vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

238 επισκέπτες, 8 χρήστες
stamos937, ZoeM, Jorge, george kotsopoulos, camber, Zdgatapsychs, djfloor, Buliwyf

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος Blackwolf

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1770 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 19:19 »
παιδια εχω εδω και κανενα 15ημερο το vtc mini και χρησιμοποιησα κεφαλι ti ... ηταν πολυ καλη υπεροχη γευση ωραια αισθηση ατμου και φουλ παραγωγη... τωρα που εβαλα την νικελιου σε 2-3 υγρα εχω συνεχεια σκασιματα και μεχρι και υγρο μου ηρθε στο στομα.. τα watt και η θερμοκρασια παραμενει η ιδια καθως και η εισοδος αερα και ο τροπος που ατμιζω.... τι μπορει να φταιει ?? κανω κατι εγω λαθος ?

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1771 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 19:30 »
Έχει ακουστεί καθόλου ή γραφτεί κάπου το πότε θα έρθει ο Tron στην Ελλάδα; Ή θα έρχεται πρώτα πακέτο με το VTC και μετά θα διατεθεί και μόνος του;Έχω βάλει στο μάτι τον Tron-T (που έχει από πάνω το τζαμάκι)...  :))
καλησπέρα σαςΓια την ώρα οι TRON-S είναι σε προπαραγγελία, δεν έχουμε ενημέρωση για την ημερομηνία παραλαβής. Η τιμή τους θα είναι περίπου ίδια με τους Delta 23καλό μεσημέριeCig Hellas

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1772 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 19:35 »
Thank you, Doubt...  :thumpup:


(Δεν το είχα δεί το εν λόγω μήνυμα...)

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1773 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 19:55 »
παιδια εχω εδω και κανενα 15ημερο το vtc mini και χρησιμοποιησα κεφαλι ti ... ηταν πολυ καλη υπεροχη γευση ωραια αισθηση ατμου και φουλ παραγωγη... τωρα που εβαλα την νικελιου σε 2-3 υγρα εχω συνεχεια σκασιματα και μεχρι και υγρο μου ηρθε στο στομα.. τα watt και η θερμοκρασια παραμενει η ιδια καθως και η εισοδος αερα και ο τροπος που ατμιζω.... τι μπορει να φταιει ?? κανω κατι εγω λαθος ?

Μήπως δεν άλλαξες στο μενού του vtc mini από Ti σε Ni200;
Aν το έχεις κάνει χαμήλωσε λίγο την θερμοκρασία.

Αποσυνδεδεμένος Blackwolf

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1774 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 20:24 »
αλλαξα κανονικα σε ni στο μενου... επισης ειδα στο επισημο site της joyetech οτι το νικελιο το δινει να το δουλευεις πιο ψηλα απο τιτανιο....

Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1775 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 21:42 »
Παιδιά με ποιο τύπο ss δουλεύει καλύτερα το μοντάκι?

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1776 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 21:48 »

έχει ειπωθεί πως είναι ρυθμισμένο για ss304 αλλα δεν το έχω δοκιμάσει
περιμένω αλλα θα αργήσει να έρθει

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1777 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 22:21 »
Κώστα αυτό έχω κάνει παραγγελία
Από ότι λέει είναι 316 και όχι 304 θα ήθελα την γνώμη σας

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1778 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 22:28 »

σήμερα το παρέλαβα
πολύ καλο σύρμα καθαρό και στήνεται πανεύκολα
τώρα σαν έλεγχος θερμοκρασίας δεν ξέρω τι απόκλιση έχει
πάντως δουλεύει καλά και από σήμερα με βλέπω μονο με ss από δω και πέρα

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1779 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 22:33 »
Ευχαριστώ Κώστα δουλεύω το ν200 τισ ίδιασ εταιρίας  σε 0.32 χιλ και είναι φανταστικό σύρμα και για αυτό εκανα παραγγελια και στο ss λογο οτι δεύτερα παρά λαμβάνω το vtc να μην παίζω μονο Ni και Ti αφού έχει και αυτήν την επιλογή το μοντ ασ το τιμήσουμε και αυτό το σύρμα να δουμε τι λέει 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος TAKAMURA

  • **
  • 195
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1780 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 22:34 »
Να ρωτήσω ρε παιδια το έχετε δοκιμάσει με έτοιμες αντιστάσεις Ni, Ti, , SS και αν δουλευει καλά;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1781 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 22:37 »

Ευχαριστώ Κώστα δουλεύω το ν200 τισ ίδιασ εταιρίας  σε 0.32 χιλ και είναι φανταστικό σύρμα και για αυτό εκανα παραγγελια και στο ss λογο οτι δεύτερα παρά λαμβάνω το vtc να μην παίζω μονο Ni και Ti αφού έχει και αυτήν την επιλογή το μοντ ασ το τιμήσουμε και αυτό το σύρμα να δουμε τι λέει 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


το στεγνό βαμβάκι το καίει αλλα δείχνει να ρυθμίζεται η θερμοκρασία του όταν το δουλεύεις σε πραγματικές συθήκες με ποτισμένο βαμβάκι και δεν βγαίνει από το temp ss mode

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1782 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 22:44 »
Κώστα είμαι κάτοχος του μεγάλου evic vt και έχω γνώση επι του θέματος στεγνό βαμβακι δεν με πειράζει αν το καιη έτσι και αλλιώς ποτε δεν ατμιζη κανείς μασ σκέτο βαμβάκι αυτά απλα είναι για μερικούς για να έχουνε να λένε το μακρύ και το κοντό τουσ   

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1783 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 23:35 »
Ρε συ Γιώργο, το μακρύ και το κοντό του λέει έτσι κι αλλιώς ο καθένας εδώ μέσα, δεν είναι εκεί το θέμα. Το θέμα είναι τι σου πουλάει η κάθε εταιρία και αν το κάθε μηχανάκι κάνει αυτό για το οποίο πουλιέται. Εγώ ας πούμε θέλω να έχω τον ατμοποιητή μου με ολόσωμο ατσάλινο τανκ κι επομένως έχει σημασία να μην έχω το νου μου συνεχώς στα σημάδια του ατμίσματος, ώστε να μην μείνω χωρίς υγρό γι' αυτό θέλω να με προστατεύει το mod.
Ο άλλος κάνει dripping, έχει παρατημένο το μοντάκι και την ώρα που το πιάνει να τραβήξει τζούρα, τρώει καμμένο γιατί είχε ξεχάσει να στάξει.

Και σε τελική ανάλυση, υποτίθεται ότι ο έλεγχος της θερμοκρασίας -και κατά τον γιατρό Φαρσαλινό- υπόσχεται ένα πιο ασφαλές άτμισμα κι αυτό είναι κυρίως το ζητούμενο. Τη θεαματική τάχα διαφορά στη γεύση από το κάνθαλ, εγώ την ακούω βερεσέ. Εδώ άλλοι δεν μπορούν καλά καλά να καταλάβουν τη διαφορά στη γεύση από τον ένα ατμοποιητή στον άλλον και καταλαβαίνουν τη διαφορά στο Ν200 ανάμεσα σε 0,25 και 0,32 διατομή, επειδή έχει τάχα μεγαλύτερη επιφάνεια ατμοποίησης!
Ας γίνουμε επιτέλους λίγο πιο υπεύθυνοι καταναλωτές. Δεν τα παντρευόμαστε τα μοντάκια ειδικά, οι ατμοποιητές άλλωστε είναι πιο σημαντικό κομμάτι στο παζλ. Καλό είναι να μην παραβλέπουμε τα μειονεκτήματα της κάθε συσκευής, η οποία άλλωστε είναι ότι πιο εφήμερο υπάρχει στο χώρο κι ας μην ενθουσιαζόμαστε τόσο, όταν σε λίγο καιρό θα έχουμε βρει κάτι άλλο να σχολιάζουμε.

Δεν πέρασαν παρά ελάχιστοι μήνες που διαβάζαμε τα ουάου για το ipv4, το sxmini, το evik vt κ.λπ. Σήμερα κανείς δεν ενδιαφέρεται να αγοράσει κάποιο απ' αυτά, τώρα βλέπουμε τα μειονεκτήματα του καθενός μάλλον με πιο καθαρό μάτι, αλλά και πάλι πάμε και πέφτουμε σαν πρόβατα όπου μας οδηγεί η τάση της αγοράς! Βλέπω συνέχεια την πιπίλα της αναβάθμισης. Για να δούμε λοιπόν, παίρνει άλλη αναβάθμιση το μοντάκι και τι είδους? Να ρυθμιστεί και στο 316L ας πούμε? Ε, και? Είναι τόσο σημαντικό αυτό? Έχουμε καταντήσει και συρματουργοί  πλέον. Ο καθένας ατμίζει με πεντέξι διαφορετικά σύρματα και τελικά δεν ξέρουμε τίποτα για κανένα!
Αλλά να το θέσω κι αλλιώς. Την συμφέρει τη joyetech άλλη αναβάθμιση ή να βγάλει την Πρωτοχρονιά ένα νέο παιχνιδάκι ας πούμε?

Όλα αυτά τα λέω γιατί με ενδιαφέρει το μοντάκι και παρακολουθώ την πορεία του νήματος από την αρχή, διαβάζοντας γνώμες και αναμένοντας πιθανές βελτιώσεις για να κάνω την κίνησή μου.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1784 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 23:49 »
δεν είναι έτσι ακριβώς τα πράγματα
το συγκεκριμένο mod μπορεί να μην λειτουργεί άψογα αλλα λειτουργεί
και η τιμή του είναι τέτοια που να επιτρέπει την αγορά ενός νέου mod μετά από λίγο καιρό
υπάρχει και το sxmini m class η ένα με dna200 αλλα εγώ δεν μπορώ μα διαθέσω τόσα λεφτά αυτό το διάστημα για ένα mod οποτε παω σε αυτό που μου βγήκε 33 euro και είμαι ok

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3789 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1039 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277998 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15502 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14151 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43714 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 476 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560976 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem