vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

228 επισκέπτες, 6 χρήστες
TasMan, dkostas, billythekid, Jorge, I.P, camber

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2775 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 15:35 »
Justfog ειναι αυτος;

Αποσυνδεδεμένος dimifoti

  • **
  • 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow ride, take it easy
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2776 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 15:43 »
Kanger aerotank mini με v2 βαση για να χει 510 πολο αντι για ego που χει κανονικα ο μινι

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2777 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 15:52 »
Η νέα version της joytech είναι παρα πολύ καλη και σίγουρα οδηγεί μπροστά τις εξελίξεις του ελέγχου θερμοκρασίας ακόμη και σε μοντακια χαμηλού κόστους όπως το vtc mini.. Με δεδομένο ότι στις  defult ρυθμίσεις της, έχει ή διορθώνει μέσω αναβαθμίσεων, τις σωστές τιμές TCR, προχωρά και παραπέρα δίνοντας σε όλους μας (γνώστες ή μη) το παιχνιδάκι της παραμετροποίησης και το δικαίωμα να βάζουμε ότι τιμή TCR θέλουμε. Και εδώ με αφορμή κάποια προηγούμενα μηνύματα άλλα και την δική μου ενασχόληση, θεωρώ  ότι το παιχνιδάκι αυτό αρχίζει να γίνεται λίγο πιο περίπλοκο και θέλει προσοχή από όλους μας.
 
Το protection που βγάζει σαν μήνυμα η πλακέτα είναι φίλος μας. Είναι αυτό ακριβώς που πρέπει να κάνει η πλακέτα που ελέγχει την θερμοκρασία όταν θεωρεί, βάση της τιμής της αντίστασης που μετρά και του σωστού tcr που έχει, ότι έφτασε στο όριο που έχουμε θέσει. Διευκρινίζω ότι δεν μιλώ για το συνεχόμενο protection και το υποτονικό ατμισμα που προκύπτει από λάθος στήσιμο μας.
 
Το να προσπαθήσουμε να «κλέψουμε» το σύστημα και να μην βγάζει protection άρα να μην κόβει γιατί θεωρεί ότι δεν έχει φτάσει στην επιθυμητή θερμοκρασία είναι λάθος χρήση της πλακέτας.
Πριν μας δώσει το δικαίωμα παραμετροποίησης η joyteck είχα ακούσει φίλο να λέει πως κλειδώνει την αντίσταση λίγο ζεστή και όχι σε θερμοκρασία δωματίου και έτσι ατμιζει χωρίς κόψιμο στους 220-230.
Στην ερώτηση μου γιατί απλά δεν ανεβάζει θερμοκρασία πήρα την απάντηση ότι δεν θέλω να φτάσω πάνω από τους 230. Η πλακέτα δεν έχει θερμόμετρο… και κλειδώνοντας λάθος τιμή αντίστασης στην ουσία ατμιζουμε σε παραπάνω βαθμούς κοροϊδεύοντας το σύστημα.
Κάτι τέτοιο μπορούμε να κάνουμε και τώρα ανεβοκατεβάζοντας αυθαίρετα τις τιμές TCR των συρμάτων μας. Από την μικρή μου εμπειρία και από ότι έχω διαβάσει δίνοντας λάθος TCR τιμή περνούμε λάθος εκτιμώμενη από την πλακέτα θερμοκρασία.  Ο συντελεστής TCR του κάθε σύρματος είναι ένας και πρέπει να τον γνωρίζουμε από τον κατασκευαστή η τον έμπορο. Το να δοκιμάζουμε διαφορετικές τιμές προσπαθώντας να καταλάβουμε αν επιτύχαμε από το αποτέλεσμα του ατμισματος είναι λίγο ουτοπικό και θα μπορούσαμε απλά να ανεβοκατεβάζουμε θερμοκρασία. Τώρα αν είναι και επικίνδυνο είναι στην κρίση του καθενός. Βάση δικών μου υπολογισμών πάνω στον τύπο, στο Ni200 αν από λάθος βάλουμε TCR 900 αντί για 600 τότε με όριο μας τους 200C το Μοντ θα μετρήσει την τιμή αντίστασης για να κόψει εκεί που με το σωστό TCR θα είχαμε όριο τους 290C. Αυτό δεν ακούγεται και τραγικό αλλά αναρωτιέμαι τι θα γίνει αν στο Μ1 έχουμε 900 και βάλουμε πάνω ss ή ti . Θα μου πείτε ότι αυτό το λάθος μπορεί να γίνει και στις default ρυθμίσεις και σωστά. Άσε που το ss το παίζουμε και χωρίς έλεγχο. Γενικά όμως θέλει προσοχή, καθώς έχουμε στα χέρια μας ένα εργαλείο που αν δεν προσέξουμε τις ρυθμίσεις θα μπορούσε να πυρώσει μέταλλα που πρέπει να λειτουργούν μόνο με έλεγχο θερμοκρασίας και που δεν θα έπρεπε ή δεν ξέρουμε πως αντιδρούν αν πυρώσουν.
 
Για να κλείσω για μένα το θέμα το δημιούργησε το ss με τις πολύ χαμηλότερες τιμές TCR που έχει από τα υπόλοιπα διαδεδομένα σύρματα. Θα προτιμούσα σαν μια δικλείδα ασφαλείας οι τρεις μνήμες Μ1 Μ2 Μ3, να μην δίνουν όλο το εύρος από 0001 έως 1000 αλλά να κλείδωναν κάπως έτσι:
Μ1(SS) από 0050-0150
Μ2 (Τi silver gold NiFe) από 0250-0550
Μ3 (Νi) από 0550-0900
Σαφώς και το εύρος είναι στο περίπου και σαφώς θα πείτε ότι πάλι μπορείς να βάλεις άλλη αντίσταση σε άλλη μνήμη αλλά κάτι σε περιορίζει όταν θέτεις τιμές και σε κάνει πιο προσεκτικό.
Βέβαια τώρα που το ξαναδιαβάζω όλο, ίσως κάτι μου ξεφεύγει ή είμαι υπερβολικός, αλλά αφού το έγραψα….
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 29, 2015, 16:49 από chzamp »

Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2778 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 19:02 »
Μολις το αγορασα και εγω...φοβερη αισθηση και πολυ καλη ποιοτητα ατμισματος!!!!!

Πως μπορουμε να βαλουμε να βλεπουμε την μπαταρια στην οθονη??? παταω 3 φορες το fire button...με το αριστερο κουμπι καταφερνω να παω στην κατω σειρα...αλλα ακομα δεν εχω βρει τροπο να αλλαξω το puff time και τον χρονο ατμισματος.

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 29, 2015, 19:21 από costas1975 »

Αποσυνδεδεμένος drdninja

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • The eyes chico. They never lie.
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2779 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 19:46 »
Μόλις μου ήρθε το VTC mini με τον TRON-S!  :))
Εδώ είμαστε:


Μόνο κάποιες ερωτήσεις (αν και είμαι σίγουρος ότι έχουν απαντηθεί)
Έχω κεφαλές CL,Ni,Ti, και μια CLR. Ξέρω ότι Ni και Ti παίζουμε σε TC.
-Ξέρω επίσης ότι στις Ti παίζεις 450-500F και στις Ni 500-550F, αλλά για Watt σε πιο εύρος μπορώ να παίξω?
Σίγουρα θα έχει απαντηθεί αλλά αν μπορείτε να με βοηθήσετε να τα συγκεντρώσω κάπως γιατί κουράστηκα με το endless googling  :wall:
 -Τώρα για CL και CLR χρησιμοποιούμε Power Mode ή Bypass mode? Τι διαφορά έχουν? Επίσης αν ανέβεις πάνω από κάποια Watt σε Power mode έχεις ενδείξεις για πάνω από 5V πράγμα το οποίο έχω ακούσει ότι δεν είναι καθόλου καλό σωστά?

Ευχαριστώ για τη βοήθεια γενικά παιδιά, νομίζω πως χωρίς αυτό το φόρουμ θα το είχα παρατήσει το άτμισμα.  Να'στε καλά.

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2780 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 20:14 »
Παιδιά  δεν χρειάζεται να ψάξτε ολο το νημα. Δείτε το πρωτο ποστ οπου σας παραπέμπει και στην πλήρη παρουσίαση του Tem αλλά και σε ποστ με συντομεύσεις κλπ.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2781 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 23:08 »
Μολις το αγορασα και εγω...φοβερη αισθηση και πολυ καλη ποιοτητα ατμισματος!!!!!

Πως μπορουμε να βαλουμε να βλεπουμε την μπαταρια στην οθονη??? παταω 3 φορες το fire button...με το αριστερο κουμπι καταφερνω να παω στην κατω σειρα...αλλα ακομα δεν εχω βρει τροπο να αλλαξω το puff time και τον χρονο ατμισματος.

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
costas1975, καλησπέρα.
Αν λες και με τη νέα version 3.00 έχουμε επιλογή στην οθόνη:
 
3 κλικ στο fire button → 1 κλικ αριστερό κουμπί → 1 ή 2 κλικ δεξί κουμπί για time, puff ή amp.

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2782 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 00:36 »
Μετά από μερικές μέρες με τιτάνιο πήγα σήμερα κ αγόρασα σύρμα ss316 0.45mm. Έκανα το παρακάτω στήσιμο:

https://www.dropbox.com/s/tc79h2v3osdtw6u/ss316.png?dl=0

2x 10σπειρες σε πράσινη βελόνα, συνολική αντίσταση 0,31Ω, σύμφωνα με το vtc. Αν κ στην έκδοση 3.0 έχει επιλογή ss316, ρύθμισα κ το Μ1 στα 0088 κ το Μ2 στα 0092 έτσι, για να δοκιμάσω ποιο δουλεύει καλύτερα. Το θέμα μου, όμως είναι, ότι κ στις τρεις επιλογές με πετάει σε power mode, παρακάμπτωντας το tc. Στην επιλογή ss316 δίνει για 2-3 δευτερόλεπτα ρεύμα σε tc mode κ μετα΄με πάει σε power, ενώ στα Μ1 κ Μ2 με το που προσπαθήσω είτε να κλειδώσω την αντίσταση, είτε να πατήσω fire με πάει αμέσως σε power. Τι φταίει, ρε παιδιά;

Σε power mode το στήσιμο δείχνει να ατμοποιεί ομαλά, χωρίς σκασίματα, hot spots ή κάτι που να δηλώνει βραχυκύκλωμα.

Επίσης, γενικά για τα στησίματα για tc, όταν αλλάζουμε φυτίλι πώς βγάζουμε τη μάκα από το coil; Υποθέτω ότι δεν κάνουμε dry burn, αφού αυτός είναι όλος ο σκοπός του tc. Σε κάθε αλλαγή βαμβακιού ξαναστήνουμε αντίσταση;

Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2783 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 10:23 »
Παρέλαβα πριν από κάνα δύωρο το δικό μου από Fasttech, χωρίς scratch and check, με σβησμένο το serial στον εσωτερικό μαγνήτη και με μια γρατσουνιά γύρω στους δύο πόντους (όχι βαθιά) αλλά μιας και μπήκε σε σιλικονένια θήκη κατευθείαν δεν με απασχολεί καθόλου.

Τέλος παρ ότι στο site λέει 60watt μου ήρθε αναβαθμισμένο με την v2 και τα 75watt. Εννοείται αναβάθμισα αμέσως σε v3 και από εκείνη την ώρα το έχω πιπίλα και είμαι με μια ελαφριά ζαλάδα...

#trelamenos


« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 30, 2015, 10:57 από Angelo. »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2784 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 11:25 »
@renesis

Με SS δεν έχω ακόμα εμπειρία, σήμερα θα αποκτήσω καθώς χτες ήρθε το μοντάκι με τέτοια δυνατότητα. Το γιατί σε πετάει σε power, θα στο απαντήσουν οι γνώστες του VTC.

Όσον αφορά τη μάκα, θα παρατηρήσεις δύο πράγματα:

α) Είναι σαφώς λιγότερη από ότι με κάνθαλ, πράγμα που σημαίνει ότι μπορείς να αλλάξεις κάνα δυο φυτίλια χωρίς αφαίρεση μάκας
β) Το τιτάνιο εκφυλίζεται πιο γρήγορα από το νικέλιο με σαφή επίδραση στη γεύση. Άρα με τιτάνιο θες πιο συχνά αλλαγή αντίστασης.

Εναλλακτικά, μπορείς να κάνεις ήπιο καθαρισμό του coil με μεσοδόντιο βουρτσάκι.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2785 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 13:59 »
Μετά από μερικές μέρες με τιτάνιο πήγα σήμερα κ αγόρασα σύρμα ss316 0.45mm. Έκανα το παρακάτω στήσιμο:

https://www.dropbox.com/s/tc79h2v3osdtw6u/ss316.png?dl=0

2x 10σπειρες σε πράσινη βελόνα, συνολική αντίσταση 0,31Ω, σύμφωνα με το vtc. Αν κ στην έκδοση 3.0 έχει επιλογή ss316, ρύθμισα κ το Μ1 στα 0088 κ το Μ2 στα 0092 έτσι, για να δοκιμάσω ποιο δουλεύει καλύτερα. Το θέμα μου, όμως είναι, ότι κ στις τρεις επιλογές με πετάει σε power mode, παρακάμπτωντας το tc. Στην επιλογή ss316 δίνει για 2-3 δευτερόλεπτα ρεύμα σε tc mode κ μετα΄με πάει σε power, ενώ στα Μ1 κ Μ2 με το που προσπαθήσω είτε να κλειδώσω την αντίσταση, είτε να πατήσω fire με πάει αμέσως σε power. Τι φταίει, ρε παιδιά;

Σε power mode το στήσιμο δείχνει να ατμοποιεί ομαλά, χωρίς σκασίματα, hot spots ή κάτι που να δηλώνει βραχυκύκλωμα.

Επίσης, γενικά για τα στησίματα για tc, όταν αλλάζουμε φυτίλι πώς βγάζουμε τη μάκα από το coil; Υποθέτω ότι δεν κάνουμε dry burn, αφού αυτός είναι όλος ο σκοπός του tc. Σε κάθε αλλαγή βαμβακιού ξαναστήνουμε αντίσταση;

Χρησιμοποιώ SS 316L 0,32mm λίγες μέρες και θα σου πρότεινα να κάνεις 7 σπείρες σε πυρήνα 2,5mm και απόσταση μεταξύ των σπειρών από 0,30 έως 0,50mm.
Χρησιμοποίησε αν έχεις βαμβάκι - παντς.
Δούλεψέ το στο Vtc mini σε TCR 088.
Ίσως να φταίει η μικρή διάμετρος της σπείρας που έχεις κάνει ή το σύρμα σου.
Εμένα μου δουλεύει πολύ καλά και δεν πάει ποτέ από μόνο του σε power mode.
Για καθαρισμό της αντίστασης παλιά μαλακή οδοντόβουρτα και νεράκι χλιαρό.
Τις περισσότερες φορές αλλάζω βαμβάκι κάθε 2 τανκ (8ml) και αντίσταση κάθε 4 τανκ (περίπου κάθε 16ml).
Αυτό βέβαια εξαρτάται από το πόσο "βρώμικο" είναι το υγρό. :)

Αποσυνδεδεμένος nickpap1

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2786 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 14:50 »
Angelo καλοάτμιστο και να το χαρείς.
Για τη γρατζουνιά προφανώς έγινε στο άνοιγμα και το ξύσιμο του serial από το μαγνήτη.ιά.
Πάντως στείλε τους φωτό και άνοιξε ένα ticket όχι τίποτα άλλο αλλά να μη συνηθίζουν σε τέτοια και να είναι προσεκτικοί.
Προφανώς δεν είναι κάτι και έτσι θα το αντιμετώπιζα και εγώ όπως το έχω κάνει με διαφορα προϊόντα αλλά ας ξέρουν ότι πρέπει να είναι και λίγο προσεκτικοί.

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2787 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 21:15 »
Παιδες για οποιον ενδιαφερεται αυτοκολλητα βινυλιου για το vtc απο Ελλαδα
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.451388971712634.1073741881.152481564936711&type=3

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2788 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 22:00 »
Παντως διαβαζω για το vtc mini απο fasttech και νομιζω οτι ηταν και αλλος που ειχε το ιδιο θεμα,γιατι δεν εχει κωδικο δλδ και λεει οτι ειναι αυθεντικο?
Μηπως ειναι και αυτο μουφα και μας το πουλανε για γνησιο?
Αν γινοταν αυτο απο ελληνικο μαγαζι θα τον ξεμπροστιαζαμε αμεσως ,ενω επειδη το πηραμε πιο φθηνα απεξω το περναμε στο ντουκου?
Εχω παραγγειλει κ εγω ενα αν ερθει ετσι οπως σου ρθε φιλε μου θα το στειλω πισω..

Αφου λενε οτι ειναι αυθεντικο και καινουργιο αν πηρες το αυθεντικο τοτε δεν υπαρχει λογος να λειπουν οι κωδικοι απο πουθενα,αντε να φας την γρατζουνια αν βαριεσαι την διαδικασια η το χεις αναγκη που κανονικα ουτε αυτο πρεπει να το περασεις ετσι γιατι δεν γινεται μεσα στο κουτι του απο το εργοστασιο να γρατζουνιστηκε.
Τη γνωμη λεω ετσι,δικαιωμα σου τι θα κανεις  ;)
Καλοατμιστο και απο μενα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος sotiro

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2789 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 22:08 »
Καλησπέρα !


Αναφορικά με το γρατζύνισμα στο μαγνήτη και την αφαίρεση των "διακριτικών" αυθεντικότητας η FT το γράφει ξεκάθαρα στην περιγραφή του προιόντος

"[/size]The security code sticker that is used to identify if the product is authentic from Joyetech was removed by FastTech in purpose."
[/size]
[/size]Εις γνώση μας λοιπόν παραγγέλνουμε απο εκεί τουλάχιστον απο τη στιγμή που μας το λέει ξεκάθαρα!
[/size]Ο λόγος είναι για να μη μπορεί η εταιρεία να εντοπίσει τον έμπορο που προμηθεύει τη FT ώστε να πουλάει σε χαμηλότερες τιμές..! (έτσι λένε και το βρίσκω και λογικό σα δικαιολογία).
[/size]Εχοντας παραγγείλει και άλλα πράγματα απο εκεί και έχοντας πιστοποιήσει τη γνησιότητα τους δεν το θεώρησα σημαντικό και προχώρησα σε παραγγελία (όπως και το μεγάλο αδερφάκι το Cuboid).
[/size]Απο κει και πέρα εαν η αφαίρεση προκάλεσε παραπάνω ζημιά στο mod αυτό βεβαίως είναι ζήτημα και σαφώς πρέπει να το δεί ο κάτοχος με τη FT.
[/size]
 :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3796 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1043 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172652 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278004 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14153 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9518 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43717 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 478 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 561008 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem