vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

101 επισκέπτες, 4 χρήστες
zamploutos, Jorge, tibolaso, yorgoss

Twitter

Εργαλεία ανάμιξης υγρών.

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Εργαλεία ανάμιξης υγρών.
« στις: Σεπτεμβρίου 11, 2012, 19:20 »
Καλησπέρα.
Όσοι από εμας ανακατεύουμε υγρά σίγουρα θα έχουμε και ένα μικρο εργαστήριο απο πίσω ώστε να κάνουμε τι ζωή μας ποιο εύκολη.
Μπουκαλάκια, δοσομετρητές, σύριγγες, κομπιουτεράκια, ετικέτες οτιδήποτε.

Θα ήθελα να διαβάσω τι εχει ο καθένας σας πως τα χρησιμοποιεί πως τα καθαρίζει ή αποστειρώνει και αν θέλει μας λέει και πως τα αποθηκεύει.
Να πάρω ιδεες περισσότερο αλλά και για να ανταλλάξουμε απόψεις.


Η κάθε απάντηση θα πρέπει να είναι του στυλ.
Εργαλεία -  σύριγγες μπουκαλάκια κλπ.
Χρήση - βάζω τι σύριγγα μεσα στο μπουκαλάκι και ρουφάω ολο το υγρό  :))
Καθαρισμός - νερο βρύσης
Αποθήκευση - στο μπαλκόνι κρεμασμένα με μανταλάκια :P



Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εργαλεία ανάμιξης υγρών.
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2012, 19:36 »
Εργαλεία -  πλεον μονο ογκομετρικο σωληνα,καλαμακια (για αναδευση) και μπουκαλακια
Χρήση - τις συριγγες κλπ τις εχω καταργησει (παλια τις χρησιμοποιουσα). Τωρα ενα ενα τα συστατικα που θελω στον ογκομετρικο, αναδευση με το καλαμακι για λιγη ωρα και μετα σε μπουκαλακι
Καθαρισμός - νερο βρύσης.. αλλα για αρκετη ωρα και μετα σκουπισμα με χαρτι υγειας μεσα εξω
Αποθήκευση - σε συρταρι κανονικα.. αλλα οταν βαριεμαι τα βαζω σε ενα καλαθι που εχω διαφορα ατμιστικα (αρωματα,υγρα κλπ). Το καλαμακι το πεταω :)

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εργαλεία ανάμιξης υγρών.
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2012, 19:51 »
Λοιπόν ομορφάντρα μου(εσύ μας το λες στο προφίλ) ;D καλησπέρα . ;) ;)

Εργαλεία¨.   Σύριγγα - πλαστικά μπουκαλάκια με βελόνα  και οποσδήποτε γυαλιά πρεσβυωπίας.

Κατασκευή. Φοράω τα γυαλιά ανακατεύω σα φραπέ το μπουκάλι με σκέτη βάση 50-50 παίρνω μία ποσότητα με τη
                    σύγιγγα βάζω στο πλαστικό μπουκαλάκι και αν δε γεμίσει επαναλαμβάνω άπαξ.Βγάζω τα γυιαλιά
                    πρεσβυωπίας. :yes:

Χρήση      ..Ξαναφοράω τα γυαλιά πρεσβυωπίας παίρνω το πλαστικό μπουκαλάκι και αφού βγάλω το drip tip από
                  τον ce4 crystal γεμίζω με τη βελόνα.Ξαναβγάζω τα γυαλιά πρεσβυωπίας και ατμίζω.  :yes:

Καθαρισμό. Στο νιπτήρα του μπάνιου με νερό της βρύσης, :yes:

Υ.Γ. Ατμίζω σκέτη βάση 50-50 χωρίς νικοτίνη και αρώματα και έχω περιορίσει κατά πολύ τις κινήσεις για την
      κατασκευή υγρού άτμισης. :bye: :bye: :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: Εργαλεία ανάμιξης υγρών.
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2012, 19:58 »
 Από εργαλεία .σύριγγες των 10μλ για μετάγγιση βάσεων και του ενός χωρισμένη σε 100 μονάδες για μεταγγίσεις  ακριβείας στα αρώματα,   μπουκάλια των 100μλ από βάσεις που έχουν τελειώσει για να κάνω ποσότητες 20-40 μλ 
 
Καθαρισμός με απλό ξέπλυμα σε ελαφρά ζεστό νερό   και πέταμα τα μπουκάλια όταν αδειάσει κάποιο καινούριο και τις σύριγγες όταν δεν είναι πλέων ευανάγνωστη η διαβάθμισή τους
 
Αποθήκευση σε 2 κουτιά από αυτά που μου έχουν έρθει με τις παραγγελίες στο πάνω μέρος της βιβλιοθήκης , για να μην τα φτάνει κανένα από τα πιτσιρίκια ( ανίψια μου )
 
Απολύμανση με την αυστηρή έννοια δεν κάνω τουλάχιστον όσο κάνω νικοτινούχα υγρά, γιατί έχω την αίσθηση ότι μέσα σε νικοτίνη δεν ζουν και πολλά παθογόνα
 
Η ΠΑΡΑΠΆΝΩ ΆΠΟΨΗ ΕΙΝΑΙ ΜΗ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΥΙΟΘΕΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ   
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 294 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 229 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282640 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66968 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175358 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314041 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14880 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125602 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94448 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4569 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix