vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

62 επισκέπτες, 5 χρήστες
FaniFox, Milarepa, white varadero, Jorge, manoslykos

Twitter

Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #60 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2011, 15:38 »
Ήταν πράγματι να τους λυπάσαι.  :'( :'(

Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #61 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2011, 16:33 »
Οταν φετος το καλοκαιρι με ειδε ο παππους μου με το ατμοπλοιο.. με  ρωτησε! Τι ειναι αυτος ο διαολος διαολου κορη???????

Άτσα ευφράδεια ο παππούς ....  :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #62 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2011, 20:01 »
Ο καταστηματάρχης θα πληρώσει. Δεν το μύριζες το τσιγάρο;; Δεν το έβλεπες;;

Αποσυνδεδεμένος bazexa

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #63 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2011, 20:06 »
Ο καταστηματάρχης θα πληρώσει. Δεν το μύριζες το τσιγάρο;; Δεν το έβλεπες;;

Δεν "παίζει" αυτό...ο καταστηματάρχης 'εκανε αυτό που όφειλε...οχι τασάκια, πινακάκια με απαγορευση..και προφανως "συσταση"...από εκει και πέρα βγαίνει "καθαρός" ...του λέει του τυπου με τα μπλέ..."του το είπα οτι απαγορευεται τι θες κάνω να τον πλάκωνα στο ξύλο ή να τον έδιωχνα?? τον πελάτη - λεφτά -είσπραξή μου?? "

Αποσυνδεδεμένος spiros

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #64 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2011, 20:15 »
Δεν "παίζει" αυτό...ο καταστηματάρχης 'εκανε αυτό που όφειλε...οχι τασάκια, πινακάκια με απαγορευση..και προφανως "συσταση"...από εκει και πέρα βγαίνει "καθαρός" ...του λέει του τυπου με τα μπλέ..."του το είπα οτι απαγορευεται τι θες κάνω να τον πλάκωνα στο ξύλο ή να τον έδιωχνα?? τον πελάτη - λεφτά -είσπραξή μου?? "
o καταστηματαρχης ειναι υπευθυνος βαση του νομου, αρα πληρωνει κανονικα το προστιμο του.

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #65 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2011, 23:03 »
Δεν "παίζει" αυτό...ο καταστηματάρχης 'εκανε αυτό που όφειλε...οχι τασάκια, πινακάκια με απαγορευση..και προφανως "συσταση"...από εκει και πέρα βγαίνει "καθαρός" ...του λέει του τυπου με τα μπλέ..."του το είπα οτι απαγορευεται τι θες κάνω να τον πλάκωνα στο ξύλο ή να τον έδιωχνα?? τον πελάτη - λεφτά -είσπραξή μου?? "
Ο νόμος ορίζει πως ο καταστηματάρχης είναι υπεύθυνος για το να μην καπνίζει κάποιος στο κατάστημά του.
" Υπεύθυνοι για την εφαρμογή των διατάξεων της παρούσας υγειονομικής διάταξης είναι:
Για τους λοιπούς χώρους των ιδιωτικών επιχειρήσεων, οι υπεύθυνοι εκμετάλλευσης αυτών."
http://www.nosmoke.gr/index.php/thenewlaw/117 , 2η σελίδα

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #66 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2011, 09:31 »
Άτσα ευφράδεια ο παππούς ....  :respect: :respect:
:laugh1: :laugh1: :laugh1: ειναι ειλικρινα ενας απιστευτα εξυπνος ανθρωπος!! Κ πολυ παρατηριτικος!!!!!! Τι σημαινει αυτο? ασε!!!!!! εαν καθομαστε στην αυλη του σπιτιου  κ περασει καποιος νεαρος? κ γυρισει να κοιταξει????????? αμεσωςςςςς το καταλαβαινει ο παππους κ μου λεει!!!!! Για πανε φερε μου ενα ποτηρι νερο εσυ!!!!!!!!!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: δεν λεω λεξη !! γιατι ξερω οτι ο παππους εχει ρανταρ!!!!!!!!!!!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος pancanell

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #67 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2011, 17:03 »
Η δικη μου εμπειρία ως ατμιστή στο μετρό...

Από πλήρη αδιαφορία, μεχρι ερωτηση του στυλ "κάνει δουλειά το μαραφέτι;;;"

...και την Κυριακή συσταση από νεαρό να μην καπνίζω... και αφού του είπα ότι ατμίζω "σοκ απορίας στο πρόσωπό του), στη συνέχεια με ευγενικό τρόπο οφείλω να ομολογήσω, μου είπε ότι δεν ήξερα κλπ....

Αυτά! :)

Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #68 στις: Οκτωβρίου 19, 2011, 18:02 »
Πάντως χθές παιδιά που είχα πάει στο mall το είχα βγάλει φόρα παρτίδα και το άτμιζα κανονικά. Δεν μου είπε κανείς τίποτα. Μέσα στα μαγαζιά φρόντιζα να μην το καπνίζω γιατί είναι περιορισμένος χώρος και ο καπνός φαίνεται. Ένα άλλο αγχος που έχω είναι οτι σε περιορισμένους χώρους που το κάπνισμα απαγορεύεται καθολικά (όπως πχ στα μαγαζιά του Mall) είναι οτι η παρουσία του ατμού μου μπορεί να ερμηνευτεί απο κάποιον σαν φωτιά και να ανησυχήσει ο κόσμος, κάτι που δεν θα ήθελα.

Στο μετρό κάνω διακριτικές τζούρες παντού και ναι είναι δυνατόν να σου λείψει η νικοτίνη για ένα διάστημα της τάξης των 15λεπτών.

Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #69 στις: Οκτωβρίου 19, 2011, 23:17 »
Το μόνο που θα επισύρουν τέτοιες επιδεικτικές συμπεριφορές, είναι να νομοθετηθεί η δημόσια απαγόρευση ΚΑΙ του ατμίσματος...συνεχίστε να συμπεριφέρεσθε μερικοί θαρρείς και το άτμισμα είναι ''μαγκιά'' ..όπως ακριβώς ξεκινήσατε το πρώτο σας τσιγάρο κάποτε στην εφηβεία...

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #70 στις: Οκτωβρίου 19, 2011, 23:27 »
Πρόσφατα εχω αρχίσει και βλέπω πάρα πολύ κόσμο με ηλεκτρονικά τσιγάρα παντού και όντως στις καφετέριες δεν ειναι πρόβλημα αλλά επιδεικτικές συμπεριφορές μέσα στο mall π.χ. δεν πρόκειται να περάσουν απαρατήρητες και κάποια στιγμή θα την πληρώσουμε όλοι την νύφη, η απαγόρευση είναι το λιγότερο, όταν θα σκάσει φόρος καπνου 400% στα υγρά και τους ατμοποιητές να το ξανασυζητήσουμε, μην ξεχνάτε οτι αυτα τα ασυνείδητα τυπάκια που έχουμε ψηφίσει απο τις κακές συνήθειές μας βγάζουν κέδροι υποτίθεται για το κοινωνικό σύνολο (δηλαδή τους κολλητούς τους!).
Προσωπικά προσπαθώ να μην ατμίζω σε χώρους που δεν επιτρέπεται το κάπνισμα, για λόγους ψυχολογικής διευκόλυνσης και τον καπνιστών, 3-4 ώρες χωρίς νικοτήνη μετά απο 5 μήνες αποτοξίνωση δεν μου λένε και τίποτα πλεόν, πιστεύω στους περισσότερους που την βγάζουμε μονο με ηλεκτρονικό τσιγάρο.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #71 στις: Οκτωβρίου 19, 2011, 23:32 »
Απόλυτα σύμφωνος...
Και επειδή, με το ΗΤ μπορούν να αναπτυχθούν περίεργοι συνδυασμοί (φόρος για τα υγρά, άλλος φόρος για ατμοποιητές, άλλος για μπαταρίες), ας ποιήσουμε την νήσσαν, για λίγο...

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #72 στις: Οκτωβρίου 19, 2011, 23:35 »
Οταν σας ρωτουν αν εινε καλο εσεις να βηχετε προς τα πανω τους δυναμικα  ;D

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #73 στις: Οκτωβρίου 19, 2011, 23:40 »
Αψογη προσέγγισή!!!

Εντωμεταξη έχω και άλλο ένα θέμα το οποίο προσπαθώ να το αποφύγω αλλά δεν τα καταφέρνω, μου τη δίνουν απίστευτα αυτοί που παίρνουν ΗΤ μόνο και μονο για να καπνίζουν ελεύθερα σε αυτά τα μέρη και οπουδήποτε αλλού ανάβουν το τσιγαράκι τους, δεν θέλω να γίνομαι ρατσιστής αλλά δυστυχώς εδώ μου βγαίνει ποιο έντονο μιας και κάπνιζα 25 χρόνια και το οτι το έκοψα με τη βοήθεια του ΗΤ το θεωρώ πραγματικό δώρο, όποτε άλλος ενας λόγος που θέλω να τους καεί επιτόπου ο ατμοποιήτης και να τους σκάσει στην μούρη η μπαταρία  :))

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #74 στις: Οκτωβρίου 19, 2011, 23:46 »
Κακίες....τστστσ.... :))
:)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 185 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281686 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207968 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66116 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313003 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124923 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93638 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix