vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

524 επισκέπτες, 6 χρήστες
tasos1976, vasim, pngtszs1976, dkostas, Lazy Dog, camber

Twitter

ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Ψιλο-offtopic:

Εγώ πάντως τους λέω οτι έχω κόψει το τσιγάρο εδώ και 2 χρόνια. Το μόνο που άκουσα ήταν "ναι φαίνεται στην εξέταση/ακτινογραφία/ακρόαση."

Συμπεράσματα δικά σας ;)

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"
« Απάντηση #331 στις: Δεκεμβρίου 07, 2017, 13:08 »
Λογικο νομιζω,οταν φευγεις απ την πισσα κ οτι αλλη μλκια εχει το κτ!

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Αν μιλάμε για μικροαιμορραγίες στα ούλα, καμία σχέση με καλή αιμάτωση. Είναι συμπτώματα που τα συστατικά του τσιγάρου δεν άφηναν να εκδηλωθούν ενώ υπήρχε το θεματάκι στα ούλα.
Πήγαινε σε έναν οδοντίατρο να το προλάβεις.
Για μύτη δεν το συζητάμε, πάμε σε ΩΡΛ να μας δεί και συνεχίζουμε μέχρι να βρεθεί ικανοποιητική λύση και εξήγηση. Εποχιακά φάρμακα, ρινικά spray ή διάφορα χημικά μπορεί να έχουν ρόλο αλλά γιατί να δίνουμε δικές μας εξηγήσεις και ερμηνείες σε πράγματα για τα οποία κανονικά πρέπει να είμαστε σίγουροι.

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Παιδιά ατμίζω 4 χρόνια σε νορμαλ άτμισμα, δλδ επισκευάσιμοι άτμο mtl και μέχρι 15W ταβάνι.
Επειδή αθλούμαι ερασιτεχνικά σε αγώνες μεγάλων αποστάσεων το τελευταίο 6μηνο όταν τρέχω και φτάνω στο 90% νιώθω για κανά δυο ανάσες ένα γουργούρισμα!
Πήγα στον γιατρό με ακροάστηκε και μου λέει δεν ακούω απολύτως τίποτα δεν είσαι καπνιστής, του αναφέρω ότι είμαι 4 χρόνια ατμιστής και μου λέει δεν ακούω τίποτα ούτε νομίζω να επηρεάζει κάπου. Παρόλα αυτά λόγω του ότι είμαι λίγο ψείρας και χέστης με την υγεία μου τον έβαλα και μου έγραψε μια αξονική τομογραφία θώρακος!
Την κάνω και σας ενημερώνω εκ νέου...

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Το οτι το καπνισμα μπορει να «επνιγε» διαφορα κ μας βγηκαν μετα δε πα να πει οτι φταιει το ΗΤ.Τοσα χρονια ΚΤ ε ολο κ καποιο κουσουρι θα αφηνει.Καποια αλλα βεβαια παιζει να ειναι κ στο μυαλο μας απο την αλλαγη του ΚΤ σε ΗΤ

Αποσυνδεδεμένος PATIS

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα σας. Μπορεί να μου πει κάποιος μερικά υγρά ήπια για το λαιμό, φαρυγγα. Φαντάζομαι ότι πρέπει να ατμιζω αυτά που έχουν περισσότερες κρέμες... Ευχαριστώ! 

Αποσυνδεδεμένος Dr.Feelgood

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • Μικρός Τυμπανιστής
@Ksp
Αξονική και μαγνητική τομογραφία δεν κάνουμε χωρίς λόγο γιατι έτσι μας τη βάρεσε. Ειδικά στην αξονική τρως ακτινοβολία και συνήθως ο γιατρός δε τη γράφει χωρίς να έχει ενδείξεις για κατι. Τωρα αν εσένα είναι φίλος σου τι να πω. Πάντως μη τα ρίχνετε στο ατμισμα για ψύλλου πήδημα. Συνήθως είναι το τελευταίο πράγμα που φταίει για κάτι. Εκτός αν κάποιος του βγάζει τα μάτια και βαράει 500mg nic την ημέρα. Ε, τότε τα θέλει ο κωλος του.

Αποσυνδεδεμένος theoxen83

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
Τα πιο <εχθρικά> για τον λαιμό σε ένα υγρό αναπλήρωσης είναι η pg και η νικοτίνη.
Υπάρχουν και αρώματα φυσικά που ενοχλούν,αλλά αυτό είναι πιο υποκειμενικό..
Επίσης παίζει ρόλο κι ο εξοπλισμός σου,η αντίσταση και τα watt που ατμίζεις.Μια κανέλα π.χ που θα σου τσιμπάει τον λαιμό σε έναν αεράτο ατμοποιητή και ψηλά watt,θα είναι πολύ πιο ανεκτή σε έναν mtl ατμοποιητή.
Είναι όλα παραμετροποιήσημα και φυσικά δεν υπάρχει λόγος να περιοριστείς σε ένα είδος γεύσης..

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Παιδιά ατμίζω 4 χρόνια σε νορμαλ άτμισμα, δλδ επισκευάσιμοι άτμο mtl και μέχρι 15W ταβάνι.
Επειδή αθλούμαι ερασιτεχνικά σε αγώνες μεγάλων αποστάσεων το τελευταίο 6μηνο όταν τρέχω και φτάνω στο 90% νιώθω για κανά δυο ανάσες ένα γουργούρισμα!
Πήγα στον γιατρό με ακροάστηκε και μου λέει δεν ακούω απολύτως τίποτα δεν είσαι καπνιστής, του αναφέρω ότι είμαι 4 χρόνια ατμιστής και μου λέει δεν ακούω τίποτα ούτε νομίζω να επηρεάζει κάπου. Παρόλα αυτά λόγω του ότι είμαι λίγο ψείρας και χέστης με την υγεία μου τον έβαλα και μου έγραψε μια αξονική τομογραφία θώρακος!
Την κάνω και σας ενημερώνω εκ νέου...
:hmmm:
Πάρε ένα αθώο ζαντακ και άσε τις αξονικές γιατί για ΓΟΠ μου κάνει.

Δεν ξέρω αν το έχω παρατηρήσει μόνο εγώ, αλλά στο κρυολόγημα το άτμισμα μου σκοτώνει κυριολεκτικά τον λαιμό.
Θυμάμαι αντίθετα ότι με το τσιγάρο ήταν πιο ανεκτό.

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Στο κρυολόγημα να κάνεις υγρά με χαμηλότερη νικοτίνη κι αν είσαι πολύ χάλια, με μηδενική...θα σου μαλακώσει και τον λαιμό.


Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nikosgia

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Εγω εχω μολις 3 βδομαδες με  η.τ.... η βαση που χρησιμοποιω ειναι 50% pg  &50% vg  και νικοτινη 4...

Στην αρχη (πρωτη εβδομαδα)  ειχα εντονες ενοχλησεις στο λαιμο ....οσο περναει ο καιρος παρατηρω οτι αυτες οι ενοχλησεις στο λαιμο εμφανιζονται η το πρωι που θα τραβηξω τις πρωτες  τζουρες ....η καποιες φορες -οχι παντα- αν εχω πολυ ωρα να ατμισω.... και φυσικα μετα απο καποιες τζουρες δεν εχω ενοχληση.....  Ελπιζω με τον καιρο να σταματησει και αυτο... χωρις να χρειαστει να πειραξω κατι στις αναλογιες του υγρου η στην Νικοτινη....που οπως ειναι τωρα με εχει βολεψει


Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
το πρωι παιζε λιγο χαμηλα.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Εγω εχω μολις 3 βδομαδες με  η.τ.... η βαση που χρησιμοποιω ειναι 50% pg  &50% vg  και νικοτινη 4...
Δεν μας λες όλη την ιστορία.
Στα 10-20 watt είσαι ΟΚ. Στα 60 ίσως το 4 να είναι πολύ.

Αποσυνδεδεμένος nikosgia

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Η αντισταση που εχω ειναι στα 40 με 50 watt.. και παιζω στο 40 με 41 w....(Ατμοποιητης melo3)

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 19, 2018, 16:35 από Cruiser79 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172074 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276466 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9398 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43082 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35538 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182562 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10517 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364