vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

244 επισκέπτες, 5 χρήστες
Spiros252, Blackwolf, funes, th3ofilos, Λάμπρος

Twitter

Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #180 στις: Ιουλίου 13, 2016, 07:14 »
Ενα τεράστιο ΜΠΡΑΒΟ  σε όλα τα παιδιά. :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #181 στις: Ιουλίου 13, 2016, 07:35 »
Edit : γραφω εδω, γιατι το αλλο νημα εχει κλειδωσει. Ευχαριστω.


Να δωσω και γω τα συγχαρητηρια μου σε ολους, που αρχισαν ολη αυτη την ιστορια, με αποτελεσμα την σημερινη συνεντευξη.
Επειδη ημουν εκει, μπραβο σε ολους. Η αποψη μου ειναι οτι η συνεντευξη ηταν αψογη, πραγματικη, ανθρωπινη!
Συνεντευξη που οργανωθηκε απο ατμιστες οπως ολοι εμεις, χωρις προσωπικα, επαγγελματικα, οικονομικα ή πολιτικα ακομα συμφεροντα!!
Να ευχαριστησω τον δρ. Φαρσαλινο για την επιστημονικη στηριξη και ερμηνεια και επισης τον 2ο Ιατρο παθολογο συνατμιστη για την στηριξη του.
Ελπιζω μετα απο αυτο, να ακουστει και η δικη μας φωνη.
Συνατμιστες και παλι ΜΠΡΑΒΟ  


@ gipsy-Παναγιωτη λυπαμαι που για λογους ανωτερας βιας δεν ησουν εκει ! ( αν και η οργανωση σου ηταν αψογη).


ΥΓ. περιμενα την παρουσια περισσοτερων συναντμιστων, αλλα λογω της ωρας, δεν θα μπορουσαν να παρευρεθουν για διαφορους λογους. 


Παμε, παμε γερα και δυνατα !!! Καλησπερα σε ολες/ους σας. Καλη συνεχεια. 

Αποσυνδεδεμένος unclesarda

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #182 στις: Ιουλίου 13, 2016, 08:18 »
να το πιάσω πάλι από την αρχή ίσος ο γραπτώς λόγος δεν μπορεί μερικές φορες να απόδοση σωστά ..... δεν είμαι κατά τις κίνησης (....) είμαι κατά της κατάστασης δεν καταθέσατε (με) γνώμες , απορίες , και προπάντων πρότασης , δεν αναλύσατε (με) τον νομο, και που για την γνώμη μας είναι λάθος , δεν αναλύσατε (με) τι σκατά είναι η ηλεκτρονική συσκευή ατμιζματος και πιες η διαφορες της ....
το να λέμε τα περνούν η γιατροί από τα ινστιτούτα , το κράτος από τους φόρους κτλ δεν είναι ευδόκιμο ....
ο "φαρσαλινος" ανέλυσε κάποια πράγματα και το πήγε σωστά αν λοιπόν συνεχίζατε και εσείς κάπως έτσι ναι θα ήσασταν διαβασμένοι ναι θα περνάγατε τα μηνύματα ναι θα είχατε (με) ένα δυνατό όπλο κατά του νομου ... τώρα απλός δωσατε (με) παρόν σαν "ατμιστες" και πως υπάρχουν και αυτή αλλα μονο αυτό και εδώ είμαι αντίθετος και έγραψα τα προηγούμενα post...
σαν προσπάθεια εννοείτε καλή ηταν (όπως για μένα ηταν) αλλα όταν επωμίζεσαι κάποιες αρμοδιότητες οφειλής να προσπαθήσεις να "ανταπεξέλθεις" όχι να δόσης μονο παρόν :) "ολοκληρώνοντας" να σας πω και εγώ συχαρητήρια για την προσπάθεια αλλα όχι για την απόδοση ευελπιστώ να έγινα λίγο πιο κατανοητός :) ..... επίσης δεν διαχωρίζομε από κανένα δεν είμαι με κανένα, κλίκες, κόμματα, κουμπαργιες, είναι για αυτούς που έχουν να κερδίσουν κάτι εγώ τουλάχιστον δεν κερδίζω κάτι από κάποιον (κατασκευαστές ,μαγαζάτορες ) είμαι με σας και με τους άλλους με όλους τους "ατμιστες" που κάνουν την "τρελα τους" και μονο :)

Αποσυνδεδεμένος fkatsa

  • **
  • 132
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #183 στις: Ιουλίου 13, 2016, 08:54 »
Συγχαρητήρια κ από μένα σε όλους σας για την δουλειά που απλόχερα προσφέρατε για την ενημέρωση της κοινής γνώμης
Μπόρεσα κ παρακολούθησα τα τελευταίο μισό της συνέντευξης τύπου κ τώρα θα την ξαναδώ όλη.
Μπράβο σας που καταφέρατε να ακουστεί η φωνή όλων των ατμιστών.
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #184 στις: Ιουλίου 13, 2016, 09:04 »
Πολλά συγχαρητήρια και ένα μεγάλο μπράβο, σε όλα τα παιδιά της ομάδας. Νομίζω πως όλοι βάλατε ξεχωριστό λιθαράκι στην επιτυχία της συνέντευξης, αλλά και ένα ακόμα που ίσως βοηθήσει στο ατμιστικό μας μέλλον. Τα καλά μας λόγια και τα μπράβο, ίσως δεν επαρκούν για την απόσβεση αυτών που ξοδέψατε (χρόνο, χρήμα, κόπο και προσωπική εργασία) αλλά σίγουρα βοηθούν στο δυνάμωμα της κοινότητάς μας.
Ένα ακόμα μεγάλο μπράβο και πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που προσέφεραν, μπροστά και πίσω από το πάνελ.
Επίσης! Λούκιν φόργουορντ και εγώ, για ανάλογες κινήσεις των διαφωνούντων.

Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #185 στις: Ιουλίου 13, 2016, 09:57 »
Συγχαρητηρια πολλα παιδια!!!

Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #186 στις: Ιουλίου 13, 2016, 10:11 »
Αρχικά, θέλω να πω πως αισθάνομαι ντροπή για κάποιες κακόβουλες κριτικές, που το λιγότερο παραγνώρισαν πως  κάποιοι άνθρωποι, ξόδεψαν αρκετά χρήματα για να κάνουν κάτι για όλους, χρήματα που ειδικά στις εποχές που ζούμε, δεν περισσεύουν. Που ταξίδεψαν από Θάσο, Κέρκυρα, θεσνικη με δικά τους και το ξαναγράφω δικά τους χρήματα.
Επί της ουσίας. Η συνέντευξη ήταν έξυπνα στημένη. Οι συνατμιστές, μετέφεραν τις εντυπώσεις και εμπειρίες τους από το άτμισμα και άφησαν τα ιατρικά θέματα στους ειδικούς και πολύ καλά έκαναν. Εφόσον στο Panel ήταν ο Δρ. Φαρσαλινός, δεν υπήρχε απολύτως κανένα νόημα και κανένας λόγος να πιάσουν θέματα ιατρικά. Ακριβώς σε αυτό το πνεύμα ήταν σωστή η τοποθέτηση της Βούλας και ίσως θα έπρεπε να πει και περισσότερα.
Εμείς οι ατμιστές, μπορούμε και έχουμε κάθε δικαίωμα να συμπερασματολογούμε με ενδείξεις και με βάση την κρίση μας, επομένως ΝΑΙ μπορούμε και να συνομοσιολογούμε. Από την άλλη ο Γιατρός, έφερε το θέμα στην σωστή του διάσταση σαν γιατρός και έκανε εξαιρετικό κλείσιμο με το παράδειγμα του εξαδέρφου του.
Χρόνια εδώ μέσα συζητάμε για τις φαρμακοβιομηχανίες και τους έμπορους της υγείας κλπ...καλώς λοιπόν βγήκε και προς τα έξω και πολύ αργήσαμε να το κάνουμε. Δεν μπορεί βήμα να έχει μόνο ο κάθε έγκριτος πνευμονολόγος και να μην μπαίνει ευθέως πλέον το επαγγελματικό του συμφέρον.
Σπύρο (Cruiser) ρε μπαγάσα, η αλήθεια είναι πως όσο κάπνιζα, μύριζαν τα πάντα επάνω μου, αλλά τα παπούτσια μου δεν τα είχα μυρίσει ρε φίλε...   :)) :))     (εντάξει αστειεύομαι)
Σημαντικές οι παρεμβάσεις, τόσο του Takat αλλά και των λοιπών που έλαβαν το λόγο,
Αυτό που θα ήθελα, είναι η ομάδα αυτή που απέκτησε πλέον μια χημεία, να κάνει ένα βήμα παραπέρα και να πρωτοστατήσει ως αρχική διοικούσα επιτροπή, στην δημιουργία ενός συλλόγου (πανελλαδικού αρχικά) ώστε να αποτελέσει την σπίθα για την δημουργία συλλόγων σε κάθε πόλη και την δημιουργία εν συνεχεία ομοσπονδίας συλλόγων ατμιστών.
Συγχαρητήρια σε όλους όσους συνέδραμαν και βεβαίως εχθρός του καλού είναι το καλύτερο και υπό αυτή την έννοια, σίγουρα κάποιες πτυχές ίσως να μπορούσαν να είναι καλύτερες, αλλά πραγματικά είναι ντροπή να γράφονται κάποια που διάβασα.
Πάρης (parpen) Καβάλα


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #187 στις: Ιουλίου 13, 2016, 10:20 »
να το πιάσω πάλι από την αρχή ίσος ο γραπτώς λόγος δεν μπορεί μερικές φορες να απόδοση σωστά ..... δεν είμαι κατά τις κίνησης (....) είμαι κατά της κατάστασης δεν καταθέσατε (με) γνώμες , απορίες , και προπάντων πρότασης , δεν αναλύσατε (με) τον νομο, και που για την γνώμη μας είναι λάθος , δεν αναλύσατε (με) τι σκατά είναι η ηλεκτρονική συσκευή ατμιζματος και πιες η διαφορες της ....
το να λέμε τα περνούν η γιατροί από τα ινστιτούτα , το κράτος από τους φόρους κτλ δεν είναι ευδόκιμο ....
ο "φαρσαλινος" ανέλυσε κάποια πράγματα και το πήγε σωστά αν λοιπόν συνεχίζατε και εσείς κάπως έτσι ναι θα ήσασταν διαβασμένοι ναι θα περνάγατε τα μηνύματα ναι θα είχατε (με) ένα δυνατό όπλο κατά του νομου ... τώρα απλός δωσατε (με) παρόν σαν "ατμιστες" και πως υπάρχουν και αυτή αλλα μονο αυτό και εδώ είμαι αντίθετος και έγραψα τα προηγούμενα post...
σαν προσπάθεια εννοείτε καλή ηταν (όπως για μένα ηταν) αλλα όταν επωμίζεσαι κάποιες αρμοδιότητες οφειλής να προσπαθήσεις να "ανταπεξέλθεις" όχι να δόσης μονο παρόν :) "ολοκληρώνοντας" να σας πω και εγώ συχαρητήρια για την προσπάθεια αλλα όχι για την απόδοση ευελπιστώ να έγινα λίγο πιο κατανοητός :) ..... επίσης δεν διαχωρίζομε από κανένα δεν είμαι με κανένα, κλίκες, κόμματα, κουμπαργιες, είναι για αυτούς που έχουν να κερδίσουν κάτι εγώ τουλάχιστον δεν κερδίζω κάτι από κάποιον (κατασκευαστές ,μαγαζάτορες ) είμαι με σας και με τους άλλους με όλους τους "ατμιστες" που κάνουν την "τρελα τους" και μονο :)

Ναι μεν, ΑΛΛΑ, δεν σε είδα να λες τα ίδια για το χθεσινό βιντεο των φουρτουνιασμένων στο youtube που η μόνη τους συνεισφορά στην προσπάθεια ενημέρωσης των ΜΜΕ για τον παράλογο νόμο ήταν :

α) Να βρίζουν μέλη του panel.
β) Να λένε ξεδιάντροπα, κακόβουλα και χωρίς στοιχεία ότι η όλη κίνηση ήταν κατευθυνόμενη από τον ΣΕΗΗΤ ενώ εκείνοι είναι άμεμπτοι και δεν προμοτάρουν τίποτα (πλην των conspiracy liquids ίσως? πλην του γεγονότος ότι κάποιοι από αυτούς βιοπορίζονται σε ατμομάγαζα?)
γ) Μισοαστεία - μισοσοβαρά να ψάχνουν τρόπο για να δουν αν μπορούν να κάνουν μήνυση!!!! στους συμμετέχοντες στο panel για, άκουσον άκουσον, ψευδή εκπροσώπηση των τιτανοτεράστιων και τρισμέγιστων εγώ τους.

Αν στα παραπάνω δεν αντιδράς, γιατί αντιδράς στην χθεσινή ενημέρωση? Μήπως, λέω εγώ με το φτωχό μυαλό μου, γιατί αυτοί έκαναν και το σχόλιο "τι τράβηξε και ο καημένος ο Νίκος στα σχόλια του live της συνέντευξης τύπου? :hmmm:

Αν έχεις τρόπο να ενημερώσεις τα ΜΜΕ καλύτερα γιατί δεν το κάνεις?


« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 13, 2016, 11:10 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος Georgekvts

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #188 στις: Ιουλίου 13, 2016, 10:23 »
Το λιγότερο που θα μπορούσαμε να πούμε είναι συγχαρητήρια για την κίνηση αυτή.  Ανεξάρτητα έκβασης, μόνο συγχαρητήρια αξίζουν σε όλους.  Το πρώτο βήμα είναι το σημαντικότερο.  Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός... Και έως χθές, δεν είχε γίνει ξανά τέτοια κίνηση. 
Μόνο συγχαρητήρια λοιπόν και ευχές για συνέχιση τέτοιων κινήσεων.

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #189 στις: Ιουλίου 13, 2016, 10:50 »
 
Για μια ακόμα φορά ένα μεγάλο μπράβο σε όλη την ομάδα που πραγματοποίησε όλο αυτό, που έκανε την φωνή των Ελλήνων ατμιστών να ακουστεί.
Με μεστό λόγο, επιχειρήματα, με έξυπνες αναφορές   σε πράγματα που έπρεπε να ακουστούν, σωστή δομή, και φυσικά την πολύτιμη παρουσία του Dr Φαρσαλινού .
Ένα μεγάλο μπράβο στους συντονιστές που ταξίδεψαν από μακριά για να παραβρεθούν στην συνέντευξη τύπου, και φυσικά την χαρά που είχαμε εμείς οι υπόλοιποι να γνωρίσουμε από κοντά τρείς πολύ ενδιαφέροντες ανθρώπους.

Μια μέρα γεμάτη με όμορφες εικόνες, συναισθήματα και εμπειρίες.  Απ’ αυτές που όταν πας για ύπνο το βράδυ έχεις ένα ελαφρύ χαμόγελο.     Καταλαβαίνεις ότι αν προσπαθήσουμε τα πράγματα μπορούν να συμβούν, και συνέβησαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

Edit
Τον τελικό του mundial τον έχασα.  e-spy live δεν χάνεται με τίποτα.



Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #190 στις: Ιουλίου 13, 2016, 10:55 »
μια παρέα ,  κλίκα , φίλων που εχουν ενα φόρουμ ,σε καμιά περίπτωση δεν αντιπρωσοπευουν τα μέλη ολα!! μονάχα τους εαυτούς τους.


Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #191 στις: Ιουλίου 13, 2016, 11:03 »
Επανάληψιςμήτηρ πάσης μαθήσεως 

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #192 στις: Ιουλίου 13, 2016, 11:03 »
Δεν είναι τα πρόσωπα που θα αντιπροσωπεύσουν κάποιον αλλά αυτά που υποστηρίζουν. 
Μιλάμε για την ουσία του θέματος κι όχι για τους τύπους. Αύριο μπορεί να ψηφίσεις κάποιον για να σε αντιπροσωπεύει και στη συνέχεια να υποστηρίζει και να εξαγγέλλει ακριβώς τα αντίθετα από αυτά που υποστηρίζεις εσύ. Θα συνεχίσει να σε αντιπροσωπεύει;

Από αυτά που ειπώθηκαν, τι είναι αυτό που δεν σε αντιπροσωπεύει, dimgr;

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #193 στις: Ιουλίου 13, 2016, 11:24 »

1 Με δικές τους φώτο και βίντεο από την συνέντευξη.
* Τα περισσότερα αναδημοσιεύουν την είδηση από το ΑΠΕ ΜΠΕ, τα περισσότερα link τα μάζεψε ο Σεντονιστής.

Φωτογράφε 1 η επιθυμία σου πραγματοποιήθηκε  :laugh1: 

Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #194 στις: Ιουλίου 13, 2016, 11:27 »
εχθες ενας κουμπαρος μου,ασχετος με το η.τ αλλα και μη καπνιστης,μου ειπε οτι διαβασε ενα αρθρο στο ζουγκλα.το οτι εγινε ντορος ειναι καλο για να ανοιξουν μερικοι τα ματια τους.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206185 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63596 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92807 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1086 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172786 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14209 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9583 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix