις οτι δεν ειναι μαιμου, ενω η μαμα εταιρεια σου δινει αυτο το δικαιωμα και στο αφαιρει ο πωλητης..




Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2812 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 00:50 »
Θωμά, ξεκόλλα ρε φίλε με τις αποδείξεις, πάντα υπάρχει τρόπος να αποδείξεις ότι ένα προϊόν είναι μαϊμού, όταν όντως είναι.
Εγώ ή εσύ μπορεί να μην μπορούμε αλλά κάποιοι(π.χ. ανταγωνιστές της ft και άλλοι) μπορούν και θα το είχαν κάνει ήδη αν συνέβαινε.
Δεν είναι σημερινή η πρακτική της ft. Και με τα istick θυμάμαι το ίδιο έκανε και με το cloupor και άλλα προϊόντα. Η συζήτηση δεν έχει νόημα να συνεχίζεται.

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2813 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 00:54 »
Πάντα πρέπει να υπάρχει θεωρία συνομωσιας σε κάτι που είναι πιο καλό από ότι η  περιορισμένη λογική μας ορίζει, ειδικά σε αυτή τη χώρα.
Τεσπα τόσα μαγαζιά υπάρχουν, όποιος δεν συμφωνεί με τις πρακτικές τις FT, κάλλιστα μπορεί να το πάρει από αλλού.
Over and out.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

 Εγω σας λεω κατι λογικο και εσεις μου λετε αμα δε σαρεσει παρτο απο αλλου.
Εγω εχω περιορισμενη λογικη? :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Θωμά, ξεκόλλα ρε φίλε με τις αποδείξεις, πάντα υπάρχει τρόπος να αποδείξεις ότι ένα προϊόν είναι μαϊμού, όταν όντως είναι.
Εγώ ή εσύ μπορεί να μην μπορούμε αλλά κάποιοι(π.χ. ανταγωνιστές της ft και άλλοι) μπορούν και θα το είχαν κάνει ήδη αν συνέβαινε.
Δεν είναι σημερινή η πρακτική της ft. Και με τα istick θυμάμαι το ίδιο έκανε και με το cloupor και άλλα προϊόντα. Η συζήτηση δεν έχει νόημα να συνεχίζεται.

Φιλε μου εγω δεν εχω κολληματα ,ουτε υποστηριζω καποιο προιον η καταστημα απο οπου με συμφερει και γουσταρω θα ψωνισω οπως εκανα παντα!
Ρωτησα γιατι γινεται αυτο και δεν ξερει καποιος να μας πει και ειπα παμε παρακατω.
Αφου ομως απαντατε επι του θεματος ,συνεχισα και εγω  :))
Καλο βραδυ σε ολους  :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 31, 2015, 01:00 από thomasprevere »

Αποσυνδεδεμένος stergis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2814 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 01:06 »
Εμένα με πειράζει που κάτι που το πουλάει η ΦΤ 32€ το πουλάει μετά ο Έλληνας 70€. Αυτό με πειράζει. Ας έχει όσα νοίκια και φώτα και φροντιστήρια θέλει, τα ίδια έχω και εγώ. Σας πέφτει μακριά η Κίνα; Εγώ το πήρα από Ευρώπη 39€. Διαφορά την οποία με χαρά θα έδινα στον Έλληνα (που δεν το παίρνει 32 αλλά πιο φτηνά εκτός αν αγοράζει 5-6 ίσα να τα έχει βιτρίνα). Θα πήγαινα και λίγο παραπάνω. Αλλά όχι, εκεί, 70€... Οπότε όχι, το αυτοκόλλητο της ΦΤ δεν με πειράζει, άλλα με πειράζουν.
περα απο το φπα , φορολογια απο το 1€,  κτλ κτλ
σκεψου οτι η ft απευθυνετε σε πελάτες σε ολο τον κοσμο οποτε μπορει να χει ελαχιστο κέρδος αλλα εχει πολλές παραγγελίες
ο ελληνας πωλητής εχει μικρότερο αγοραστικό κοινο ..
Δεν υποστιρίζω κανεναν γιατι και εγω δυστηχως τα τελευταία 8 χρονια παιρνω σχεδον τα παντα απο ηλεκτρονικα & ρούχα απεξω
αλλα ολα αυτα ειναι που συντέλεσαν πχ στο να παίρνει ενας υπάλληλος βασικό μισθό 490ε κτλ κτλ
Οι αγορες απεξω εχουν και καλά και κακά .
βγαινουμε offtopic αλλα θα σου πω ενα παραδειγμα , ειχα παρει το καλοκαίρι απο Ελλαδα το VT γιατι απο την μία βιαζόμουν και απο την αλλη διαβαζα στο νημα του λιγα θεματάκια , Ετσι εδωσα 25ευρώ παραπάνω και το πείρα απο δω
1 βδομαδα πριν λήξει η εγγυηση το στειλα για Σερβις μ μεταφορικά του καταστηματος , σε 1 βδομαδα μου ρθε καινουριο με δικα τους μεταφορικά πάλι
Αν ηταν απο την κινα θα πρεπε να χρεωνομουν 10ε μεταφορικά , 1 μήνα να πάει στο κινέζο , 1 βδομαδα να το δει , 1 βδομαδα να ανταλάζουμε ε μειλς γιατι θα μου κανε τον " κινεζο" και αλλον 1 μηνα να μου ρθει πισω


Οσο αφορα το θεμα scratch & check καθε εταιρία ορίζει ασχετο το ποσο πουλάει κατι τιμή λιανικής
Προφανως επειδη το FT χαλάει την πιάτσα οι εταιρίες δεν του δινουν εμπορευμα , ετσι παίρνει απο κάποιον αλλον οπου για να μην τον βρουν απο τις παρτιδες βγαζουν τα αυτοκόλητα.
Στις μαιμούδες εχει κανονικά scratch με φεικ κωδικό ...

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2815 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 01:06 »
https://www.fasttech.com/products/3024/10014483/3821001

Εγώ δεν βλέπω εδώ κάπου κάποια ενημέρωση οτι θα αφαιρέσει τα σκρατς η σβήνει τα σεριαλ.

Εμένα δε με νοιάζει να είναι σβησμένα, σακατεμένο δεν θέλω να είναι.

Δώστε λεπτομέρειες τι ακριβώς κάνει η εταιρία στο σετ; Δηλαδή θα το παραλάβω ανοιγμένο χωρίς ζελατίνα;
Τι ακριβώς σβήνει και πόσο εμφανές είναι;

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2816 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 01:11 »
Θωμά, διάβασε εδώ την απάντηση της ft, σε σχετικό ερώτημα.

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2817 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 01:12 »
Το θεμα εχει απασχολήσει αρκετές φορες και εμάς αλλά και εχουν γίνει και εκτενείς αναφορές στα φορα της fasttec. Οσες φορες εχω πάρει, υπαρχει ο κωδικός σβησμένος σε αληθοφανέστατο γνήσιο χαρτάκι. Κουτιά, αναβαθμίσεις ολα πανομοιότυπα. Δεν παίζουν την φημη τους ενώ δίνουν 10 $ κατω τον κλωνο και το λενε.
 Αρα για μενα όπως το λενε το κάνουν για δικους τους λογους. Πιστευω δε ότι ο πιθανότερος  λογος που το κανουν είναι για να βγαίνουν κατευθείαν με τιμή τιμοκατάλογου χαμηλή εξ αρχης και όχι με την μαρκε των υπολοίπων, που για να χαμηλώσουνε τιμη μπλέκουνε σε κουπονοδιανομες σε φορα ανα τον κοσμο.

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2818 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 04:18 »
Αν επιτρέπεται μπορείς να δώσεις λινκ για ευρωπαϊκό μαγαζί που το έχει 39;

Στάλθηκε από το Nexus 7 (2013) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://e-dym.pl/promocje/1382-joyetech-evic-vtc-mini.html#/30-kolor-czarny

Έχει και μεταφορικά 6€ με UPS. Οπότε έβαλα και ένα Wismec RX200 στα 47€ και 5-6 αρώματα που ήθελα για να αξιοποιήσω πλήρως τα μεταφορικά.  ;D

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2819 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 07:28 »
Και αν χρειαστείς support θα πρέπει να κάνεις εντατικά μαθήματα πολωνικών :laugh1: .
Επίσης δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι μέσα στη παρένθεση, το "brutto" με βάση το google λέει ακαθάριστο, εννοεί χωρίς φόρο; Στο τέλος μήπως προστίθεται; :laugh1:




Διαγραφη αμεσης παραθεσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 31, 2015, 09:10 από Vrs5 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92649 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:53
από Tem
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63457 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1059 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278068 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15519 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9535 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43750 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 481 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36507 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex