vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

499 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, vasim, Lazy Dog, Stelan Patra, Ducati.Jimakos, aalex

Twitter

Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες

Αποσυνδεδεμένος kakalos2

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
  • Άγγελος
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #90 στις: Νοεμβρίου 11, 2016, 16:18 »
πατερ θέλω να σου εξομολογηθώ:
έχει τύχει να μπερδευτω και εχω κάνει τσιγαρισιες καταλαθος στονν αβοκάντο στα 55βατ με αποτέλεσμα να βλασφημισω τα θεια γιατι πνίγηκα

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #91 στις: Νοεμβρίου 11, 2016, 16:30 »
Κωλοτουμπες....κωλοτουμπες....κωλοτουμπες.
Αθλημα η χομπυ?
Πριν χρονια εκανα 36αρα mg και δυο ml την ημερα.
Τοτε μου ελεγαν εισαι τρελλος.
Καλυτερα να κανεις 20 ml και 8αρα mg νικοτινη.
Τωρα κανω 6αρα mg νικοτινη και 10 ml την ημερα.
Αλλα με πνευμονικους ατμοποιητες και τζουρες των 4 δευτερολεπτων .
Τι κανω λαθος γ@#ώτη μου?

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #92 στις: Νοεμβρίου 11, 2016, 16:34 »
Δεν υπαρχει συγκριση  :tongue_smilie: Οι τσιγαρισιες τζουρες ειναι ιδανικες για καποιον που ξεκιναει το ηλεκτρονικο τσιγαρο...Οι πνευμονικες τζουρες ειναι ιδανικες για τον ατμιστη που εχει δοκιμασει αρκετους τσιγαρισιους ατμοποιητες και θελει το κατι παραπανω..Και η αληθεια ειναι οτι οι πνευμονικες τζουρες με εναν καλο ατμοποιητη προσφερουν αυτο το κατι παραπανω..Μπορουν να προσφερουν πιο απολαυστικο ατμισμα δινοντας καλυτερη γευση στον ατμιστη,περισσοτερο χτυπημα στο λαιμο και φυσικα πολυ περισσοτερα ντουμανια...Και οι 2 τροποι ατμισματος φυσικα εχουν τα θετικα και αρνητικα τους,αλλα για εμενα τα θετικα της πνευμονικης τζουρας ειναι πιο σημαντικα απο τα θετικα της τσιγαρισιας τζουρας και απο την στιγμη που τα εως τωρα αρνητικα που εχω εντοπισει της πνευμονικης τζουρας δεν με ενοχλουν και ιδιαιτερα,τοτε θα παραμεινω στις πνευμονικες τζουρες των sub ohm ατμοποιητων...Το σημαντικοτερο ομως ειναι οτι δεν εχει σημασια στην τελικη ποιο απο τα 2 στυλ ατμισματος προτιμαμε..Αυτο που εχει σημασια ειναι οτι  ειτε κανουμε τσιγαρισιες τζουρες ειτε πνευμονικες,ΑΤΜΙΖΟΥΜΕ ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΟΥΜΕ,οποτε και δεν εισπνεουμε τις τοσες βλαβερες ουσιες του κανονικου τσιγαρου...


Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #93 στις: Νοεμβρίου 11, 2016, 16:37 »
Κωλοτουμπες....κωλοτουμπες....κωλοτουμπες. Αθλημα η χομπυ? Πριν χρονια εκανα 36αρα mg και δυο ml την ημερα. Τοτε μου ελεγαν εισαι τρελλος. Καλυτερα να κανεις 20 ml και 8αρα mg νικοτινη. Τωρα κανω 6αρα mg νικοτινη και 10 ml την ημερα. Αλλα με πνευμονικους ατμοποιητες και τζουρες των 4 δευτερολεπτων . Τι κανω λαθος γ@#ώτη μου?

Βαγγέλη Εγώ σκέφτομαι να το γυρίσω σε 100αρα και να κάνω μισή πνευμονική τη μέρα...
Οικονομια και χωριις τα Μαραφετια στα χέρια όλη μέρα....:D

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #94 στις: Νοεμβρίου 11, 2016, 21:50 »
...
Τι κανω λαθος γ@#ώτη μου?

Το λάθος σου τέκνο μου είναι ότι άφησες την νεολαία να σε παρασύρει.
Εγώ πριν χρόνια έκανα 36άρα και ενάμισο ml.
Κάποια στιγμή παρασύρθηκα απτίς Σειρήνες, έπεσα σε 30άρα και ανέβηκα στο ένα κόμμα οκτώ.
Αμέσως κατάλαβα το λάθος μου και επέστρεψα.
Καλά τα χόμπι και οι μόδες, αλλά όσα χρόνια κι να περάσουν, δεν ξεχνώ γιατί τα ξεκινήσαμε όλα αυτά.
Και ευκαιρίας δοθείσης, αν δεν πρόσεξες, έχουμε μείνει χωρίς μάστορα δωμέσα!

Πάτερ microchipσιος

Αποσυνδεδεμένος thekal

  • **
  • 272
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #95 στις: Νοεμβρίου 11, 2016, 22:18 »
Καλά τα χόμπι και οι μόδες, αλλά όσα χρόνια κι να περάσουν, δεν ξεχνώ γιατί τα ξεκινήσαμε όλα αυτά.
 :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #96 στις: Νοεμβρίου 11, 2016, 22:23 »
εγω παντως με τις πνευμονικες δεν την παλεψα με τιποτα.
και μια που τις δοκιμασα με εναν theorem ετσι και τις σταματησα.
πραγματικα παντως βλεπω ορισμενους που ατμιζουν πνευμονικα με αρκετα βατ
και βγαζουν ολη αυτη την ποσοτητα ατμου και απορω πως το κανουν?πως το αντεχουν βασικα.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #97 στις: Νοεμβρίου 11, 2016, 22:33 »
microΠατερ καποια πράγματα σκόπιμα δεν τα προσέχω εδω μεσα  ;D
Τώρα προσωπικά ποτε δεν παρασύρθηκα  απο ντεντυμποιδες και τα συναφή :))
Αλλα καπου μπερδεύεται το θεμα.
Δεν ειναι φιλε ολες ιδιες οι καρδιες.....εεε οι πνευμονικες ηθελα να πω.
Εχει πνευμονικες των τριων δευτερολεπτων και με ποσοτητες ατμου ισαξιες ενος αξιοτιμου eviva.
Τωρα καποιοι αν δεν το κατεχετε το αθλημα μην τα βαζετε ολα στο ιδιο τσουβαλι.
Θα αναγκαστω να κανω βιντεο με πνευμονικους ατμοποιητες και θα σε βαλω microchip με τα υπερσυγχρονα αεροδιαστημικα σου εργαλεια να καταγραφεις σε super slow motion την ολη διαδικασια ατμοποιησης  και στο τελος να αναφερεις απλα οπως κανεις παντα τα αποτελεσματα  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #98 στις: Νοεμβρίου 11, 2016, 22:36 »
 Ναι Βαγγο να μας πεις ποτε ομως να στειλουμε καθαριστρια μετα :D

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #99 στις: Δεκεμβρίου 09, 2016, 08:36 »
Σε μια ακομη περιπτωση νικησαν οι πνευμονικοι.
Χθες εκανα δυο εξαγωγες δοντιων και μου λεει ο οδοντιατρος
Οχι ζεστα .....δεν με πειραξε
Οχι αλκοολ ....πληγμα
Οχι καπνισμα,ατμισμα......εγκεφαλικο
Ρωταω why not ατμισμα?
Και μου λεει απλα για να μην πιεσουμε τον θρομβο απο τις σφιχτες τζουρες  και ξανα ανοιξουν οι πληγες.
Γιατρε μου του λεω εισαι πολυ πισω.Τωρα δεν υπαρχει πιεση με τους πνευμονικους  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος Dumaneiros

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #100 στις: Δεκεμβρίου 27, 2016, 17:19 »
μόνο τσιγαρίσιες,έχω δοκιμάσει πνευμονική αλλά δεν :nope:

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #101 στις: Δεκεμβρίου 27, 2016, 22:39 »
εγώ ξεκίνησα κατευθείαν με πνευμονικές και δεν μπορώ να κάνω τσιγαρισιες τώρα  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #102 στις: Δεκεμβρίου 27, 2016, 23:03 »
τσιγαρισιες.
δοκιμασα κ πραγματικες πνευμονικες (γιατι κανεις εαν θες κ σε τσιγαρισιους με λιγα βαττ) σε εναν μελο με τις αντιστασεις του στα 40 βαττ κ δεχθηκα ενα γρονθοκοπημα στον λαιμο μου ενα σαν να με βιασε απο το στομα μια Μ.Ε.Κ.

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #103 στις: Δεκεμβρίου 27, 2016, 23:46 »

Τωρα κανω 6αρα mg νικοτινη και 10 ml την ημερα.
Αλλα με πνευμονικους ατμοποιητες και τζουρες των 4 δευτερολεπτων .
Τι κανω λαθος γ@#ώτη μου?
μια απ τα ιδια με τον μαστορα λες και ημασταν συνεννοημενοι   :D
μαστορα στην αρχη νομιζα οτι τα τζαμια ηταν θαμπα απο το κρυο η βρομα :laugh1: :laugh1: αλα μετα καταλαβα οτι ηταν (λαδιλα) :yes:
κανουμε  λαθος γ@#ώτη μου?
 

Αποσυνδεδεμένος nikonian

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #104 στις: Δεκεμβρίου 28, 2016, 09:13 »
Λίγους μήνες πριν αρχίσω το ΗΤ, έκανα εξετάσεις σε πνευμονολόγο. Δεν πίστευε ότι κάπνιζα και μάλιστα 35 χρόνια (οξυγόνο 99%, σπιρομέτρηση, ακτίνα κλπ).
Προφανώς ο τρόπος που κάπνιζα ήταν ο λιγότερο επιβλαβής. Ήθελα να νοιώσω απλά τη γεύση και το χτύπημα στο λαιμό. Μετά τον έβγαζα τον καπνό. Δεν τον έσπρωχνα κάτω μέχρι τις φτέρνες.

Τώρα ατμίζω με τον ίδιο τρόπο: 12mg ,  KL+ , Erl, expro το πολύ.
Έκανα και πνευμονικές με 6mg για δοκιμή, αλλά δεν πήρα ΤΙΠΟΤΑ σε γεύση-άρωμα, χτύπημα στο λαιμό και δεν το ξανάκανα.
Δεν καταλαβαίνω ποιο είναι αυτό το  "κάτι παραπάνω" που αναφέρεται παραπάνω. Το ντουμάνι-αδιακρισία; Αν δεν παίρνω γεύση γιατί να το κάνω;
Τελικά αν αποφασίσω ότι πρέπει να το κόψω κι αυτό, θα ξεκινήσω αποκλειστικά τις πνευμονικές. Ίσως έτσι να το κόψω πιο εύκολα , αφού δεν θα μου λείψουν , ούτε η γεύση, ούτε το χτύπημα.:hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172054 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276461 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43066 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35518 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558905 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182542 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10498 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364