vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

115 επισκέπτες, 10 χρήστες
radios, Milarepa, ZoeM, Buliwyf, Parolos, funes, John K, ipomonias, marauder800, tibolaso

Twitter

Fodi F2 από την Hcigar

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #960 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 15:26 »
Ας δακρυζει. Η γεύση του, αποζημιωνει. Τον έχω σαν βασικό ατμο/η 24/7 και δε σκοπεύω να τον αλλάξω. Με 35 άρι σύρμα στηνω και είμαι ικανοποιημένος. Προσδοκω σε f2v2.
~E L E H C O N~

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #961 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 16:29 »
μπορεις να ανεβασεις καμμια φωτο απο το στησιμο που κανεις?

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
Αν και δε θα καταλάβεις πολλά από τη φώτο, εδώ είναι ο δικός μου
0.40 kanthal, 6.5 σπείρες λίγο τραβηγμένες, 2.5mm πηνίο. Το πηνίο είναι λίγο λοξά σε σχέση με τις δύο τρύπες που κατεβάζουμε το βαμβάκι ώστε να σχηματίζει με αυτές ένα ελαφρό Ζ. Είδα ότι δουλεύει καλύτερα έτσι, μη με ρωτήσετε το λόγο, δε το γνωρίζω γιατί συμβαίνει αυτό. Στη φώτο δε φαίνεται καλά γιατί έχουν φουσκώσει ήδη τά βαμβάκια. Το βαμβάκι στο συγκεκριμένο στήσιμο είναι coton bacon, να περνάει χωρίς ζόρι από την αντίσταση και πολύ αφράτο. Χρησιμοποιώ συχνά και koh gen do με διαφορετική όμως διαχείριση του από το προηγούμενο. Χώρισμα του αρχικού pad στη μέση ώστε να προκύψουν δύο ίδια pad αλλά με το μισό πάχος του αρχικού και στη συνέχεια κόψιμο της λωρίδας πού θέλω και φυτίλιασμα της απαλά μέχρι να πάρει κυκλικό σχήμα. Το στήσιμο πού βλέπετε είναι ήδη 2.5 ημερών και δεδομένου ότι το υγρό είναι το smoke της after8 που θα έπρεπε σε αυτό το χρονικό διάστημα να έχει κάνει βαμβάκι και αντίσταση μαύρα, τα πάντα στέκονται αξιοπρεπεί και καθαρά :) Αέρας στις 3 με 4 τρύπες (ανάλογα τα κέφια ) και τύφλα να έχει το τσιγάρο
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 08, 2016, 16:34 από truckman »

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #962 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 16:59 »
Πάω για τους τρεισήμισι μήνες πλέον στην κατοχή μου και από την πρώτη στιγμή είναι ο καθημερινός μου. Έχει πλέον φάει πολλά στησίματα και γεμίσματα, με δεδομένο ότι κάνω καθημερινά 6-8ml υγρό. Μου έχει πέσει δυο φορές κάτω δεμένος μαζί με το μοντ και δεν έχει πάθει τίποτα (το θεωρώ κωλοφαρδία). Ακόμη έχει πάνω όλα τα μαμά o-ring που φαίνονται σαν καινούργια. Η καμπάνα είναι το ίδιο σφικτή με όταν τον αγόρασα. Διαρροές δεν είχα, εκτός από μια δυο φορές όταν τον παραγέμισα, δάκρυα από τις εισαγωγές του αέρα. Τον πλένω τακτικά μετά από τρεις περίπου αλλαγές αντίστασης και πάντα πριν αλλάξω γεύση. Στα πολύ θετικά του, πέραν τον άλλων, ότι μπορείς ανά πάσα στιγμή να ελέγχεις βαμβάκι και αντίσταση. Στο σπίτι ατμίζω και σε Le Magister και NarDa drippers διαφορετικές γεύσεις από αυτή που έχω στον Fodi. Δεν σας κρύβω περίμενα πως κι πως τον Goblin V3 (έχω τον V2) για μια εναλλακτική για έξω, όμως έχω πάθει μεγάλη ζημιά μετά τη χρήση των Fodi και Le Magister οποίον ατμοποιητή και αν δοκίμασα μου φαίνεται πολύ άγευστος. Πριν λίγες μέρες μετά την απογοήτευση και με τον νέο Goblin παρήγγειλα δεύτερο Fodi.

Αποσυνδεδεμένος thekal

  • **
  • 272
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #963 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 17:11 »
Εαν σας τρώγονται τα o-ring τσεκάρετε τη καμπάνα, μήπως εχει κανένα γρεζακι στις τρυπες, η μήπως είναι κοφτερές οι άκρες τους.
Εαν ειναι ss άβαφτο, λίγο τρίψιμο με ψιλό ντουκοχαρτο μπορεί να το διορθώσει.

Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #964 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 17:11 »
Εγω εχω τον Fodi με τις δυο αντιστάσεις για πνευμονικές. Εχει πολυ καλη γεύση και δεν σε κουράζει σε αντίθεση με τον Limitless plus που τραβάς μια και μπουχτιζεις . Διαρροές ομως εχω οταν τον βάζω ξάπλα ή στο καλάθι της μηχανης μεχρι να φτάσω στην δουλεια μου, αλλα η γεύση του με αποζημιώνει. Λιγο δύσχρηστη η μικρη τάπα όταν τον γεμίζω αυτο θα πρεπει να προσέξουν σε μελλοντική αναβάθμιση του. Τον είχα βρει σε flash sale στα 14,1 € πολυ καλη αγορά πιθανόν αργότερα να παρω ακομα εναν αν βάλουν παλι καμία έκπτωση ..


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος Popolaros

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #965 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 17:15 »
διαροες εχει και ο φριτεζας ,δεν ξερω αν εχει βρει καπια λύση σε αυτο 

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #966 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 17:30 »
Φίλε truckman,  στα πόσα βατ ατμιζεις με αυτό το στήσιμο;

Στάλθηκε από...


Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #967 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 17:31 »
Στα 18

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #968 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 17:58 »
Να τονίσω πως οι διαρροές είναι στο πλάι όταν τύχει μέσα στο τσαντάκι. Όρθιος δε κάνει τίποτα. Εννοείται πως αραιά και που μαζεύω τους υδρατμούς της καμπάνας.

Αποσυνδεδεμένος hlias bax

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #969 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 19:38 »
καλησπερα σε ολους, εχω τον fodi f2 δυο ημερες, πολυ αξιοπρεπης ατμοποιητης σε σχεση με avokado κ.τ.λ,αν εβαζα βαθμο απο 1-100 θα επερνε ανετα 70-80.η μονη διαφορα απο avokado που τον εχω, ειναι κατασκευαστικα λιγο πιο φτωχος, αλλα μην φανταζεστε τιποτα τρελες διαφορες.με 26ρι συρμα 7-8 σπιρες, γυρω στα 1 ομ αντισταση, 11.5w στο pico, ειναι μια χαρα, οπως θελουμε πιστευω οι πιο παλιοι ατμιστες. απο σφιχτη aspire τζουρα, εως απλη πνευμονικη, με ανοιχτες τις τρυπες αερα. εχει ενα ζορι,σχετικο αυτο φυσικα, σε πιο πολλη pg. εχω υγρο hallo και εχει οκ γευση αλλα δεν δινει οπως σε 50-50, η σε 70-30.πιστευω ειναι απο τις πιο καλες αγορες σε σχεση, ατμοποιητη και κοστους αγορας.στα μονα μειον ειναι πιστευω η ταπα αναπληρωσης υγρου- η χωρητικοτητα υγρου-και το ορινκ της καμπανας. αν γινει καποια διορθωση σε αυτα θα εβαζα 100.

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #970 στις: Οκτωβρίου 09, 2016, 00:04 »
Αν και δε θα καταλάβεις πολλά από τη φώτο, εδώ είναι ο δικός μου (Image removed from quote.)
0.40 kanthal, 6.5 σπείρες λίγο τραβηγμένες, 2.5mm πηνίο. Το πηνίο είναι λίγο λοξά σε σχέση με τις δύο τρύπες που κατεβάζουμε το βαμβάκι ώστε να σχηματίζει με αυτές ένα ελαφρό Ζ. Είδα ότι δουλεύει καλύτερα έτσι, μη με ρωτήσετε το λόγο, δε το γνωρίζω γιατί συμβαίνει αυτό. Στη φώτο δε φαίνεται καλά γιατί έχουν φουσκώσει ήδη τά βαμβάκια. Το βαμβάκι στο συγκεκριμένο στήσιμο είναι coton bacon, να περνάει χωρίς ζόρι από την αντίσταση και πολύ αφράτο. Χρησιμοποιώ συχνά και koh gen do με διαφορετική όμως διαχείριση του από το προηγούμενο. Χώρισμα του αρχικού pad στη μέση ώστε να προκύψουν δύο ίδια pad αλλά με το μισό πάχος του αρχικού και στη συνέχεια κόψιμο της λωρίδας πού θέλω και φυτίλιασμα της απαλά μέχρι να πάρει κυκλικό σχήμα. Το στήσιμο πού βλέπετε είναι ήδη 2.5 ημερών και δεδομένου ότι το υγρό είναι το smoke της after8 που θα έπρεπε σε αυτό το χρονικό διάστημα να έχει κάνει βαμβάκι και αντίσταση μαύρα, τα πάντα στέκονται αξιοπρεπεί και καθαρά :) Αέρας στις 3 με 4 τρύπες (ανάλογα τα κέφια ) και τύφλα να έχει το τσιγάρο

ευχαριστω για την φωτο.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #971 στις: Οκτωβρίου 09, 2016, 00:30 »
Ας δακρυζει. Η γεύση του, αποζημιωνει. Τον έχω σαν βασικό ατμο/η 24/7 και δε σκοπεύω να τον αλλάξω. Με 35 άρι σύρμα στηνω και είμαι ικανοποιημένος. Προσδοκω σε f2v2.
~E L E H C O N~

+ΠΡΟCΔΟΚΗCΟΝ+ 

 :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #972 στις: Οκτωβρίου 09, 2016, 00:44 »
Μόλις τον πήρα κι εγώ...Μια ερώτηση μονο... Όταν κόβω το βαμβάκι, ποιο είναι το σωστό μέγεθος, δηλαδή όταν είναι ίσιο και περασμένο στην αντίσταση, σε ποιο ύψος περίπου το κόβω πριν το βάλω στις τρύπες; ρωτάω γιατί σε όλες τις φώτο που είδα ήταν ήδη περασμένο και δεν φαίνεται ακριβώς


Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #973 στις: Οκτωβρίου 09, 2016, 01:40 »
Υπολόγισε έτσι, ώστε όταν περάσεις το βαμβάκι, αυτό να είναι ελάχιστα κάτω από το τζαμάκι. 3-4 χιλιοστά.
Μην το φοβάσαι, θα συνεχίσει να τραβάει υγρό, ακόμα και όταν αυτό είναι ένα χιλιοστό πάνω από τον πάτο του τανκ. Τριχοειδές φαινόμενον γαρ... ;)

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #974 στις: Οκτωβρίου 09, 2016, 02:14 »
Ευχαριστώ, το παλεψα δύο φορές, την μια βγήκε μέχρι κάτω, την άλλη 2 χιλιοστά κάτω απ την αρχή του τζαμιού... Που θα πάει, θα την βρω την ρεγουλα... 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

διαγραφή άμεσης παράθεσης


« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 09, 2016, 13:29 από spectrum »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279828 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207712 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64958 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173764 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13519 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124322 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15792 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14565 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias