vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

115 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, nuts, mathimatikos1966, Blackwolf

Twitter

Κλώνοι του Kayfun Prime

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #630 στις: Μαΐου 12, 2018, 13:12 »
Καλημέρα, Σε υγρά 70vg/30pg φαίνεται σαν να ξεμένει στην πορεία από τροφοδοσία και συνεχώς ανοίγω επιπλέον. Έτσι φτάνω λίγο πριν το πλήρες ξεβίδωμα; Συμβαίνει και σε εσάς ή κάνω κάτι λάθος;
Σε υψηλής αναλογίας VG υγρά, αφού περάσεις το βαμβάκι στην αντίσταση, "χτένισε" με το κατσαβιδάκι τις άκρες του βαμβακιού καλά ώστε να αφρατέψουν. Δεν χρειάζεται μεγάλη ποσότητα, ώστε η VG να μπορεί να το διαποτίσει και να κάνει την δουλειά του το τριχοειδές φαινόμενο. Μετά, κάθισέ τες στην θέση τους διπλώνοντας ώστε να μπει πρώτα η άκρη του φυτιλιού και κατόπιν, σιγά κ με όσο πατάει η γάτα κινήσεις, ακούμπησέ το , αλλά χωρίς να το στουμπώσεις.
Δες και κανένα βιντεάκι στο youtube. Συνήθως χρησιμοποιούν παρόμοιας αναλογίας υγρά γκουρμέ υγρών (να τα προμοτάρουν κιόλας). 

Αποσυνδεδεμένος estorial

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #631 στις: Ιουνίου 06, 2018, 11:29 »
Είμαι σίγουρος ότι θα έχει αναφερθεί.

Χθες πήγα και πήρα τα orings του αυθεντικού και τα άλλαξα.
Σταμάτησε να μου βγάζει υγρά στον πόλο, να κάνει μπουρμπουλήθρες μετά από αναπλήρωση, έφτιαξε κει η τζούρα του, σταμάτησε να χάνει λάδια το αυτοκίνητο και σώθηκαν τα πάντα στην Κίνα.

Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #632 στις: Ιουνίου 07, 2018, 17:15 »
Και σε μένα έχει συμβεί αυτό ... Παρ'ολ'αυτά δεν έχω βρει ακόμα το σωστό βαμβάκωμα για παχύρρευστα υγρά.

Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #633 στις: Ιουνίου 17, 2018, 18:15 »
Καλησπέρα, θα μπορούσε κάποιος να μου πει πως είναι η τζούρα του prime σε σύγκριση με sxk doggy στο φουλ ανοιχτό και οι δύο; Πιο χαλαρή, πιο σφιχτή; Επίσης, είναι smooth ο αέρας;

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #634 στις: Ιουνίου 17, 2018, 21:02 »
Οι αριθμοί λένε πως η εισαγωγή αέρα κάτω από την αντίσταση για τον μεν Doggy είναι 1.6mm, για τον δε  Prime η μεγαλύτερη (6η) ρύθμισή του, του δίνει 2.00mm. Στην πράξη ο KF είναι (θα έλεγα αισθητά) πιό σφιχτός. Και είναι λογικό, καθώς αυτός σχεδιάστηκε για καθαρόαιμος MTL από την αρχή, ενώ ο σκυλάκος υπέστη παρθενοραφή από την SXK για να πολιτογραφηθεί "σφιχτούτσικος".
Μέχρι εκεί μπορώ να μιλήσω αντικειμενικά. Εγώ λέω πως είναι οκ η τζούρα του, αλλά μόνο αν τον δοκιμάσεις μπορούμε να συμφωνήσουμε (ή διαφωνήσουμε).

Αποσυνδεδεμένος knstn

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #635 στις: Ιουνίου 17, 2018, 22:41 »
Και σε μένα έχει συμβεί αυτό ... Παρ'ολ'αυτά δεν έχω βρει ακόμα το σωστό βαμβάκωμα για παχύρρευστα υγρά.
Νομίζω οτι είναι το αρκετό ξάσιμο του βαμβακιού, έτσι ώστε να μείνει λίγος όγκος απο δαύτο. Επίσης σε συνδυασμό με τέρμα ανοιχτά υγρά (2,5 στροφές; ) μπορεί να βοηθήσει.
Αν και πάλι τίποτα, αφού βάλεις το βαμβάκι και βρέξεις με υγρό, πριν κλείσεις, πάρε μια βελόνα, και πέρνα τη ευθεία-κάθετα απο πάνω προς τα κάτω, έτσι ώστε να περάσει μέσα απο τις τρύπες τροφοδοσίας.

Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #636 στις: Ιουνίου 17, 2018, 22:53 »
Οι αριθμοί λένε πως η εισαγωγή αέρα κάτω από την αντίσταση για τον μεν Doggy είναι 1.6mm, για τον δε  Prime η μεγαλύτερη (6η) ρύθμισή του, του δίνει 2.00mm. Στην πράξη ο KF είναι (θα έλεγα αισθητά) πιό σφιχτός. Και είναι λογικό, καθώς αυτός σχεδιάστηκε για καθαρόαιμος MTL από την αρχή, ενώ ο σκυλάκος υπέστη παρθενοραφή από την SXK για να πολιτογραφηθεί "σφιχτούτσικος".
Μέχρι εκεί μπορώ να μιλήσω αντικειμενικά. Εγώ λέω πως είναι οκ η τζούρα του, αλλά μόνο αν τον δοκιμάσεις μπορούμε να συμφωνήσουμε (ή διαφωνήσουμε).
Ευχαριστώ! Λίγο περίεργο μου φαίνεται πάντως που, ενώ έχει μεγαλύτερη οπή (και στο ντεκ απ' ό,τι φαίνεται), είναι πιο σφιχτός... Μήπως υπάρχει διαφορά από κλώνο σε κλώνο ή σε αυθεντικό; 'Οχι ότι θα με χαλάσει η πιο σφιχτή τζούρα, απλά παραξενεύομαι :tongue_smilie:

Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #637 στις: Ιουνίου 25, 2018, 22:25 »
'Εχω στην κατοχή μου πλέον τον και τον prime, αυθεντικό να διευκρινίσω, αλλά μιας και πόσταρα εδώ τις απορίες μου είπα να το συνεχίσω στο ίδιο μέρος σε περίπτωση που τις έχει και κάποιος άλλος. Φαντάζομαι τα σημεία που θα αναφερθώ (τζούρα - γεύση - αέρας) δεν έχουν μεγάλες διαφορές μεταξύ κλώνων και αυθεντικού.

Οι παρατηρήσεις μου λοιπόν έχουν ως εξής: 'Οσον αφορά τον αέρα, θα έλεγα ότι στο τέρμα ανοιχτό και οι δύο μου φαίνονται παρόμοιοι. 'Ισως ελάααχιστα πιο σφιχτός ο prime, αλλά μπορεί να είναι και η ιδέα μου. Γενικά η τζούρα είναι του prime είναι ελαφρώς πιο smooth και από θόρυβο είναι πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα. Τέλος στη γεύση νομίζω υπάρχει ξεκάθαρη διαφορά υπέρ του prime. Αυτά έιχα να πω, δε θέλω να το κουράσω . Είναι ένας αξιόλογος ατμοποιητής και έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος! ;D

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #638 στις: Νοεμβρίου 27, 2018, 20:06 »

 Υπέροχος ο κλώνος της SXK,παίζει φανταστικά ακόμα και με fused clapton, όμως πάλι έκανα γκάφα. Προφανώς δεν λάδωσα τα orings, για κάποιο λόγο που δεν κατάλαβα και ο ίδιος εβαλα το μεταλλικό τανκ και αυτό πλεον δεν βγαίνει με τίποτα! Θέλω απελπισμένα να βάλω το γυαλινο ρε γμτ :D Καμιά λύση παίζει;

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #639 στις: Νοεμβρίου 27, 2018, 20:11 »
Γαντια μιας χρήσης

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #640 στις: Νοεμβρίου 27, 2018, 20:18 »
Γαντια μιας χρησης ναι.

Αν δεν εχεις πας νιπτήρα και αφου ξεφγαλεις με νερο οτι θες να λυσεις (να μην εχει υγρα και γλυστραει) δοκιμασε να το πιασεις με το σφουγγάρι που πλενουμε τα πιατα. Απο τη κιτρινη πλευρά τη μαλακη οχι τη σκληρη τη πράσινη (κλασσικο πράσινο-κιτρινο σφουγγάρι  ;D  )
Και σαπουναδες να εχει το σφουγγαρι πιανει  ;D

Αν εχεις γαντια μιας χρησης ομως ακομη καλυτερα, μια και εξω!

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #641 στις: Νοεμβρίου 27, 2018, 20:24 »
Η κατάψυξη ...


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #642 στις: Νοεμβρίου 27, 2018, 20:29 »
Συμφωνώ με τον από πάνω. Το έχω πάθει & γω. Μόνο αφού καταψύχτηκε (καμιά ωρίτσα) μπόρεσα να τον λύσω χωρίς να χρειαστεί τόση δύναμη ώστε να φοβηθώ μην παραμορφώσω το τανκ.

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #643 στις: Νοεμβρίου 27, 2018, 20:33 »
Παράθεση
 Γμ
 Τα γάντια δεν κάναν τίποτα. Πάμε κατάψυξη

Αποσυνδεδεμένος JohnT

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #644 στις: Νοεμβρίου 27, 2018, 20:50 »
Βαζεις το πενσακι απο πανω εκει που γεμιζεις και το πιανεις προσεκτικα μην φτασεις γυαλι. Απο κατω το χερι σου. Το πενσακι λειτουργει σαν μοχλος και ξεβιδωνει πανευκολα. Απλα την επομενη φορα μην το σφιξεις πολυ για να το λυνεις ευκολα. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 326 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21699 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283092 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208954 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67557 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175766 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125932 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4820 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix