vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

93 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, manoslykos

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος remi0s

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5055 στις: Μαΐου 07, 2016, 13:44 »
Αυτό εννοούσα μάκη..
Επισης για να το αναλυσω κάπως..δεν ξέρουμε ποιον ατμοποιητή να διαλέξουμε ή δεν μπορούμε να έχουμε αυτόν που θέλουμε. Π.χ. ειχα τον eleaf gs air, κουμπωνε καλά αλλα επρεπε να τον σφίξω..παντα με φόβο μην κολλησει ο πόλος του κοννεκτορα κατω και παει υπερ πιστεως το μοντ..
Πήρα τον tron..χόρευε πανω στο evic..έκανα πατέντα ενα λαστιχάκι και το περνώ κατω απ τη βάση του ατμο και ειναι μια χαρά αλλα καταντάει κουραστικο καθε δυο και τρεις που ξεβιδώνω για να γεμίσω. Αν όμως δεν το είχα βάλει, μάλλον ο tron θα έπεφτε κατω πολύ γρήγορα και θα πήγαινε αυτος υπερ πίστεως..
Τωρα σκέφτομαι να παρω εναν εφεδρικό ατμοποιητή..και πώς να παραγγείλω..στην τύχη?
  Βεβαια καποιοι λενε οτι δεν εχει προβλημα ο κοννεκτορας και ο πόλος..δεν εχει αν ..απο τύχη πέσατε στον σωστό ατμοποιητή..
Και αλήθεια..ποσοι άραγε εχουν ενα vtc mini καθημερινά πιπίλα και έκλεισαν δυό χρόνια? Ένα χρόνο? Για μεγαλη χρήση λεμε..και με τι ατμό??
Πολυ θα ήθελα να ξέρουμε εμπειρίες..θα βοηθούσαν ολους εμας που κολλήσαμε με το κατα τα  άλλα πρακτικότατο αυτό μοντακι.
Και εαν ειναι δυνατον, ας μη λέμε αυτή τη φράση : "καθημερινή χρήση".. μια χαρά φράση ειναι δηλαδη αλλα πολύ αόριστη..καθημερινη χρήση ειναι και οι τριάντα τζούρες τη μέρα, καθημερινή χρήση ειναι και τα πεντακόσια πούφ και τα γεμίσματα καθε μισάωρο..
:)) φατσούλες δεν μου βαζει το πληκτρολόγιο...
Υ.Γ. γέλασα με τη ψυχη μου που εχω πλακέτα..joytech..!!! Και γω νόμιζα πλακετες ειναι μονο κατι yisi και dnx και καπως ετσι τελος παντων..!! :)))

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
και εμένα ο subtank δεν κουμπώνει μέχρι κάτω , αφήνοντας ενα μικρό κενό. Δεν κουνιέται όμως. Παρόλα αυτά έβαλα καλού κακού ένα απο αυτά και δεν έχω κανένα θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giorgos_206

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5056 στις: Μαΐου 07, 2016, 16:14 »
Είχα κι εγώ τον Tron για κανένα μήνα (είχε έρθει πακέτο με το VTC) και όντως χόρευε πάνω... Επίσης σε κάθε γέμισμα με δυσκόλευε αρκετά μέχρι να βρει τις βόλτες του στο βίδωμα. Μέχρι που μια μέρα μου έπεσε και έσπασε όπως προσπαθούσα να τον βιδώσω, οπότε πήγα και πήρα έναν Cubis και βρήκα την υγειά μου.

Βιδώνει πολύ πιο εύκολα και σωστά επάνω, γεμίζει σε δευτερόλεπτα, και δεν χρειάζεται να βγει ποτέ από το mod, παρά μόνο για πλύσιμο. Εγώ σαν ατμοποιητή για το VTC τον προτείνω ανεπιφύλακτα.

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5057 στις: Μαΐου 07, 2016, 16:22 »
Με τους πολλούς και εγώ δεν είχα θέμα και άλλαζα κάθε μέρα τρεις ατμοποιητες επάνω. Όλα καλά και προχωράμε.
Για την τιμή που έχει μιλάμε είναι τέλειο.
Και αν το παρουμε απεξω ακόμα καλύτερα

Αποσυνδεδεμένος Argyris21

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5058 στις: Μαΐου 07, 2016, 17:08 »
καλησπερα στην παρεα! καινουργιος στο αθλημα του ατμισματος και πηρα το vtc nini σαν ενα απο τα καλυτερα εργαλεια του ατμισματος! απλα με παραξενευει οτι ακουγετε το κουμπι fire σαν να ειναι χαλαρο!! και σε εσας ετσι κανει η εγω ειμαι περιεργος! μολις χτες το πηρα!

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5059 στις: Μαΐου 07, 2016, 17:12 »
Ούτε μια σελίδα πίσω βρε Αργύρη?  

Αποσυνδεδεμένος bendersteed

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5060 στις: Μαΐου 07, 2016, 17:35 »
Εμένα ρε παιδιά το κουμπί είναι rock solid, πρέπει να το κουνήσω σε πολλά ρίχτερ για να αρχίσω να ακούω κάτι.
Από την άλλη το θέμα με το διάβασμα της αντίστασης έχει αρχίσει να μου τη δίνει, έχω πολύ μεγάλες διαφορές ακόμα και στην ίδια αντίσταση που σε άλλα mod δεν υπάρχει.

Αποσυνδεδεμένος Argyris21

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5061 στις: Μαΐου 07, 2016, 17:45 »
Ούτε μια σελίδα πίσω βρε Αργύρη?  (Image removed from quote.)
ουπς!!! σορρυ! δεν ειδα!  ;D ;D

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
με 0,6 αντισταση στα ποσα watt θελει ρυθμιση!! εχω ατμοποιητη το melo 3 :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Lorentzo

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5062 στις: Μαΐου 07, 2016, 18:03 »
Aνέβασε w μέχρι να φτάσεις τα 3.7v και ανάλογα τα γευστικά σου γούστα ανεβάζεις μειώνεις watt.
Με 0,84 αντίσταση ατμίζω σε 14w (3.42v) ,
δεν υπάρχει θέσφατο παρά μόνο αυτό που σου ταιριάζει μετά απο δοκιμές

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5063 στις: Μαΐου 08, 2016, 22:50 »
Έχω μια ερώτηση σχετική/άσχετη. Το evic vtc mini (και τα "παρόμοιας πλακέτας" ηλεκτρ. mod) σε BYPASS mode, τι σχέση έχει με ένα σχετικά καλό (ούτε μούφα, ούτε και κορυφαίο) μηχανικό mod ? Υπάρχει σύγκριση ? Ή αυτό το bypass το βάζουν έτσι για να έχουν κάτι ακόμα να διαφημίζουν, και να γεμίζουν reviews/συσκευασίες/manuals με κάτι ακόμα ?

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5064 στις: Μαΐου 08, 2016, 22:54 »
Υπάρχει στα ρεύματα, στη ένδειξη στάθμης μπαταρίας, και στην ασφάλεια που σου προσφέρει το μοντ για να μη φας τη μπαταρία στο κεφάλι σε κάποιο βραχυκύκλωμα.

Επίσης το μοντ σε χαμηλή μπαταρία θα σε σταματήσει, το μηχανικό θα στη στείλει στα σκουπίδια.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5065 στις: Μαΐου 08, 2016, 23:00 »
Με λίγα λόγια τα ηλεκτρονικά μοντ έχουν τις προστασίες που εκ φύσεως δεν μπορεί να έχει ένα μηχανικό μοντ  ;)

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5066 στις: Μαΐου 08, 2016, 23:13 »
Sorry guys, δεν έγραψα σωστά την ερώτηση. Για τις προστασίες των Ηλmod και τους κινδύνους των Mechmod ξέρω. Η ερώτησή μου ήταν περισσότερο για την σταθερότητα των ρευμάτων και τον ατμό/ατμιστική εμπειρία και τις διαφορές τους, αν έχουν.
Μου κάνει μεγάλη εντύπωση η τόση μεγάλη διαφορά τιμής και ότι ακόμα πολλοί τα προτιμούν από τα φτηνά (πλέον) ηλεκτρονικά. Δεν θέλω να γίνει ElecMod vs MechMod το θέμα, απλά θέλω απόψεις και λεπτομέρειες σχετικά με την ποιότητα ατμίσματος, κατόχων και των δύο τύπων mod που έχουν δοκιμάσει το bypass mode του Evic και παρόμοιων.

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5067 στις: Μαΐου 08, 2016, 23:28 »
Όπως είπα έχει στα ρεύματα, στο μηχανικό είναι οι γνωστές απώλειες, στο μοντ ναι μεν έχεις απώλειες αλλά οχι αρκετές για να το καταλάβεις, τα μηχανικά δίνουν άγαρμπα τα ρεύματα στα μοντς έχεις την ομαλή ροή της πλακέτας.

Όπως και να χει αν πιάσεις ενα καλό μηχανικό στα χέρια σου δεν θα το αφήνεις τύπου πχ craven που εκεί τα ρεύματα εχουν περάσει σε άλλο επίπεδο.

Αυτές τις διαφορει έχω παρατηρήσει εγώ και φυσικά παει για ματς το θέμα.

Απλά να σου τονίσω πως παίζω με υβριδικά και μπορώ να πλησιάσω τα γκάζια του vtc.

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5068 στις: Μαΐου 08, 2016, 23:46 »
Δεν θέλω ματς, να καταλάβω θέλω. Λες "στο μοντ ναι μεν έχεις απώλειες αλλά οχι αρκετές για να το καταλάβεις," (1-0 τα ηλεκτρονικά σε baypass), "τα μηχανικά δίνουν άγαρμπα τα ρεύματα στα μοντς έχεις την ομαλή ροή της πλακέτας." (2-0 τα ηλεκτρονικά σε baypass) και μετά μου σκάς τρίποντο και ποινή -2 στα ηλεκτρονικά: "Όπως και να χει αν πιάσεις ενα καλό μηχανικό στα χέρια σου δεν θα το αφήνεις τύπου πχ craven που εκεί τα ρεύματα εχουν περάσει σε άλλο επίπεδο." (0-3 τα μηχανικά). :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5069 στις: Μαΐου 08, 2016, 23:53 »
Ναι ρε παιδί μου υπάρχουν κάποια μηχανικά που δεν τα πιάνεις σε ρεύματα ένα απο απο αυτά είναι τα craven γιατί δεν έχει καλώδια αλλά ούτε σώμα για να κάνει μεταφορά ρεύματος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4682 498425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 30, 2024, 22:05
από e-akapnos
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20665 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4575 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179904 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1840 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1325 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24957 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 289288 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης