vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

106 επισκέπτες, 6 χρήστες
tibolaso, ipomonias, Jorge, manoslykos, Milarepa, Buliwyf

Twitter

Fodi F2 από την Hcigar

Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #615 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2016, 17:39 »
εντυπωση μου κανει φιλε οτι στην αποδοση ατμου ειναι καλυτερος ο klt

Αποσυνδεδεμένος Atairiastos7

  • **
  • 268
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #616 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2016, 17:46 »
Δηλαδή όσοι έχουν φαινόμενο να ασχοληθούμε η όχι;

Στάλθηκε από το LG-D722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #617 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2016, 17:49 »
εγω δεν εχω ...............αλλα με εβαλαν σε σκεψεις και εξοδα :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #618 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2016, 17:53 »
Και εμένα Αντώνη την ίδια εντύπωση μου κάνει, εντύπωση μου κάνει και για τον Phenomenon τον οποίο έχω ατμίσει πολλές φορές, αφού τον έχει ο κολλητός μου. Καλά άσε εμάς ο KOSTAS44 και ο αμερικάνος στο βίντεο που τον βρίσκουν τόσο ατμό. Ύστερα στη γεύση και στο κτύπημα  εγώ μετά τον Fodi όποιον άτμο έχω ατμίσει μου φαίνεται ότι τραβάω σκέτο αέρα. Μάλλον φίλε yian πρέπει να πειραματηστείς λίγο με το στήσιμό σου.

Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #619 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2016, 17:55 »
αποψη στη γευση δεν εχω,σκετη βαση κανω :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος yorwos81

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #620 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2016, 18:03 »
Τελικα ο μεγαλος ενθουσιασμος γευσης που ειχα οφειλοταν και στην επιτυχια του diy υγρου μου, τωρα που δε μου πετυχε το υγρο δε τρελενομαι και τοσο αχα0χααχ0. Αλλο θεμα πως εχω κανει τα υγρα μου εγω ομως οκ

edit: καθε ποτε θελουν πλυσιμο τετοιου τυπου ατμο ?
edit2: ξανα-αρεωσα με σκετη βαση και νοστινεψε παλι :))

Αποσυνδεδεμένος defsta

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #621 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2016, 18:03 »
Φίλε atairiastos, οι λόγοι που προχώρησα στην αγορα του fodi ήταν γιατι ήθελα εναν RDTA τύπου avocado αλλα τσιγαρίσιο, ήθελα εναν ατμό με γιάλι για να παίζω όξινα υγρα (στα φαινόμενα εχω πολυκαρβονικα και φοβάμαι καποια υγρα), επισης ο fodi είναι πάμφθηνος ετσι κι αλλιως έχουμε σκασει ενα περίδρομο χρημα στο ατμισμα και τέλος γιατι άκουσα απο καλές κριτικές εως διθυραμβικά έπη για τον fodi.
Αν θές την αποψή μου, δοκιμασέ τον. Δεν έχεις να χάσεις κάτι :)

Αποσυνδεδεμένος Atairiastos7

  • **
  • 268
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #622 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2016, 18:20 »
Να σου πω σκεφτομαι να τον πάρω αλλά δεν τον βρίσκω... Χαχαχαχαχαχα

Στάλθηκε από το LG-D722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 03, 2016, 14:21 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #623 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2016, 18:32 »
εφτασε σημερα το πρωι μαζι με κατι αλλα καλουδια απο ft o fodi f2..
μεσα στο κουτι του εκτος απο των ατμο υπηρχαν ολα τα ανταλακτικα οπως τα δειχνει στην φωτογραφια στην ft + ενα πυρεξ τζαμακι σαν ανταλακτικο ....
η πρωτες αποψεις οσο αφορα την ποιοτητα ειναι παρα πολυ καλες δεν βρηκα πουθενα κανενα ψεγαδι οσο και να εψαξα ...
αν και φαινοταν πεντακαθαρος πλυθηκε στα γρηγορα και   στηθηκε με συρμα κανθαλ 0.25 / 5 σπειρες σε 2.5 πυρηνα 1.35 ωμ,  τοσο εδειξε πανω στο πικο...
η πρωτες τζουρες στα 14 βατ ηρθαν  με πολυ πλουσιο ατμο βελουδινο οπως και  στων φαινομενο , η γευση αρχικα ηταν καπως αναμοικτη με γευση απο βαμβακι και καποια υπονοια μεταλου , φυσικα με την χριση και με καταναλωσει καποιων εμελ εξαφανιστηκε τελειως...
αρχικα εκοψα το βαμβακι λιγο κατω απο το ντεκ αλλα οταν η σταθμη κατεβηκε ποιο κατω αδυνατουσε  να τροφοδοτιση χωρις περιστροφες η αναποδογυρισμα... 
σεταπ παρα πολυ ευκολο ακομα και για αρχαριο στους επισκευασιμους, αναπληρωση και αυτη πανευκολη, διαρροες δεν ειχα ακομα και με βγαλμενη την ταπα αναπληρωσης ακομα και γυρισμενος αναποδα δεν εβγαλε ουτε δακρυ ..
στις 1και 2 τρυπες αερα το χτυπημα ειναι πραγματικα παρα πολυ δυνατο και τα αρχικα 14 βατ κατεβηκαν στα 11 για να μην ερχεται τοσο χτυπημα οσο και ο ζεστος ατμος....
 
ο Fodi ειναι ενας παρα πολυ καλος ατμο για αυτους που ψαχνουν σφιχτη τζουρα γευση χτυπημα βελουδινο ατμισμα ....
ειχα ακουση παρα πολλα αλλα ειχαν δικιο μερικοι ατμιστες που επεμεναν ...
στα μειων που του βρηκα εγω ειναι αυτο το ταπακι αναπληρωσης υγρου που αν εχουν τα δαχτυλα σου λιγο υγρο σου κανει ναζια για να μπει στη θεση του , ζεστενεται παρα πολυ οπως ακριβως και ενας Genesis αλλα μονο στις ρυθμισης για πολυ σφιχτο ατμισμα στις 5 απο την μια και 5 απο την αλλοι ουτε καν που το καταλαβενεις αυτο ..
πρωτο σεταπ πρωτες εμπειριες ειναι παρα πολυ καλες πραγματικα δεν εχω μετανιωση ουτε μια στιγμη και πολυ πιθανον να γινει καθημερινος  ... 
αυτα τα λιγα για τωρα θα επανελθω με νεες εντύπωσης 

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #624 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2016, 18:37 »
Μάλλον φίλε yian πρέπει να πειραματηστείς λίγο με το στήσιμό σου.
Εννοείται ότι θελει ψάξιμο, ούτε 10ml δεν έχω κάνει μαζί του.  
Κουμπώνοντας όμως στα γρήγορα τον phenomenon και τον kfl+ , είδα το φως μου και άθελά μου έπεσε η σύγκριση, αλλού κερδίζει και αλλού χάνει ο μικρός (έκανα και τη τροποποίηση στο προηγούμενο μήνυμά μου προσθέτοντας και ταξινόμηση βάσει χτυπήματος).

Δηλαδή όσοι έχουν φαινόμενο να ασχοληθούμε η όχι;
Για εμένα δεν συγκρίνονται. Εξάλλου είναι και διαφορετικής φιλοσοφίας-μεγέθους-χρήσης ατμοποιητές αλλά και πάλι :nope:

Σε αυτό που δεν χωρά αμφιβολία πάντως είναι πως ο fodi είναι ο ομορφότερος και ευκολότερος ατμοποιητής που πέρασε ποτέ από το pico. :yes:

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #625 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2016, 18:45 »
Φίλε μου yian το πιθανότερο είναι κάτι να γίνεται με το στήσιμο σου, είμαι σίγουρος ότι θα βρεις την άκρη. Δες και τι ακριβώς γράφει ο Γιώργος παραπάνω που έχει τον Phenomenon. Εγώ που έχω KL+ σου λέω ότι δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης ο Fodi είναι πολλά κλικ μπροστά σε γεύση, ατμό και χτύπημα, κατά τη γνώμη μου βέβαια.

Στάλθηκε από το OnePlus X κινητό μου


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #626 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2016, 18:49 »
Εγώ εξακοκουθώ να βρίσκω εντονότερη τη γευση που αποδιδει σε σύγκριση με τον φαινομενο, ίσως του ταίραξε απόλυτα το 27ga σύρμα με 6 σπείρες σε 2.5άρα διαμετρο, δεν ξέρω. Πιο τραχύ ατμό ναι, χτύπημα στον θεό, γεύση όμως που με πνίγει. Δοκίμασα και το yaya dream χτες, κλάματα συγκίνησης όμως! Θα το αραίωνα άνετα με βάση για να "σπάει" λίγο, μπουχτίζει πολλές φορές.

Για μένα ναι, όποιος εχει φαινό αξίζει να πάρει κι έναν fodi, κι οι δυο χρειάζονται :D

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 735
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #627 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2016, 18:56 »
Σε flash sale 16.49 usd στην gearbest,αλλα μονο σε μαυρο και χρυσο,αν δεν κανω λαθος.Παιδια σκεφτομαι να τον παρω και εγω με βαση οσα εχω διαβασει στο νημα,αλλα δεν εχω ασχοληθει ποτε με επισκευασιμο.Στο μαυρο υπαρχει κανενα προβλημα με το χρωμα; Γινεται οικονομια σε σχεση με τις ετοιμες αντιστασεις;Fodi ή serpent mini; Αν δεν σας ειναι κοπος :)

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #628 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2016, 18:58 »
Φίλε Chris66 σε τι άτμο ατμίζεις τώρα αεράτο ή τσιγαρίσιο;

Απ: Fodi F2 από την Hcigar
« Απάντηση #629 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2016, 18:59 »
Εγώ που έχω KL+ σου λέω ότι δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης ο Fodi είναι πολλά κλικ μπροστά σε γεύση, ατμό και χτύπημα, κατά τη γνώμη μου βέβαια.

Φιλε Ατιθασε, με τι στησιμο σου δινει ολα αυτα τα ομορφα που περιγραφεις, για να το δοκιμασω κι εγω?
Τωρα τον ατμιζω με SS316L, 28AWG, 10 σπειρες σε πυρηνα 3mm που δινει 1.2ohm με βαμβακι στριμμενο σε scottish roll.
To pico ειναι σε TC 200°C και 13watt.
Αποτελεσμα καλο!
 

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων


Σε flash sale 16.49 usd στην gearbest,αλλα μονο σε μαυρο και χρυσο,αν δεν κανω λαθος.Παιδια σκεφτομαι να τον παρω και εγω με βαση οσα εχω διαβασει στο νημα,αλλα δεν εχω ασχοληθει ποτε με επισκευασιμο.Στο μαυρο υπαρχει κανενα προβλημα με το χρωμα; Γινεται οικονομια σε σχεση με τις ετοιμες αντιστασεις;Fodi ή serpent mini; Αν δεν σας ειναι κοπος :)

Κανενα προβλημα με το μαυρο χρωμα και ειναι και sexy  :))

KAI Fodi KAI serpent mini  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207711 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64956 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173763 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312212 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13518 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124322 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93346 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15791 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14565 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias