vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

77 επισκέπτες, 7 χρήστες
zakyn8inos, tapantari, Doubt, Jorge, I.P, manoslykos, JohnDag

Twitter

Leto rta

Αποσυνδεδεμένος 4son

  • **
  • 194
Απ: Leto rta
« Απάντηση #105 στις: Μαρτίου 16, 2021, 22:40 »
Staple και SS Tricore αγαπημένα στησίματα. Δοκίμασε και θα εκπλαγείς. 

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Leto rta
« Απάντηση #106 στις: Μαρτίου 17, 2021, 14:30 »

Μετά από το πρώτο 24ωρο με τον Leto

Λοιπόν. O Leto είναι αεράτος. Πολύ αεράτος! Συγκρίνοντας τον με το άλλο πρόσφατο πνευμονικό απόκτημα μου, τον Druga, είναι εμφανώς πιο αεράτος. Για να καταλάβεις, για να έχουν περίπου τον ίδιο αέρα πρέπει στον Leto να κλείσεις τελείως την μεγάλη τρύπα και μισή από την μεσαία! Οπότε δεν μπορώ να καταλάβω πως ο αρχικός reviewer (σ' αυτό εδώ το νήμα) τον χρησιμοποιούσε για MTL (και θεωρώ πως είναι και λίγο κρίμα...)! Αλλά γούστα είναι αυτά οπότε δεν σχολιάζω περαιτέρω...

Η εταιρία που κατασκευάζει τον Leto, η titanide, μοιάζει σοβαρή και οργανωμένη. To online κατάστημα τους έχει όλα τα προϊόντα και όλα τα ανταλλακτικά τους in stock, πράγμα που σημαίνει πως δεν θα μπει στο συρτάρι ο ατμοποιητής γιατί κλώτσησε μια σκουληκόβιδα μεγέθους παρανυχίδας ή φαγώθηκε λίγο η βίδα του πόλου. Έχω καεί, και μάλιστα πρόσφατα, γι' αυτό με νοιάζει...


+
  • εξαιρετική ποιότητα κατασκευής.
  • ιδιαιτέρως εύκολο deck.
  • πολύ εύκολο γέμισμα.
  • σχετικά μικρό μέγεθος (είναι λίγο πιο ψηλός από τον druga φορώντας όμως το τανκ των 3ml - μαζί με το drip tip είναι ελάχιστα ψηλότερος από τον eviva χωρίς το drip tip).
  • το 810 ultem drip tip της μαμάς του είναι σκέτη απόλαυση!
  • υπέροχη γεύση...
  • υπέροχη γεύση...
  • υπέροχη γεύση!!!
-
  • η ρύθμιση του αέρα ίσως να μην είναι η ευκολότερη αλλά αυτό δεν αποτελεί μειονέκτημα για μένα που μόνιμα σε φουλ αέρα τον έχω. Γενικά βρίσκω πλεονέκτημα να γυρνάει δύσκολα το δακτυλίδι του αέρα σε οποιονδήποτε ατμοποιητή για κάποιον που θέλει να βρίσκει την τζούρα του και να μένει εκεί για πάντα.
  • θα ήθελα τις τρύπες για το γέμισμα του υγρού λίγο πιο μεγάλες. Δεν είναι μικρές αλλά θα τις ήθελα λίγο πιο μεγάλες...
  • Το μεγάλο του όμως μειονέκτημα είναι πως θέλεις να αγοράσεις και δεύτερο και τρίτο και τέταρτο κοκ...


Το μόνο που μου μένει τώρα είναι να δοκιμάσω και τον 22άρη τον MTL μπας και αποτελέσει τον διάδοχο του εβίβα. Εδώ στο φόρουμ βέβαια άπατοι έχουν πάει όλοι οι Leto (είπαμε - MTLάδικο είναι αυτό το φόρουμ   :laugh1: ) οπότε αλλού θα πρέπει να ψαχτώ για να βγάλω άκρη...



Leto baby!  :yes:


Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1932
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Leto rta
« Απάντηση #107 στις: Μαρτίου 17, 2021, 15:39 »
Γάλλοι παιδάκι μου..... 
Ακόμη και τώρα βρίσκεις ανταλλακτικά για το 2CV.........   :D

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Leto rta
« Απάντηση #108 στις: Μαρτίου 17, 2021, 15:53 »
Τον είχα κάνα δίμηνο. Ο αέρας του μου φαινόταν λίγος για τα γούστα μου, ήθελα ένα κλικ παραπάνω. Άσε που μου σφύριζε κιόλας.
Την γεύση δεν την βρήκα πουθενά. Πάμπολλες δοκιμές σε σύρματα, από απλά κάνθαλ και ss 0.50 μέχρι framed staple και juggernaut, δεν μου έκατσε κάποιο να μ' ενθουσιάσει..
Βέβαια το ότι δεν έκατσε σε μένα δεν σημαίνει ότι στα χέρια κάποιου άλλου δεν θα δώσει γεύση ή ότι είναι κακός ατμοποιητής, απεναντίας είναι καλοφτιαγμένος , όμορφος και στεγανός.
Για την γεύση ,το ίδιο μου έχει συμβεί και σε άλλον ατμοποιητή που έχει πολλούς και φανατικούς φίλους κι εγώ πάλι ούτε καν :))
Όπως και να 'χει, καλοάτμιστος Κωνσταντίνε! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Leto rta
« Απάντηση #109 στις: Μαρτίου 17, 2021, 16:00 »
Τον είχα κάνα δίμηνο...

Δημήτρη μιλάς για τον MTL ή για τον πνευμονικό;

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Leto rta
« Απάντηση #110 στις: Μαρτίου 17, 2021, 16:04 »
Για τον πνευμονικό λέω Κωνσταντίνε, στον mtl δεν θα τολμούσα να βάλω τα γαΪδουροσύρματα που ανέφερα ;D

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Leto rta
« Απάντηση #111 στις: Μαρτίου 17, 2021, 16:07 »
Πολύ καλός το μετάνιωσα που τον έδωσα.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Leto rta
« Απάντηση #112 στις: Μαρτίου 17, 2021, 16:10 »
Καλά, κι ο MTL δεν είναι κάνας zest. Κοίτα αέρα που έχει από κάτω...





EDIT:

[member=17977]jimfer13[/member] 

Τώρα συνειδητοποίησα τί ακριβώς έγραψες από πάνω. Βρήκες τον αέρα του πιο αεράτου πνευμονικού που διαθέτω λίγο και θα ήθελες ένα κλικ περισσότερο!  :mamamou:
Εσύ είσαι ο άνθρωπος μου!!!  :laugh1:


Πολύ καλός το μετάνιωσα που τον έδωσα.

[member=15403]Eternal[/member]

Ρε συ Βαγγέλη θα με παλαβώσεις. Πριν κάνα-δυο μήνες έβρισκες πολύ αεράτο τον εβίβα με τρύπα αέρα 2 χιλιοστά. Τον Leto με τρύπα αέρα 2 χιλιόμετρα δεν τον έβρισκες πολύ αεράτο;  :laugh1:

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 17, 2021, 19:21 από cpbaroque »

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Leto rta
« Απάντηση #113 στις: Μαρτίου 18, 2021, 01:24 »
Ακριβώς Κωνσταντίνε, είμαι και εγώ παλαβός χαχα, ο εβιβα έφυγε και για άλλους λόγους αλλά άλλο καπέλο αυτό, τον Λέτο το μετάνιωσα κυρίως για την γευση του, απλά τότε δεν έκανα καθόλου αερατους.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Leto rta
« Απάντηση #114 στις: Μαρτίου 18, 2021, 12:15 »

Όλοι οι ατμιστές παλαβοί είμαστε Βαγγέλη. Δεν υπάρχει σωτηρία... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Leto rta
« Απάντηση #115 στις: Απριλίου 08, 2021, 18:23 »
Κάτοχος εδώ και λίγη ώρα.
Θετικά:
Ποιότητα κατασκευής
Ευκολία και στο γέμισμα και στο στήσιμο.Το πέτυχα με τη μία χωρίς προβλήματα με διαρροές ή υποτροφοδόσιες.
Πάρα πολύ καλή γεύση για τανκάτος,ίσως και ο ποιο γευσάτος τανκάτος που έχει περάσει από τα χέρια μου μαζί με τον GT3.Και δεν ενθουσιάζομαι εύκολα σε αυτό το θέμα,έχω θάψει άπειρους ατμοποιητες.

Αρνητικά:
Λίγο θορυβώδης

Μου έκανε εντύπωση ο αέρας του,έχει παρά πολύ αέρα για single coil ατμοποιητή.Νομίζω ότι πιο παραπάνω  από τις 2 μικρότερες οπές στη ρύθμιση είναι αχρείαστος.Βέβαια σαν γνήσιος χομπίστας θα πειραματιστώ με διάφορα coils χαμηλότερης αντίστασης από το multi strands fused clapton που έχω για να επιβεβαιώσω ή να διαψεύσω τη θεωρία μου....


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Leto rta
« Απάντηση #116 στις: Απριλίου 10, 2021, 14:55 »

Δημήτρη εφ' όσον σου άρεσε τόσο πολύ ο Leto, σου προτείνω στο μέλλον να κοιτάξεις και τον Druga. Φτηνός, μικρός, με γεύση μαγική, με πιο εύκολο γέμισμα από τον Leto και πιο σφιχτός. Για να καταλάβεις, στον Leto για να πάρεις τον αέρα του Druga πρέπει να κλείσεις τελείως την μεγάλη τρύπα και την μεσαία να την έχεις στο μισό. Ο Druga βέβαια δεν έχει την ποιότητα κατασκευής του Leto αλλά δεν είναι και σαν κάτι κλώνους που έχουν περάσει απ' τα χέρια μου και ντρέπεσαι να τους βάλεις σπίτι σου. Στα λέω όλα αυτά γιατί έρχεται καλοκαίρι και ο Druga μπορεί κάλλιστα να γίνει ο Leto της παραλίας... :yes:

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Leto rta
« Απάντηση #117 στις: Απριλίου 10, 2021, 18:29 »
Οι εποχές που αγόραζα κατά κόρον ατμοποιητες έχουνε περάσει ανεπιστρεπτί,ευχαριστώ πάντως!Με τον Leto για έξω και τον Alexander rda για τα κατ'οίκον ντουμανιάσματα(και γευσάρα επίσης) είμαι καλυμμένος!

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Leto rta
« Απάντηση #118 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2021, 12:52 »
Ο leto r είναι στη κατοχή μου εδώ και αρκετό καιρό. Περίπου 2+ μήνες, πράγμα σπάνιο για τα δεδομένα μου.

Να ξεκινήσω λέγοντας πως δεν είχα τον προηγούμενο leto, οπότε και δεν έχω μέτρο σύγκρισης σχετικά με τις αλλαγές που έχουν γίνει, εκτός από τις προφανείς, δηλαδή χωρητικότητα, ύψος ατμοποιητή και τα σχετικά.

Στο διά ταύτα τώρα. Όσο αναφορά τη χρήση, μιλάμε ξεκάθαρα για έναν πνευμονικό ατμοποιητή,με σχετικά smooth airflow που ακούγεται.

Οι αντιστάσεις που παίζει καλά για μένα είναι με πυρήνα 3αρι, ωστόσο και με 2.5αρι είναι συμπαθητικός. Εξαιρετικός τόσο σε κρέμες όσο και σε φρούτα,με δυνατότερο του σημείο, κατά τη γνώμη μου πάντα, τα φρούτα. Συγκριτικά με τον eclipse rta που έχω και τον Kumo rdta, είναι σίγουρα πιο γευσάτος και σίγουρα πιο αεράτος, ειδικά συγκριτικά με αυτόν της Aspire.

Στα θετικά του η ποιότητα κατασκευής, η απόδοση του.

Στα αρνητικά του ο αέρας που ακούγεται αρκετά και σίγουρα δεν είναι και ότι πιο smooth έχει δοκιμάσει κανείς, χωρίς ωστόσο να είναι κάτι ενοχλητικό. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 18, 2021, 13:06 από Georgechalkida »

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: Leto rta
« Απάντηση #119 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2021, 13:01 »
Γιώργο, σ΄ευχαριστούμε για τις πληροφορίες!

από διαρροές τί λέει?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20688 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207912 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65834 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174508 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14175 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124791 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93543 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix