vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

506 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, dkostas, filikos4, Ηρακλης, billythekid

Twitter

Κλώνοι του Kayfun V5

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #795 στις: Αυγούστου 26, 2016, 15:10 »
Θα αλλάξω κι εγώ το βράδυ στον ένα όλα τα γνήσια γιατί μου κάνει τέτοια νούμερα τελευταία. Λέω όλα γιατί το βασικό πρόβλημα για μένα δεν είναι το γιατί δε σταματάει τα υγρά το 5, αλλά το γιατί μαζεύονται τόσα υγρά στον αέρα (επόμενο είναι να τα ξεράσει κάπου κάποια στιγμή). Εν το μεταξύ παρατηρώ και πολλά υγρά μέσα στην καμπάνα όταν βγάζω το deck και εικάζω μήπως παίρνει αέρα από κάποιο oring και δημιουργείται όλο αυτό το πρόβλημα.

LG G4


Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #796 στις: Αυγούστου 26, 2016, 15:15 »
αν απο καπου παιρνει αερα θα εχεις μονιμες διαρροες και βασικα τις βλεπεις απο τις τρυπες του αερα

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #797 στις: Αυγούστου 26, 2016, 15:36 »
Τυχαίνει να είναι πολύ μικρή η διαρροή και να κάνει αργή υπερτροφοδοσία, μου είχε τύχει με άλλο ατμό. Δεν δικαιολογούνται τόσα υγρά στον αέρα και μάλιστα όχι μόνιμα αλλά περιστασιακά, σίγουρα κάτι δε δουλεύει σωστά και δεν είναι υπεύθυνο γι'αυτό μόνο το οριγκάκι 5. Είναι σα να μας στάζει η βρύση και αντί να δούμε πια φλάτζα χάνει για να την αλλάξουμε, εμείς παραπονιόμαστε γιατί δε σταματάει εντελώς το νερό ο φελλός που της σφηνώσαμε στο στόμιο.

LG G4


Αποσυνδεδεμένος papoys1

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #798 στις: Αυγούστου 26, 2016, 15:39 »
παρατηρησατε και κατι αλλο το 99 τις εκατο τις συγγεντρωσεις σταγονων στις τρυπες του αερα και διαροων γινετε οταν αφηνουμε τα υγρα να τελειωνουν πολυ χαμηλα στο τανκ εγω μολις βλεπω και φτανουν τα υγρα στο πανω μερος του τανκ ξαναγεμιζω και παη καλυτερα.
τον 4 τον εστρωσα φιξαρισμενα ολα γεμιζοντας τον απο κατω με αυτον δεν μπορης να κανης τιποτα αναγγαστικα μονο ετσι πρεπει να γεμιζη ανοικσε κλεισε υγρα αν δεν ηταν τοσο ωραιο το ατμισμα τους θα ειχανε φαη σουτ και 0 4 και ο5

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #799 στις: Αυγούστου 26, 2016, 16:06 »
Δεν έχεις κι άδικο σε αυτό που λες γιατί την διαρροή την  κάνει στο ξαφνικό μετά από κάποιο γέμισμα. Κι εμένα δε μου αρέσει το σύστημα που έχει για το άνοιξε κλείσε υγρά και ώρες ώρες γίνεται κουραστικός με κάτι τέτοια χαζοπροβλήματα.

LG G4


Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #800 στις: Αυγούστου 26, 2016, 17:48 »
Καλησπερα σας. :)
Πλούσιο βαμβακι παιδια να κανει Π η αντίσταση.
Τερμα τα Δακρυα(όχι πια Δάκρυα που λεει η διαφιμησει για τα σαμπουαν χαχαχα).

Αποσυνδεδεμένος giorgiokatr

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #801 στις: Αυγούστου 28, 2016, 16:37 »
Αυτη τη φορα εβαλα και εγω πλουσιο βαμβακι (περναγε απο την αντισταση αλλα οχι ευκολα σχετικα ευκολα) και το εκοψα στο υψος του oring.
Στη συνεχεια το αφρατεψα και παρολο που ηταν πολυ προσπαθησα να το πιεσω μεν προς το κατω αλλα να μη το στουμπωσω... Μεχρι στιγμης η διαρροη απο τις τρυπουλες εχει ελαχιστοποιηθει σε επιπεδο ελαχιστης υγρασιας (που φανταζομαι ειναι λογικο...).

Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #802 στις: Αυγούστου 28, 2016, 16:44 »
μια χαρα εισαι :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #803 στις: Αυγούστου 28, 2016, 18:14 »
Εστησα με βαμβακι πολυ και την αντισταση λιγο πανω απο τις βιδες.Χτυπημα πολυ,τοσο που με ενοχλησε στο λαιμο. Παρολο που κανω 6αρα νικοτινη με ζορισε. Εφτασα σε σημειο να μην μπορω να ατμισω. Χωρις καποιο συγκεκριμενο λογο ειχα και διαρροες. Μη αντεχοντας το τοσο χτυπημα εστησα ξανα με την αντισταση αρκετα πανω απο τις βιδες,περιπου 3 χιλιοστα το κατω μερος της αντιστασης απο τη βιδα. Το βαμβακι αφρατο και σε Π. Μειωθηκε το χτυπημα σε ανεκτα επιπεδα και η τζουρα εγινε πιο αερατη. Λιγοτερη γευση απο πριν και μεχρι τωρα καμια διαρροη. Δεν ξερω τι να υποθεσω. Θα δω πως θα παει και θα επανελθω.

Αποσυνδεδεμένος giorgiokatr

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #804 στις: Αυγούστου 28, 2016, 18:16 »
Εχει οντως πολυ χτυπημα ο V5. Και εγω την αντισταση τη σηκωνω αρκετα πανω απο τις βιδες οπως θα ειδες και στις φωτο και ειναι πλεον οκ.

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #805 στις: Αυγούστου 28, 2016, 18:30 »
Εχεις πολυ δικιο σε αυτο που λες.Την προηγουμενη φορα την ειχα λιγο πιο χαμηλα απο σενα ,αλλα πανω απο τις βιδες ολη η αντισταση.Τωρα εστησα  την αντισταση πιο ψηλα απο σενα και πιστευω οτι βρηκα το καταλληλο σημειο. Αν ομως με ξαναζορισει στο λαιμο θα ξαναβαλω το MTL κιτ και τελος οι πειραματισμοι.

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #806 στις: Αυγούστου 28, 2016, 20:35 »
Παιδιά, όσο ψηλότερα σηκώνετε την αντίσταση τόσο μεγαλύτερο χτύπημα θα έχετε γιατί πλησιάζει περισσότερο στο στόμα. Όσο χαμηλότερα τόσο λιγότερο χτύπημα αλλά καλύτερη γεύση. Εγώ συνήθως την βάζω πάνω από την νοητή ευθεία που περνάει από τις βίδες. Πάντως δεν τον λέμε και απροβλημάτιστο τον Κ5, σε δουλειά να μας έχει!! Αν δεν είχε τόσο καλή γεύση προσωπικά θα τον είχα παρκάρει στο ράφι. Βαρέθηκα να τον στήνω και να δοκιμάζω διάφορα για να δουλέψει όπως πρέπει.



LG G4

Αποσυνδεδεμένος giorgiokatr

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #807 στις: Αυγούστου 28, 2016, 21:31 »
Καπου ειχα διαβασει οτι πιο κοντα στην τρυπα σημαινει και πιο πολυ χτυπημα....
@ambient χωρις να εχω δοκιμασει το mtl kit νομιζω οτι το χτυπημα ή καλυτερα το throat hit θα αυξηθει (εικασιες κανω βεβαια αν κρινω απο την πρωτη τρυπα εγω δε μπορω να ατμισω ειναι σα να ζοριζεται ο ατμοποιητης). Το εχεις δοκιμασει το mtl kit? Πως ειναι?Ο V5 ειναι σχεδιασμενος για σφιχτες πνευμονικες αν δεις ολη την κατασκευη του εκει θα καταληξεις... Βεβαια γουστα ειναι αυτα...

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #808 στις: Αυγούστου 29, 2016, 02:06 »
Το MTL κιτ το έβαλα τη δεύτερη μέρα που πήρα τον ατμοποιητή και δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Το χτύπημα ήταν φυσιολογικό. Πάντως και ψηλά που έβαλα την αντίσταση μειώθηκε το χτύπημα αλλά πάλι γρατσουνάει. Πάνω από 3-4 τζούρες δεν μπορώ να πάρω γιατί έχω ενόχληση στο λαιμό. Είναι πολύ καλός για να ρίξεις νικοτίνη. Ατμίζω με 6αρα και πιστεύω ότι θα μπορούσα να πάω στο 3 ή ακόμη και στο 0.

Αποσυνδεδεμένος giorgiokatr

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #809 στις: Αυγούστου 29, 2016, 09:40 »
Ειδικά το βράδυ αν έχεις κάνει και κάποια ml δε μπορείς να ατμίσεις μιλάμε απο το throat hit!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171773 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275808 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13982 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42882 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558068 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182278 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9325 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364