vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

540 επισκέπτες, 5 χρήστες
Blackwolf, camber, Tem, Jorge, kosktaxi

Twitter

ΚΛΩΝΟΙ ΤΟΥ DOGGYSTYLE 2Κ18

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΚΛΩΝΟΙ ΤΟΥ DOGGYSTYLE 2Κ18
« Απάντηση #120 στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 12:55 »
Kotsos Θεός  :thumpup:

Το καλύτερο ριβγιού που έχω δει. Και μάλιστα για ατμοποιητή που έχω ήδη χρησιμοποιήσει αρκετά. ΄

Αυτό, που μόνο εγώ βλέπω το άνοιγμα-κλείσιμο των υγρών με προβληματίζει  :tongue_smilie:



Τα σέβη μου Πρόεδρε  :respect_hat:

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 535
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΚΛΩΝΟΙ ΤΟΥ DOGGYSTYLE 2Κ18
« Απάντηση #121 στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 14:18 »
Αλλα τα ματια του λαγου κι αλλα της κουκουβαγιας.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: ΚΛΩΝΟΙ ΤΟΥ DOGGYSTYLE 2Κ18
« Απάντηση #122 στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 14:27 »
...Αυτό, που μόνο εγώ βλέπω το άνοιγμα-κλείσιμο των υγρών με προβληματίζει...


Μήπως είναι μαϊμού ο κλώνος σου ΜΝ;  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: ΚΛΩΝΟΙ ΤΟΥ DOGGYSTYLE 2Κ18
« Απάντηση #123 στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 15:12 »
Υ.Γ:Θα ‘θελα μονο να ‘ξερα πως βρισκεις τα κομμενα κομματια συρματος μετα.
είναι η πρώτη φορα που τα έκοψα και τα αφίσα να πεταχτούν (λόγο κακής ορατότητας μέσα από την κάμερα
εκείνο το δωμάτιο είναι στο πατρικό μου και δεν μπαίνει κανένας οποτε θα τα ψάξω μετά από καμια εικοσαριά reviews που θα έχουνε μαζευτεί και πολλά και θα φαίνονται  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΚΛΩΝΟΙ ΤΟΥ DOGGYSTYLE 2Κ18
« Απάντηση #124 στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 16:03 »
... ο λαγός  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 535
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΚΛΩΝΟΙ ΤΟΥ DOGGYSTYLE 2Κ18
« Απάντηση #125 στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 17:42 »
Ενας απ' τους λαγους.

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: ΚΛΩΝΟΙ ΤΟΥ DOGGYSTYLE 2Κ18
« Απάντηση #126 στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 18:27 »
Λοιπον,
εχουμε και λεμε.
Ο ριβιουερ δειχνει ωραια στην καμερα,εχει καθαρα χερια και μαπα.
Ολα καλα μεχρι το κομματι που επιασε τον.....ακατανομαστο ατμο στο χερι του.
Καλα ρε,δεν εχεις τον Θεο σου?? 
Κανεις ριβιου σε doggy 2k18 και τραβας απο τον skyline??  :idiot1: :idiot1:
Σαν να λες <οκ παιδες αυτος ειναι ο doggy αλλα τον sky δεν τον φτανει>
Αυτο λεγετε γκριζα διαφημιση.
Θα σου κανω μηνυση για προβοκατσια.


[member=13275]kotsos75[/member] ο ανθρωπος της καρδιας μας  :love_hearts: :love_hearts:

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: ΚΛΩΝΟΙ ΤΟΥ DOGGYSTYLE 2Κ18
« Απάντηση #127 στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 18:32 »
Δεν είναι "σαν να λέει" ...

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: ΚΛΩΝΟΙ ΤΟΥ DOGGYSTYLE 2Κ18
« Απάντηση #128 στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 19:06 »
καλός χρυσός ο doggy αλλα skyline δεν είναι
--------------------------------------------------------

παιδιά, το video το έκανα χωρίς καμια προετοιμασία (εκτος από το πλύσιμο του ατμό την προηγουμενη μέρα)
δεν είδα αλλα reviews ώστε να ξέρω 5 πράγματα ούτε και τον δούλεψα τον doggy
πιο πολύ το έκανα για να δω πως θα βγει και αν δεν με πίεζε τόσο πολύ ο δωροθετης ([member=13885]cpbaroque[/member] :tongue_smilie:) μπορεί και να μην το ανέβαζα
δεν ήξερα ότι το airflow είναι και σημάδι για το άνοιγμα τον υγρών (sorry :-[)
το θέμα με το σφίξιμο του tank δεν το είπα για να βγαίνει πιο εύκολα αλλα για να μην φαγωθούν τα σπειρώματα η ακόμα μπορεί και να σπάσει από το σφίξιμο
την επομενη φορα θα γίνει πιο σωστή δουλειά

Αποσυνδεδεμένος ciumel

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΚΛΩΝΟΙ ΤΟΥ DOGGYSTYLE 2Κ18
« Απάντηση #129 στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 20:13 »
Kotsos Θεός  :thumpup:

Το καλύτερο ριβγιού που έχω δει. Και μάλιστα για ατμοποιητή που έχω ήδη χρησιμοποιήσει αρκετά. ΄

Αυτό, που μόνο εγώ βλέπω το άνοιγμα-κλείσιμο των υγρών με προβληματίζει  :tongue_smilie:




εγω χωρις να πειραξω το ανοιγμα-κλεισιμο των υγρων,τον γεμιζω,βαζω το πανω καπακι μ@##κα, απλα να φραξει την εξοδο των υγρων ,τον γυρναω αναποδα  και τοτε πιεζω το καπακι να σφραγισει τελειως.
ετσι δεν μου εχει κανει διαρροη μεχρι τωρα(βεβαια δεν εχω δοκιμασει  να γεμισω και φουλ το τανκ του).
παντως για την ωρα γλυτωσα απο το ανοιξε-κλεισε οταν γεμιζω.

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 535
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΚΛΩΝΟΙ ΤΟΥ DOGGYSTYLE 2Κ18
« Απάντηση #130 στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 20:33 »
[member=13275]kotsos75[/member] το βιντεακι είναι τελειο(μην απολογεισαι) και ο αυθορμητισμος σου είναι και η συνταγη της επιτυχιας του.
Ετσι να συνεχισεις.
Εγω προσωπικα ακομα δεν μπορω να καταλαβω πως το airflow λειτουργει σα σημαδι για τη ρυθμιση των υγρων αφου εστω και λιγο να μεινουν ανοιχτα,κατά την αναπληρωση (χωρις αναποδογυρισμα)αρχιζουν οι διαρροες.
Με στενοτερο Drip tip και κλεισιμο του airflow (απ’τη μεση και κατω) είναι αληθεια ότι ο θορυβος μειωνεται σε επιπεδα του 2k16.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΚΛΩΝΟΙ ΤΟΥ DOGGYSTYLE 2Κ18
« Απάντηση #131 στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 20:48 »
[member=13275]kotsos75[/member]  :respect:
(κ ευχες λεμε  ;) )

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΚΛΩΝΟΙ ΤΟΥ DOGGYSTYLE 2Κ18
« Απάντηση #132 στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 21:21 »
Αφου δωσω και τα δικα μου συγχαρητηρια για τη πρωτη βιντεοπαρουσιαση του κωτσου, να πω και εγω με τη σειρα μου καποιες εντυπωσεις απο τον νεο σκυλο τον οποιο δουλευω γυρω στη μια εβδομαδα. Συγκρινοντας τον με τον παλιο στα θετικα του συμπεριλαμβανονται η πληρωση απο επανω, οι μεγαλυτερες βιδες στο ντεκ που διευκολυνουν ακομη περισσοτερο το στησιμο και η λιγο καλυτερη γευση που παιρνω. Στα αρνητικα του, που βασικα ειναι ενα, αλλα σημαντικο, ειναι η ρυθμιση των υγρων. Δεν μπορω να καταλαβω τι ωθησε τον κατασκευαστη να βαλει ρυθμιση υγρων. Ο παλιος δε χρειαζοταν ρυθμιση υγρων γιατι ειχε και εχει υποδειγματικη τροφοδοσια με ολα τα στησιματα και υγρα. Ηταν κατι αχρειαστο που τον εκανε λιγο πιο περιπλοκο και δημιουργησε και τις δυσκολιες που προαναφερθηκαν (drip tip, ορατοτητα).

Απο εκει και περα διατηρει πολλα απο τα θετικα του παλιου, δηλαδη: απλος και ευκολος στη χρηση και τη συντηρηση, μηδεν διαρροες, ομορφος και με πολυ καλη γευση, ευελικτος στη γκαμα ατμισματος αφου θα ικανοποιησει με τη ρυθμιση του αερα και τον mtl ατμιστη αλλα και τον ατμιστη που θελει πιο αερατες τζουρες. Καλυπτει δηλαδη μεγαλο ευρος των διαφορετικων ειδων ατμιστων, αφηνοντας βεβαια εκτος τα ακρα, δηλαδη το πολυ σφιχτο mtl ατμισμα και το εντελως ντουμανιαρικο ατμισμα.

Τελος για καποια πραγματα που γραφηκαν η δικη μου εμπειρια ειναι η εξης: Δεν εχει περισσοτερο θορυβο απο τον παλιο, σαφως αν κλεισεις τον αερα κανει λιγοτερο θορυβο, οπως και ο παλιος. Οσες φορες τον γεμισα ποτε δεν τον αναποδογυρισα, δε χρειαζεται. Τον εχω γεμισει και με ανοιχτα τα υγρα χωρις να εχει διαρροες. Με ανοιχτα τα υγρα οι μια-δυο πρωτες τζουρες γουργουριζουν λιγο, και αυτο σταματαει με τις επομενες τζουρες, αλλα σαφως δε μιλαμε για διαρροη.

Τον προτεινω λοιπον σε ολους τους ατμιστες που θελουν εναν απλο στη συναρμολογηση, ευκολο στη συντηρηση, γρηγορο στο στησιμο, αξιοπιστο στη λειτουργια και συναμα ποιοτικο ατμοποιητη. Και σας πληροφορω οτι ενας τετοιος ατμοποιητης αποτελει στοχο και πολλων παλιων ατμιστων, οχι μονο των νεων οπως αστοχα αναφερεται απο καποιους. Αυτα τα ολιγα.  :)

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: ΚΛΩΝΟΙ ΤΟΥ DOGGYSTYLE 2Κ18
« Απάντηση #133 στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 22:10 »
Εγω το έγραψα πως το airflow λειτουργεί ως σημάδι για τα υγρα.
Δεν τον έχω, αλλά αφού το βαμβάκι ειναι πάνω από το airflow, λογικά με μια στροφή 90 μοιρών κλείνουν.
Τώρα αν το airflow ειναι σε τυχαία σημεία, τι να πώ...

Απ: ΚΛΩΝΟΙ ΤΟΥ DOGGYSTYLE 2Κ18
« Απάντηση #134 στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 22:11 »
Δεν μπορω να καταλαβω τι ωθησε τον κατασκευαστη να βαλει ρυθμιση υγρων. Ο παλιος δε χρειαζοταν ρυθμιση υγρων γιατι ειχε και εχει υποδειγματικη τροφοδοσια με ολα τα στησιματα και υγρα. Ηταν κατι αχρειαστο που τον εκανε λιγο πιο περιπλοκο και δημιουργησε και τις δυσκολιες που προαναφερθηκαν (drip tip, ορατοτητα).



Οταν γεμίζεις απο πάνω, όσο προσεκτικός και να είσαι, αν δεν γυρνάς ανάποδα στο κλείσιμο θα φας διαρροή κάποια στιγμή, σίγουρα.
Ο παλιός ο σκύλος δεν χρειαζόταν ρύθμιση υγρών για το λόγο του ότι όταν κλείνεις το τανκ δεν του δημιουργείς πίεση  με υγρό αλλά με αέρα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181589 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538234 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60459 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1523 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16708 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139242 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz