vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

58 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, Milarepa, Ηρακλης

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος kostaspro

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4425 στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 09:58 »
Καλημέρα ρε παιδιά για να καταλάβω τι εννοείται Κινέζικα? και τι είναι το Provari ? ποια η διαφορά τους δεν την έχω καταλάβει  ... εκτός και νιώθεται εσείς το απαλό άναμμα της αντίστασης σας? γιατι για αυτονομία δεν το συζητάω.. δεν είδα καμία διαφορά από το MVP 2.0 που έχω σε σχέση με το αμερικάνικο ενός φίλου ειλικρινά ..απο την εξοικονόμηση που εχω κάνει λόγω περιπτέρου μπορω να το πάρω το PROVARI αλλα τι θα μου προσφέρει ? δεν είναι καλύτερα να πάρω ένα επώνυμο ατμοποιητη  (Kaifun lite plus) πχ  ?

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4426 στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 10:02 »
άλλο το provari (made in USA) άλλο ο ατμοποιητής
πριν πάρεις οτιδήποτε ριξε μια ματια


εδω
εδω
εδω
εδω
και εδω


Αποσυνδεδεμένος kostaspro

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4427 στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 10:12 »
Φίλε Wilde σε ευχαριστώ τα βλέπω κάθε μέρα όλα αυτά μάλλον εγώ φταίω που δεν κατάλαβες .....γιατι να πάρω provari απο το να τα χώσω σε ένα καλό επισκευασιμο επώνυμο εκεί  τουλάχιστον βλέπω διαφορά΄εγω και όχι στο μόντ κάνω λάθος?

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4428 στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 10:24 »
Φίλε αυτό το ερώτημα το έθετα κι εγώ στον εαυτό μου... και εγώ θα προτιμούσα έναν ακριβό ατμοποιητή παρά ένα ακριβό μοντ αν ήταν να επιλέξω. Το προβάρι λοιπόν θα σου δίνει σταθερή απόδοση σ' όλη τη διάρκεια της μπαταρίας, έχει αντοχή (σταθερό πόλο και κατασκευή) δεν χαλάει και είναι ασφαλές. Με άλλο λόγια θα αναδείξει το μάξιμουμ του ατμοποιητή που θα πάρεις και θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. επίσης είναι μικρό σε μέγεθος και πανέμορφο κατά τη γνώμη μου. Από εκεί και πέρα είναι θέμα επιλογής, γιατί τα 200 ευρώ όντως θέλουν σκέψη πριν τα δώσεις...

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4429 στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 10:32 »
.....γιατι να πάρω provari απο το να τα χώσω σε ένα καλό επισκευασιμο επώνυμο εκεί  τουλάχιστον βλέπω διαφορά΄εγω και όχι στο μόντ κάνω λάθος?


Σωστά
να ξεκινήσεις με επισκευάσιμο!


Αλλά για να πάρεις όλα όσα μπορεί να σου προσφέρει ένας επισκευάσιμος ατμοποιητής
θα χρειαστείς κάτι παραπάνω απο μια απλή ego

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4430 στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 10:41 »
φιλε μην παρεις provari κατα τη γνωμη μου λογω κοστους... αν τα εχεις οκ ειναι καλητερο γιατι πολυ απλα απο την πρωτη μεχρη την τελαιυταια τζουρα εχεις ιδια αποδοση
αλλα αξιζει να δωσεις για αυτο 140euro παραπανω αντι να παρεις ενα vamo  ή inokin svd??


εγω δεν θα τα εδεινα θα επερνα ενα απο τα δυο αυτα και απλα αντι να αλαζω την μπαταρια στα 3,3 θα την αλλαζα στα 3,6 δηλαδη θα επερνα μια μπαταρια ακομα ...αυτο και κανω με το vamo


επησεις αυτα τα δυο ειναι μεταβολομενης ισχυος κατι που τα κανει πιο ευχρειστα ενω το Provari ειναι μονο τασης

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4431 στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 10:52 »
Επειδή ξεφεύγουμε πάλι ...βέβαια καλό ειναι που γίνεται και ένας διάλογος να ακουστούν απόψεις ώστε ο καθένας να βγάλει τα συμπεράσματα  του ! Μια παρέα είμαστε που και μόνο καλό κάνουν οι συζητήσεις μεταξύ μας.

Λοιπόν ο φίλος  ΕΡΕΒΟΣ  ζήτησε ενα μοντ με κάποια χαρακτηριστικά , τα οποία το προβαρι τα καλύπτει στο έπακρο .
Δεν ειναι το μόνο σίγουρα, μπορεί ευτυχώς να διαλέξει ανάμεσα σε πολλά ,τώρα πια το μόνο που δε λείπει ειναι η ποικιλία .
Και είπαμε αν δεν υπάρχει οικονομικό ζήτημα γιατι όχι , δεν έθεσε δίλημμα μεταξύ καλού μοντ η καλού ατμοποιητη .. Μπορεί να εχει τη δυνατότητα και για τα δυο , καλό ειναι να απαντάμε και λίγο στις ερωτήσεις που κάνουν τα μέλη.

Όλα ειναι σωστά πάντως και δε διαφωνώ με κανέναν .
Καλα ατμιζματα !

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4432 στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 11:13 »
Ο ΕΡΕΒΟΣ ζητησε ενα που να κραταει σταθερα βατ....  οχι βολτ..... αρα δεν ξεφυγαμε απλα καποιοι δεν το παρατηρησαν σωστα

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4433 στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 11:15 »
Αν κρατάει σταθερά volts κρατάει και τα watts και όχι ότι ναι  ;)

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4434 στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 11:19 »
οχι αν αλλαζει ατμο ή επισκευασιμο....


τελος παντον εγω καταλαβα οτι θελει μοντακι με επιλογης βατ.....




αχ ο γραπτος λογος μπερδευομαστε εκει που δεν πρεπει ;)

Αποσυνδεδεμένος kwstaspan

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
    • Ρεμπέτικο Φόρουμ
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4435 στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 13:53 »
Παιδιά οι e-Go μπαταρίες έχουν από μόνες τους προστασία εκφόρτισης ή πρέπει να έχω το νου μου να μην "τελειώσουν" τελείως? Εγώ πάντα τις φορτίζω όταν "τελειώνουν".
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 16, 2014, 14:07 από kwstaspan »

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4436 στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 13:54 »
Σταματάνε αυτόματα να δουλευουν όταν θέλουν φόρτισμα
μη φοβάσαι

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4437 στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 16:34 »
Κάποια μυνήματα, μεταφέρθηκαν εδώ

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4438 στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 17:34 »
Eυχαριστω για τις απαντησεις σας και συγγνωμη αν εφερα καμμια αντιπαραθεση.
Τα ευρω ειναι θεμα αλλα σε βαθος χρονου και αποφευγοντας πιο ''ζημιαρικα'' μοντ νομιζω θα βγω κερδισμενος.
Το μεγεθος για εμενα μετραει αφου ψυχολογικα δεν ειμαι ετοιμος να βγω με κανεναν ''ναργιλε'' εξω.
Το ατμισμα δεν το σταματαω με τιποτε τωρα αφου ουτε δευτερολεπτο δεν μου λειπει η πιπα,απο γευση ειμαι οκ,
μαλλον θα ελεγα οτι αφου ουτε στερητικο εχω,ουτε ενοχλησεις εχω,και ηδη νιωθω πιο ΄΄αερατος΄΄ οτι μαλλον πρεπει να σκεφτομαι να κατεβω μελλοντικα και σε νικοτινη!
Θα αρχισω με ετοιμες αντιστασεις αλλα θελω σιγα σιγα να μπαινω στις επισκευασιμες και λογω ελλειψης πειρας και σιγουρα λαθων θα ηταν πιο σιγουρα τα βατ,χωρια που εχω την πεποιθηση και του πιο υγιεινου[γνωμη μου]
παιδια ευχαριστω και οποιος μπορει λεει και καμμια μαρκα
ααα ατμοποιητη σκεφτομαι το σοφια και τανκ λογω υλικων και ευκολιας γεμισμα το bayou
Σιγουρα δεν συμφωνουν πολλοι με τις επιλογες μου αφου αυτα ειναι ακριβα και εγω πρωταρης αλλα οποτε πηγαινα με πιο φτηες λυσεις παντα την παταγα,κατεληγα στις ακριβοτερες και στην ουσια εχανα χρηματα!!!
Και παλι ευχαριστω και ειπαμε, καθε γνωμη δεκτη. :bye: ::)

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4439 στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 18:41 »
τότε φίλε καλώς όρισες στον κόσμο του provari  :)  δεν προκάλεσες αντιπαράθεση αλλά συζήτηση και ανταλλαγή απόψεων κι αυτό είναι πάντα καλοδεχούμενο... Η Σοφία είναι άριστη επιλογή (αγαπημένος μου ατμο) και αξίζει σίγουρα τα χρήματα της


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 272 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208147 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66760 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175114 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313494 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14791 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125220 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93841 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix