vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

258 επισκέπτες, 3 χρήστες
Milarepa, dkostas, fratz8

Twitter

Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #4140 στις: Ιουνίου 15, 2018, 22:33 »
πλαστικό cap το επίπεδο το frosty Γιάννη;
Μου μύριζε το κλωνοπλαστικό και είχα βαρεθεί να το πλύνω και να το τεστάρω να σου πω αλήθεια.Το έχω ακόμα πάντως...

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #4141 στις: Ιουνίου 15, 2018, 22:38 »
Απο zerobacco το frosty, δεν έχουν άλλο, αλλά δεν μου έχει δώσει πλαστικίλα καθόλου.

Δεν το βλέπω και να ποτίζει γεύση απο τα υγρά μιας και δοκιμάζω από πρωί υγρά και με ενα σκούπισμα βρεγμένο χαρτί είναι gg πάλι.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #4142 στις: Ιουνίου 15, 2018, 23:26 »
Μέχρι να βγει το επόμενο batch του skyfall, αναγκάστηκα να στήσω έναν κλωνοhussar RDTA (δώρο από μέλος)  παρέα με το κλωνοfrankenskull (αγορά από μέλος επίσης). Το status quo μου στα πατώματα, τα λερωμένα, τ`άπλυτα, τα παραπεταμένα... :'(
Και για να μιλήσω στα σοβαρά, εδώ και λίγες μέρες ψάχνω δειλά (και προσεκτικά) τον κόσμο των ζουλιχτών & μηχανικών (2 in 1). Δηλώνω γοητευμένος και κατά πως με βλέπω μάλλον θα παροπλιστούν τα τανκς στον όρχο τους  (αν και σε αυτά η αμεσότητα του ρεύματος που παίρνουν όταν τους κουμπώνω στο μηχανικό μου αρέσει περισσότερο)  . :hmmm: 

Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #4143 στις: Ιουνίου 16, 2018, 00:22 »
Μια από τα ίδια!Τα τανκ και σε μένα παροπλίζονταν σιγά σιγά.Βλεπω σε λίγο καιρό να βγαίνουν πωλητήρια!

Αποσυνδεδεμένος soulplayer

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #4144 στις: Ιουνίου 16, 2018, 00:28 »
Η δικαιωση του paloukarou!! ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #4145 στις: Ιουνίου 16, 2018, 00:29 »
Το είχε προβλέψει ο Γέροντας:

Και ευλόγησεν αυτούς ο Θεός λέγων· “αυξάνεσθε και πληθύνεσθε"

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #4146 στις: Ιουνίου 16, 2018, 01:30 »
Η δικαιωση του paloukarou!! ;D ;D
Αν και στο μυαλό μου τον Σταύρο τον έχω πιό πολύ σαν κροκόδειλο, εγώ ομολογώ ότι τελευταία χορεύω πάνω στο φτερό του καρχαρία!!! :fight_shot_bandana: :love_hearts: :delicious2:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #4147 στις: Ιουνίου 16, 2018, 09:20 »
Kαλά τσαχτίσματα :yoloyeah:,καλημέρες 

Αργά βήματα και πάντα να τηρούμε τους κανόνες ασφαλείας.Καμία ερώτηση σε ότι αφορά τα μηχανικά δεν είναι ντροπή να θυμάστε μόνο  :thumpup:

Όπως και να το κάνουμε άλλη αίσθηση το μηχανικό...  :palios:

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #4148 στις: Ιουνίου 16, 2018, 09:45 »
Καλημέρα, Σταύρο. Ευχαριστώ για τις συμβουλές σου μέντορα. :respect:  Εχει ήδη πέσει πολλή μελέτη. Εδώ (σε tutorials & ερωταπαντήσεις), & στο νετ γενικά.
...και πάλι, καλού-κακού, το πρώτο στήσιμο του χουσαράκου στον Frankenskull, το έκανα με...1.8 Ω. Επειδή μου ήταν αδύνατο να βρω τόσο μικρό αλλενοκλειδάκι για το βιδάκι που έχει για stopper ο Hussar, στο pico μου είχε βραχυκυκλώσει καναδυό φορές που πάλευα με τα πάνσκληρα o-rings να παίξω με τον αέρα. Τελικά, στρίμωξα σύρμα και την ξεβίδωσα. :)

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #4149 στις: Ιουνίου 16, 2018, 10:48 »
[member=17746]paloukaros[/member]

Ωχ! Μηχανικά και υγρά μαζί! Βάλε και καμιά φτηνή αισιόδοξη κατασκευή ως προς την σχεδίαση και θα καούν τα πελεκούδια  :))

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #4150 στις: Ιουνίου 16, 2018, 11:05 »
[member=17746]paloukaros[/member]

 Βάλε και καμιά φτηνή αισιόδοξη κατασκευή ως προς την σχεδίαση και θα καούν τα πελεκούδια  :))
Tι εννοείς doc;

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #4151 στις: Ιουνίου 16, 2018, 11:57 »
Υπάρχει ολόκληρη συζήτηση για τα μέτρα ασφαλείας στα μηχανικά και φοβάμαι ότι με τα πολλά κακής ή μέτριας ποιότητας μηχανικά squonk mods που κυκλοφοράνε, θα εμπλακεί και ο παράγοντας υγρά που είναι άλλη μια αιτία (καλού) βραχυκυκλώματος. Σε πολλές περιπτώσεις επίσης, αυτό θα είναι το πρώτο μηχανικό που θα χρησιμοποιήσει κάποιος.

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 756
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #4152 στις: Ιουνίου 16, 2018, 15:48 »
Γεια σας παιδες.
Περιμενω κι εγω το πρωτο μου ζουληχτιρι και θα ηθελα τη γνωμη σας για καποιους ντριπερς. Λεω να παρω εναν mtl και εναν για λιγο πιο πολυ αερα.

Απο σφιχτους ειμαι αναμεσα σε Le concorde ή Jorda b.

Στους πιο χαλαρους, μεταξυ Hadaly και Entheon/Hadeon
Αναφερομαι σε κλωνους και παρακαλω μην μου πειτε παρ'τους και τους 4 γιατι πλεον εχω σοβαρο προβλημα χωρου με τα ατμιστικα μου :idiot1:

ΥΓ Εχω ηδη Vapefly Galaxies MTL και Narda κλωνο. Θα δω καμμια διαφορα σε γευση με αυτους που σκεφτομαι ή να μεινω σ'αυτους που εχω;
Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #4153 στις: Ιουνίου 16, 2018, 15:58 »
Αν έχεις ήδη τον Galaxies MTL RDA, μπορείς να το ρυθμίσεις στον αέρα να γίνει από πολύ σφιχτός έως αεράτος. Με τον Le concorde (φθηνός SXK) θα πάρεις πιο smooth τζούρα, αλλά όχι τόσο σφιχτή (όσο με τον Galaxies), γιατί μόλις πας να κλείσεις τον αέρα του concorde λιγότερο από την μία τρύπα, αρχίζει και ακούγεται φύσημα.
Jorba δεν έχω δοκιμάσει.

Για τους χαλαρούς που αναφέρεις, θα σου πουν οι πιο ειδικοί. Εγώ πήγα κατευθείαν στον Wormhole και έτσι έχω δυνατότητα και μονής αντίστασης (με 510-driptip) και διπλής αντίστασης (με 810-driptip). 

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #4154 στις: Ιουνίου 16, 2018, 19:57 »
Μεταξύ entheon και hadaly, μακράν hadalako

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2108 310305 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:49
από ThioVag
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278707 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123830 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64040 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206762 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93006 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15612 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14332 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias