vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

514 επισκέπτες, 8 χρήστες
Koggiot, Tsimio, dkostas, antiklitos140, camber, Tazz, manoslykos, Jorge

Twitter

smok tfv12-the cloud beast king!!!

Αποσυνδεδεμένος nikolis2000

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
smok tfv12-the cloud beast king!!!
« στις: Ιουνίου 19, 2017, 13:12 »
Εδώ και λίγες ημέρες έχω στην κατοχή μου τον βασιλά , το θηρίο , το βασιλιά θηρίο ή όπως τον χαρακτηρίζει η smok τον cloud beast king tfv12.

Μου εστάλει από το efun.top  για να τον κάνω παρουσίαση.

Η λέξη που θα χαρακτηρίζει αυτή την παρουσίαση και θα χρησιμοποιηθεί τις περισσότερες φορές είναι η «τεράστια».Τεράστιες αντιστάσεις , τεράστια εισαγωγη αέρα , τεράστια κατανάλωση και πάει λέγοντας.Το πιάσατε το νόημα!

Τον επέλεξα στο rainbow χρώμα γιατί ήταν κατι διαφορετικό από τα ασημένια και μαύρα όλα.Φαίνεται πιό ωραίο στο μάτι.Τουλάχιστον το δικό μου.





Από που να ξεκινήσω.Όλα περιστρέφοντε γύρω από τις κεφαλές του που είναι απλά θηρία!

Ας τα πάρουμε από την αρχή.Έρχεται στο κουτάκι του που δεν είναι generic αλλά έχει απ’έξω φώτο το αντίστοιχο χρώμα , τουλάχιστον το sleeve

και μέσα έχουμε το κλασσικό μαυρο κουτί της σμοκ

με πολλά gel για την υγρασία.

Με το που το ανοίξουμε βλέπουμε πρώτο πρώτο τον ατμοποιητή με την 12πλη κεφαλή εγκατεστημένη

και αν συνεχίσουμε προς τα κάτω έχει ενα σακουλάκι με ανταλλακτικά ορινγκς , 2 vape bands , ένα τζαμάκι , και άλλες 2 κεφαλές.

Ο ατμοποιητής δεν αποτελείται απο πολλά κομάτια.Τα βασικά.

Η βάση όπου βιδώνουν οι κεφαλές (24χιλ διάμετρος), η καμινάδα , το τζαμάκι(27χιλ διάμετρος) και φυσικά το ντριπ τιπ το οποίο εννοείται οτι είναι wide bore και πλέον απότι έχω δει τα βγάζουν σε τυποποιημένο μέγεθος  (810 drip tip) για να είναι εναλλάξιμα (goon , kennedy κτλ).

Οι  κεφαλές που έχει μέσα είναι και οι 3 σχεδόν στην ίδια αντίσταση.Η 12πλη είναι στα 0.12ω και οι άλλες 2 στα 0.15.



Η 12πλη είναι στην ουσία 6 διπλές , η τετραπλή είναι 2 διπλές και η διπλή μια μεγάλη.Όπως είναι φυσιολογικό και αναμμενόμενο όλες θα έχουν τεράστια ατμοπαραγωγη (σε αυτό παίζει ρόλο και οι εισαγωγές του αέρα που είναι απλά τεραστιες) καθώς και τεράστια κατανάλωση.

Επέλεξα να χρησιμοποιήσω πρώτη την τετραπλή (2 διπλές) γιατί έχω ακούσει οτι έχει το καλύτερο balance μεταξύ γεύσης και ατμού και δεν έβαλα με την μια την 12πλη γιατί επίσης τα υγρά μου είναι όλα 5αρια νικοτίνη και θέλω τα πνευμόνια μου και για κανά 2 άλλες δουλειες ακόμα που κάνουν.

Την διαβρέχουμε από πάνω σιγά σιγά μέχρι να δούμε το βαμβάκι στις πλάγιες οπές να έχει διαβραχει και μετα την κουμπώνουμε ,


βιδώνουμε τον ατμο γεμίζουμε (έχει εύκολο και συχνό γέμισμα έλεω κατανάλωσης από πάνω.Απλά στρίβουμε γεμίζουμε κλείνουμε και τέλος.Ουτε έχω κλείσει υγρά ούτε διαρροές είδα αλλά ουτε καν υγρασία στο δαχτυλίδι του αέρα)

και τον αφήνουμε κάνα 5 λεπτό να είμαστε σίγουροι ότι η κεφαλή είναι 100% βρεγμένη.
Την ξεκίνησα από τα 60βατ και εννοείται οτι ήταν σαν να ξύπνησε κυριακή πρωί να πάει στην εκκλησία από hangover σαββατόβραδου.Δεν έκανε τίποτα.Από τα 80 και μετά άρχισε να ανοίγει το μάτι της και στα 105 που την έχω δουλέυει σωστα για τα γούστα μου.Ό ατμός  είναι ίσα ίσα ζεστός , δεν τον λες ενοχλητικό με την καμία και δεν ζεστένεται ιδιαίτερα με 3-4 απανωτές τζούρες.Το υγρό και την μπαταρία τα έχει για την πλάκα του αλλά χαλάλι γιατί βγάζει εν τέλει πολυ καλή γεύση και το ορθάνοιχτο παράθυρο στο δωμάτιο οριακά προλαβαίνει να κάνει την δουλεία του.

Απ’οτι έχω δει έχει αρκετές κεφαλές να επιλέξεις-δοκιμάσεις  και επίσης έχει και 2 επισκευάσιμες για να ασχοληθείς.

Επίσης ταιρίαζουν οι κεφαλές του Cigpet Eco12.Θα τον κρατήσω με έτοιμες κεφαλές , είναι ο πρώτος μου clearomizer μετά από καιρό και συγκεκριμένα μετά από τον tfv4 και μου ελλειψε η απλότητα του κουμπώνεις κεφαλή και just works και να μην χτενίζω βαμβάκια.

To μοντάκια που έχω είναι το finder 167 και ένα άλλο με dna200 πλακέτα και 2 18650 που πάει μέχρι τα 133watt.Τα 150βατ είναι το όριο (ίσως όχι για όλους)Δεν νομίζω να θες περισσότερα άσε που και οι κεφαλές στο best range τους σε αυτά τα βατ είναι.Αλλά σίγουρα θες κάτι σαν και αυτό SMOK GX350  με 4 μπαταριές για αυτονομία αν είναι να γίνει ο κύριος ατμοποιητής σου αλλά και αν σε τρώει η περιέργεια πώς είναι τα 350βατ.¨αλλωστε πιστεύω οτι φτίαχτηκε για να υποστηρίζει-πάει πακέτο με τον tfv12.






και ενα μινι βιντεο για οσους βαριουντε το διαβασμα

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 19, 2017, 21:22 από nikolis2000 »

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: smok tfv12-the cloud beast king!!!
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 19, 2017, 13:32 »
Σε διάφορα γκρουπ στο Facebook έχω διαβάσει αρνητικά σχόλια για την αντοχή των αντιστάσεων του. Είχες κάποιο θέμα?

Αποσυνδεδεμένος nikolis2000

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: smok tfv12-the cloud beast king!!!
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 19, 2017, 14:59 »
Δεν εχω κσθολου εικονα για την σντοχη τους.Εγω 3-4 ημερες που τον εχω με μια δεν εχει καποιο θεμα ως τωρα

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: smok tfv12-the cloud beast king!!!
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 22, 2017, 00:21 »
Εγώ θα περιμένω τις εντυπώσεις από τη 12πλή μπουκαπόρτ.... εεεε, κεφαλή ήθελα να πω...

Αποσυνδεδεμένος nikolis2000

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: smok tfv12-the cloud beast king!!!
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 26, 2017, 12:26 »
την φοραω εδω και ενα 4ημερο.Εχει λιγοτερο αερα απο την τετραπλη αλλα σιγουρα εχει περισσοτερη γευση και πιο smooth να το πω ατμισμα.Βεβαια θελει 140βατ σιγουρα και γονατιζει μοντακια.Καταναλωση δεν ειδα τρελη διαφορα με την τετραπλη.Στα ιδια ειναι περιπου.

Αποσυνδεδεμένος dmavroulis

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: smok tfv12-the cloud beast king!!!
« Απάντηση #5 στις: Ιουλίου 02, 2017, 14:23 »
 Τον έχω περίπου 2,5 μήνες. Για όσους ρωτάνε για το πόσο κρατάνε οι αντιστάσεις θα πω ότι εγώ τις κρατάω άνετα 15-20 μέρες και τις αλλάζω προληπτικά. Καμία διαρροή και ναι στις 20 μέρες έχει την ίδια γεύση κ απόδοση όπως την αρχή! Πραγματικά τέλειος

Αποσυνδεδεμένος xxlclock

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
Απ: smok tfv12-the cloud beast king!!!
« Απάντηση #6 στις: Ιουλίου 02, 2017, 15:06 »
καλοάτμιστος! :thumpup:

Να προσθέσω μιας που κοντεύω να γίνω μέτοχος των προϊόντων της smok :))
να προσέχουμε από που αγοράζουμε τους ατμοποιητές αυτής της εταιρείας καθώς πάρα πολλά site που είναι υποτίθεται αξιόπιστα πωλούνε κλώνους σε τιμές γνήσιων με αποτέλεσμα να έχουν γεμίσει reviews και videos με κακής ποιότητητας προϊόντα με διαρροές .
Ελέγχουμε πάντα τον αριθμό γνησιότητας στο επίσημο site.

ps: μετά τον tfv12 δε θα μου φανεί περίεργο να βγάλουνε tfv16, το πράμα χοντραίνει επικίνδυνα  8)

Αποσυνδεδεμένος nikolis2000

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: smok tfv12-the cloud beast king!!!
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 03, 2017, 20:40 »
ηδη ειδα οτι ετοιμαζουν 14πλη κεφαλη.Στο τελος απλα θα εχει μεσα χυμα κανα καρουλι συρμα καμια μπαλα βαμβακι και αντε ατμισε το βραχυκυκλωμα. :))Παντως με το finder που ειμαι που ειναι dna250 πλακετα με 2χ18650 και παει μεχρι τα 166 την 12πλη στα 140w μετα απο το 70% και πιο κατω μου κατεβαζει τα βατ.Εχω μεσα 2 καινουργιες vtc6.Ποσο θελει ποια?Μου φαινεται θα χτυπησω κανα 4μπαταρο

Αποσυνδεδεμένος xxlclock

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
Απ: smok tfv12-the cloud beast king!!!
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 06, 2017, 13:40 »
ακριβώς αυτός που αναφέρεις είναι ο λόγος που με οδήγησε στο να αγοράσω mod με 4 μπαταρίες :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vasta

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
  • How i can be Cloud Chaser when i vape 6ml nicotine
Απ: smok tfv12-the cloud beast king!!!
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 31, 2017, 10:11 »
Πριν απο λίγο είναι στην κατοχή μου δεν έχω λόγια απλά είναι τέλειος. έβαλα την 12πλη και τον κούμπωσα στον rx200s στα 150w για αρχή. γεύση και ντουμάνι είναι ωραίος

τον αγόρασα απο dotshop.gr στα 40,00 ευρώ






Αποσυνδεδεμένος kostas37

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: smok tfv12-the cloud beast king!!!
« Απάντηση #10 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2017, 13:04 »
Καλημέρα παιδια θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Σκέφτομαι να αγοράσω τον tfv12 rba edition και θα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζει κανεις εάν μπορω να κουμπωσω ετοιμη αντισταση πχ. thn V12-T12 ή γενικα τελοσ παντων εάν δεχεται και ετοιμες αντιστασεις. Εάν γινεται αυτό χρειαζεται να παρω κατι επιπλέον? Τονιζω ότι είναι το TF12-RBA αυτό που θα παρω όχι το απλο TVF12. Ευχαριστω για τον χρονο σας.

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: smok tfv12-the cloud beast king!!!
« Απάντηση #11 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2017, 14:27 »
Δεν χρειάζεται τίποτα παραπάνω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8324 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180630 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33966 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536255 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59784 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237466 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 586 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15638 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136132 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085325 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35415 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10246 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12