vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

70 επισκέπτες, 7 χρήστες
teo77, Ηρακλης, ZoeM, lagoudakis, sakissalonika, camber, Tem

Twitter

Vaporshark RDNA 40

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #690 στις: Μαρτίου 02, 2015, 11:29 »
Θέλει High Drain (Υψηλής εκφόρτισης) μπαταρία, απο 25Α και πάνω. Tο VS φτανει να τραβά απο 16Α συνεχόμενα ως 23Α peak.
H panasonic 3400ma δεν κάνει. Εκτός αν παίζεις με μεγάλες αντιστάσεις (1-2Ω) σε χαμηλά Watts.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #691 στις: Μαρτίου 02, 2015, 13:09 »

Όλα τα 1, 2, 3, αφορούν προβλήματα της συγκεκριμένης συσκευής (αξίας 200 ευρώ!) και μας τα παρουσιάζεις ως.."προτερήματα" για την απόκτησή του ? 


Δεν νομίζω να παρουσίασα κάτι φίλτατε,αναφέρω που ακριβώς παρουσιάζονται τα Glitches που λέτε,σύμφωνα με την δική μου
εμπειρία μιας και έχω το VS rDNA40W,χωρίς να βγάζω συμπεράσματα απο φωτογραφίες Facebook και ξένα φόρουμ.Απο την άλλη
αν διάβασες καλά,συμφωνώ με τα μικροπροβλήματα της βαφής,του κουμπιού Fire και οτιδήποτε άλλο,αλλά τα θεωρώ προσωπικά
αμελητέα,μιας και αγόρασα ένα τέλειο κατ'εμέ box mod στα 190€,που όταν παρόμοια άλλα τέτοια box mods έχουν αρκετά παραπάνω.
Δεν προσπαθώ και ούτε θα προσπαθήσω να αλλάξω γνώμη σε κανέναν,αυτή είναι η οπτική γωνία που έχω για το καρχαριάκι σύμφωνα
με την χρήση που το κάνω κοντά στον ένα μήνα τώρα.


Chris τα glitches εχουν εμφανιστει αν και πιο μεμονωμενα και με συμβατικες αντιστασεις εκτος TC ...ετσι εχουν δειξει καποιο χρηστες τουλαχιστον στο FB. Για την μπαταρια νομιζω εχεις δικιο και το ειχαν πει απο την evolv αν θυμαμαι καλα. Δεν ειναι σφαλμα...απλα ετσι σχεδιαστηκε να δουλευει. Τωρα για τα αλλα ειναι υποκειμενικο για τον καθενα αρκει να ευχαριστιεται το ατμισμα


Όπως προανέφερα φίλος Doukakos,glitches με Kanthal δεν μου έχουν παρουσιαστεί και είμαι απο αυτούς που αρκετά συχνά κοιτάνε
την οθόνη τους όταν ατμίζουν.Το πρόβλημα της οθόνης παρουσιάστηκε μέσα σε μόλις 1 ημέρα χρήσης με Ni200 σε αντίθεση με το
Kanthal που κοντά στον μήνα δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα.






Σε γενικές γραμμές θα το ξαναπώ,είμαι υπέρ σας,και ότι και τα μισά χρηματάκια να κόστιζε αυτή η συσκευή,το κατασκευαστικό κομμάτι
θα μπορούσε να ήταν λίγο καλύτερο,εκεί που υστερεί,αλλά δεν είναι κριτήρια αυτά για μένα ώστε να με αποτρέψει απο την αγορά της.
Όσον αφορά το πρόβλημα της οθόνης,είμαι απο αυτούς που (καλώς η κακώς) δεν με νοιάζει και τώρα,απο την στιγμή που η εγγύηση της
VS με καλύπτει και θα συνεχίσει να με καλύπτει για οτιδήποτε στραβό γίνει.Ήδη για όσους δεν το γνωρίζουν,η εγγύηση των 4 μηνών ανανεώνεται
απο την στιγμή που έρθει η αντικατάσταση.Λάθος σκέψη,μιας και θέλω να λειτουργεί σωστά,όπως εσείς,δεν θα κάτσω όμως να χαλάσω την
ζαχαρένια μου για ένα τέτοιο πρόβλημα και για 190€,άσχετα αν δεν είμαι τόσο άνετος οικονομικά.


Άποψη μου,το ξαναλέω.

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #692 στις: Μαρτίου 02, 2015, 13:37 »

Θέλει High Drain (Υψηλής εκφόρτισης) μπαταρία, απο 25Α και πάνω. Tο VS φτανει να τραβά απο 16Α συνεχόμενα ως 23Α peak.
H panasonic 3400ma δεν κάνει. Εκτός αν παίζεις με μεγάλες αντιστάσεις (1-2Ω) σε χαμηλά Watts.

Χρησιμοποιώ  νικελίου αντιστάσεις οποτε θα παρω την 35A
Σε ευχαριστω για τη  βοήθεια!


Θηκη μονο σε fabvape υπαρχει παιδια;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #693 στις: Μαρτίου 02, 2015, 13:58 »
Αντώνη (αν κατάλαβα καλά),απο Fabvape θήκες ναι,όπως και η Efest η 35Α είναι λένε μια LG HE2 με
άλλο περιτύλιγμα,αυτήν έχω και εγώ σαν δεύτερη και είμαι ευχαριστημένος,μιας και δεν καταλαβαίνω
διαφορά σε διάρκεια.

Αποσυνδεδεμένος jlemonak

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • Live to Vape, Vape to Live
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #694 στις: Μαρτίου 02, 2015, 15:34 »
Κάτοχος και εγώ της μπαταριοθήκης (με ημερομηνία 15/1/2015) εδώ και ένα μήνα, κανένα πρόβλημα (προς το παρόν) στην οθόνη ή στη λειτουργία του, με κάνθαλ και νίκελ αντιστάσεις. Στα αρνητικά του σημειώνω τη βαφή του κουμπιού (ξέβαψε μέσα σε μια βδομάδα χρήσης) και στη βαφή του γενικότερα (επιβάλλεται η χρήση θήκης).

Για ατμοποιητές με νίκελ αντιστάσεις, θέλω να επισημάνω τη δυσκολία του σεταρίσματος σε σχέση με το κάνθαλ, δε φτάνει μόνο να στρίψουμε σωστά την αντίσταση χωρίς να ταλαιπωρήσουμε πολύ το σύρμα αλλά πρέπει και να τη τοποθετήσουμε με προσοχή στον ατμοποιητή χωρίς να κόψει και χωρίς να κουνάει...

Αποσυνδεδεμένος abe

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #695 στις: Μαρτίου 02, 2015, 15:39 »
Απο σημερα και εγω κατοχος του vs περιμενω να δω αν κανει τιποτα περιεργο...Μεχρι στιγμης ολα καλα :) !!

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #696 στις: Μαρτίου 02, 2015, 17:07 »
Θέλει High Drain (Υψηλής εκφόρτισης) μπαταρία, απο 25Α και πάνω. Tο VS φτανει να τραβά απο 16Α συνεχόμενα ως 23Α peak.
H panasonic 3400ma δεν κάνει. Εκτός αν παίζεις με μεγάλες αντιστάσεις (1-2Ω) σε χαμηλά Watts.
Για πες μου κατά την γνώμη σου ποια μπαταρία να πάρω θα κάνω μια παραγγελία από fabvape  την θήκη αν είναι να πάρω και μια μπαταρία σπεαρ να έχω.

Galaxy Note 3


Αποσυνδεδεμένος Doukakos1

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #697 στις: Μαρτίου 02, 2015, 18:03 »

Δεν νομίζω να παρουσίασα κάτι φίλτατε,αναφέρω που ακριβώς παρουσιάζονται τα Glitches που λέτε,σύμφωνα με την δική μου
εμπειρία μιας και έχω το VS rDNA40W,χωρίς να βγάζω συμπεράσματα απο φωτογραφίες Facebook και ξένα φόρουμ.Απο την άλλη
αν διάβασες καλά,συμφωνώ με τα μικροπροβλήματα της βαφής,του κουμπιού Fire και οτιδήποτε άλλο,αλλά τα θεωρώ προσωπικά
αμελητέα,μιας και αγόρασα ένα τέλειο κατ'εμέ box mod στα 190€,που όταν παρόμοια άλλα τέτοια box mods έχουν αρκετά παραπάνω.
Δεν προσπαθώ και ούτε θα προσπαθήσω να αλλάξω γνώμη σε κανέναν,αυτή είναι η οπτική γωνία που έχω για το καρχαριάκι σύμφωνα
με την χρήση που το κάνω κοντά στον ένα μήνα τώρα.



Όπως προανέφερα φίλος Doukakos,glitches με Kanthal δεν μου έχουν παρουσιαστεί και είμαι απο αυτούς που αρκετά συχνά κοιτάνε
την οθόνη τους όταν ατμίζουν.Το πρόβλημα της οθόνης παρουσιάστηκε μέσα σε μόλις 1 ημέρα χρήσης με Ni200 σε αντίθεση με το
Kanthal που κοντά στον μήνα δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα.






Σε γενικές γραμμές θα το ξαναπώ,είμαι υπέρ σας,και ότι και τα μισά χρηματάκια να κόστιζε αυτή η συσκευή,το κατασκευαστικό κομμάτι
θα μπορούσε να ήταν λίγο καλύτερο,εκεί που υστερεί,αλλά δεν είναι κριτήρια αυτά για μένα ώστε να με αποτρέψει απο την αγορά της.
Όσον αφορά το πρόβλημα της οθόνης,είμαι απο αυτούς που (καλώς η κακώς) δεν με νοιάζει και τώρα,απο την στιγμή που η εγγύηση της
VS με καλύπτει και θα συνεχίσει να με καλύπτει για οτιδήποτε στραβό γίνει.Ήδη για όσους δεν το γνωρίζουν,η εγγύηση των 4 μηνών ανανεώνεται
απο την στιγμή που έρθει η αντικατάσταση.Λάθος σκέψη,μιας και θέλω να λειτουργεί σωστά,όπως εσείς,δεν θα κάτσω όμως να χαλάσω την
ζαχαρένια μου για ένα τέτοιο πρόβλημα και για 190€,άσχετα αν δεν είμαι τόσο άνετος οικονομικά.


Άποψη μου,το ξαναλέω.


Συγνωμη Chris δεν ηξερα οτι μηλουσες για σενα...νομιζα ηταν παρατηρηση γενικως. Δηλαδη εστησες με Ni200 μετα απο χρηση εμφανησε το κολημα και οταν επεστρεψες σε κανθαλ εξαφανιστηκε ακαριαια;; Για την ιστορια εγω περιμενω να μου ερθει tempered ni200 απο stealthvape που λενε ειναι πιο κοντα απο θεμα συμπεριφορας και ευχρηστιας στο κανθαλ. Μολις παραλαβω θα αναφερω εντυπωσεις και συμπεριφορα του μοντακιου...

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #698 στις: Μαρτίου 02, 2015, 18:34 »
Για πες μου κατά την γνώμη σου ποια μπαταρία να πάρω θα κάνω μια παραγγελία από fabvape  την θήκη αν είναι να πάρω και μια μπαταρία σπεαρ να έχω.

Galaxy Note 3
http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=24_33_101&product_id=830
http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=24_33_192&product_id=903

Aπο τις 2 εχει μονο την πρωτη διαθεσιμη την οποια εχω παρει κιε γω αλλα δεν την εχω δοκιμασει ακομα.
Οπως προελεχθει ειναι μια καμουφλαρισμενη LG, ιδια με τη μαμισια του VS  αλλα δεν εχω προσωπικη αποψη γι αυτο.
Η δευτερη εχει ειπωθει οτι ειναι κατα κατι καλυτερη. Δε γνωριζω αλλα.

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #699 στις: Μαρτίου 03, 2015, 22:58 »
λυπαμαι που τελικα θα γραψω και εγω οτι τελικα με το ni 200 μου παρουσιασε και εμενα τα ηδη ειπωμένα προβληματα στυην οθονη.
\το χρησιμοποιησα περιπου 2 εβδομαδες αποκλειστικα με kanthal και μονο μια φορα αυτο που παρουσιασε ηταν οτι ξαφνικα κόλλησε και ενω το ειχα ρυθμισμενο σε 15W (δεν θυμαμαι καλα) καθε φορα που παταγα το fire τερματιζε και πυροδοτουσε 40 W!!
εβγαλα την μπαταρια και μετα ολα καλα..
Στο παρον μετα απο χρηση 2 ημερων με Ni200 αρχισε τα ακαταλαβιστικα στην οθονη και παλι καθε φορα που παταγα το Fire πυροδοτουσε (ασχετα που το ειχα ρυθμισει εγω) με 40 Watt .
Χρησιμοποιησα 0.30mm Ni200 στα 0.21Ω

Να αναφερω οτι τις πρωτες 2 εβδομαδες που το δουλεψα αποκλειστικα με Kanthal ηταν πραγματικα μια τρομερη συσκευη και πρωτη φορα διαπιστωσα ποσο ρολο παιζει ενα καλο μοντ στο ατμισμα!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 03, 2015, 23:40 από Anubis »

Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #700 στις: Μαρτίου 03, 2015, 23:03 »
Μήπως εννοεις 0.21Ω?
Γιατί με ni200 δεν γίνεται να βγει τόσο μεγάλη αντίσταση οποτε λογικό είναι το μοντ να μπερδεύεται!

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #701 στις: Μαρτίου 03, 2015, 23:40 »
 ;D ναι 0.21
δεν προλαβα καν να συνηθισω τα Ω αυτα
απο τα υπολοιπα ποστ παντωως που εχω διαβασει οι περισσοτεροι λετε οτι το δουλευετε κανονικα με το temp control ασχετα με τα bug που κανει η οθονη. Σε εμενα οπως δουλευει δεν μπορω να το χρησιμοποιησω καθολου με tc

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #702 στις: Μαρτίου 04, 2015, 09:05 »
Δύο συσκευές rdna40 έχουν περάσει από τα χέρια μου (..την δεύτερη την χρησιμοποιώ εδώ και 20 μέρες).
 
{..πρόβλημα δεν έχω αντιμετωπίσει με καμία τους, αλλά στήνω μόνο kanthal (28 awg ..δηλαδή 0.321mm, 7.5 σπείρες σε 2.4 τρυπανάκι στα 1.35 - 1.37 ohm) και το δουλεύω στα 12 watt}.

..το μόνο "πρόβλημα" (..που δεν το θεωρώ ούτε κάν ως πρόβλημα), είναι η ένδειξη της στάθμης της μπαταρίας (..που και στις δύο συσκευές άρχισε να "δείχνει - πέφτει" σταδιακά, κάτω από τα 3.6v). Από το σημείο αυτό και μετά, έχεις ένα "περιθώριο" 2.5 - 3ml, μέχρι τα περίπου 3,1v που κλείνει την παροχή ρεύματος (κάτι που είναι απολύτως διαχειρίσιμο).

Σαν συσκευή - ρεύματα (..και με την αυτονομία στα +/- 7ml, ανά μπαταρία), την κρίνω δε ως μία από τις καλύτερες!
Το ίδιο και σαν "κράτημα" στο χέρι και ως "εμφάνιση".

Ni200, εκτός από μία δοκιμή που έκανα με έναν mini nautilus (..που στο λίγο που το δοκίμασα, δεν "πρόλαβα" να δω αν υπάρχει πρόβλημα) ..δεν χρησιμοποιώ, καθότι είμαι υπέρ ευχαριστημένος με την γεύση - απόδοση που μου δίνει το kanthal. {..πιστεύω δε, ότι ναι μεν καλός είναι ο έλεγχος θερμοκρασίας (..που έχει γίνει και μόδα), αλλά, είναι και κάτι που μπορούμε να "ρυθμίσουμε" και μόνοι μας με οποιοδήποτε στήσιμο με kanthal (..αυτό που έχω ξαναπεί: ..με βάση τα υπολογιστικά που υπάρχουν για τις αντιστάσεις ..και τα mw/mm2).

..έτσι κι αλλιώς (..και από ότι έχει ήδη ειπωθεί από αυτούς που χρησιμοποιούν το ni200 ..το βαμβάκι και πάλι "μαυρίζει").

Αν λοιπόν "στήσουμε" μία "σωστή" αντίσταση για τα watt που θα την δουλέψουμε ..πρόβλημα ούτως η άλλως δεν θα έχουμε!!

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #703 στις: Μαρτίου 04, 2015, 09:31 »
Μετα απο 1 σχεδόν μήνα, σχεδόν αποκλειστικής χρήσης νικελ/TC, ως αντίλογο θα πω τα εξής:
Στο TC δεν κόβει μόνο όταν φτάσει στο όριο που έχει τεθεί αλλά αρχίζει να μειώνει απο πρίν τα watts προσπαθώντας όχι μόνο να μην το ξεπεράσει αλλά να διατηρηθεί εκεί. Το αποτέλεσμα είναι ένα πολύ ομαλότερο, απαλό και καθαρό άτμισμα.
Με νικελ βρίσκω τη γεύση ενα-δυο κλικ καλύτερη. Οπως είπα μπορεί να μαυρίζει το βαμβάκι αλλά η γεύση δεν αλλοιώνεται και η διαπιστώνω σιγα σιγά ότι με ένα καλό στήσιμο μπορείς να το αποφύγεις κατα πολύ το μαύρισμα.
Οποιοδήποτα λάθος ή παράληψη στο στήσιμο γίνεται ευκολότερα αντιληπτό με TC και προβαίνεις έγκαιρα στην διόρθωσή του.
Δεν είναι πανάκεια αλλά είναι και ένας ευθαίσθητος "συναγερμός" . Έχει τα κόλπα του βέβαια τα οποία μαθαίνεις να τα εκμεταλλεύεσαι.
Θεωρώ κι εγώ ότι απο ρεύματα, κρατημα, εμφάνιση παίρνει ..

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #704 στις: Μαρτίου 04, 2015, 09:50 »
marbass, δεν το παίρνω ως "αντίλογο" ..αλλά ώς εμπειρία (χρηστική προς εμάς και πρέπει να λέγετε)!

..όπως είπα, έχω κάνει μόνο μιά δοκιμή (..και μάλιστα σε όχι επισκευάσιμο) ..οπότε δεν έχω αντικειμενική άποψη.
Οπότε προς το παρόν, προτιμώ (..και για λίγο καιρό ακόμα), την "ασφάλεια" του δοκιμασμένου απο εμέ και με αρκετά καλή απόδοση μέχρι τώρα στησίματός μου.

Σε άλλο παλαιότερο post μου, είχα επισημάνει "ότι η ρύθμιση θερμοκρασίας από την ίδια την συσκευή, είναι ένα σοβαρό ..ίσως το σοβαρότερο μέχρι στιγμής, βήμα", για καλύτερη ατμιστική εμπειρία -απόλαυση!

Προσωπικά σίγουρα και θα το δοκιμάσω - χρησιμοποιήσω στο εγγύς μέλλον {..απλά αναμένω εμπειρίες στησιμάτων (..από συνατμιστές όπως εσύ) ..και ανάλογης (μεγαλύτερης) διατομής σύρματα (..που τώρα αρχίζουν και έρχονται στην Ελλάδα σε όλο και περισσότερα καταστήματα)}.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 04, 2015, 09:56 από Varaderum »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12030 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499582 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 283 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20948 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194854 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1696 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4850 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181054 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2100 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1482 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos