vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Green Smoke με cartomizer μιας χρήσης

Αποσυνδεδεμένος tolisd

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Άντε... και καλό άτμισμα μάγκες!
    • BAUER ENERGY
Green Smoke με cartomizer μιας χρήσης
« στις: Ιουλίου 03, 2009, 22:02 »
Λοιπόν, βρήκα και εγώ κάτι... :laugh1: :laugh1: :laugh1:   

Άλλο ένα ηλεκτρονικό τσιγάρο :idiot1: , το οποίο έχει φίλτρα με ενσωματωμένο ατομάϊζερ μίας χρήσης:
 
 http://www.greensmoke.com/greece


Υπόσχονται τον περισσότερο ατμό, αποστολή παραγγελίας την ίδια μέρα κιόλας, την χαμηλότερη τιμή στην κατηγορία του, το η.τ. έχει ένα χρόνο εγγύηση (μπαταρία λογικά), 5-6 γεύσεις και 0-16mg νικοτίνης ως επιλογές. Έχουν και πρόγραμμα προμηθειών (για όποιον ασχολείται).

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lxbEHSGzzK4[/youtube]

Online Παρουσίαση προϊόντος:http://greensmoke.com/catalog/presentation.html

Αααα! Και για όσους από εσάς το τολμήσετε, υπάρχει εκπτωτικός κωδικός (-10%): disc10-3042 8) 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 03, 2009, 22:12 από tolisd »

Αποσυνδεδεμένος tronicgr

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
  • eGo + Vinirette e-liquids
    • Home Motion Flight Simulator
Απ: Green Smoke με cartomizer μιας χρήσης
« Απάντηση #1 στις: Ιουλίου 03, 2009, 22:11 »
Καλυτερα να το ψαξεις λιγο... μπορει να εχει τον χειροτερο χρονο cutoff...

Σε ενα αλλο με ενσωματομενο το ατομιζερ που ειδα στου Scott το πρωι δε μπορουσε να τραβηξει πανω απο ενα δευτεροπλεπτο !!!!!!   :eyesplash:


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=F7LdZLwWy44[/youtube]


Θανος

Αποσυνδεδεμένος tolisd

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Άντε... και καλό άτμισμα μάγκες!
    • BAUER ENERGY
Απ: Green Smoke με cartomizer μιας χρήσης
« Απάντηση #2 στις: Ιουλίου 03, 2009, 22:15 »
Είχε κάνει ο aTmin ένα review τέτοιου τσιγάρου παλιότερα, που του βγήκε μάπα στη μπαταρία όντως. Αυτό εδώ όμως φαίνεται ποιοτικότατο, έχει εγγύηση, το site δείχνει αρκετά σοβαρό και οργανωμένο... Μόνο μια δοκιμή θα μας πείσει  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Green Smoke με cartomizer μιας χρήσης
« Απάντηση #3 στις: Ιουλίου 04, 2009, 01:16 »
Αν δεν κανω λαθος τα λενε cartomizer αυτα. Καπου ειχα διαβασει ομως στο ξενο site, ασχημες κριτικες οσων αφορα το θεμα υγειας. Θα το ψαξω και θα ποσταρω ξανα.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Green Smoke με cartomizer μιας χρήσης
« Απάντηση #4 στις: Ιουλίου 04, 2009, 04:20 »
Περίεργο! Αν θα τα προτιμούσα για κάποιον λόγο, εκτός του ότι θα είναι πάντα φρέσκα χωρίς κατάλοιπα πάνω στην αντίσταση, (άρα με καλή απόδοση) θα ήταν και οι λόγοι υγιεινής. Μήπως το θυμάσαι... ανάποδα;  :confused1: Για ψάξ' το όπως είπες, Κώστα.

Ναι είχα δοκιμάσει ένα με ενσωματωμένο ατομάιζερ. Ακόμα το έχω για λόγους... αρχείου. Το κείμενο της δοκιμής είναι εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,86.0.html

Όπως το λέω κι εκεί, έβγαζε το μεγαλύτερο ντουμάνι όλων των εποχών και τα φιλτράκια κρατούσαν πολύ. Εκεί που υστερούσε ήταν στην μπαταρία και στη γεύση.
Το στο καλό, θα πρέπει να τα έχουν βελτιώσει πια! Λέω!  ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 04, 2009, 04:38 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος tolisd

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Άντε... και καλό άτμισμα μάγκες!
    • BAUER ENERGY
Απ: Green Smoke με cartomizer μιας χρήσης
« Απάντηση #5 στις: Ιουλίου 14, 2009, 21:12 »
Ήρθε...



Εντυπώσεις μόλις φορτίσει η μπαταρία...

Αποσυνδεδεμένος tolisd

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Άντε... και καλό άτμισμα μάγκες!
    • BAUER ENERGY
Απ: Green Smoke με cartomizer μιας χρήσης
« Απάντηση #6 στις: Ιουλίου 14, 2009, 21:47 »
Λοιπόν...



Ίδιο μέγεθος με το Evo με μπαταρία Atom. Αλλά η δική του μπαταρία πιο μακριά και πιο παχιά.



Βιδώνουμε το συνδυασμό ατομάιζερ-φίλτρου (ένα - ένα πακεταρισμένα σε κάλυμμα σιλικόνης) και έτοιμο να ατμιστεί... 8)



- Έπαθα πλάκα με το τράβηγμα! Σαν πραγματικό τσιγάρο! Καμία προσπάθεια να ρουφήξεις, ούτε ανάγκη να προθερμάνεις το ατομαιζερ! Απλά ατμίζεις, όπως με τα αναλογικά τσιγάρα...

- Ατμός; Ατελείωτος! Επιπέδου Evo, ακόμη και αν η μπαταρία φορτίστηκε μόλις δύο ώρες (από 8 που σου λέει το εγχειρίδιο).

- Γεύση...χμμμ! Δεν με ενθουσίασε αυτή που πήρα. Έχει όμως άλλες 5 να επιλέξω, οπότε κάτι θα βρεθεί.

- Throat hit... :thumpup: Με medium φίλτρα, πολύ δυνατό, άκρως ικανοποιητικό.

- Cut-off... ::) Όντως έχει στα 3 δεύτερα... Αλλά δεν υπάρχει θέμα αφού το e-cig τραβάει πραγματικά τρελά!

- Έξτρα: Στο ledάκι μπροστά έχει δύο τρυπίτσες από τις οποίες αν τραβήξεις καμιά κοφτή, βγαίνει ατμός!  :laugh1: Εδώ έδωσαν ρέστα πραγματικά! Ακριβής προσομοίωση τσιγάρου!  :thumpup:

- Διάρκεια μπαταρίας & διάρκεια φίλτρων: Θα τα ποστάρω μόλις καταλήξω...

- Σκορ: Δίνω 8/10, γιατί δεν μου πολυάρεσε η γεύση και γιατί ακόμα δεν έχω στοιχεία για τη διάρκεια.

 

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Green Smoke με cartomizer μιας χρήσης
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 15, 2009, 01:09 »
Ωραία παρουσίαση tolisd.  :thumpup:
Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ κοντά στις δικές μου (εκείνου που είχα δοκιμάσει προ καιρού).
Τις δεύτερες θέλω να δω.
Εύχομαι να μην είναι κι αυτές ίδιες.  :tongue_smilie:

Αλλά ατμό και στο ledάκι ε;  ::) !!

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Green Smoke με cartomizer μιας χρήσης
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 15, 2009, 01:24 »
Περίεργο! Αν θα τα προτιμούσα για κάποιον λόγο, εκτός του ότι θα είναι πάντα φρέσκα χωρίς κατάλοιπα πάνω στην αντίσταση, (άρα με καλή απόδοση) θα ήταν και οι λόγοι υγιεινής. Μήπως το θυμάσαι... ανάποδα;  :confused1: Για ψάξ' το όπως είπες, Κώστα.


Εδω ειναι Λευτερη.
 
Ομως εδω εχουμε καλα λογια για το green-cig.
 
Η πλεξουδα τι ειναι;  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Green Smoke με cartomizer μιας χρήσης
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 15, 2009, 01:48 »
Ευχαριστώ, Κώστα.
Οι φωτογραφίες των αρχικών μηνυμάτων με τον καμένο πολυεστέρα δεν είναι και ιδιαίτερα ενθαρρυντικές θα έλεγα.

Αυτά τα κρακ, παφ, τσαφ που αναφέρονται ότι ακούγονται μερικές φορές την ώρα που τραβάς τη τζούρα τα θυμάμαι κι εγώ πολύ χαρακτηριστικά, αν και νομίζω ότι δεν τα είχα αναφέρει τότε. Δεν ακούγονταν πάντα, αλλά εγώ θυμάμαι ότι συνήθως εμφανιζόταν συχνότερα στις πρώτες τζούρες κάθε καινούργιου catromizer.

Η πλεξουδα τι ειναι;  :confused1:

Έλα ντε!  :dontknow:

Απ: Green Smoke με cartomizer μιας χρήσης
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 15, 2009, 02:05 »
Ευχαριστώ, Κώστα.
Οι φωτογραφίες των αρχικών μηνυμάτων με τον καμένο πολυεστέρα δεν είναι και ιδιαίτερα ενθαρρυντικές θα έλεγα.

Αυτά τα κρακ, παφ, τσαφ που αναφέρονται ότι ακούγονται μερικές φορές την ώρα που τραβάς τη τζούρα τα θυμάμαι κι εγώ πολύ χαρακτηριστικά, αν και νομίζω ότι δεν τα είχα αναφέρει τότε. Δεν ακούγονταν πάντα, αλλά εγώ θυμάμαι ότι συνήθως εμφανιζόταν συχνότερα στις πρώτες τζούρες κάθε καινούργιου catromizer.

Έλα ντε!  :dontknow:

Ρε σεις αυτό το κοτσιδάκι το είχα κι εγώ απορία άλλα λέω ας μη ρωτήσω  :laugh1: :laugh1: :laugh1: ...
Μήπως είναι το αντίστοιχο μεταλλικό "σφουγγαράκι" του atomizer?

Αποσυνδεδεμένος tolisd

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Άντε... και καλό άτμισμα μάγκες!
    • BAUER ENERGY
Απ: Green Smoke με cartomizer μιας χρήσης
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 15, 2009, 23:12 »
Αφού άτμιζα όλη τη μέρα έως τώρα (από χθες το βράδυ), το φιλτράκι και η μπαταρία τα παίξανε... Σχεδόν 12 ώρες με μέτρια ομολογουμένως χρήση... Έτσι και έτσι για το φίλτρο, πολύ καλά για τη μπαταρία.

Άνοιξα το φίλτρο αφού τελείωσε, δεν έχει αυτή την πλεξούδα μέσα, ούτε είναι σε στυλ cartridge όπως το Greencig. Ένα απλό συρματάκι παίζει το ρόλο του ατομαιζερ και ένα είδος απορροφητικού χαρτιού τυλιγμένο γύρω του το ρόλο του φίλτρου... Σχεδιασμένο για μία χρήση βλέπεις  >:( Επίσης, τα κρακ κρουκ είναι όντως καψίματα του χαρτιού που έχει μέσα σαν μέσο κατακράτησης του υγρού και συμβαίνουν στις δυνατές τζούρες κυρίως... Το σίγουρο είναι ότι αυτό το χαρτί δεν χρησιμοποιείται δεύτερη φορά.

Είπα λοιπόν να κάνω πατέντα και να το κάνω να ξαναγεμίζει, μιάς και το φίλτρο του είναι μεγάλης πραγματικά χωρητικότητας σε σχέση με το Evo μου! Πήρα το cartomizer, έβγαλα από μέσα το χαρτί, λέπτυνα και κόντυνα ένα εξωτερικό φίλτρο από Εvo, πέρασα το ατομαιζερ - σύρμα από την τρύπα του αφού την άνοιξα κάπως για να χωράει, έσπρωξα το mod φιλτράκι που έφτιαξα μέσα στο cartomizer και είχα τη βάση έτοιμη για όσα refill θα μου επέτρεπε το ατομαιζερ αυτό... Για φίλτρο όμως; Τι να έβαζα; Του Evo το πολυεστερικό θα το έκαιγε σίγουρα και είναι και λίγο, οπότε πήρα ένα βαμβακερό πανάκι, το έκανα ρολό, στο κέντρο του πέρασα το σύρμα, το έσπρωξα μέσα και μετά dripping καμιά 15αριά σταγόνες EcoPure High από πάνω να ποτίσει καλά, τάπωμα και έτοιμο για την πρώτη τζούρα... :laugh1:

Πωπω ξενέρωμαααααα! Χάλια γεύση!  :-\ Μάλλον το πανάκι δεν είναι αυτό που ψάχνω. Ατμό έβγαζε κανονικά, αλλά η γεύση του υγρού αλλοιώθηκε εντελώς, δεν ατμιζότανε με τίποτα... :wall: Τζίφος η εφεύρεσή μου... :laugh1: Αλλά αν έβρισκα κάτι καλό να κρατάει το υγρό, πιστεύω 2-3 γεμίσματα ίσως τα άντεχε το cartomizer, ποιος ξέρει... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Green Smoke με cartomizer μιας χρήσης
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 15, 2009, 23:39 »
Κατι τετοιο;

Αποσυνδεδεμένος tolisd

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Άντε... και καλό άτμισμα μάγκες!
    • BAUER ENERGY
Απ: Green Smoke με cartomizer μιας χρήσης
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 16, 2009, 12:51 »
Θα το δοκιμάσω Cyan και θα σου πω... 8)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Green Smoke με cartomizer μιας χρήσης
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 04, 2010, 09:04 »
επειδή το συγκεκριμένο ΗΤ είναι πολύ δημοφιλές στην Αμερική , μου κάνει εντύπωση ότι δεν το έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 330 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 250 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21715 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283124 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209012 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67597 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175795 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14973 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125952 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94869 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4852 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix