vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

508 επισκέπτες, 5 χρήστες
Ηρακλης, dkostas, camber, zamploutos, Jorge

Twitter

Zenith tank by Innokin

Αποσυνδεδεμένος lylian

  • *
  • 39
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #840 στις: Ιανουαρίου 04, 2019, 15:15 »
04/01/2019Τελικά χωρίς να κάνω τίποτα ξαφνικά σταμάτησε και σε μένα το σφύριγμα  :respect:

Εν τω μεταξύ δεν ξέρω αν έχει τύχει σε κανέναν σας αλλά πολλές φορές ο ατμο μου βγάζει μια μεταλλική γεύση κατά τη διάρκεια του ατμισματος (είναι καινούριος). Μήπως έπρεπε να τον έπλενα πρώτα? Είναι λίγο ενοχλητικό  :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 04, 2019, 21:02 από lylian »

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #841 στις: Ιανουαρίου 05, 2019, 08:06 »
Το αρχικό πλύσιμο είναι αυτονόητο σε όλους τους ατμοποιητές.

Το σφύριγμα, που έχουν παρατηρήσει κάποιοι χρήστες, μπορεί να οφείλεται σε υγρό που έχει εισχωρήσει ανάμεσα στα "δαχτυλίδια" της βάσης του airflow. Φυσάς τη βάση στις ανοιχτές οπές (απ' έξω προς τα μέσα) μερικές φορές και σκουπίζεις αυτό που βγαίνει ανάμεσα στα δαχτυλίδια. Με τον ίδιο τρόπο κάνεις το γρήγορο στέγνωμα της βάσης σε κάθε πλύσιμο.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #842 στις: Ιανουαρίου 05, 2019, 11:00 »
@  alexoyiorgis



Ειναι λιγες μερες τωρα που διαβαζω την παρουσιαση που εκανες για τον Zenith κ ειλικρινα θα σου πω οτι με βοηθησες απιστευτα πολυ!!! Σε ευχαριστω!  :respect: :respect:

Αυτον τον καταπληκτικο ατμοποιητη εκανα δωρο στην αδερφη μου κ ειναι παρα πολυ ευχαριστημενη!!!!  :yes: :yes:
Ατμισα για 3 ωρες για να δω πως αποδιδει κ ειλικρινα τον ερωτευτηκα απο το πρωτο ατμισμα!!!!

Πολυ ευκολος για τον οποιονδηποτε πιστευω ναι? Αγαπω τον πιο δροσερο ατμο κ ετσι με την αντισταση που εχει ηδη πανω
ειναι αψογος! Διαβασα αναλυτικα ολες τις οδηγιες κ ειδα πως κ ενας νεος ατμιστης θα μπορει ανετα να ξεκινησει με αυτον τον ατμοποιητη!! Ξεχασα να πω οτι κανενα σφυριγμα δεν εχω παρατηρησει κ ευτυχως γιατι θα με κυνηγουσε η αδερφη μου  :laugh1:
Κ να προσθεσω οτι δεν τον επλυνα κ δεν εχει καποιο θεμα η αδερφη μου που ατμιζει με αυτον  περιπου δυο μερες.


Nai_Ego

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #843 στις: Ιανουαρίου 05, 2019, 12:44 »
Ένα απ' τα πράγματα που μου έμειναν απ' τον Ρένο aka AresMares ήταν ότι ΟΛΑ αυτά που βάζουμε στο στόμα μας τα έχουν πιάσει κάποια χεράκια στο εργοστάσιο. Από τότε αγχώνομαι και μόνο στην ιδέα. Όταν μαζέψεις 30-40€ σκέψου έναν καθαριστή υπερύθρων, είναι άψογοι (και κάνουν και για γυαλιά, DVDs κτλ). Αλλιώς...πλυντήριο πιάτων!

 :offtopictelos:

Αποσυνδεδεμένος lylian

  • *
  • 39
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #844 στις: Ιανουαρίου 05, 2019, 15:58 »
Παιδιά εγώ με την 0.5 (προεγκατεστημενη) έβαλα υγρό beardvape the one - strawberry donut σε αναλογία 50-50 και μου αλλοιωσε την γεύση ήδη από την πρώτη ημέρα(3 ml ατμισα) και υποτιθεται ότι οι 0.5 είναι πιο ανθεκτικές στα υγρά -σιροπια έτσι δεν είναι ;
Λέτε να έτυχε να είναι ελατωματικη επειδή ήταν της συσκευασίας ; η να φταιει το υγρό;
Να αναφέρω ότι με το ναυτιλο μινι ειχα όμοιο θεμα , έβαζα καινούρια αντίσταση και με το ίδιο υγρό σε 1 μέρα με 3 ml ατμισματος παθαινε το ίδιο και έτρωγα και καμενο το έχω αναφέρει και σε παλαιότερο post όταν ακόμα δεν είχα τον Zenith. Πάντως απανωτές τζουρες δεν έκανα ούτε άφηνα άδειο το τανκ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 05, 2019, 16:06 από lylian »

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #845 στις: Ιανουαρίου 05, 2019, 16:49 »
Όταν μαζέψεις 30-40€ σκέψου έναν καθαριστή υπερύθρων, είναι άψογοι (και κάνουν και για γυαλιά, DVDs κτλ). Αλλιώς...πλυντήριο πιάτων!
Υπερήχων μεγάλε..

Nai_Ego

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #846 στις: Ιανουαρίου 05, 2019, 18:37 »
Σωστά, ultrasonic! Ας όψεται μία κουβέντα που είχα πριν...

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #847 στις: Ιανουαρίου 05, 2019, 19:00 »
[member=22612]lylian[/member], θέλει περισσότερο αέρα ακόμα. Και επιμηκύνεις λίγο ακόμα το ρούφηγμα αφού αφήσεις το fire.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #848 στις: Ιανουαρίου 06, 2019, 10:42 »
Σωστά, ultrasonic! Ας όψεται μία κουβέντα που είχα πριν...
Ετσι ακριβως γιατι  στο pm με διορθωσες κ μου ειπες υπερηχων!!!!!!! :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος pany07

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
  • if at first you don't succeed...
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #849 στις: Ιανουαρίου 27, 2019, 13:15 »
Εάν το φαινόμενο εμφάνισης μη ατμοποιημένου υγρού στο στόμιο του tank και κατ' επέκταση στο επιστόμιο κι εν τέλει στο στόμα, ονομάζεται υπερτροφοδοσία, τότε μου συμβαίνει συνεχώς σ' ένα D22 2ml που έχω. Πως αντιμετωπίζεται;

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #850 στις: Ιανουαρίου 27, 2019, 13:27 »
Δοκίμασε να ανεβάσεις λίγο τα βατ.

Sent from better smart phone than yours


Αποσυνδεδεμένος pany07

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
  • if at first you don't succeed...
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #851 στις: Ιανουαρίου 27, 2019, 19:25 »
Ευχαριστώ.
Βελτιώθηκε ουσιαστικά η κατάσταση. Να δούμε κι αν απαλειφθεί.

Nai_Ego

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #852 στις: Ιανουαρίου 27, 2019, 20:20 »
Δοκίμασε επίσης να αφήνεις το fire button λίγο πριν σταματήσεις να ρουφάς.

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #853 στις: Ιανουαρίου 27, 2019, 22:45 »
Ευχαριστώ.
Βελτιώθηκε ουσιαστικά η κατάσταση. Να δούμε κι αν απαλειφθεί.
Θα σου προτείνω επίσης αν είσαι νέος ατμιστής να παρατηρείς λίγο τις τζούρες σου, γιατι καθώς περνάει ο χρόνος και συνηθίζεις τον ατμό , υπάρχει πιθανότητα να ρουφάς πιο δυνατά με αποτέλεσμα να ανεβάζεις υγρά ασυναίσθητα.
Αυτό μπορείς να το περιορίσεις ανοίγοντας λίγο παραπάνω τον αέρα απο τον ατμοποιητή σου.



Δοκίμασε επίσης να αφήνεις το fire button λίγο πριν σταματήσεις να ρουφάς.
Ανάποδα το λες ;)

Αποσυνδεδεμένος lylian

  • *
  • 39
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #854 στις: Ιανουαρίου 30, 2019, 12:29 »
Παιδιά καλησπέρα . Εγώ εδώ και καιρό έχω το εξής θέμα.  Έχω μεταλλικη γεύση. Όχι μόνο στην αρχή του ατμισματος με κάθε νέα αντίσταση αλλά ΜΟΝΙΜΗ Όσες τζουρες και να κάνω ο,τι υγρό και να βάλω. Δεν καιω τις αντιστάσεις, τις ποτίζω πάντοτε πολύ καλά και περιμένω άρα δεν φταίει αυτό. Παιδιά είναι απαίσιο. Μου αλλοιωνει τη γευση του υγρού και μου έρχεται αηδία. Με κάποια υγρά δεν έρχεται πολύ,με αλλα περισσότερο και...μπορω να πω βρωμαει  :)) ... Τον διμελο 22αρη εχω και μόλις έναν μήνα...έχω στενοχωρηθει.  Είχε κανείς παρόμοιο θέμα; Πως το λύσατε;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172303 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276745 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15419 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9416 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43268 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35859 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559518 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182780 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10742 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364