vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

57 επισκέπτες, 4 χρήστες
2Fdeal, lounik, manoslykos, camber

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2865 στις: Ιανουαρίου 02, 2016, 02:57 »
Θα δω όταν θα το δοκιμάσω. Από Δευτέρα θα το έχω στα χέρια μου.

protection στο πρωτο αγγιγμα του fire Μακη! Θα χαζεψω... :fight_hammered2: :fight_hammered2:

 

Τί εννοείς;
Ανέβασε λίγο θερμοκρασία και κατέβασε τα Watt..
βασικά δεν ξέρω τί στήσιμο κάνεις με τί σύρμα (πάχος, σπείρες διάμετρο σπείρας) και Watt - θερμοκρασίες κλπ για να βοηθήσω. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2866 στις: Ιανουαρίου 02, 2016, 08:31 »
To SS316L της UD δεν παίζει καλά ούτε στο 088 ούτε στο 092. Παίζει καλά με αρκετά ψηλότερες τιμές, σε κάθε περίπτωση μάλλον πάνω από 115.

Το δουλευω εδω και μια ωρα στο 120 και παιζει οντως καλυτερα.  :yes:

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2867 στις: Ιανουαρίου 02, 2016, 09:53 »
Αν και δουλεύω 1 μήνα τώρα το σύρμα ss 0.32 απο την  UD και όταν βγήκε η βερσιόν beta σε ρύθμιση tcr με τισ λεγόμενες ένδειξης απο 0.88 έως και 0.92 δεν μου δούλεψε σωστα όπως πχ σε tem ss 316  με την βερσιόν 3.00 τα πρωτα πειράματα που εκανα σε tcr με τισ τιμές που προείπα ποιο πανω ηταν άψογο και πλήρης ικανοποιητικό ..σήμερα μετα απο τόσες μέρες αν και  το δούλευα με ρύθμιση ss316 είπα να ξανά τσεκαρο ...
όντως σημερα σε  tcr και προκαθορισμένες ρύθμισης δεν επαιζε με τίποτα όπως ανάφερε και ο  tem απο 110 και πανω πήρα καλά αποτελεσματα...δυστυχώς δεν έχω στην κατοχή μου άλλο σύρμα εκτός απο αυτό για να δω την πραγματική διαφορά αλλά έχω ακούσει  και απο φίλους πολύ καλά λογια για αυτό εδώ    http://www.zivipf.com/epages/63862298.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/63862298/Products/v4a-0.32/SubProducts/v4a-0.32-10m
Απο ότι είδα είναι και η μοναδική εταιρία που αναγράφει για συντελεστές θερμοκρασίας και αναλυτικά στοιχεία για όλα τισ τα σύρματα εκανα μια μικρή παραγγελία και μόλις έρθουν θα γίνει το τεσ   αφού μπήκαμε στο χορό θα χορέψουμε  αναγκαστικά

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2868 στις: Ιανουαρίου 02, 2016, 10:58 »
λιγο οφ τοπικ αλλα πιστευω οτι θα ενδιαφερει πολλους που ειναι κατοχοι του μινι και παιζουν με tcr και τα σχετικα συρματα.

Εγω παραγγειλα και δοκιμαζω αυτο εδω -> https://www.fasttech.com/p/3237600  . Δεν με ενδιεφερε η τιμη μονο αλλα επειδη οτι ειχα παρει απο ΦΤ μου βγηκε καλο και ειπα να το δοκιμασω και αυτο.

Στην κουβεντα μας λοιπον :

1. Με ρυθμιση 0.88 και στα 20 βατ με θερμοκρασια στα 220, αντισταση 0.7 κλειδωμενη, μου δινει ενα σταθερο ατμισμα αλλα οχι εντονο οπως ειχα πει και σε αλλο ποστ μου σε σχεση με το κανθαλ Α1. Δεν ειναι ζεστος ο ατμος αλλα περιπου προς το χλιαρο και χτυπημα 40% λιγοτερο απο οτι στο κανθαλ.

2. Στο 0.92 και με ιδια αντισταση και βατ, αναγκαστηκα να ανεβασω θερμοκρασια στο 235 γιατι μου εκοβε αμεσως η προστασια και χτυπημα ελαφρως καλυτερο.

3. Στο 110 μεχρι 120 μου δινει ενταση, ατμο στο 50-50 χλιαρο-ζεστο, και χτυπημα  καλυτερο .  Παντα οι ιδιες ρυθμισεις με μονη διαφορα τη θερμοκρασια που ανεβηκε στο 245 πραγμα λιγο περιεργο διοτι λογικα εφοσον ανεβαινει ο συντελεστης αποδοσης του συρματος θα επρεπε να παει ακομα περισσοτερο η ρυθμιση θερμοκρασιας, περιπου στο 260-270 για να μην ενεργοποιειται η προστασια.

Γευση δεν μπορω να σας πω διοτι κανω σκετη VG στα 12μγ επειδη τα αρωματα εχουν PG και μου προκαλει αιμοραγια στη μυτη. Κανω τα πειραματα μου διαβαζοντας τα δικα σας ποστ στο νημα για να δω την λογικη του μοντ.  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2869 στις: Ιανουαρίου 02, 2016, 11:24 »
Αφού λοιπόν εσένα δεν σε ενδιαφέρει η γεύση, λόγω σκέτης βάσης, τι ακριβώς αναζητάς στον έλεγχο θερμοκρασίας και δεν παραμένεις στο kanthal? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2870 στις: Ιανουαρίου 02, 2016, 11:35 »
γευση εχει και η σκετη βαση, ενα ελαφρυ αρωμα αδιευκρινιστο.  ::)

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2871 στις: Ιανουαρίου 02, 2016, 11:43 »
Δεν ήταν αυτή η ουσία της ερώτησής μου όμως. Ρώτησα τι προσδοκάς εσύ από το tc και ο καθένας εδώ μέσα, μπας και καταλάβω τι να περιμένω κι εγώ από το μοντάκι που παρήγγειλα. Πούλησα το rx200 και περιμένω το vtc, προσδοκώντας ότι στην έκδοση ν3, θα έχουν διορθωθεί τα προβληματάκια των προηγούμενων εκδόσεων σε tc mode, αλλά πάλι βλέπω ότι όλοι είναι σ' ένα συνεχές ψάξιμο και άκρη δεν βγαίνει, για το πού και πώς παίζει σωστά το μοντ. :dontknow:

Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2872 στις: Ιανουαρίου 02, 2016, 11:48 »
Αφού λοιπόν εσένα δεν σε ενδιαφέρει η γεύση, λόγω σκέτης βάσης, τι ακριβώς αναζητάς στον έλεγχο θερμοκρασίας και δεν παραμένεις στο kanthal? :dontknow:


Ο ελεγχος θερμοκρασίας δεν ειναι μόνο για την γεύση,.... Γεύση αλλη μεγαλη αμαρτία στο ηλεκτρονικό  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2873 στις: Ιανουαρίου 02, 2016, 11:51 »
περα απο τη γευση, αμα παρεις καμμενο εκκρίνεται η καρκινογονος ουσια φορμαλδευδη απο την PG και ακρολεινη απο την VG.


« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 02, 2016, 12:02 από athkatla »

Αποσυνδεδεμένος arkas1976

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2874 στις: Ιανουαρίου 02, 2016, 11:51 »
Γιώργο αν και έχω το mini  και επειδή είμαι νέος  δεν έχω δουλέψει θερμοκρασία  αλλά παρακολουθώ το νήμα γιατι θα δοκιμάσω κάποια στιγμή. Το πρόβλημα βρίσκεται σε όσους δοκιμάζουν το ss σύρμα σε θερμοκρασία. Προσπαθούν όλοι να βρούν πιο ss έχει ποια τιμή. Το πρόβλημα για μένα είναι ότι η γεύση η υποκειμενική ( το βλέπουμε απ το θέμα με τα υγρα που ένα είναι απιστευτο για έναν και απαράδεκτο γι άλλον) παίζουν όλοι τώρα με τα ss σύρματα για να βρούν τί τους ικανοποιεί σαν τιμή και γίνεται ένας χαμός. Επίσης για εμένα πρόβλημα είναι που το κάθε σύρμα δεν έχει μια τιμή αντιστασης απ τον κατασκευαστή. Ασε που είμαστε και λιγο παιδάκια με καινούργιο παιχνίδι και παιζουμε κιόλας νομιζω :D

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2875 στις: Ιανουαρίου 02, 2016, 11:57 »
@ribot

Το μοντακι που παρηγγειλες δεν θα σε απογοητευσει , να εισαι σιγουρος για αυτο. Οσο για τα υπολοιπα, οπως ειπε και ο προλαλλησαντας, δεν ειναι μονο για την γευση αλλα προστατευει και απο αλλα,  θεματα υγειας ως επι το πλειστον.
 Οφειλω να πω παντως οτι η παρατηρηση σου με κολλησε στον τοιχο διοτι η πλειοψηφια ζηταει την καλυτερη γευση και επειδη ειναι θεμα γουστου καθαρα του καθενος, δεν μπορουμε να την βαλουμε σε καλουπι. Εμενα μου αρεσει το ελαφρυ αρωμα-γευση της σκετης βασης ακριβως επειδη με κραταει μακρυα απο τα τσιγαρα τοσα χρονια...... :yes:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2876 στις: Ιανουαρίου 02, 2016, 12:03 »
περα απο τη γευση, αμα παρεις καμμενο εκκρίνεται η καρκινογονος ουσια φορμαλδευδη απο την PG.

Άρα για σένα το tc χρησιμεύει για να μην φας καμμένο και όχι γιατί θεωρείς ότι το άτμισμα σε σταθερή θερμοκρασία είναι πιο απολαυστικό.Σωστά? :dontknow:

Γιώργο αν και έχω το mini  και επειδή είμαι νέος  δεν έχω δουλέψει θερμοκρασία  αλλά παρακολουθώ το νήμα γιατι θα δοκιμάσω κάποια στιγμή. Το πρόβλημα βρίσκεται σε όσους δοκιμάζουν το ss σύρμα σε θερμοκρασία. Προσπαθούν όλοι να βρούν πιο ss έχει ποια τιμή.

Ναι αλλά εγώ δουλεύω με tc από τον περασμένο Απρίλη και αυτό που μ' ενδιαφέρει στο vtc είναι το tcr, με ορίζοντα την χρήση του NiFe. Προσπαθώ λοιπόν να καταλάβω πόσο αξιόπιστη λειτουργία να αναμένω ή να κατεβάσω τον πήχη των προσδοκιών μου. Αυτά που διαβάζω λοιπόν για το ss δεν με κάνουν ιδιαίτερα αισιόδοξο μέχρι τώρα. :hmmm:

Το μοντακι που παρηγγειλες δεν θα σε απογοητευσει , να εισαι σιγουρος για αυτο.

Επειδή το θέλω μόνο για tc και ειδικά για το tcr, δεν είμαι καθόλου σίγουρος γι' αυτό.
 

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2877 στις: Ιανουαρίου 02, 2016, 12:39 »
Το ατμισμα με ελεγχο θερμοκρασιας δεν ειναι ατμισμα σε σταθερη θερμοκρασια ειναι ατμισμα με οριο θερμοκρασιας.


Οταν ολοκληρωθουν οι ερευνες που δειχνουν σε ποιες θερμοκρασιες και πανω εκλύονται οι επικινδυνες ουσιες θα εχει και μεγαλυτερο νοημα η χρηση του.


Μεχρι τοτε μπορεις λογω αγνοιας κινδυνου να οριζεις πχ 300 βαθμους και να ατμιζεις με ευχαριστηση γιατι παιρνεις ωραια γευση.  :)



Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2878 στις: Ιανουαρίου 02, 2016, 12:58 »
Συγγνώμη φίλε, αλλά τρία πουλάκια κάθονται!

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2879 στις: Ιανουαρίου 02, 2016, 13:06 »
 συνατμιστα Ribot.........το καλο πραγμα αργει να γινει......λιγο υπομονη λοιπον αλλα μεχρι τοτε, συνεση!  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 284 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282478 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208301 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66863 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313843 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125468 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94232 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix