vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

57 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, Ηρακλης, apollwnas21

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος gkon961

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • Ε, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί: - Ε, τότε καλά πάω
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1875 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 19:44 »
Τη τάση πάντως τής μπαταρίας, δεν τη μετράει καλά.
Βγάζω τη μπαταρία από το φορτιστή στα 4.2V, -επιβεβαιωμένο και με το wismec-
τη βάζω στο vtc και τη μετράει στα 4.15.

Δεν έχω βρει άλλο ψεγάδι, και δε ξέρω τι αυτό σημαίνει στο bypass mode, και αν αυτό έχει και κάποια σημασία.

Αποσυνδεδεμένος TAKAMURA

  • **
  • 195
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1876 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 19:56 »
Εγω αυτο που λεω απλα ειναι οτι όσες μπαταρίες και να εχει αμα το εχεις κανει πιπίλα αδειάζουν γρήγορα. Και εγω που εχω το wismec που πέρνει 3 μπαταρίες δεν εχει τρελή αυτονομία


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1877 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 19:59 »
TAKAMURA δλδ πόση αυτονομία έχεις με το συγκεκριμένο μοντ και πόσα εμέλ κάνεις ωσ να αδειάσει τέλειος η μπαταρίες  ?

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1878 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 20:01 »
Τη τάση πάντως τής μπαταρίας, δεν τη μετράει καλά.
Βγάζω τη μπαταρία από το φορτιστή στα 4.2V, -επιβεβαιωμένο και με το wismec-
τη βάζω στο vtc και τη μετράει στα 4.15.

Δεν έχω βρει άλλο ψεγάδι, και δε ξέρω τι αυτό σημαίνει στο bypass mode, και αν αυτό έχει και κάποια σημασία.

Εγω παλι τη βγαζω απο το φορτιστη στα 4.19ν και μου τη δειχνει στο evic στα 4.18ν. Μιλαμε δηλαδη για 0,01ν διαφορα, μια τζουρα υποθεση δλδ. Αυτο δε λεγεται διαφορα, ουτε μπορουμε να ισχυριζομαστε οτι δε μετραει καλα την ταση, μη λεμε οτι θελουμε.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1879 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 20:05 »
Εγω αυτο που λεω απλα ειναι οτι όσες μπαταρίες και να εχει αμα το εχεις κανει πιπίλα αδειάζουν γρήγορα. Και εγω που εχω το wismec που πέρνει 3 μπαταρίες δεν εχει τρελή αυτονομία
Φίλε μου, με 60W led φωτίζω όλο το σπίτι και βλέπω και τηλεόραση. Όποιος νομίζει πως του χρειάζονται για να μην καπνίζει ας λάβει τα μέτρα του.
Όποιος έχει τα γένια ας φροντίσει και για τα χτένια.

Αποσυνδεδεμένος gkon961

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • Ε, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί: - Ε, τότε καλά πάω
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1880 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 20:06 »
Δε λέω ό,τι θέλω. Πριν γράψω σκέφτομαι καλά, επειδή έχω ευθύνη απέναντι σε εκείνους που θα με διαβάσουν.
Εχεις απάντηση σε αυτό που συμβαίνει και είπα πριν;

Αν όχι, μη σχολιάζεις και μη χαρακτηρίζεις ό,τι γράφω.

Σε ευχαριστώ. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2015, 20:17 από gkon961 »

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1881 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 20:29 »
Παρακαλω τιποτα. Την απαντηση μου την ελαβες, να στην εξηγησω πιο ξεκαθαρα. Αυτο που συμβαινει σε σενα δε συμβαινει σε μενα. Γεγονος που σημαινει οτι οι διαφορες ειναι τοσο μικρες που μπορει να οφειλονται σε διαφορους παραγοντες, οπως πχ. οι επαφες της μπαταριας με τους πολους του μοντακιου μπορει να θελουν καθαρισμα ή αν αφησεις για λιγο την μπαταρια η ταση πεφτει απο μονη της με το περασμα καποιων λεπτων ή αν την βαλεις πρωτα στο wismec για να δεις τη ταση μπορει αυτη να πεφτει μεχρι να τη βαλεις στο evic. Επαναλαμβανω οτι η ταση στο ανωτατο οριο χωρητικοτητας της μπαταριας ιδιως, πεφτει πολυ πολυ ευκολα 0,01ν ή 0,02ν. Για δοκιμασε να τη μετρησεις οταν ειναι πχ. στα 3.8 ή στα 3.7ν να δεις ισχυει παλι το 0.05 στο οποιο αναφερεσαι; Τελος μην αρπαζεσαι τοσο ευκολα, συζητηση κανουμε. Δεν απαντησα προσωπικα σε σενα για καποιο ιδιαιτερο λογο. Απαντησα γιατι ακριβως διαβαζουνε αρκετοι το νημα και δεν πρεπει να σχηματιζουν λαθος εντυπωσεις για το μοντακι. Εδω ηδη εχει σχηματιστει η λαθος εντυπωση οτι δε δουλευει καλα ο ελεγχος θερμοκρασιας ενω δουλευει μια χαρα, τωρα θα λεμε οτι δε μετραει καλα και την ταση; Ελεος!

Αποσυνδεδεμένος gkon961

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • Ε, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί: - Ε, τότε καλά πάω
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1882 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 20:40 »
Κρατάω μόνο το "αυτό που συμβαίνει σε εσένα, δε συμβαίνει σε εμένα".
Από κει και πέρα, η διαφορά τάσης δεν εξηγείται για 30'' διαφορά!

Εκτιμώ τη διάθεση σου να μου δώσεις εξηγήσεις όμως.

Θα δοκιμάσω και όταν η τάση έχει πέσει, όπως λες, και θα πω εδώ.

Αποσυνδεδεμένος Steve666

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1883 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 20:45 »
Ώπα - Ώπα, πολύ πολύ αρπάζεστε forum warriors για κάτι που έγραψα το οποίο είναι χρηστικό - τι 60 watt λαμπτήρες και φωτισμό για σπίτια και μ@#&κίες γράφετε  κ.α. Εγώ απλά έγραψα ότι με ατμοποιητή στα 60 watt δεν έχω αυτονομία πάνω από 1 τανκ (λάθος). Για αυτό και έγραψα ότι πήρα mod με 2 μπαταρίες αν και θα ήθελα να μπορώ να κρατήσω το vtc γιατί είναι κουκλί και δίνει γ@#ώ τα ρεύματα. Δεν είπα ότι ήθελα να το δουλέψω με smok tfv4 στα 150 watt και να έχω αυτονομία σε τελική 50~60 watt ζήτησα -αν και ήξερα ότι είναι ότι είναι 65αρι σε τελική το ερώτημά μου ήταν εν τέλει φιλοσοφικό δηλαδή πόσα watt κτλ μπορούμε να ζητάμε από ένα single battery μοντ με κάποια σχετική αυτονομία χωρίς να χρειάζεται να έχουμε φορτιστή δίπλα κτλ και με ασφάλεια πάνω από όλα.

Εν τέλει να  πω ότι με την lg-hg2 κρατάει 2 tank + (μάλλον οι effest μου είναι για πέταμα πια) και ΔΕΝ μου βγάζει weak battery παρά μόνο αν του βάλω 65 watt - στα 60 κτήνος με την μπαταρία στο 30% της μπάρας και το bypass να δείχνει 3.6 volt. Μια χαρά! Ήταν θέμα μπαταρίας απλά.


(150 puffs - 274 time με την lg-hg2)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2015, 20:59 από Steve666 »

Αποσυνδεδεμένος gkon961

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • Ε, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί: - Ε, τότε καλά πάω
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1884 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 20:48 »
Εχεις δει τον Χατζηχρήστο στη σκηνή "εγώ δε μαλώνω;" στη ταινία "Τής κακομοίρας";

Ε, αυτό!

Ακόμα και αν τίθεται κάποιο θέμα, εγώ δεν το ...τίθω!

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1885 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 20:50 »
Δυο αψιμαχιες ταυτοχρονα! Εχουμε ανεβει level  :)) . Και για τις δυο πρεπει να μας δωσουν τα φωτα τους οι πιο ειδικοι απο μας. Που σαι ρε Shadockan οταν σε χρειαζομαστε; Ακους;

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1886 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 21:42 »
μπαταριες συνδεδεμενες σε σειρα αυξανουν την συνολικη ταση της πηγης (μοντ)
γιαυτο το λογο μπορουμε να πουμε οτι εμμεσως αυξανουν την διαρκεια παραγωγης ενεργειας πανω στο φορτιο μας (αντισταση) γιατι στα ιδια watt που επιλεγουμε  πχ 60 watt να αποδωθουν πανω σε μια Ψ αντισταση τοτε:

α) απο μια πηγη 3.7V "τραβαμε" A Amber
β) απο μια πηγη 7.4 V "τραβαμε" Α/2 Amber

Αρα δουλεουν πιο ξεκουραστα οι 2 μπαταριες απο μια μονη της οταν παντα μιλαμε για τα ιδια δεδομενα ρε παιδες...
Αλλα σιγουρα δεν αυξανουν τα Ah ..
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος TAKAMURA

  • **
  • 195
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1887 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 21:50 »

TAKAMURA δλδ πόση αυτονομία έχεις με το συγκεκριμένο μοντ και πόσα εμέλ κάνεις ωσ να αδειάσει τέλειος η μπαταρίες  ?

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για να αδειάσουν και τα δυο mod γιατι τα χρησιμοποιώ παράλληλα το ενα σπίτι το αλλο εκτός σπιτιού σε ml δεν μπορω να σου πω γιατι δεν προσέχω και θα ειναι ψέμα οτι και να σου πω. Αυτο που μπορω να σου πω ειναι οτι το vtc mini το φορτιζω κάθε μερα ενώ το wismec κάθε δυο.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος TAKAMURA

  • **
  • 195
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1888 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 22:03 »
Ελπίζω να μην θεωρεί κανεις οτι εχω αψιμαχία με κάποιον. Αυτο που είπα πριν και ο Steve τσαντιστικε ειναι οτι δεν προσθέτονται και τα mha


Sent from my iPhone using Tapatalk

Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1889 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 22:10 »
Χαλαω λιγο την ροη της συζητησης αλλα τελικα με το TC τι παιζει?

Ειδα σε ενα βιντεο να παιζει TC στους 400F με Ti και να καιει το βαμβακι λεγοντας ο reviewer οτι δεν θα επρεπε να συμβαινει αυτο..

Εχει συζητηθει καπου παραπισω αναλυτικα να με παραπεμψει καποιος?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66902 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313924 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94318 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4520 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix