vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

196 επισκέπτες, 6 χρήστες
demaker, dkostas, Mimhsdr, bloodlessz, funes, lagoudakis

Twitter

Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1035 στις: Νοεμβρίου 23, 2017, 13:54 »
Το έχω πιάσει απο την Παρασκευή στα χέρια μου και ξενέρωσα με το μπουκαλάκι και τα πλαστικά του αλλά δεν ασχολήθηκα μαζί του.Πολύ ψεύτικη αίσθηση στο χέρι.Περιμένω ένα φιλαράκι να βγάλει το review για να το πάρω στα χέρια μου για τα περεταίρω. ;)


Αποσυνδεδεμένος nikpoth

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1036 στις: Νοεμβρίου 23, 2017, 14:18 »
Κατώτερο τον περιστάσεων. Όπως και το geekvape.
Το +20700 δώρο, ασχολιαστο.


Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1037 στις: Νοεμβρίου 23, 2017, 14:22 »
Δώρο την 20700 με τα 4 ποδαράκια στην κεφαλή :thumpdown:
Πάντως με σφυχτοτζούρηδες dripperakous έμαθα οτι έχει πολύ καλή αυτονομία.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1038 στις: Νοεμβρίου 23, 2017, 14:45 »
Το έπιασα σήμερα στα χέρια, τα μπουκαλάκια του πιο σκληρά απ' το ίδιο το mod.. :))

Ευτυχώς το διάφανο έχει "παράθυρα" που είναι πιο μαλακά απ' το υπόλοιπο "σώμα" του μπουκαλιού και σώζεται κάπως η κατάσταση. Κατά τ'άλλα ένα οκ πακέτο δείχνει, όποιος το πάρει θα μας πει περεταίρω.

Δεύτερη μέρα με το Squeezer εγώ, πιο βολικό κι απ' το Athena γίνεται στο χέρι το συγκεκριμένο. Αυτή τη στιγμή κρατιέμαι αρκετά να μην πω "προτιμήστε το χαλαρά αν είναι να πάτε σε Athena ή Pulse". Απ'τη μια είναι πολύ νωρίς, απ' την άλλη συμπεριφέρεται άψογα παντού.. Οκ το Pulse απλώς το δοκίμασα, δεν το πήρα για προσωπική μου χρήση. Απλώς έκρινα αμέσως ότι το κουμπί του θα μου σπάσει τα νεύρα. Το Athena από την άλλη σε ένα πράγμα με χαλάει τελικά - δεδομένου ότι έχω βάλει ασήμι στα μέσα του οπότε δεν έχω να παραπονεθώ και για τα ρεύματα του. Το μεταλλικό του σώμα λοιπόν. Όχι για κανένα ιδιαίτερο λόγο, απλά αυτά τα "πλαστικά" μου "έρχονται" καλύτερα στην παλάμη. Κατά τα υπόλοιπα μια χαρά πακέτο βγήκε με τον rda του. Το Squeezer μέχρι στιγμής πάντως κανένα παράπονο. Για τα δικά μου δεδομένα -που δεν ζητούν και το απόλυτο των απολύτων σε απόδοση- είναι άψογο σε όλα του. Ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω την τιμή του γι' αυτά που προσφέρει. :)

Αποσυνδεδεμένος gempgr

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1039 στις: Νοεμβρίου 24, 2017, 11:15 »
30€ που βάλανε το pulse εννοείτε ότι έπεσε ήδη παραγγελία! Καμία πρόταση για μπαταρία? Και μέχρι 0,5 kanthal να μην το φοβάμαι έτσι? ;D

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1040 στις: Νοεμβρίου 24, 2017, 11:22 »
Sony VTC5A η ιδανική
Samsung 30Q ,LG HG2 μετά
ΟΧΙ sony VTC6 σε μηχανικό,ξεψυχάνε πολύ μετά απο κάποιες φορτίσεις

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1041 στις: Νοεμβρίου 24, 2017, 12:29 »
Aυτό τι λέει Σταύρο, έχεις άποψη? Κάτι μου λέει ότι θα το δούμε σύντομα Ελλάδα σε τιμή χώμα. ;)


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1042 στις: Νοεμβρίου 24, 2017, 12:42 »
Το γνωστό RAM είναι λογικά.Κυκλοφορεί κανένα μήνα στην Ελλάδα εκτός του wooden version.Είμαι στην δουλειά Γιώργο μου και μου αποκλείει αυτόματα το περιεχόμενο του youtube,μόνο τίτλο βλέπω.
Έχω κάνει mini review κάποιες σελίδες πιο πίσω γι αυτό.
Συνοπτικά...ΜΑΚΡΥΑ
Τραγικό κουμπί,επιχρυσωμένο(και καλά) που μαδάει,λάμα chinesiumR ,έχουν αναρτηθεί σπασμένα στον πάτο σε group του facebook,voltage drop στα ύψη κτλ.
Ο [member=4133]makis206[/member] ήταν κάτοχος του συγκεκριμένου και μπορεί να στα πει και αυτός.
Το pulse που έχεις στην κατοχή σου ειναι κατα πολύ καλύτερο

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1043 στις: Νοεμβρίου 24, 2017, 13:11 »
Αυτό που λέω εγώ της wotofo δεν έχει εμφανιστεί στην Ελλάδα Σταύρο, οπότε λάθος βίντεο έβαλα μάλλον. Θα μάθω περισσότερα και θα επανέλθω με απορίες. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1044 στις: Νοεμβρίου 24, 2017, 13:22 »
Μην κουράζεσαι

Μαλλον αυτό εννοείς

https://www.efun.top/wotofo-nudge-mechanical-squonk-box-mod.html


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1045 στις: Νοεμβρίου 24, 2017, 13:29 »
 luxury 24k gold material body ... :lotpot: :lotpot: :lotpot:

Εμφανισιακά πάντως μαμάει για entry lvl.Wotofo είναι αυτή...Ελπίζω μετά το RAM να πάρουν υπόψιν το feedback του κόσμου και να διορθώσουν πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1046 στις: Νοεμβρίου 24, 2017, 13:35 »
Βάλατε δυο διαφορετικά mods στα βίντεο από την ίδια όμως ευκαιρία, στο πρώτο του Γιώργου εμφανίζεται το γνωστό σε όλους μέχρι σήμερα Ram της Stentorian (και Wotofo ), με το καλώδιο στα εσώψυχα, το άθλιο κουμπί και τον κομσί κομσά πόλο.

Στο δεύτερο βίντεο του Pusgang εμφανίζεται όμως ένα νέο Ram (κι εγώ πρώτη φορά το βλέπω ) που είναι καθαρά της Wotofo αν κατάλαβα καλά, το οποίο όμως αν και πανομοιότυπο με το πρώτο διακρίνω πάνω του τις εξής διαφορές. Άλλαξαν το υλικό που τώρα το βλέπω πλαστικό (γι' αυτό και θα βγει φθηνότερο λογικά ), έβγαλαν το καλώδιο για τη μεταφορά του ρεύματος, πρόσθεσαν μια έξτρα ασφάλεια για προστασία σε περίπτωση στραβής, κράτησαν το ίδιο χαζό κουμπί και 510 πόλο.

Δεν ξέρω πόσο θα κοστίσει αλλά πάρτε το Squeezer λέμε... :))


Edit: Α, ο Μάκης το πούλησ..Α το Ram γιατί μου την έσπασε ανεπανόρθωτα το τραγικό κουμπί του αν κι είχε διορθωθεί αρκετά στην αίσθηση με το να τοποθετήσω λάμες μέσα του, απέδιδε επίσης πολύ καλύτερα με το ασήμι αντί του καλωδίου. Όπως και να έχει ήταν από τα πρώτα squonkers που εμφανίστηκαν εδώ, μου άρεσε, τα έσκασα τα -πεταμένα- 90, ασχολήθηκα αρκετά μαζί του για τη μετατροπή, έφυγε για χέρια φίλου σε εξευτελιστική τιμή. Με το Athenάκι και το Squeezer θεωρώ πως είμαι υπερκαλυμμένος αυτή τη στιγμή - εκτός κι αν δούμε κανένα αξιόλογο διμπάταρο (και μηχανικό ) σε καλή τιμή μελλοντικά.. ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2017, 13:52 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1047 στις: Νοεμβρίου 24, 2017, 13:40 »
Με αφορμη την μαυρη παρασκευη εριξα και γω τη παραγγελια μου για να μπω στον κοσμο του squonk!!

Καλως σας ηρθα, Σταυρο ακους;;;;;; :D

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1048 στις: Νοεμβρίου 24, 2017, 13:43 »
Καλώς μας ήρθες :thumbsup_move_1: :yahoo:

Γινόμαστε πολλοί σιγά σιγά :yoloyeah: :dance3:

Τι παρήγγειλες [member=20077]cloak[/member] ;

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #1049 στις: Νοεμβρίου 24, 2017, 13:58 »
Αρχίζω επίσης να συμπαθώ ιδιαίτερα το Luna της Ultroner & Asmodus, λέγεται ότι θα βγει γύρω στο κατοστάρικο. Έχει πλακετίτσα (mosfet τα λένε αυτά; ) με αρκετές προστασίες, όμορφα μπουκαλάκια και γενικότερη κατασκευή, μεγαλούτσικο βέβαια αλλά νά'χεις να χαίρεσαι stabwood, χαλάλι.. :D

Επίσης μου αρέσει πολύ η θέση του fire αν και αριστερόχειρας κι ίσως να μη βολέψει στο τέλος, έχω βέβαια και δείκτη δίπλα στον αντίχειρα.. :))

Ρίχτε του μια ματιά..


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 24 12711 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:16
από Chris66
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 978 123543 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:59
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278438 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3891 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172977 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9631 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos