vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

51 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, chkontog, tibolaso, Sergiokah

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2820 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 12:58 »
Έχω παραγγείλει αρκετές φορές από το site και έχω επικοινωνήσει 2-3 με email για να κάνω κάποια ερώτηση και πάντα απαντούν με αγγλικά normal επιπέδου. Επίσης υπάρχει και η Joyetech/Wismec για το support, δεν κρέμομαι μόνο από τους Πολωνούς.

Brutto σημαίνει ένα χρηματικό ποσό μαζί με τον φόρο. Εννοεί τιμή με ΦΠΑ που λέμε εμείς εδώ.

Βέβαια τώρα θα μου πεις ότι το site είναι πορτοκαλί, οπότε δεν λέει να ψωνίσεις από εκεί.... :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος sotiro

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2821 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 13:06 »
https://www.fasttech.com/products/3024/10014483/3821001

Εγώ δεν βλέπω εδώ κάπου κάποια ενημέρωση οτι θα αφαιρέσει τα σκρατς η σβήνει τα σεριαλ.

Εμένα δε με νοιάζει να είναι σβησμένα, σακατεμένο δεν θέλω να είναι.

Δώστε λεπτομέρειες τι ακριβώς κάνει η εταιρία στο σετ; Δηλαδή θα το παραλάβω ανοιγμένο χωρίς ζελατίνα;
Τι ακριβώς σβήνει και πόσο εμφανές είναι;




Επειδή με προβλημάτισες φίλε συνατμιστή (ΟΧΙ για το αν ειναι γνησια αλλα για το γιατι σε άλλα VTC mini έχει την ενημέρωση για αφαίρεση του sticker και σε άλλα όχι) έκανα ένα check σε όλα τα Authentic VTC mini στο site τους.
Συμπέρασμα : Σε όλα τα Vtc με περιγραφή 60W έχουν την ενημέρωση! Στα Vtc με περιγραφή 75W έχουν την ενημέρωση ΜΟΝΟ στο γκρί και δεν την έχουν στα άλλα δύο χρώματα καθώς και στα set με τον TRON!!! Ανοιξα ticket λοιπόν εχθές το βράδυ για να ρωτήσω το λόγο!


Μου απάντησαν οτι σε ΟΛΑ τα Authentic έχει αφαιρεθεί το sticker και ότι :
"Regarding warranty, FastTech replaces all defective products within 6 months. Joyetech products are also covered by our satisfaction guarantee policy, and you're entitled to a refund within 45 days after delivery."
Βεβαίως επανήλθα γράφοντας τους :
"YOU DONT HAVE IT WRITTEN IN THE ITEM DETAILS THAT THE SECURITY CODE IS REMOVED!!! SO fix it! "  :)) :idiot1:


Αναφορικά με το πώς έρχεται το προιόν και τι ακριβώς επεμβάσεις έχουν γίνει δεν έχω προσωπική οπτική καθώς το Vtc μου είναι καθοδόν!


Αυτά απο μένα !
Ελπίζω να βοήθησα (και να είμαι on topic Μιας και περι VTC mini ο λόγος)!


Τις ευχές μου σε όλους για καλή χρονιά!  :D :thumpup:


Διόρθωση γραμματοσειράς
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 31, 2015, 13:09 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2822 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 13:22 »
Θα κάνω μια υπόθεση εργασίας.
Ας πούμε πως η joyetech έχει αναθέσει την παραγωγή του vtc σε 2-3 εργοστάσια, με σύμβαση του στυλ "θα σε πληρώσω ποσό Α για Β αριθμό τεμαχίων τη βδομάδα". Δυο από τα εργοστάσια παράγουν ακριβώς το Β αριθμό τεμαχίων, το τρίτο όμως παράγει Β+Χ τεμάχια και τα επιπλέον Χ τα σπρώχνει στη fasttech μισοτιμής. Αν η joyetech ανακαλύψει αυτό το εργοστάσιο διακόπτει τη σύμβαση και πάει παραπέρα.


Τα παραπάνω ενδεχομένως να μην έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα. :bye:

Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2823 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 13:33 »
Πολύ πιθανό το σενάριο σου φίλε...

Λοιπόν το δικό μου ήρθε μέσα σε ζελατίνα, εγώ την έσκισα για να ανοίξω το κουτί.
Στο πίσω μέρος υπήρχε χαρτί scratch το οποίο είχε αφαιρεθεί αλλά είχαν μείνει υπολείμματα χαρτιού και κόλας.
Και τέλος το mod στον επάνω μαγνήτη στον χώρο της μπαταρίας όπου γράφει το serial του είναι μουτζουρομένο από πάνω.
Έτσι έρχεται λοιπόν από FT. Τίποτα καινούριο....


« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 31, 2015, 13:40 από Angelo. »

Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2824 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 13:53 »
Όσο για την γρατσουνιά έκανα τικετ μπας και αρχίσουν να προσέχουν λίγο παραπάνω. Μου έδωσαν gift certificate 1.5$ και με διαβεβαίωσαν ότι οι υπηρεσίες τους θα βελτιωθούν και δεν θα ξανάυπάρξει παρόμοιο περιστατικό στο μέλλον...



Αρκετά ξηγημενο μαγαζί παντως. Επίσης μου είπε ότι μπορώ να το επιστρέψω και να μου στείλουν άλλο αλλά σιγά μην μείνω χωρις μοντ για κανά μήνα για μια γρατσουνίτσα... Εξαρχής δεν με είχε ενοχλήσει πολύ άλλωστε...

Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2825 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 17:57 »
Η επιλογή TCR είναι "υποχρεωτική" για να ατμίζεις με έλεγχο θερμοκρασίας ή είναι κάτι που αν θες το επιλέγεις;

Αποσυνδεδεμένος jimsiv

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2826 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 18:12 »
Μπορείς να το δουλέψεις σε επιλογή power όπου επιλέγεις τα watt σαν κανονικό vw mod ή bypass σαν μηχανικό δηλαδή. TC μόνο για αντιστάσεις ni200, ti,ss όπου μόνο εκεί μπορεί να κάνει έλεγχο θερμοκρασίας.

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2827 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 18:23 »
Οχι δεν ειναι υποχρεωτικο, μπορεις να το δουλεψεις και σε default ρυθμισεις αλλα σε tcr θα εχεις καλυτερο αποτελεσμα αν ξερεις να επιλεξεις σωστα το νουμερο ΤCR του συρματος που χρησιμοποιεις,αν δεν το ξερεις,  μονο σε default  ;)

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2828 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 19:01 »
Εγώ παιδιά μου θα πω οτι αρχίζω να πιστεύω πάλι σιγά σιγά στον άγιο βασίλη...μου ήρθε σήμερα ενώ το είχα παραγγείλει αρχές του μήνα και δεν το περίμενα με τίποτα!!!   :thumpup:
Και όχι μόνο αυτό...δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί το fastwow σε προηγούμενα μηνύματα αλλά πρέπει να το πω, επωφελήθηκα της προσφοράς όταν πρωτοάνοιξε λοιπόν, η οποία περιείχε στην ήδη μειωμένη τιμή έκπτωση με κουπόνι με αποτέλεσμα να βγαίνει στα 31 ευρώ. Στα 31 ευρώ το μοντάκι μόνο του ε, εγώ αυτό παρήγγειλα τουλάχιστον! Και μου ήρθε μαζί με eGo ONE Mega!!!  :dontknow: :respect:
Συσκευασία σφραγισμένη, σειριακό στη θέση του, αυτοκόλλητο εγγύησης ανέπαφο!

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2829 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 19:16 »
@angelo
Δεν με χαλάει καθόλου να μου βγάλουν το σκρατς, εξάλλου και από joytech που αγόρασα δεν έκατσα καν να ψάξω τα σκρατς. Στο μαγνήτη είναι κάτι που δεν φαίνεται και δεν με χαλάει καθόλου.
Αλλαααααά αν δω γρατσουνιά θα πάω με τα πόδια στη Κίνα.

Τα λογότυπα υπάρχουν όλα; Μπας και είναι στα κινέζικα; Γράφει Joytech και eVic VTC mini;

@sotiro ακόμα όμως δεν μπορώ να καταλάβω αφού δεν το γράφει πουθενά ότι αφαιρούνται τα σκρατς στο συγκεκριμένο μοντ γιατί τα βγάζουν;
Ευκαιρία να πάρουμε πρωτοχρονιάτικο δώρο μου φαίνεται, για βγάλτε μερικά Screen Shot.
 
Τώρα αυτό με το TCR κάπως μου ακούγεται ωραίο, για πέστε λεπτομέρειες.
Οι καλύτερες ρυθμίσεις με κατάλληλο σύρμα παρακαλώ;

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2830 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 19:29 »
  Δουλειά δεν είχε ο διάολος κλπ κλπ  :))
Παρέλαβα σήμερα λίγο σύρμα NiFe 30 (resistherm) από Fabvape.
Καιρός για δοκιμές λοιπόν.
Το σύρμα υπάρχει μόνο σε μία διατομή. 0,28mm
Έχει αρκετή αντίσταση σε σχέση με Ni200 ή Titanium και είναι αρκετά σκληρό.
Λιγότερο ελαφρώς από Kanthal αλλά απείρως σκληρότερο από νικέλιο.
Το TCR του είναι αρκετά μεγάλο (320), στη μέση δηλαδή από το νικέλιο (600) και το ανοξείδωτο ατσάλι (90).
  Με 7,5 σπείρες ανοιχτές σε 3mm αξονάκι έδωσε 0,49 Ωμ (θεωρητικά 0,487).
Το Vtc ρυθμίστηκε σε 320 Tcr στους 230 Κελσίου και 15 βάττ.
  Αποτελέσματα.
Δεν μπορώ να πω πως έμεινα έκθαμβος. Ίσως λίγο τονισμένα τα πρίμα του υγρού αλλά όχι φοβερή διαφορά με το Kanthal. Ανεβάζοντας ελάχιστα τα Βαττ στα 16 πιάνει άμεσα ο κόφτης.
Το ίδιο γίνεται και αν ελαττώσω κατά 10 βαθμούς την θερμοκρασία.
  Ο ατμός είναι δροσερός και μου έκανε εντύπωση.
Οπότε έκανα το απόλυτο τεστ (κατά την γνώμη μου)
Ρύθμισα το DNA200 στις παραμέτρους του NiFe30 και έβαλα τις ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις.
   Το αποτέλεσμα όντως εκπληκτικό. Μοντάκι των 50 ευρώ και μοντάκι των 180+ είχε ελάχιστη έως καθόλου διαφορά.
   Να σημειώσω εδώ, πως στο ίδιο τέστ με SS316L και με Ni200 το DNA άτμιζε κανονικά, ενώ το mini προσπαθούσε.

Αποσυνδεδεμένος chrishar

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2831 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 21:24 »
Των 30 ευρώ παρακαλώ. Τουλάχιστον για τους περισσότερους.
Αυτό δείχνει ότι τα περισσότερα προβλήματα που έχουν αναφερθεί έχουν να κάνουν με την ποιότητα του σύρματος. (κοινώς αγοράζουμε σύρμα για περίφραξη και μας το δίνουν για σύρμα για άτμισμα)

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2832 στις: Ιανουαρίου 01, 2016, 08:18 »
2016 ευχές σε όλο  των κοσμο με υγεια  αγάπη   ευτυχία  και προπαντός Ειρήνη ....
Πριν κλείσει ο παλιός ο χρόνος δεν άντεξα και παράγγειλα και 2 ρο vtc απο ft ενα πολύ καλό δώρο για το νεο έτος



Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2833 στις: Ιανουαρίου 01, 2016, 09:57 »
Χρονια Πολλα σε ολους και καλα ατμισματα.


Εγω παρελαβα το SS316L και δεν εχασα στιγμη να δοκιμασω την ρυθμιση θερμοκρασιας στο μινι. Κλειδωσα στα 0.7 την αντισταση, περασα 088 & 092 στις μνημες και θερμοκρασια στους 220 για αρχη στα 15 βατ. Τζιφος.........


Δοκιμασα με Ultrex δεν δουλευε σωστα, ανεβασα θερμοκρασιες, κατεβασα βατ και τα αντιστροφα, πραμα και παλι..... Τι κανω λαθος ρε παιδια?   :dontknow: 





Πριν ατμιζα με Κανθαλ 1.5 αντισταση και 24 βατ και ντουμανιαζε ο τοπος ! Γευση δεν ειχα διοτι κανω σκετη βαση VG εδω και χρονια  :hmmm:




Σημειωνω οτι το στησιμο εγινε σε Goblin mini . 


Τωρα εκανα το ιδιο στησιμο σε Subtank mini και δεν εχει καμμια σχεση ........δουλευει καλα σε 088 προς το παρον. Θα δοκιμασω και σε -092 αλλα και απλη TCR για 316 αργοτερα και θα επανελθω με εντυπωσεις. 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 01, 2016, 10:35 από Eizomar »

Αποσυνδεδεμένος John K

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2834 στις: Ιανουαρίου 01, 2016, 12:28 »
Καλημέρα και Καλή Χρονιά σε όλους.
Αντίστοιχο στήσιμο έχω και εγώ με τον KLP μου. Αντίσταση 0,69Ω με SS316L 28GA της UD (6 σπείρες σε 2,5άρι), με TCR 92 θέλω 260 θερμοκρασία για να παίξει σωστά (βάζω από 10 έως 12W συνήθως). Δοκίμασε να ανέβεις λίγο θερμοκρασία και βλέπεις. Με την default ρύθμιση για SS316 του mod, παίζει από τους 200 βαθμούς.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4684 498633 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:40
από treloneritis
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194209 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4613 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108551 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180075 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1869 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1342 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 289435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης