vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

413 επισκέπτες, 6 χρήστες
John015, dkostas, Ηρακλης, Jorge, nightdream, camber

Twitter

Zenith tank by Innokin

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #990 στις: Απριλίου 10, 2019, 02:08 »
@vlasismiriagos τι ποσοστα vg/pg κανεις και ποσα watt ατμιζεις?

Αποσυνδεδεμένος vlasismiriagos

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #991 στις: Απριλίου 10, 2019, 02:23 »
60/40 vg/pg  στα 12 watt με στρώσιμο της αντίστασης στις πρώτες 30-40 τζούρες από τα 10watt...

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 13, 2019, 12:16 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #992 στις: Απριλίου 10, 2019, 05:16 »
@vlasismiriagos

 Αν και πιστευω πως εφοσον η αντισταση αντεχει πανω απο 10W και μιας και ξεκινησες και απο τα 10 για να στρωσει δε θα επρεπε να εχεις θεμα, θα σου πω μονο 2 περιστατικα καθαρα απο προσωπικη εμπειρια, αν κανεις νικοτινη αλατων αλλαξε σε κανονικη γιατι γ@#%ει τις αντιστασεις (γι' αυτο και την εκοψα) και δευτερον δοκιμασε vg/pg σε ποσοστο 50/50.

 Επισης ενα ωραιο tip για να τσεκαρεις ποσα ml μπορει να αντεξει μια αντισταση και να δεις αν τελικα φταινε τα αρωματα σου, ειναι το εξης, ατμισε (ανθρωπινα) απλα μια σκετη βαση 50vg/50pg και απλα δες ποσο θα σου κρατησει.

 Δε θελω να λεω πολλα γιατι ειναι η πρωτη μερα με τη πρωτη αντισταση 1.6 εκτος της συσκευασιας που κουμπωσα σημερα στο zlide και ενω του εχω αλλαξει τα φωτα αποψε (λογω εξοδου, ποτου κτλπ) δε δειχνει σημαδια κοπωσης στα 10 βατακια που τη παιζω μονιμα, ισως λιγο η γευση να εχει μειωθει αλλα παιζει να τα εχουν παιξει και οι γευστικοι μου καλυκες :P  

 Να σημειωσω και πως εχω να τη βρω ετσι με ατμοποιητη απο εποχες kayfun, δε ξερω για ποσο θα μου δουλευει η αντισταση ή ποσο αντοχη θα εχει αυτη τη φορα αλλα οσο δουλευει.. δουλευει καλα!

offtopic: Παντως αυριο ψηνομαι να κανω ενα διαλλειμα και να πιασω τη 0.3 του melo με κανα γευστικο μηδενικο αρωματακι γιατι μπουχτισα απ' τη νικοτινη  8)
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 10, 2019, 05:23 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος bill the kid

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #993 στις: Απριλίου 10, 2019, 10:06 »
παίδες, πέρασα χτές από vapeland και δοκίμασα τον slide, μπορώ να πώ ότι έπαθα πλάκα από θέμα γεύσης με την 1,6

μέχρι τώρα δουλεύω με τον tigon 1,2 και τους έκανα ένα συγκριτικό με το ίδιο υγρό, νομίζω ο slide πολύ καλύτερος

για τον καυφούν πήγαινα αλλά μάλλον τον slide θα χτυπήσω,

συμπερασματικά δεν εχω μείνει καθόλου ευχαριστημένος από τις αντιστάσεις του tigon και νομίζω θα αντικαταστήσω τον εργοστασιακό μου με τούτον.

να συμπληρώσω ότι με την 0,48 που έγινε η πρώτη τζούρα πήρα κατ ευθείαν καμμένο σε φάση που έπαθε πλάκα και το παιδί στην vapeland, αλλά με το που βάλαμε την 1,6 έπαιξε υποδειγματικά μπορώ να πω.

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 13, 2019, 12:16 από Cruiser79 »

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #994 στις: Απριλίου 10, 2019, 10:20 »
Να ξαναδώσω πάλι κάποιες οδηγίες για την επιμήκυνση της ζωής των αντιστάσεων.

1. Κάνετε πιο συχνά αναπλήρωση στο υγρό, ΜΗΝ αφήνεται την αντίσταση να στεγνώνει τελείως.

2. Το βράδυ πριν πάτε για ύπνο ΠΑΝΤΑ να γεμίζετε το τανκ με υγρό μέχρι πάνω.Οταν δεν το κάνετε αυτό είναι πιθανό, απο τα κατάλοιπα του υγρού που στεγνώνουν πάνω στο βαμβάκι και το σύρμα, να σας χαλάσει πιο γρήγορα η αντίσταση. 

Γενικά να θυμάστε όσο μένουν ''βρεγμένα'' τα βαμβάκια της αντίστασης τόσο θα της δίνεται ζωή. Αυτό ισχύει για όλες τις αντιστάσεις όχι μόνο του zenith-zlide.

Δεν είμαι μάγος, έχουν αναφερθεί και πιο παλιά αυτά απλά τα ξαναγράφω για τους νέους χρήστες :) 

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #995 στις: Απριλίου 13, 2019, 00:50 »
Παντως οι 1.6 αυτο που εχω δει ειναι πως βγαζουν μεχρι 10 ml το πολυ και δε παιζουν με τιποτα πανω απο 10 watt, παραπανω και μετα απο 10-12ml τρως καμμενο για πλακα, δε ξερω πως μερικοι λενε πως εχουν βγαλει τοσα ml.

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #996 στις: Απριλίου 13, 2019, 02:53 »
Εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό από το υγρό που κανεις.Δεν βγάζουν όλα τα υγρά τα ίδια ml

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #997 στις: Απριλίου 13, 2019, 05:37 »
nic salt σκετη κανω, απο βδομαδα που θα εχω κανα λιτρο καινουρια μαρκα θα δοκιμασω μπας και εφταιγε η συγκεριμενη μαρκα αν και η αντισταση που εχω τωρα ειχε δουλεψει και αρκετα ml RY4 απο πριν, παιζει να εφαγα και υπολλειματα γιατι σαν να μου ηρθε μια περιεργη γευση αλλα μετα παλι εστρωσε τελειως, σαν να μην αντεχει το chain vape.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 13, 2019, 05:42 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #998 στις: Απριλίου 13, 2019, 07:45 »
Ο Zlide και ο Zenith ειδικά με άλατα νικοτίνης και με 1.6 αντίσταση, πολύ άντεξε 10-12ml, είπαμε πιο πάνω ότι chain Vaping με τέτοια αντίσταση και γενικά με τέτοιον ατμοποιητή απλά ξέχασέ το. 

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #999 στις: Απριλίου 13, 2019, 14:48 »
Αυτο εχω παρατηρησει κι εγω, οταν ατμιζεις χαλαρα ολα καλα, απαξ και τραβηξεις 3-4 απανωτές και μακρόσυρτες πιθανόν να πάρεις και λιγακι καμμενο.

Με την 1.8 του triton παντως δεν ειχα τετοιο θεμα αλλα θα μου πεις αλλος ατμο.

Γενικα πια απ τις 3 αντιστάσεις του zenith-zlide εχει αποδειχθεί οτι έχει καλύτερη αντοχη, plex, 0,8 ή 1.6?

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1000 στις: Απριλίου 13, 2019, 22:40 »
Και οι δύο καλές είναι αλλά όπως είπαμε τα υγρά κάνουν την διαφορά, όσο πιο καθαρά υγρά τόσο πιο πολλά ml θα βγάλεις.

Αποσυνδεδεμένος cruskro

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1001 στις: Απριλίου 14, 2019, 01:13 »
Ειχα το σετακι zenith και kroma, αλλα δυστυχως εδω και 2-3 μερες καπου μου επεσε ή καπου το παρατησα και δεν μπορω να το βρω.

Επομενως ειμαι για καινουργιο σετακι...

Οσον αφορα ατμοποιητη λεω να παω στον zlide.

Για mod λεω να παρω παλι kroma (προτιμω mod με ενσωματωμενη μπαταρια)

Το θεμα ειναι πως δεν μπορω να βρω τον kroma μονο του χωρις τον zenith. Ακομα καλυτερα βεβαια θα ηταν να εβρισκα σετακι zlide+Kroma, που λογικα θα βγαινει και πιο οικονομικο, αλλα ουτε αυτο το βρισκω.

Τελοσπαντων θα ηθελα να μου δωσετε κανενα link αν εχετε βρει τον kroma μεμονωμενο ή ακομα καλυτερα σε σετακι με τον zlide.

Ή τελοσπαντων μια προταση για mod ωστε να το συνδυσω με τον zlide.

Παρεπιπτοντως το σετακι zenith+kroma το βρισκω απο 55 ευρω... Επομενως Zlide συν το mod που θα το συνδυασω δεν θα ηθελα να ξεφευγει πολυ απο αυτη την τιμη.

Αποσυνδεδεμένος Manitou

  • *
  • 99
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1002 στις: Απριλίου 14, 2019, 01:22 »
Καλημέρα cruskro. Εδώ έχει το kroma χωρίς στμοποιητή μόνο που μαζί με τον zlide πάει γύρω στα 65

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1003 στις: Απριλίου 14, 2019, 21:30 »
 Αν και το εχω επισημανει αρκετες φορες θα το ξαναπω γιατι το ειδα και στη πραξη με τη salt, αυτο που εχω συμπερανει απο την εμπειρια μου ειναι πως οι αντιστασεις του zlide-zenith δεν αντεχουν με τιποτα τη νικοτινη αλατων, και το συμπερανα ως εξης, εχω αφησει στην ακρη το zlide και επιασα τις παλιες καλες 1.8 του τριτωνα, τι chain vape, τι συνεχομενες τζουρες τι απανωτες δεν εχει καταλαβει το θεο του και δινει ρεστα, χτυπημα και ντουμανι στο 100%, δειγμα καμμενου δεν εχω παρει και συνεχιζω...

Στον ιδιο βαθμο αν ατμιζα salt με τις 1.6 του zlide οχι θα ειχα παρει καμμενο απο τα πρωτα 60 δευτερολεπτα αλλα σχεδον θα καπνιζα 🚬 γιατι το βαμβακι και το συρμα θα ειχαν πυρωσει εντελως και η αντισταση θα ηταν για πεταμα απ τα πρωτα 2 ml. Aspire και παλι aspire.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 14, 2019, 21:37 από giorgosmc »

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #1004 στις: Απριλίου 16, 2019, 13:11 »
Απο οτι καταλαβαινω δεν υπαρχει λογος για αγορα του zlide, εαν εχεις ηδη zenith.
Γευση & τζουρα ειναι ιδια ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172378 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277094 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14085 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9426 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43371 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559727 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182847 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10891 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364