vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

299 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, gfilip, Milarepa, FaniFox, vougiouklakis, antre, camber

Twitter

VandyVape Mesh RDA

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VandyVape Mesh RDA
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 02, 2017, 12:42 »
Ήρωας... :bow:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VandyVape Mesh RDA
« Απάντηση #16 στις: Οκτωβρίου 05, 2017, 08:50 »
Έφτασε και η δικιά μου στιγμή αργά χθες το βράδυ να δοκιμάσω τον mesh RDA...
To στήσιμο παιχνιδάκι με την έτοιμη λωρίδα mesh ss316 που είχε μέσα ο ατμοποιητής πακέτο απλά την κόντινα λιγάκι γιατί μου φάνηκε αρκετά μεγάλη.Το triade που έκανα το στήσιμο έδειχνε 0,18Ω(αγαπημένο νούμερο).Το μέγα λάθος που έκανα όμως και φάνηκε αργότερα όταν φούσκωσε το βαμβάκι είναι οτι χρησιμοποίησα cotton bacon και οτι το στούμπωσα αρκετά γιατί φοβόμουν για τυχόν hot spots (αν έχεις φάει καψούλι απο mesh,ξέρεις...).Scotish style την επόμενη και οργανικό...
Υγρά της δοκιμής ήταν 2 shake n vape της VnV (gummy bear φράουλα και καρπούζι)που παίζω σε όλους τους dripper μου τις τελευταίες μέρες.Χωρίς υπερβολή πρέπει να χρειάστηκα πάνω απο 5ml για να ποτίσει καλά το βαμβάκι ,90watt στο mod και πάμε ...
Ν Τ Ο Υ Μ Α Ν Ι...απίστευτη παραγωγή ατμού,λογικό θα πει κάποιος μεγαλύτερη επιφάνεια ...
Στα της γεύσης τώρα...Το mesh δίνει έναν ξερό τόνο στα υγρά αυτά,σαν κεραμεικό αλλά όχι ακριβώς,είχε και λίγο μέταλλο μέσα :)) .Χάνουν πάρα πολύ σε σχέση με κάποιον dripper με βαμβάκι είναι αρκετά επίπεδα,εξαφανίζει τα layers που λέμε.Μπορεί να μην του ταιριάζουν τα συγκεκριμένα...τι να πω,θα δείξουν οι επόμενες δοκιμές,με κρεμώδη κυρίως υγρά.
Είχα έντονο πρόβλημα με το στέγνωμα του βαμβακιού συνέχεια και ξόδεψα αρκετά ml υγρών.Στέγνωνε επιφανειακά το βαμβάκι όλη την ώρα αλλά είμαι σίγουρος οτι είναι απο λάθος δικό μου το πρόβλημα αυτό επειδή το στούμπωσα.

Απο αύριο με σωστό βαμβάκωμα και σε bf mode τα περισσότερα.Κρατάω την απίστευτη ευκολία να στηθεί και την προσοχή που θέλει στο βαμβάκωμα.Το μόνο που μένει είναι να δω αν και γευστικά μου κάτσει καλά.Στα συν οτι μπορεί να λειτουργήσει και με κανονικά σύρματα αν δεν μου κάτσει γευστικά το mesh.

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VandyVape Mesh RDA
« Απάντηση #17 στις: Οκτωβρίου 05, 2017, 12:00 »
Και εγώ cotton bacon βάζω και μου βγαίνει πάντα κάπως συμπιεσμένο.
Δοκίμασα με rayon αλλά δεν "στέκεται στο ύψος του".
Δηλαδή τι θα ήταν καλύτερο;
Δεν ξέρω ακόμα αν μου κάνει σαν ατμοποιητής, σίγουρα όμως δεν ταιριάζει στον εξοπλισμό μου (μοντάκια και μπαταρίες ένα κλίκ πριν το λαμπάδιασμα).
Τελικά του έσφιξα λίγο τα λουριά, έκοψα το mesh σε πλάτος όσο η μισή σχισμή του ποστ και μιά ιδέα λιγότερο, έβαλα την μιά άκρη τέρμα δεξιά και την άλλη απέναντι τέρμα αριστερά, βγήκε κάτι σαν Λ οπτικά από το πλάι και 0.36 Ω. Αφού πυρώσω λίγο το mesh ξεβιδώνω την μία άκρη, ανασηκώνω, περνώ το βαμβάκι και ξαναβιδώνω. Τώρα τα πράγματα είναι σαφώς καλύτερα θα βάλω όμως στο πρόγραμμα ένα squonk mod γιατί χωρίς αυτό πιστεύω τα αρνητικά του είναι περισσότερα από τα θετικά.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VandyVape Mesh RDA
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 05, 2017, 12:44 »
Eγώ έχω αρκετά squonk αλλά είπα να δοκιμάσω σε dripping mode για αρχή για να δω διάφορα πραγματάκια και εκ του αποτελέσματος καλά έκανα.Απλό γιαπωνέζικο οργανικό θα δοκιμάσω στο καινούργιο μου στήσιμο και θα είναι σίγουρα σε BF mode

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: VandyVape Mesh RDA
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 05, 2017, 14:39 »
Εγώ πάντως με mesh σε όλο το πλάτος και ko gen do δεν πήρα ξερό τόνο ή μεταλλίλα στα υγρά που ατμίζω συνήθως. Αντιθέτως η γεύση ήταν ζουμερή και δροσερή. Τώρα για παράδειγμα κάνω μια δικιά μου φράουλα με ethyl maltol και είναι πιπίλα...
Από vnv έχω πάρει το strawberry ice cream αλλά θέλει ωρίμανση ακόμα για να το ατμίσω.


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VandyVape Mesh RDA
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 05, 2017, 14:53 »
Δεν είχες καθόλου μεταλλίλα?!?!!?Το έκαψες το mesh όπως στους meshaτους τους κανονικούς του άτμο?!?!
Εγώ το έβαλα και είδα οτι πυρώνει μόνο...έκανα βλακεία?Μου είπαν οτι δεν χρειάζεται :dontknow:

Το παγωτάκι της VnV πιο πολύ γρανιτούλα κινηματογράφου μου φέρνει εμένα μέχρι στιγμής :laugh1: Σίγουρα θέλει πιο πολύ ωρίμανση το συγκεκριμένο

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: VandyVape Mesh RDA
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 05, 2017, 15:03 »
Δεν το έκαψα με φλόγιστρο, του έριξα όμως μερικά γερά dry burn.
Το υγράκι της vnv το άτμισα στο μαγαζί πριν το πάρω. Αν εξαιρέσεις ότι μου έβγαζε πολύ έντονη τη βανίλια, κατά τα άλλα συμπαθητικό μου φάνηκε.

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: VandyVape Mesh RDA
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 06, 2017, 14:17 »
  • έχει και κανονικό pin - πόλο?
  • αν ναι είναι μακρύς; είναι fixed?  

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VandyVape Mesh RDA
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 06, 2017, 14:25 »
Αν τον δοκιμάσει κανείς με Kanthal mesh οπότε θα έχει και διαφορετικά Ohm οπότε και χαμηλότερα watt  ας μας πεί τι παίζει.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VandyVape Mesh RDA
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 06, 2017, 14:31 »
  • έχει και κανονικό pin - πόλο?
  • αν ναι είναι μακρύς; είναι fixed?  
1.Ναι
2.Κανονικός όπως  σε όλους τους ατμοποιητές της vandy vape.Σε mech μια χαρά παίζει πάντως.

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VandyVape Mesh RDA
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 26, 2017, 12:34 »
Για πες θα μου βάλει τον Wasp nano στον πάγκο πως τον βλέπεις μετά απο χρήση αξίζει

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VandyVape Mesh RDA
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 26, 2017, 13:02 »
Ο wasp είναι αδυναμία μου αλλά δεν μπορείς να τους συγκρίνεις.Άλλα στησίματα,αέρα ο ένας και άλλα ο άλλος.
Ο mesh rda είναι κάτι το διαφορετικό και αξίζει να πειραματιστείς μαζί του.Σαν εμπειρία θα τον συνιστούσα αξίζει.

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VandyVape Mesh RDA
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 26, 2017, 13:17 »
Κατάλαβα τρεις τέσσερης μέρες παιχνίδι μαζί του και επιστοφή στον wasp  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VandyVape Mesh RDA
« Απάντηση #28 στις: Οκτωβρίου 26, 2017, 13:26 »
Όχι ρε συ,έχει ψωμί πολύ ο συγκεκριμένος συν οτι μπορείς να βάλεις και κανονικά coils.
Εγώ σκέψου μόνο με SS mesh τον έχω δοκιμάσει και κανονικά SS fused coils για να δω διαφορές.Η συσκευασία έχει μέσα και ni80 mesh και kanthal και ούτε καν τα έχω ανοίξει.
Το μόνο σίγουρο είναι οτι θέλει αρκετά dry burn στην αρχή πριν βαμβακώσεις αλλιώς θα σου έρχεται μια περίεργη μεταλλίλα στο στόμα.

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VandyVape Mesh RDA
« Απάντηση #29 στις: Οκτωβρίου 26, 2017, 16:17 »
Eυχαρηστώ για της γρηγορες απαντήσεις σου  :respect: 
 
Αντε τώρα να 'ερθει

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207673 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64805 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173706 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312018 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93302 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14521 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias