vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

256 επισκέπτες, 5 χρήστες
Jorge, thanos1071, danys620, Blackwolf, camber

Twitter

Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #165 στις: Ιουλίου 13, 2016, 01:41 »
Θέλω να πώ δημόσια ένα μεγάλο συγνώμη που τελικά δεν κατάφερα να βρεθώ στην ΜΟΝΑΔΙΚΗ απ΄όλες τις απόψεις
εκδήλωσης / συνέντευξης τύπου / ενημέρωσης πολιτών της κοινότητας αυτής.
Δυστυχώς, οικογενειακοί και προσωπικοί λόγοι υγείας μου στέρησαν την χαρά να παρευρίσκομαι εκεί και ταυτόχρονα
να γνωρίσω πραγματικά ενδιαφέροντες και αξιόλογους φίλους / συνατμιστές / ανθρώπους..

Μόλις πριν λίγο είδα την συνέντευξη.

Εκφράζω έστω κι απο ΄δώ την ευγνωμοσύνη μου στους φίλους ομιλητές / ατμιστές,, στους 2 γιατρούς και
στους φίλους που μπόρεσαν και βοήθησαν με την παρουσία τους στην αίθουσα το εγχείρημα αυτό.

Θέλω να ευχαριστήσω και τον Παναγιώτη για τον όλο συντονισμό των συμμετεχόντων και την επικοινωνία.
Και τέλος το φόρουμ / διαχειριστή/ / στες που έγινε το σκαλοπάτι για το πρώτο βήμα του όλου εγχειρήματος.
Ναι ένας απλός ατμιστής όπως όλοι μας είμαι, που απλά νιώθει οτι εκπροσωπήθηκε επάξια απο όλους και όλες :)
CU ΝΕΧΤ ΤΙΜΕ !!!

 






Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #166 στις: Ιουλίου 13, 2016, 01:48 »
Άσε τα συγνώμη Νίκο. ;D

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #167 στις: Ιουλίου 13, 2016, 01:53 »
Συγχαρητήρια στην παρέα που μας εκπροσώπησε - πάμε δυνατά !

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #168 στις: Ιουλίου 13, 2016, 01:56 »
Με τη σειρα μου,  να ευχαριστησω για τα καλα σας λογια!
Ηταν μεγαλη μου τιμη και χαρα η συνεργασια με τα υπεροχα ατομα της ομαδας.
Δεν ξερω αν το στρεβλο αυτο νομοκατασκευασμα αλλαξει αλλα σιγουρα θα ηθελα να βοηθησει στην διαλυση του πυκνου νεφους της παραπληροφορησης,  που εγκλωβιζει τους καπνιστες στο τσιγαρο.


Αποσυνδεδεμένος thekal

  • **
  • 272
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #169 στις: Ιουλίου 13, 2016, 01:58 »
Τι να πρωτοσχολιασω; Την προσπάθεια όλων των παιδιών που μας έδωσαν την  ευκαιρία να ακουστεί η φωνή μας, και το κυριότερο να ακουστεί στους καπνιστές;
Τον παππού; το μηχανικό; το δρ. Φαρσαλινο; τον δρ. Κατοποδη (απίστευτος); 
Οτι και να πω, μου φαίνεται λίγο. Δυο ώρες που με έκαναν υπερήφανο, και δε συμβαίνει συχνά σε αυτή τη χώρα.
Το ευχαριστώ είναι λίγο. 

Αποσυνδεδεμένος CaptainNemo

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #170 στις: Ιουλίου 13, 2016, 02:12 »
αν η ορθογραφία δεν είναι καλή δυσλεξία λέγεται , ειπα την γνώμη μου και μονο την δικη μου , δεν μου ζητήθηκε κάτι από κάποιον ( και στην τελική ειπα καλά κάνανε) δεν είμαι μονος μου στον καναπέ το αν έχω δόση η όχι στην κοινότητα δεν θα το κρίνω εγώ , το να καταγγέλλεις έτσι χωρίς απόδειξης νομικά είναι επιλήψιμο και παίζουν και αγωγές , psixzobarmaka και καταγγελίες καλο ήτανε να μην ειπωθούν .... τώρα αν δεν σας αρέσει μια ali γνώμη μπορούν η admin να την σβήσουν να μην σας χαλα τα ματια σας .... δεν προσπαθώ να μάθω η να περάσω την γνώμη μου σε κανέναν απλός την εκφέρω ....τώρα η επίθεσης νομίζω είναι περιττές "ανοθρογραφε" καναπεδάκια κτλ νομίζω περιττεύουν είμαστε όλη νοήμον άθρωποι και μπορούμε να συζητήσουμε κοσμια ....

Το να καταγγέλεις χωρίς αποδείξεις δεν είναι επιλήψιμο. Το να ονοματίζεις χωρίς αποδείξεις είναι. 
Διαβάζοντας το σχόλιο σου, δεν είδα να εκφέρεις απλά μια "γνώμη" αλλά είδα να κάνεις μια επίθεση σε κάποιους ανθρώπους οι οποίοι, καλώς ή κακώς προθυμοποιήθηκαν να κάνουν αυτό που δεν κάναμε όλοι οι υπόλοιποι - ούτε και συ. Θα έπρεπε να είσαι πιό "φειδωλός" στην κριτική σου εάν δεν επιζητούσες να προκαλέσεις.

Τέλος, πρέπει να σκεφτείς λίγο πιό παραγωγικά. Η "κραυγή" των ατμιστών έπρεπε να ακουστεί από "απλούς" ατμιστές που δείχνουν καθημερινοί άνθρωποι, με τις αδυναμίες τους έστω, παρά από ρομποτοειδή που έχουν εκπαιδευτεί να μιλάνε στο κοινό από μικροί, κάτι σαν την ΚΝΕ ας πούμε και οι οποίοι θα μεταφέρουν απλά το ποιήμα που τους έβαλαν να αποστηθίσουν.

Η εικόνα ήταν για μένα 100% θετική. Μπράβο σε όλους.

Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #171 στις: Ιουλίου 13, 2016, 02:21 »
Συγχαρητηρια και από εμένα στους συμμετέχοντες :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #172 στις: Ιουλίου 13, 2016, 02:24 »
Θέλω να ευχαριστήσω μέσα από την καρδιά μου ορισμένους ανθρώπους.
Και θα ήθελα να μου επιτρέψετε να το κάνω εδώ, δημόσια, ως ελάχιστη ένδειξη της εκτίμησής μου για την προσφορά τους.

Πρώτα, και κυριότερα, τα τρία παιδιά του πάνελ, που -εκτός από το μέγεθος της δουλειάς που προσέφεραν μαζί με τους υπόλοιπους, και την τόλμη τους να εκτεθούν δημόσια και επώνυμα- ξόδεψαν πολύ περισσότερο χρόνο, κόπο και χρήμα για να παρίστανται στο πάνελ, μιας και ήρθαν από όχι και τόσο κοντινούς τόπους κατοικίας. Δεν ξόδεψαν απλά 2-3 ώρες από τη ζωή τους ή ίσως και λίγες παραπάνω. Ξόδεψαν 2 και 3 ημέρες. Ημέρες που έλειψαν από τις οικογένειές τους και τις δουλειές τους, ξοδεύοντας πολλαπλάσιο χρηματικό ποσό για μετακίνηση, διαμονή και διατροφή. Δεν είναι εύκολο. Δεν το κάνουν όλοι. Και δεν το κάνουν και ιδιαίτερα πολλοί, όντας προετοιμασμένοι μεταξύ άλλων να δεχτούν εκτός από τις ευχαριστίες μας, και σχόλια πικρόχολα και κακεντρεχή. Και δεν αναφέρομαι μόνο στα 2-3 που εμφανίστηκαν εδώ, αλλά στα πολύ περισσότερα σε άλλα μέσα κοινωνικής δικτύωσης. Κώστα, Τρύφωνα, Βούλα, σας ευχαριστώ όσο δεν φαντάζεστε. Ζηλεύω τη δύναμή σας και την ανιδιοτελή προσφορά σας.

Θέλω να ευχαριστήσω τους φίλους που απέκτησα τις τελευταίες ημέρες, μέσα από αλλεπάλληλες συναντήσεις (σε ώρες φυσιολογικές αλλά και καθόλου φυσιολογικές) και που με τις συνεχείς προσπάθειές τους, τις παροτρύνσεις τους αλλά και τις δημιουργικές διενέξεις, τα καλαμπούρια τους αλλά και τη συμπαράστασή τους, το άγχος για ένα καλό αποτέλεσμα αλλά και τη σιγουριά πως θα πετύχουμε κάτι καλό, μου έδωσαν το πολύτιμο στήριγμα που χρειαζόμουν για να προσπαθήσω κι εγώ για το καλύτερο. Κώστα, Άγι, υπήρξατε για μένα μια όαση μέσα στην (δημιουργική) κόλαση των τελευταίων ημερών, μια όαση που θα ήθελα να νιώθω την ασφάλεια πως γνωρίζω πού και πώς θα την ξαναβρώ όποτε τη αναζητήσω και πάλι. Και θα το κάνω συχνά. Σας ευχαριστώ. Πολύ.

Θέλω να ευχαριστήσω τους "αφανείς ήρωες". Κάποια μέλη της ομάδας, που χωρίς να "φαίνονται" έκαναν εξαιρετικά σημαντικές δουλειές. Την ώρα που όλοι υπόλοιποι τρέχαμε και αγχωνόμαστε για το τί θα παρουσιάσουμε στον κόσμο ως ομιλητές, εκείνοι μέσα σε ελάχιστο χρόνο που είχαν στη διάθεση τους, φρόντισαν τα τεχνικά θέματα του live streaming, της απρόσκοπτης ροής των δημοσιογράφων και των συμμετεχόντων, ακόμα και της καταγραφής της εκδήλωσης σε βίντεο (σύντομα θα αναρτηθεί ένα πολύ πιο ποιοτικό βίντεο με τα κυριότερα σημεία της συνέντευξης και με καλύτερο ήχο). Γιάννη, Χρήστο, Γιώργο, χωρίς εσάς το τελικό αποτέλεσμα, αυτό που παρακολούθησαν όλοι, δεν θα είχε ούτε τη μισή ποιότητα. Όσα ευχαριστώ και να πω είναι λίγα.

Θέλω να ευχαριστήσω τους υπόλοιπους της ομάδας, και της αρχικής και της διευρυμένης. Τους ανθρώπους που είτε λόγω απόστασης, είτε λόγω πολύ σοβαρών υποχρεώσεων  δεν μπόρεσαν να είναι σήμερα το πρωί στο χώρο της συνέντευξης. Ήταν όμως πίσω από μια οθόνη ενός υπολογιστή, ενός tablet ή ενός κινητού, υλοποιώντας όσο πιο απρόσκοπτα γινόταν το "αόρατο" μέρος της προσπάθειας, αναλαμβάνοντας πλήθος επικοινωνιών, συνεννοήσεων, ενεργειών και συμβουλών προς εμάς, που επίσης καθόρισαν την ποιότητα του αποτελέσματος. Λευτέρη, Παναγιώτη, Θέμη, Μιχάλη, η βοήθειά σας δεν ήταν απλά σημαντική, ήταν πολύτιμη. Σας ευχαριστώ.

Θέλω να ευχαριστήσω τους δύο ανθρώπους που κατέθεσαν τις προσωπικές τους εμπειρίες στο ακροατήριο της συνέντευξης, δίνοντας ένα στίγμα ιδαίτερο, συγκινητικό, διαφορετικό, προσωπικό και ανθρώπινο. Γιώργο, το να συνεχίζεις να προσφέρεις σε μια κοινότητα, ακόμα και χρόνια μετά τη διακοπή και του ατμίσματος είναι απλά σπουδαίο. Τίποτα λιγότερο. Τάκη, το ήθος σου, η εμπειρία σου, οι συμβουλές σου και η συμμετοχή σου, με έκαναν να αισθάνομαι περήφανος που σε γνώρισα. Σας ευχαριστώ και τους δύο εκ βάθους.

Θέλω να ευχαριστήσω τους δύο φωτογράφους μας, που κάλυψαν φωτογραφικά την εκδήλωση, και που εδώ και ώρες συναγωνίζονται για το ποιός έχει τη πιο μεγάλη μπάκα, ή φωτογραφική μηχανή ή και τα δύο, δεν είμαι σίγουρος, τα 'χω μπερδέψει. Αντρέα, Ιορδάνη, ένας από τους λόγους που θα έχουμε υλικό να συζητάμε και να θυμόμαστε στο μέλλον είστε εσείς. Επίσης είστε κι ένας από τους λόγους που λιμοκτονήσαμε σήμερα. Θα μπορούσατε να έχετε αφήσει κάτι και για μας. Σε κάθε περίπτωση όμως σας αγαπάμε και σας ευχαριστούμε.

Θέλω -επιτέλους, πάντα ήθελα να το πω αυτό- να ευχαριστήσω την οικογένειά μου, τον σκηνοθέτη μου και την Ακαδημία για αυτό το βραβείο.
Αν η διαχείριση κρίνει πως αυτό είναι off-topic, ας το μεταφέρει αλλού. Δε με νοιάζει. Εγώ θα το ξαναγράψω εδώ. Είμαι μεγάλο ψώνιο... ΠΣΩΝΑΡΑ.  ;D 8)

Αποσυνδεδεμένος ako

  • ***
  • 831
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #173 στις: Ιουλίου 13, 2016, 02:30 »
Συγχαρητήρια για την πρωτοβουλία και την προσπάθεια που κάνατε. Κάτι καλύτερο δεν μπορούσε να γίνει. Μπράβο.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #174 στις: Ιουλίου 13, 2016, 02:39 »
Συνυπογραφω με κατασκοπο ( λογω κινητου ειμαι λακωνικη)
Σε ολα (εκτος απο το Πσωναρα. Απ αυτο ειναι μονο ο κατασκοπος) ;D

Αποσυνδεδεμένος dimag093

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
  • Run Silent , Run Deep
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #175 στις: Ιουλίου 13, 2016, 02:47 »
Εύγε στους εμπλεκόμενους
Τους ευχαριστούμε θερμά

Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #176 στις: Ιουλίου 13, 2016, 03:02 »
σε λιγακι όλη η κουστωδία θα κάνει reviews  απο τα τζαμπε five pawns που λαμβανουν...

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #177 στις: Ιουλίου 13, 2016, 03:02 »
(μέρος 1ο)
Με κάποιες περικοπές όμως.



(μέρος 2ο)




Τώρα που το παρακολούθησα, λείπουν αρκετά σημεία. Εκτός αν ακολουθήσει και 3ο μέρος.

Υπομονή μέχρι να ανεβάσουν τα παιδιά και τη δική τους βελτιωμένη έκδοση. 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 13, 2016, 03:21 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος JOHN LONDON

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #178 στις: Ιουλίου 13, 2016, 03:36 »
Συγχαρητηρια για την αψογη διοργανωση της συνεντευξης τυπου που ειχα την χαρα να παρεβρεθω σημερα!!!Μπραβο σε ολους εσας που πηρατε την πρωτοβουλια να οργανωσετε και να ενημερωσετε τα ΜΜΕ για την θεση ημων των ατμιστων στην Ελλαδα και για τις επιστολες που στειλατε στον Πρωθυπουργο λογω του επικειμενου νομου που ερχεται στην Βουλη περι καπνισματος και ατμισματος κ τον διαχωρισμο των δυο!!!Μπραβο στον επιστημονα-γιατρο κ.Φαρσαλινο για τις εξονυχιστες μελετες του περι ατμισματος!!!Αμεριστη η συμβολη του στο εγχειρημα περι ατμισματος παγκοσμιως!!!Η παρουσια του μας τιμα ολους!!!Χαρηκα που γνωρισα καποιους φιλους συνατμιστες σημερα και ευχομαι η προσπαθεια να συνεχιστει με σθενος απο ολους γιατι μας αφορα ολους.Let's keep on vaping!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Συνέντευξη Τύπου 12/7/2016
« Απάντηση #179 στις: Ιουλίου 13, 2016, 04:43 »
Καλημέρα σε όλους τους φίλους.
Άλλη μία φωτο από την συνέντευξη.
Από την στιγμή που οι φίλοι βγήκαν με όνομα ,επώνυμο ,και φυσική παρουσία ,για να υποστηρίξουν κάτι σωστό,κάτι που μου άλλαξε την ζωή,και αυτό το κάτι θέλουν κάποιοι να το πολεμήσουν ,το λιγότερο που μπορώ να κάνω σαν Γιώργος είναι να σταθώ και εγώ δίπλα τους ,με οποίον τρόπο μπορώ,καθώς νιώθω πώς τώρα ξεκινά η μάχη.Σαν ελάχιστο λοιπόν τρόπο θεώρησα να κάνω ΕΝΣΥΝΕΊΔΗΤΑ αυτοπαρουσίαση ,με χειραψία face to face με αυτούς ΚΑΙ ΜΟΝΟ τους φίλους .
Το οτι πείρα τήν θέση κάποιου άλλου ( ονόματα μην λέμε ),είναι παντελώς στοχευμένο.( Όχι τυχαίο θα ήταν )
Ήδη κάνω πρόβες για την επόμενη συνέντευξη μπροστά στο κοινό μου,( 80 κατσίκια είχες εσύ ακροατήριο mr e-spy εεε είχες ?) με ντουμπλαρισμένη φωνή, και λόγο από τον άνωθεν κύριο,καθότι η δικιά μου ,καθώς και η εκφορά του λόγου μου θα έδιωχνε ακόμα και αυτά.Εγώ απλώς ανοιγοκλείνω το στόμα.
Τέλος αλλά όχι τελευταίο ,ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ σε όλα τα παιδιά ,για τον κόπο ,το τρέξιμο ,και την χαρά που μάς δώσατε ,να νιώσουμε και εμείς οι μακρινοί συγγενείς ότι έχουμε λόγο.
Μετά τιμής Καλογήρου Γεώργιος.


Υ/Σ Σιγά μην βάλω σημερινή φωτό με τα κατσίκια mr....Σου έκανα το χατήρι να βγάλω τίς μουτζούρες, μην το παρακάνουμε κιόλας απο τη πρώτη αμουτζούρωτη.





 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92808 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1087 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172789 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278193 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14209 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9584 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43833 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix