vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

115 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, nuts, mathimatikos1966, Blackwolf

Twitter

Egoist Shake n' Vape

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #45 στις: Ιουνίου 10, 2017, 11:06 »
[justify]@cp, καλημέρα. Έκλεισα βιαστικά και ξέχασα να σου πω. Χαλαρά θα σε ακολουθήσω γι’ ακόμα μία φορά στις γεύσεις. Μία ερώτηση: Αν δεν βαρεθώ, θέλω να πάω για δοκιμή στο ίδιο υγρό (Holy Coffee), αν επιλέξω μόνο με vg θα γίνει πιο απαλό σε ένταση; γενικά, σαν υγρό βγάζει έντονο τον καφέ; δηλ. πιστεύεις πως ατμίζεται καθημερινά ή όχι; (εννοείται πως δεν είναι δεσμευτική η γνώμη σου, θα το δω όπως κι αν έχει).[/justify]

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #46 στις: Ιουνίου 10, 2017, 11:51 »
 :bye:

Δεν έχω ακόμα ολοκληρωμένη άποψη Joe. Χθες το δοκίμασα πρώτη φορά στο atmistique που το είχε φτιάξει ο Τάσος για τον εαυτό του αλλά δεν ξέρω τι αναλογίες είχε το υγρό ούτε πόση νικοτίνη. Οι 2-3 τζούρες που έκανα στα πεταχτά μου έφτασαν για να καταλάβω ότι είναι ένα υγρό που έψαχνα καιρό. Σκόπευα να το φτιάξω χθες το βράδυ αλλά το ξέχασα. Σήμερα όμως θα το μαγειρέψω σίγουρα και θα επανέλθω.  :yes:


Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 604
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #47 στις: Ιουνίου 10, 2017, 12:08 »
Απ΄αυτα που εχω διαβασει, ναι, ειναι 50%pg/50%vg

[justify]@cp, καλημέρα. Έκλεισα βιαστικά και ξέχασα να σου πω. Χαλαρά θα σε ακολουθήσω γι’ ακόμα μία φορά στις γεύσεις. Μία ερώτηση: Αν δεν βαρεθώ, θέλω να πάω για δοκιμή στο ίδιο υγρό (Holy Coffee), αν επιλέξω μόνο με vg θα γίνει πιο απαλό σε ένταση; γενικά, σαν υγρό βγάζει έντονο τον καφέ; δηλ. πιστεύεις πως ατμίζεται καθημερινά ή όχι; (εννοείται πως δεν είναι δεσμευτική η γνώμη σου, θα το δω όπως κι αν έχει).[/justify]
@ jbt καλημερα. Ξερω ρωτας τον cp, αλλα επειδη το ατμιζω τωρα, σου λεω οτι ειναι ενα αξιολογο υγρο. Εχω βαση 50/50 και ειναι το πρωινο μου. Πολυ καλη απαλη γευση καφε με επιχευση απαλη βανιλια ( αν αυτο σου αρεσει ). Για τη vg που λες , δεν ξερω.
Ευχομαι να σου αρεσει. Παρατηρησα οτι υστερα απο καμποσες μερες σκουραινει λιγο το χρωμα του υγρου, αλλα δεν επιρεαζει τη γευση του. Πιστευω να συμφωνησει και ο cp.
Αυτα. Να εχετε ενα καλο ΣΚ.  :)

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 11, 2017, 12:27 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #48 στις: Ιουνίου 10, 2017, 12:28 »
[justify]@cp, επέστρεψα. Χαχα πόση ώρα έκανα; Λοιπόν. Ευχαριστώ που σε κλέβω. Ντύθηκα και πήγα σφαίρα για δοκιμή. Άκου το ωραίο. Δοκίμασα τα shake & vape και κόλλησα στον καφέ. Πριν σε ρωτήσω, είχα δοκιμάσει σε Ναυτίλο μίνι και σε Ναυτίλο 2. Στην 1η περίπτωση ήταν σε κόντρα με άλλο υγρό (φυστικοβούτυρο), εκπληκτική απόδοση ο μικρός Ναυτίλος + ότι τα υγρά ήταν ημερών. Στη 2η περίπτωση, ήταν προς δοκιμή μόνο το Holy Coffee. Εξίσου υπέροχο αν και ολόφρεσκο (2, 3 24ωρα). Όμως, και στις 2 αυτές περιπτώσεις, δεν ρώτησα σε τι ποσοστά ήταν το υγρό. Τώρα, έχω το άρωμα, έχω νικοτίνες (70/30), και έχω δίλημμα:[/justify]

[justify]α) θα έχω το υπέροχο αποτέλεσμα των Ναυτίλων; [/justify]
[justify]β) Τι σκατά ποσοστά να βάλω για το υγρό; να κάτσω στην vg μου ή να απλωθώ σε pg;[/justify]

[justify]@ThioVag, καλημέρα. Χίλια ευχαριστώ για την απάντηση, (αν και ήμουν αγενής απ’ τη στιγμή που απευθύνθηκα μόνο σε 1 φίλο / απλώς ο cp είναι πάντα το λυσάρι μου). Η αλήθεια είναι πως η βανίλια δεν με τρελαίνει, όμως το υγρό έτσι όπως έτυχε να το δοκιμάσω ήταν εξαιρετικό. Και πάλι ευχαριστώ. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #49 στις: Ιουνίου 10, 2017, 13:54 »
Έβαλα ένα βαρελάκι με holy cofee 12% σε καθαρή vg σύν 2,5% νεράκι.
Πάνε τώρα τέσσερις ολόκληρες μέρες.
Τι λέτε να το ξεκινήσω από σιγά σιγά ή είμαι βιαστικός.

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #50 στις: Ιουνίου 10, 2017, 14:09 »
Άρχισε το σιγά σιγά και πιστεύω να το ανακινούσες τις μέρες που πέρασαν.

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #51 στις: Ιουνίου 10, 2017, 14:09 »
Shape and vape και πράσινα άλογα. Καλημέρα συνατμιστές το egoist angel Holy Coffee ναι το ατμίζεις μετά 1 μέρα σύμφωνα με τον κατασκευαστή. Καλό υγρό καθημερινό μετά από 3 εβδομάδες όμως σταθεροποιείται και καταλαβαίνεις ουσιαστικά πως είναι το υγρό. Και τότε είναι (για τη δικιά μου γεύση) πραγματικά πολύ καλύτερο

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #52 στις: Ιουνίου 10, 2017, 14:47 »
[justify]@cp, επέστρεψα. Χαχα πόση ώρα έκανα; Λοιπόν. Ευχαριστώ που σε κλέβω. Ντύθηκα και πήγα σφαίρα για δοκιμή. Άκου το ωραίο. Δοκίμασα τα shake & vape και κόλλησα στον καφέ. Πριν σε ρωτήσω, είχα δοκιμάσει σε Ναυτίλο μίνι και σε Ναυτίλο 2. Στην 1η περίπτωση ήταν σε κόντρα με άλλο υγρό (φυστικοβούτυρο), εκπληκτική απόδοση ο μικρός Ναυτίλος + ότι τα υγρά ήταν ημερών. Στη 2η περίπτωση, ήταν προς δοκιμή μόνο το Holy Coffee. Εξίσου υπέροχο αν και ολόφρεσκο (2, 3 24ωρα). Όμως, και στις 2 αυτές περιπτώσεις, δεν ρώτησα σε τι ποσοστά ήταν το υγρό. Τώρα, έχω το άρωμα, έχω νικοτίνες (70/30), και έχω δίλημμα:[/justify]

[justify]α) θα έχω το υπέροχο αποτέλεσμα των Ναυτίλων; [/justify]
[justify]β) Τι σκατά ποσοστά να βάλω για το υγρό; να κάτσω στην vg μου ή να απλωθώ σε pg;[/justify]

[justify]@ThioVag, καλημέρα. Χίλια ευχαριστώ για την απάντηση, (αν και ήμουν αγενής απ’ τη στιγμή που απευθύνθηκα μόνο σε 1 φίλο / απλώς ο cp είναι πάντα το λυσάρι μου). Η αλήθεια είναι πως η βανίλια δεν με τρελαίνει, όμως το υγρό έτσι όπως έτυχε να το δοκιμάσω ήταν εξαιρετικό. Και πάλι ευχαριστώ. [/justify]
Ως συνήθως με μπέρδεψες.  :laugh1:

Λες δοκίμασες τα shake & vape. Που τα δοκίμασες (και μάλιστα στους δικούς σου ατμοποιητές); Υπάρχει κάποιο μαγαζί που τα έχει φτιαγμένα για δοκιμές; Εγώ δοκίμασα το holy coffee χθες στο atmistique γιατί είχε φτιάξει ο Τάσος ένα 100μελο για τον εαυτό του. Το Holy Canoli, που επίσης αγόρασα γιατί μου αρέσει το όνομα και το canoli, το πήρα γουρούνι στο σακί. Δεν ρώτησα λεπτομέρειες για τις αναλογίες και την νικοτίνη του holy coffee γιατί αφού το γευστικό προφίλ μου ταίριαξε, θα το φέρω στα μέτρα μου. Τα μέτρα μου όμως δεν σου ταιριάζουν εσένα  καθόλου. Και αναφέρομαι λιγότερο στην νικοτίνη που θα είναι 9άρα, αλλά κυρίως στην PG που θα είναι 70% στο τελικό υγρό. Με τόση πολλή PG όλα τα αρώματα είναι πολύ ωραία και έντονα. Για high VG ή full VG δεν μπορώ εκ των πραγμάτων να έχω άποψη γιατί ποτέ δεν φτιάχνω τέτοια υγρά. Ατμίζω βέβαια σταθερά το lemon tart που έχει 70% VG αλλά μόνο αυτό και μάλιστα σε αεράτο ατμοποιητή με πολλά watts που γενικά δεν είναι το δικό μου ατμιστικό προφίλ. Νομίζω όμως πως ανήκω πλέον σε μια πολύ μικρή μειοψηφία ατμιστών που προτιμούν την υψηλή PG. Γι' αυτό επί του θέματος καλύτερα να ακούσεις όλους τους άλλους (που μάλλον high VG υγρά κάνουν) πλην εμού. Εμένα να με ρωτήσεις για όπερα... :yes:


Το λυσάρι... ;D


ΥΓ. Με μπέρδεψε ο Θείος Βαγγέλης με το 50/50 και ψάχνω από εκείνη τη στιγμή να βρω απάντηση. Ανεπιτυχώς όμως. Μου κάνει πάντως εντύπωση ένα άρωμα να είναι διαλυμένο σε βάση 50/50... :dontknow:




Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #53 στις: Ιουνίου 10, 2017, 15:19 »
[justify]@ThioVag, καλησπέρα ξανά. Ακολούθησα τελικά τον ίδιο δρόμο. 20ml άρωμα, 6mg νικοτίνη (70/30), και 50/50 vg pg (Pink Mule). Δεν ξέρω αν πω κάτι λάθος, όμως θα πω αυτά που εγώ κατάλαβα στις πρώτες μου επαφές με το υγρό, (και έτσι όπως έτυχε να το ατμίσω σε δοκιμαστήριο + από συνατμιστή). Το πρώτο, βρήκα το υγρό εξαιρετικό, είτε ημερών είτε άγουρο. Το δεύτερο, μου έδωσε μία αίσθηση από supreme + πολύ καλύτερο από relax. Και το τρίτο, διακριτικό όσο πρέπει (και το λέω με 20% άρωμα), άνετα θα εξαφανίσω τα 120ml. [/justify]

[justify]Επίσης. Διαβάζω για μικρότερα ποσοστά σε άρωμα. Δεν ξέρω, όμως στα shake n vape μου κάνουν αρκετά διακριτικά. Βέβαια, το τελευταίο διάστημα έχω πέσει σε βαριά καπνικά και σε λικέρ της κολάσεως, ίσως να έχω κάψει ρουθούνια και γλώσσα, δεν ξέρω, (πάντως άνθρωπος δεν πατάει σπίτι..., κι όταν εγώ επιστρέφω σε αυτό, βγαίνει όντως μία καπνική πουρίσια ποδαρίλα...).[/justify]

[justify]Σημ. Στην παρακάτω εικόνα είναι σε χρωματική σύγκριση με το Blueberry. Το Holy Coffee είναι λίγων λεπτών, ενώ το Holy Blueberry είναι ημερών, (που όντως έγινε ένα κλικ πιο σκούρο).[/justify]

[justify]@cp, σε διάβασα ελάχιστα δευτερόλεπτα πριν συνδεθώ, καλησπέρα ξανά λοιπόν. Ξέρω γιατί σε λέω λυσάρι, ποτέ δεν έχασα γευστικά, πάντα σε κλέβω με κλειστά μάτια, τι να λέει. Τα δοκίμασα σε συνατμιστή, (έμαθα και παραπάνω πληροφορίες όσο έλειπα από εδώ, τα είχε όλα σε 70/30). Δεν δοκίμασα ακόμα τον καφέ σε δικό μου επισκευάσιμο, (μόνο σε Ναυτίλους που λέω παραπάνω). Για την ερώτηση vg ή pg και πόσο, απλώς ήθελα να ξεφύγω λίγο απ’ την vg. Ποτέ δεν είχα θέμα με το ένα ή το άλλο. Και μάλιστα, πήγα τελικά στο 50/50 γιατί μέχρι τώρα τα βρήκα διακριτικά (βλ. καμένα ρουθούνια...). Θα επιστρέψω (κι αυτό δεν είναι προειδοποίηση, είναι ξεκάθαρη απειλή). [/justify]


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #54 στις: Ιουνίου 10, 2017, 15:37 »
Πόσο καιρό θα τα αφήσεις να ωριμάσουν; Εγώ λέω να τα αφήσω κάνα μήνα για να προλάβω να αγοράσω κανέναν καινούργιο ατμοποιητή γιατί δεν έχω ούτε έναν άδειο... :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #55 στις: Ιουνίου 10, 2017, 17:08 »
Παιδια, δοκιμάστε και το εταιρο holy peanut , θα με θυμηθείτε...

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #56 στις: Ιουνίου 10, 2017, 17:21 »
Είχα σκοπό να το πάρω κι αυτό αλλά μου είπαν ότι δεν είναι φυστικοβούτυρο γλυκό που μου αρέσει παρά σκέτο φυστίκι. Πες μας λίγα λόγια... :)

Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #57 στις: Ιουνίου 10, 2017, 18:10 »
Μοιάζει με το canoly που σου άρεσε αλλά είναι πιο nutty . Είναι πολύ δυνατό το αρωμα (ιδιαίτερα σε βάση πλούσια σε pg) . Η γεύση του περιέχει σίγουρα καμένη ζάχαρη (σιροπι κρέμας καραμελέ ας πούμε) και μια στεγνή ξερή γεύση που παραπέμπει και σε αράπικο Περισσότερο φουντούκι θα το έλεγα.
Αυτά βέβαια μετά απο δυο τρεις μέρες που ατμίζω εγώ τα shake and vape ... Μετά απο ένα δυό μήνες που τα ατμίζετε οι περισσότεροι μπορεί να είναι αλλιώς.
Edit: αναφέρομαι στο holy peanut της angel flavors "shake & vape"
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 10, 2017, 18:22 από GanaG »

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 604
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #58 στις: Ιουνίου 10, 2017, 18:12 »
@ cp, δεν ηθελα να σε μπερδεψω σε καμια περιπτωση. Για την αναλογια το ειχε γραψει καποιος συνφουρμιτης
( δεν θυμαμαι που ομως !) για αυτο το ανεφερα. Μπορει να κανω και λαθως.
Σου ευχομαι να ευχαριστηθεις τις γευσεις των Αγγελων. Ειναι πραγματι εξαιρετικα υγρα.  :)

@ jbt, για τα, shake and vape και angel flavors, νομιζω οτι το 20% διαλυση ειναι τελειο. Σε αυτα τα υγρα ο Σλοβενος πρεπει να βαζει καποιο υλικο για να γινονται πιο γρηγορα.
Στα αλλα 20μελα αρωματα, εχω βρει οτι μου ταιριαζει η αναλογια 12-14% καλυτερα.
Ολα τα υγρα egoist, τα εχω ατμισει στους δικους μου επισκευασιμους και δεν εχω εμπειρια απο αλλους ατμο οπως ναυτιλο κλπ. Επισης τα ατμιζω σε μουλαροβασεις 50/50 με 9mg, δεν τα εχω δοκιμασει με αλλες αναλογιες βασης.
Και γω των καπνικων ειμαι, με μερικες εξαιρεσεις. Οσο για τους καλυκες, τη γλωσσα και τα επακολουθα, συμφωνω μαζι σου . Η διαφορα της αλλαγης του χρωματος του υγρου που εχω, ειναι ιδια με αυτη που ποσταρες !!
Σου ευχομαι και σενα να τα ευχαριστηθεις ! Να σου πω μονο οτι το holly apricot το ρουφηξα σε 5 μερες .  :)

@ joe , ξεχασα, συμφωνω οτι το holly cofee φερνει λιγο απο supreme και relax. Αν και σε αυτη την κατηγορια θεωρω το black flag risen οτι καλυτερο, αλλα ειναι πανακριβο μαμωτο μου. Δεν πειραζει ομως και το holly cofee μια χαρα ειναι και πιο οικονομικο !


συγχώνευση συνεχόμενων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 10, 2017, 22:30 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Egoist Shake n' Vape
« Απάντηση #59 στις: Ιουνίου 10, 2017, 18:32 »
Tην Δευτέρα αγοράζω holy peanut μετά την εξαιρετική περιγραφή του GanaG ( :thumpup:) και φυσικά το holy apricot του θείου. Την Τρίτη παίρνω άδεια από την σημαία και θα ξαναμπώ στο φόρουμ σε 12,5 χρόνια που θα κοντεύουν να τελειώσουν όλα αυτά που έχω αγοράσει επειδή σας ακούω!   :yes:


ΥΓ. Μα την Παναγία! Δε πάει άλλο. Άνοιξα χθες το φαρμακείο στο μπάνιο για να πάρω ένα χανσαπλάστ και είχε μέσα δύο jesus... :laugh1:


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 326 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21698 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283091 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208948 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67556 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175762 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314543 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125931 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94828 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4817 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix