vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

eXpromizer by eXvape

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #810 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 16:38 »
Η αντίσταση είναι χθεσινή. Με ό,τι coils μου έφτιαξε ο φίλος (που ξέρει απ' αυτά) ,
μου κάνει τα ίδια. Σ' ευχαριστώ johnper αλλά , μέχρι στιγμής , μόνο απογοήτευση
και στεναχώρια έχω...

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #811 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 16:45 »
Πρώτος ύποπτος για τις διαρροές, είναι το βαμβάκι (αφου αποκλείσουμε σπασίματα ή τσιμουχάκια). Χτένισέ το λίγο, δες μήπως είναι πολύ σφιχτό, ή μήπως έχει μπει παραπάνω απο όσο πρέπει στο coil. Τσέκαρε και μήπως μπλοκάρονται οι εισαγωγές του υγρού.

Οσες φορές μέχρι τώρα, είχα διαρροές, ήταν γιατί δεν είχα κάνει σωστό στήσιμο. Οταν κάτσω κάτω, και κάνω σωστή δουλειά, το αποτέλεσμα είναι ικανοποιητηκότατο+.
Απο τον expro, μέχρι τώρα, δεν έχω κανένα παράπονο. Ψάξτον λίγο, γιατί είναι κρίμα να απογοητεύεσαι, αν είναι απλό το λαθος που γίνεται.

Αποσυνδεδεμένος Ποντικός

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #812 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 16:49 »
Όλοι λένε ανοιχτές τις τρύπες υγρού . Εγω όποτε το εχω κάνει έτσι είχα διαρροές . Ο τρόπος που εχω βρει ειναι το βαμβάκι να παίρναμε χαλαρό απο την αντίσταση και να κάλυπτει τη εισαγωγή χωρίς όμως να το πατάω . Να εινα αφράτο πανω απο τις τρύπες.


Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #813 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 16:49 »
Στο λέω γιατί και εγώ μια βδομάδα τον έχω και το μυστικό παίζει με το βαμβάκι , αν είχες kfl θέλει μια ιδέα λιγοτερο.

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #814 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 16:53 »
Όλοι λένε ανοιχτές τις τρύπες υγρού . Εγω όποτε το εχω κάνει έτσι είχα διαρροές . Ο τρόπος που εχω βρει ειναι το βαμβάκι να παίρναμε χαλαρό απο την αντίσταση και να κάλυπτει τη εισαγωγή χωρίς όμως να το πατάω . Να εινα αφράτο πανω απο τις τρύπες.

Να είναι αφράτο πάνω απο τις τρύπες ναι. Να μην τς βουλώνει είναι το ζητούμενο  ;)
Εγώ τώρα έχω αρχίσει σιγά σιγά να το κάνω έτσι, αλλά πάντα μου βγαίνει λίγο βαμβάκι παραπάνω απο όσο χρειάζεται, και τις βουλώνει. προτιμώ να μην τις κλείνω καθόλου, να κάνω διάταξη Ζ, και να βάζω και το δαχτυλιδάκι που έχει συζητηθεί μερικά ποστ πιο πίσω.
Με αυτά, πετυχαίνω και γεύση, και ντουμάνι, και βελούδινο ατμό.

Αποσυνδεδεμένος Ποντικός

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #815 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 16:55 »
Αν θες να κανείς μια εύκολη δοκιμή για το εάν φταίει το βαμβάκι, όπως ειναι κάνε μικρά μπαλάκια απο βαμβάκι όχι πιεσμένο και βάλε το πανω απο τις τρύπες . Αν δεν έχεις διαρροές μετά θα φταίει αυτο.

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #816 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 17:00 »
Πιστεύω ότι τους περισσότερους άτμο εάν τους αφήσεις ξάπλα υπάρχει πιθανότητα διαρροής. Ο μόνος τρόπος για να είσαι σίγουρος είναι εάν ο άτμο έχει ρύθμιση ροής υγρού και την κλείσεις τελείως. Τώρα το εάν το καλό στήσιμο εξαρτάται και από το εάν έχεις διαρροές με ξάπλα τον ατμοποιητή για αρκετή ώρα, επιτρέψτε μου να αμφιβάλω. Εγώ επειδή δεν θέλω να βάλω και άλλο συντελεστή δυσκολίας στην επισκευή των άτμο, απλά αποφεύγω να τους αφήνω ξάπλα. Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι τόσο σημαντικό για κάποιους φίλους. Στην καθημερινότητα μου έχω βρει τις θέσεις (στο αυτοκίνητο, στην τσέπη, στο τσαντάκι κλπ) όπου βάζω όρθιο τον άτμο και όλα ΟΚ.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #817 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 17:11 »
Σωστά, αλλά αν παίζεις με μηχανικό τύπου stingray, για να μην κλειδώνεις-ξεκλειδώνεις σε κάθε τζούρα που τραβάς, τον ξαπλώνεις αναγκαστικά ;)

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #818 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 17:14 »
Σωστός. Όσα μηχανικά έχω στέκονται όρθια χωρίς να ενεργοποιούνται και χωρίς να χρειάζεται να τα κλειδώνω, οπότε δεν το είχα σκεφτεί αυτό το ενδεχόμενο. :D

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #819 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 17:25 »
Είναι πρακτικά αδύνατο να μένει ΣΥΝΕΧΩΣ όρθιος ο ατμοποιητής μας.
Θα έχω τόση έγνοια για το αν θα πετύχει το στήσιμο , να σκεφτώ και την στάση του; Ε , πολύ δεν πάει;
Κάπου θα τον βάλεις , σε τσαντάκι , ή μπορεί να γείρει λίγο μες στην τσέπη σου ,
στο αυτοκίνητο , ή να τον κρατάς στο χέρι σου και να το κρεμάσεις κάτω σαν άνθρωπος...
Στην περίπτωση (και) του χεριού είναι αδύνατο να τον έχεις πάντα σαν τη δάδα όρθιο.
Οπότε , δεν φταίει η θέση του. Ο Ναυτίλος -τυχαία τον αναφέρω - δεν έχει τέτοια θέματα.
Ανάποδα να τον κρεμάσεις , δεν δακρύζει.
Θα το ξαναπώ: Κρίμα. Ή έπεσα στην περίπτωση ή έχει θέμα όποιος eXpromizer κι αν αγοράσεις...
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. (η συζήτηση συνεχίζεται βέβαια).

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #820 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 17:28 »
Επαναλαμβάνω ότι όλοι οι επισκευάσιμοι ατμοποιητές εάν τους αφήσεις ξάπλα πιθανά να εμφανίσουν διαρροή. Με αυτό θέλω να πω πως είναι γενικότερο θέμα-πρόβλημα των επισκευάσιμων και όχι ειδικά του expromizer.
Κανένας ατμοποιητής δεν θα τρέξει εάν τον αφήσεις ανάποδα γιατι το υγρό αναπλήρωσης φεύγει από το σημείο που διαβρέχονται τα φυτίλια. Δεν μιλάω να είναι ο ατμοποιητής συνεχώς σε κατακόρυφη θέση. Μιλάμε για την περίπτωση να παραμένει σε οριζόντια θέση (ξάπλα) για αρκετή ώρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 06, 2015, 17:43 από mankar72 »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #821 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 17:39 »
mpol, όταν βρεις τη σωστή ποσότητα και τοποθέτηση του βαμβακιού, δεν θα έχεις διαρροές, σε οποιαδήποτε θέση.
Αυτός είναι ο κανόνας για όλους τους τανκάτους επισκευάσιμους.

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #822 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 17:45 »
Να 'στε καλά βρε παιδιά!
Θα δοκιμάσω  , μήπως βρω λύση και θα επανέλθω...
Να ρωτήσω και κάτι. Το βαμβάκι  , όπως κατεβαίνει στο ντεκ , να κλείνει
τις δύο οριζόντιες  τρύπες ή να κρέμεται από πάνω τους χωρίς να τις φτάνει;

Αποσυνδεδεμένος Ποντικός

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #823 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 17:53 »
Εγω λέω να τις φτάνει , να τις κάλυπτει ώστε να μην πλημμυρίζει το ντεκ και έχεις διαρροές

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #824 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 23:34 »
Και δοκιμάστε το στεφανάκι που είχε προτείνει και ο Ribot. ;Eχω βρεί την υγειά μου εδώ και μήνες και δεν τον αλλάζω με τίποτα..!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 07, 2015, 00:26 από Georgechalkida »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21104 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282040 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208049 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66488 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174991 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14684 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125067 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93755 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix