vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

594 επισκέπτες, 4 χρήστες
treloneritis, fotis3d, Parolos, Doubt

Twitter

ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Φίλε [member=8825]Stathis1[/member] όχι. Η ταχυκαρδία, βραδυκαρδία ή οτιδήποτε άλλο σε -καρδία δεν θέλει καμία απολύτως δοκιμή. Θέλει επίσκεψη σε γιατρό.

Και το κλείνουμε εδώ το θέμα.


Με χαρά θα ακούσουμε οποιαδήποτε "κατάληξη" κάποιας υπόθεσης μετά την επίσκεψη σε ειδικό, αλλά συμβουλές χωρίς πτυχίο και ειδικότητα δεν πρέπει να λαμβάνονται υπόψιν.

Σωστά, έγραψα ότι προφανώς θέλει γιατρό, αλλά δεν το τόνισα αρκετά.  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2017, 15:18 από Stathis1 »

Αποσυνδεδεμένος NoMoreCig

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπερα σε ολους.Καπνιζα περιπου 15 χρονια και 1 μηνα τωρα περιπου ατμιζω υγρο με 9mg και με τσιγαρο κομμενο μαχαιρι.
Μεχρι τωρα η σεξουαλικη ζωη μου ηταν φυσιολογικοτατη και με αρκετα ανεβασμενη τη λιμπιντο μου και την ορεξη μου παρολο που ειμαι και παντρεμενος με παιδι.  :)
Εχω παρατηρησει οτι απο τη μερα που ξεκινησα να ατμιζω νιωθω σαν να εχω πεσμενη διαθεση πανω σε αυτο το θεμα,δεν ειναι οτι δεν κανει κουκου κλπ απλα νιωθω πεσμενος,βαριεστημενος πως να το πω δε ξερω.Και θελω να ρωτησω ειδικα τους αντρες να μου πουν τη γνωμη τους και αν ειχαν τετοια διαθεση οσον αφορα το σεξ.
Και λεω εγω μηπως φταιει η 9αρα νικοτινη η μηπως κατι αλλο?
Παρακαλω μην αρχισετε τις κοροιδιες κλπ

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Επειδή είμαι γυναίκα μόνο θα σε στείλω στο κατάλληλο νήμα, εδώ

Αποσυνδεδεμένος geokap

  • *
  • 12
  • Φύλο: Γυναίκα
εχω κ εγω ενα θεμα βρε παιδια.δε ξερω αν συμβαινει κ σε κανεναν αλλον.ξεκινησα το ατμισμα με ενα aio της joytech.ολα καλα.οσες φορες δοκιμαζα κ εκανα αρκετο ατμο απο το mod του ανδρα μου με melo ατμοποιητη την 0.5 κ 0.75 αντισταση μετα ειχα ματωμενη μυτη...κουλο!το προσπερασα.πριν λιγο καιρο πηρα κ εγω ενα pico με ναυτιλο 2.ξεκινησα με την 1.8 αντισταση..πολυ ευχαριστημενη χωρις κανενα θεμα.χτες εβαλα πανω την 0.7 ετσι να την δοκιμασω κ τσουπ σημερα παλι ματωσε η μυτη!!!!ειναι τυχαιο τωρα αυτο;ο πολυς ατμος το δημιουργει το θεμα;ειναι κατι που γενικα συμβαινει;;;

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Κάτι που γενικά συμβαίνει, σίγουρα δεν είναι. Θα σου πρότεινα να ζητήσεις ιατρική γνώμη.

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
εχω κ εγω ενα θεμα βρε παιδια.δε ξερω αν συμβαινει κ σε κανεναν αλλον.ξεκινησα το ατμισμα με ενα aio της joytech.ολα καλα.οσες φορες δοκιμαζα κ εκανα αρκετο ατμο απο το mod του ανδρα μου με melo ατμοποιητη την 0.5 κ 0.75 αντισταση μετα ειχα ματωμενη μυτη...κουλο!το προσπερασα.πριν λιγο καιρο πηρα κ εγω ενα pico με ναυτιλο 2.ξεκινησα με την 1.8 αντισταση..πολυ ευχαριστημενη χωρις κανενα θεμα.χτες εβαλα πανω την 0.7 ετσι να την δοκιμασω κ τσουπ σημερα παλι ματωσε η μυτη!!!!ειναι τυχαιο τωρα αυτο;ο πολυς ατμος το δημιουργει το θεμα;ειναι κατι που γενικα συμβαινει;;;


Αποσυνδεδεμένος geokap

  • *
  • 12
  • Φύλο: Γυναίκα
νερο ε;βρε λες;εχει μια βαση..αν ο περισσοτερος ατμος μου προκαλει μεγαλυτερη ξηροτητα ισως αυτη ειναι μια λυση!με την 1.8 που βγαζει σαφως λιγοτερο ατμο δε το εχω παθει ποτε.κ να συμπληρωσω οτι δεν εννοω οτι τρεχει το αιμα ποταμι..ειπαμε..!απλα στιγμιαια νιωθω την αναγκη να σκουπισω τη μυτη μου κ βλεπω αιματακι στην χαρτοπετσετα. .

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Και νερό να χρειάζεσαι, πάλι πρέπει να επισκεφτείς γιατρό.

Όχι δεν είναι συνηθισμένο σύμπτωμα, δείχνει να έχεις κάποια προδιάθεση. Μην το αμελήσεις.

Αποσυνδεδεμένος geokap

  • *
  • 12
  • Φύλο: Γυναίκα
παιδια εννοειται οτι την ιατρικη συμβουλη θα την παρω απο γιατρο.δεν ειμαι κανα 15χρονο που ψαχνει διαδικτυακους γιατρους.απλα το αναφερω σαν "παρενεργεια" κ η μεγαλη μου απορια ειναι γιατι με μεγαλες αντιστασεις ειναι ολα μια χαρα(τις οποιοες προτιμω ετσι κ αλλιως).παντως απορω γιατι δε το θεωρειτε κατι που συμβαινει.αφου ποσταρα το μνμ μετα διαβαζοντας εδω μεσα στο φορουμ κ αλλα νηματα βρηκσ παρα πολλα ατομα που το παθαιναν κ εχει παιχτει κ πολυ συζητηση..τεσπα.ευχαριστω παντως.

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Παρατήρησα κι εγώ πρόσφατα κάποιες μικροαιμορραγίες.
Δεν το εξέτασα ενδελεχώς (παίζω διαρκώς με διαφορετικές αντιστάσεις), πρόλαβα όμως να προσέξω πως αυτό συμβαίνει μετά από φασίνα, όταν δηλαδή έχω εισπνεύσει διάφορα απορρυπαντικά.

Χωρίς να είμαι γιατρός, στη δική μου περίπτωση το χρέωσα στην καλύτερη αιμάτωση μετά τη διακοπή του καπνίσματος. Οι ψευτοαιμορραγίες είναι το ίδιο μικρές όσο και το μάτωμα των ούλων μετά από τη χρήση οδοντικού νήματος.

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
κοριτσια να το δειτε γιατι δεν παιζουν με αυτα τα πραγματα

ενα μονο θα πω οσο αφορα τους γιατρους. αμα σας πει οτι φταει κατι να σας πει και πως το συμπερανε αυτο. να δωσει δηλαδη την εργαστηριακη γνωματευση γιατι εχει παρατηρηθει το φαινομενο να κανουν εικασιες τωρα τελευταια

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απλά το γεγονός ότι ατμίζουμε το αφήνουμε τελευταίο, μετά τη γνωμάτευση  :))

Έτσι κι αλλιώς δεν είναι ενήμεροι οι γιατροί. Σε κάθε περίπτωση υποθέτω ότι μπορεί να υπάρχει προδιάθεση.  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Ειναι γνωστο οτι τουλαχιστον στους νεους ατμιστες να «τρεχει» η μυτη στις πρωτες μερες του ατμισματος (ακομα κ μηνες) συνηθως τις πιο κρυες μερες γιατι μενουν σταγονιδια.Αυτο βεβαια συμβαινει κ στους παλαιοτερους σε καποια υγρα (περα απο μενθολη η μεντα).Ειναι λογικο να συμβαινει απο πνευμονικους ατμοποιητες λογο του περισσοτερου ατμου.Το προβλημα που αναφαιρεις σιγουρα δεν εχει να κανει με το ατμισμα εκτος κ αν ειχες ιστορικο κ ευαισθησια στα ρουθουνια σου!Αν λοιπον το παθενες συχνα κ πριν το ατμισμα,ειναι σαφεστατο οτι ο ατμος που υγροποιειτε στα ρουθουνια μας θα εβλεπες αιμα λογο του ηδη προβληματος που ισως υπαρχει κ μεσο της υγροποιησης μεγαλωνει η ποσοτητα που βλεπεις στο χαρτομαντιλο.Καλο ειναι να πας σε καποιο γιατρο κ να αναφαιρεις τα παντα,δε χρειαζεται να κρυβουμε τπτ οταν αφορα την υγεια μας!

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Φυσικά και δεν εννοούσα να κρύψει ότι ατμίζει, αντίθετα τη συμβούλεψα να πάει σε γιατρό.

 Απλά εαν πεις "καλησπέρα από τότε που ατμίζω αντιμετωπίζω το ... πρόβλημα"  είναι λογικό ο γιατρός να 

επικεντρωθει σε αυτό. 

Αν αντίθετα έχει γίνει η εξέταση και το αναφέρεις μετά, μπορεί να βοηθήσει. 

Επίσης οι γιατροί συνήθως ρωτούν "καπνίζετε"? Σε αυτό το σημείο φυσικά απαντάς. 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172180 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35712 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182677 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 210 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10640 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364